Among the Stars / Pośród Gwiazd (Vangelis Bagiartakis)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: espresso »

Wiesz, sam fakt, że ta kampania się odbywa, jest właśnie ukłonem w stronę osób, które już zainwestowały w PG. Cena dodatku może nie jest rewelacyjna, ale jak najbardziej zrozumiała, szczególnie, że w polskiej wersji mamy nową szatę graficzną. Natomiast pakiet podstawka + dodatek za 150zł to rewelacyjna oferta i mam nadzieję, że zachęci wielu nowych graczy do wsparcia.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Bary »

Sam z chęcią przyłączę się do akcji, tylko dajcie proszę znać, jak jest z tymi nieoficjalnymi trybami solo. Jak już wspomniałem kilka postów wyżej, tryb solo jest warunkiem, który umożliwi mi częstsze (niż raz na miesiąc) sięgnięcie po tytuł.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: rattkin »

Ta gra się ani trochę nie nadaje do grania solo.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8778
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2362 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Curiosity »

Wsparte.

Swoją drogą pamiętam, jaki kiedyś Trzewik krytycznie wypowiadał się o crowdfundingu. Jak widać, tylko krowa nie zmienia poglądów.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: kwiatosz »

Wypowiadał się krytycznie w takim sensie, że wydawca nie ryzykuje swojej kasy, więc tak jakby nie wierzył we własny produkt. I tutaj Portal od początku też mówił, że nijak nie wychodzi opłacalne wydawanie dodatku, a kampania to tak duże narzędzie promocyjne, że może się ostatecznie opłacić.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Bary »

rattkin pisze:Ta gra się ani trochę nie nadaje do grania solo.
Kurcze, no to niestety ja odpadam. Szkoda, bo tytuł wydaje się naprawdę interesujący. :/
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: jolietjake »

evrard pisze: Naprawdę sądzisz, że jest za darmo? Promoski na 99% też są wliczone w koszta akcji. Albo ty jesteś naiwny albo ja jestem skrajnym pesymistą.
Nie wiem, czy jesteś skrajnym pesymistą, ale kolega nie jest na pewno aż tak naiwny ;) Promoski - jak, uwagauwaga, ich nazwa sama na to wskazuje - nie muszą aż tak na siebie zarabiać, tylko mają zarabiać na produkt główny. Jak dodawali je gratisowo do Pośród Gwiazd na samym początku to też uważasz, że podbijały cenę podstawki...? Przecież z promocyjnego punktu widzenia to zupełnie mija się z celem. Tutaj jest powtórzony motyw. Były w sprzedaży za 5zł i spokojnie co mogły na siebie zarobić to już zrobiły. Teraz ino leżą, już wydrukowane i pewnie się kurzą, więc używanie ich w celach promocyjnych gdzie się da może jedynie przynieść korzyść.
evrard pisze:Nie rozumiesz. Nie zależy mi na 5 zł. Chodzi mi o to, że Portal w sumie nie przygotował nic dla osób, które do tej pory najwięcej zainwestowały w PG. A chyba te osoby, najbardziej chcą wydania dodatku.
Jak już ustaliliśmy, że promoski nie podbijają ceny to Portal mógł jedynie przygotować zestaw samych Ambasadorów za te same 84zł. Taki byś wolał czy o co właściwie chodzi? Słuchaj, jestem pewien, że jak napiszesz do chłopaków, żeby przy realizacji Twojego zamówienia NIE dawali Ci promosek, to na pewno uszanują Twoją prośbę.
evrard pisze: Portal co zrobi to zechce, ale do ******** jak Portal czy jakiekolwiek inne wydawnictwo ma się rozwijać, jak nawet drobna uwaga jest torpedowana?
Nie wiem od jak dawna jesteś na forum, ale Portal generalnie często tu obrywa. Pary razy, szczególnie w dawniejszej przeszłości, zdażyło mu coś nawalić i było to od razu tutaj wytykane (i dzięki temu się rozwijali). Więc to nie tak, że nawet drobne uwagi są torpedowane, tylko torpedowane są nic nie wnoszące hejty z nietrzymającymi się kupy argumentami, tak jak - przepraszam, nie obraź się - Twoje oskarżenia o nie wiadomo o co.

W każdym razie, człowieku, przełknij jad i wspieraj projekt, bo cholera muszę mieć to pudło! :D A jak 5zł stoi na przeszkodzie to odkupię od Ciebie promoski, tylko wspieraj! :wink:
Joliet Jake na BGG
evrard
Posty: 359
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: evrard »

Oczywiście, że nie muszą (chyba nawet nie mogą) zarabiać aż tak jak główny produkt. Ale jestem przekonany, że jeżeli poszły w druku wraz z podstawką to jak najbardziej koszt ich produkcji był wliczony w cenę. A co nie zeszło, czytaj co zostało do sprzedania jako samodzielny dodatek, to na finansowy plus. Ludzie już tak mają, że jak zobaczą słowo promocja to wariują. W telesprzedaży drugi darmowy produkt też jest tak naprawdę darmowy? Zwykły marketingowy zabieg. Tutaj wydaje mi się, że jest podobnie. A jeżeli nawet się mylę i portal jest najbardziej etyczną firmą wydającą planszówki i dodaje je faktycznie tylko dlatego, że się kurzą, to w sumie na ich sklepiku jest dużo innych dodatków, które też ten kurz zbierają więc opcją bardziej zachęcającą były wybór kart promocyjnych do podstawki np. z tych dostępnych w sklepiku portalu. Wtedy Ci, którzy już mają dwa zestawy promocyjne do pośród gwiazd, mogliby wybrać dodatek do innej gry. Portalowi wychodzi na jedno bo i tak schodzą kurzące się promoski, do tego działa mechanizm promocji, a gracz jest zadowolony bo nie powtarza zakupu. Oczywiście są tacy, którzy mają wszystko ze sklepiku portalu. Więc może zamiast promosek, dać im małą jedno razową zniżkę do sklepiku portalu, którą wykorzystają w przyszłości, bo znając portal i tak wydrukują za dużo kart promocyjnych, które będą się kurzyć więc kilka/kilkanaście takich zniżek nic im finansowo nie zmienia. I znowu gracz zyskuje, bo nie powtarza zakupu. Ostatecznie, można wprowadzić próg bez promosek, ale parę zł tańszy.

O co mi chodzi? O to, że Portal robi bardzo dobrą kampanie, ale widzę w niej jeden minus i proponuję rozwiązania. Według mnie nie jest to hejt, ale w zasadzie pomoc dla wydawnictwa. Co zrobią ich sprawa. Może w jakiejś następnej kampanii zaplanują to nieco inaczej. Zresztą pojawia się pytanie, co z dalszymi promoskami? Kupie ambasadorów i dostane zestaw nie potrzebnych promosek. Potem pojawią się dwa kolejne zestawy promocyjne, które kupie. I znowu pojawia się kampania dużego dodatku, gdzie znowu będą "w cenie"kupione przeze mnie promoski. I ja je znów bez sensu kupie. To jak się uda (a mam nadzieję, że się uda) i zobaczymy wszystkie dodatki po polsku to z tych kurzących się promosek będę miał prawie całą niepotrzebną grę. Gdzie tu sens, gdzie logika? :)

Forum czytałem jak jeszcze Ignacy się udzielał. W sumie i tak długo wytrzymał. Czasami faktycznie ma nieco egocentryczne zapędy, ale większość zarzutów do niego i portalu była absurdalna. Nie obrażam się, tylko w moim odczuciu pokazuje mały (jeszcze raz: mały) problem i proponuje rozwiązania, tak żeby każdy fan PG czy portalu czuł się dopieszczony. Czy to źle? Wg mnie dobrze. A jad odczuwam ale nie ze swojej strony. Ale to znów uczucie subiektywne. A nad wsparciem się zastanawiam, ale jest konkurencja w postaci Exoplanet. A niestety nie mam środków na obie gry, choć ambasadorów nawet jak nie wesprę teraz, to ich kupię za jakiś czas bo "cholera muszę mieć to pudło!" :)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: kaszkiet »

Przedstawiłeś to wcześniej w taki sposób, jakby kwestia kart promocyjnych miała decydować o tym, że nie wesprzesz kampanii.
Moim zdaniem, skoro "musisz mieć to pudło", lepiej wesprzeć Ambasadorów niż Exoplanets, bo jak kampania nie skończy się sukcesem, to w późniejszym terminie już ich po polsku nie kupisz. Exoplanets raczej to nie grozi.
I jeśli chcemy, żeby wydawcy wypuszczali dodatki po polsku do wydawanych przez siebie zagranicznych gier, nie ma lepszego sposobu na zachęcenie ich do tego niż udział w kampanii crowdfundingowej mającej taki dodatek ufundować.
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: jolietjake »

Nie chciałem sugerować, że Portal dorzuca promoski z dobrego serca. Promoski spełniają swe zadanie - promują. I dlatego są dorzucane, nie dlatego "że się kurzą" i alternatywa wyboru innych promosek czy zniżki w sklepiku jest niepotrzebną komplikacją. Bez przesady, kurde. 5 złotych. Get over it. :D
evrard pisze: A niestety nie mam środków na obie gry, choć ambasadorów nawet jak nie wesprę teraz, to ich kupię za jakiś czas bo "cholera muszę mieć to pudło!" :)
No panie, nie kupisz pan później, jak się 100% nie uzbiera, więc wspieraj pan! :D Exoplanets ma chyba większe szanse na ufundowanie (niezależna od drugiego produktu podstawka + zasięg światowy), ale o to ufundowanie Ambasadorów mam niestety wątpliwości. Just saying. :D
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Bary »

evrard pisze:Nie rozumiesz. Nie zależy mi na 5 zł. Chodzi mi o to, że Portal w sumie nie przygotował nic dla osób, które do tej pory najwięcej zainwestowały w PG. Albo ty jesteś naiwny albo ja jestem skrajnym pesymistą.
Nie przygotował nic? Kurcze, chyba faktycznie jestem naiwny bo myślałam, że dodatek do Pośród Gwiazd przygotował.
evrard pisze: Panowie chyba oszaleliście. Na mojej półce leży Robinson ze wszystkimi dodatkami, Tajemnicze Domostwo z plansza ducha, Pośród Gwiazd z promoskami, Tezeusza z wszystkimi dodatkami, NH tylko bez Dancera, Nową Erę sprzedałem tylko dlatego, że nie miałem z kim w nią grać, ale czekam na boxa, które kupie choćby po to żeby leżał na półce. Serio? Malkontent? Maruda? O, nawet vlogi Trzewiczka wszystkie obejrzałem.
Bycie fanem i marudą nie wykluczają się nawzajem. ;)
evrard pisze: Chce tylko powiedzieć, że w jednym, jedynym aspekcie kampania mogłaby być lepsza. I wtedy byłaby idealna. Portal co zrobi to zechce, ale do ******** jak Portal czy jakiekolwiek inne wydawnictwo ma się rozwijać, jak nawet drobna uwaga jest torpedowana? Gdybym był wydawcą, to bym się cieszył nawet z tego, że gracze się doczepili to małej białej plamki z tyłu pudła pod ceną, bo dzięki temu następnym razem postaram się to poprawić, a moja gra będzie jeszcze bliższa perfekcji.
Trzeba umieć rozróżnić, co jest faktycznie jakimś poważnym uchybieniem, a co zwykłym czepialstwem. Jeżeli Portal w akcji Wspieram dodał by opcję zakupu dodatku jedynie z podstawką za 150 zł. to słusznie można by stwierdzić, że olał fanów tytułu, bo muszą ponownie płacić za podstawkę. Ale oni dorzucają kilka bonusowych kart i w dodatku wszystko w sensownej cenie. Za angielską "gołą" wersję dodatku zapłaciłbyś koło 100 zł.
Przypomina mi to sytuacje z dodatkową promocyjną kartą postaci Marynarz do Robinsona. Dorzucili ją jako gratis, ale oczywiście ludzie zaczęli marudzić, że na cienkim papierze, jakaś taka nijaka itd. Koniec końców Portal przeprosił, że w ogóle chciał zrobić prezent. Nie tędy droga.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Rafal_Kruczek »

Wow! 10 godzin nie minęło i już Flame war rozpetany na całego :)
I o co? O to ze ktoś dostaje ZA DUŻO promek. W górnych częsciach dolnych odnóży się niektórym kosmitom poprzewracało...

No, ja też jestem troche rozczarowany, bo byłem pewien i liczyłem że Ambasadorowie dodadzą komponenty dla 5 lub 6 gracza, a tymczasem taka informacja wynika z tego, że kiedyś Stronhold Games taka infomacje puscił w świat dawno temu.
Teraz sprawdziłem i rzeczywiście dopiero drugi dodatek ma takie komponenty dodać.
A drugiego dodatku może w Polsce nie być :(.
I drugie lekkie rozczarowanie - wyglada na to że instrujcja bedzie tylko swistkiem papieru. Nie wiem ile oszczedności da obciecie na przykład FAQ zawartego w angielskiej wersji.

p.s. W Portalu graficy trochę są zmeczeni
Na obrazku napisane jest że jest 48 kart celów. Aż tyle to sie chyba nawet nie da wymysleć sensownych :)
Obrazek
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: rattkin »

5 i 6 gracz były albo w Expanding the Alliance, albo któryms tam zestawie stretch goali sprzedawanych jeszcze osobno poza EtA. Nigdy z nich nie skorzystałem, w tyle osób to już za długo. Ogólnie Ambasadorzy to chyba najsłabszy dodatek spośród wszystkich (Ambassadors, Expanding the Alliance, Stretch Goals, Revival). Tzn. karty wprowadza fajne, ale Ambasadorzy jako mechanika tak średnio się do tej gry nadają (za bardzo rozmontowują flow). Mimo wszystko jednak polecam, bo cała reszta jest warta uwagi. Instrukcja jest chyba raczej poglądowa (draft) i finalna wersja będzie wyglądała inaczej.
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Peter128 »

Instrukcja na 100% jest tylko poglądowa, a ta w grze będzie normalnej, dobrej jakości.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Portal Games »

Rafal_Kruczek pisze:Wow! 10 godzin nie minęło i już Flame war rozpetany na całego :)
I o co? O to ze ktoś dostaje ZA DUŻO promek. W górnych częsciach dolnych odnóży się niektórym kosmitom poprzewracało...

No, ja też jestem troche rozczarowany, bo byłem pewien i liczyłem że Ambasadorowie dodadzą komponenty dla 5 lub 6 gracza, a tymczasem taka informacja wynika z tego, że kiedyś Stronhold Games taka infomacje puscił w świat dawno temu.
Teraz sprawdziłem i rzeczywiście dopiero drugi dodatek ma takie komponenty dodać.
A drugiego dodatku może w Polsce nie być :(.
I drugie lekkie rozczarowanie - wyglada na to że instrujcja bedzie tylko swistkiem papieru. Nie wiem ile oszczedności da obciecie na przykład FAQ zawartego w angielskiej wersji.

p.s. W Portalu graficy trochę są zmeczeni
Na obrazku napisane jest że jest 48 kart celów. Aż tyle to sie chyba nawet nie da wymysleć sensownych :)
Instrukcja jest instrukcją poglądową ;)

Niestety do infografiki mówiącej o zawartości celu wkradł się mały błąd :)
Ostatnio zmieniony 25 maja 2015, 13:26 przez Portal Games, łącznie zmieniany 1 raz.
evrard
Posty: 359
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: evrard »

Kaszkiet, Jolietjake w sumie macie racje. Exoplanety mają jaśniejszą przyszłość niż dodatki do PG. Wsparte :) Choć ciągle mam nadzieje, że Portal popracuje nad jakąś promoskową alternatywą. I to chyba nie byłaby duża komplikacja. Po akcji nic nie piszesz = bierzesz promoski do PG. Napiszesz mejla, bo już je masz, to będzie coś innego z zaproponowanych alternatyw.

Bary: różnica między promoksami tutaj a marynarzem jest duża. Promoski już były. Marynarz, którego zresztą mam bo kupiłem, był czymś zupełnie nowym. I faktycznie tam było czepialstwo. Dla mnie czepianie się jest wtedy jak na coś marudzisz najczęściej bezzasadnie, a nie jesteś w stanie tego marudzenia uzasadnić i zaproponować jakiś innych opcji. I tak było z marynarzem. Ja powiedziałem dlaczego mi się dodawanie akurat tych promosek nie podoba i zaproponowałem inne opcje. Nie jestem z portalu więc nie wiem co oni mają w exelu, na półkach i na koncie. Może moje propozycje są nie trafione, ale są i są na tyle sensowne na ile mogą być bez wiedzy o sprawach wewnętrznych portalu. I na tym polega różnica między konstruktywną krytyką a czepialstwem. Ale zapewne ja nie przekonam Ciebie, a ty mnie więc zostawmy sprawę na tym, że gra jest wsparta, ty się ciesz w 100% , a ja się będę cieszył w 90 paru i miał nadzieje, że portal obmyśli coś to podniesie poziom mojego zadowolenia do maksimum.

I z innej beczki: jak wspierałem Magnatów, to oprócz mejla z transferuj dostałem mejla ze wspieram.to. Teraz tylko z transferuj mimo, że pokazuje mi na wspieram.to, że posiadam nagrodę z PG. Coś się popsuło z mejlami czy to stała zmiana, której nie byłem świadom?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Bary »

evrard pisze:Ale zapewne ja nie przekonam Ciebie, a ty mnie więc zostawmy sprawę na tym, że gra jest wsparta, ty się ciesz w 100% , a ja się będę cieszył w 90 paru i miał nadzieje, że portal obmyśli coś to podniesie poziom mojego zadowolenia do maksimum.
I faktycznie na tym można zakończyć dyskusję. :) Niestety, nie mogę cieszyć się w 100%, bo gra nie ma trybu solo, który jest dla mnie niezbędny (co oczywiście nie jest winą Portal-u).
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: AkitaInu »

Hmm a powiedzcie mi przy okazji gdzie widać że wspieram PG na wspieram to? I czy wspieram to zostało już kupione przez Amazona czy tylko próbuje wyglądajć jak kickstarter? ;-)
evrard
Posty: 359
Rejestracja: 19 paź 2013, 08:32
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: evrard »

Logujesz się, mój profil i projekty albo na stronie samego projektu w zakładce wspierający :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: AkitaInu »

evrard pisze:Logujesz się, mój profil i projekty albo na stronie samego projektu w zakładce wspierający :)
Ok, juz widze ;) Dzięki i sorry za offtop
wirusman
Posty: 1978
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 87 times
Been thanked: 28 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: wirusman »

Widzę że nawet idzie kampania.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Rafal_Kruczek »

rattkin pisze:5 i 6 gracz były albo w Expanding the Alliance, albo któryms tam zestawie stretch goali sprzedawanych jeszcze osobno poza EtA. Nigdy z nich nie skorzystałem, w tyle osób to już za długo. Ogólnie Ambasadorzy to chyba najsłabszy dodatek spośród wszystkich (Ambassadors, Expanding the Alliance, Stretch Goals, Revival). Tzn. karty wprowadza fajne, ale Ambasadorzy jako mechanika tak średnio się do tej gry nadają (za bardzo rozmontowują flow). Mimo wszystko jednak polecam, bo cała reszta jest warta uwagi. Instrukcja jest chyba raczej poglądowa (draft) i finalna wersja będzie wyglądała inaczej.
Revival ma duzo większy potencjał niż Ambasadorowie powieważ:
- jest samodzielną 2 osobowa grą
- daje możliwośc grania na 5-6 osób bez kombinowania
A expanding the Alliance jako zbiór promek też nie ma zbytnio dużego potencjału:
- kart nie jest tam zbyt dużo
- z drugiej strony - poza kartami za kartonowe znaczniki i kostki energii na dodatkowe reaktory - więc nie mozna tego wydać jako dodatku czysto karcianego.
Wyglada na to że jakimś wyjściem mogłoby być łączne wydanie Ambasadorów i Expanding the Alliance. Ale trudno jest mi wykalkulować ile taki zestaw musiałby kosztować, żeby był opłacalny.
Są podane tajemnicze progi 21090 i 24220. Może jeden z nich jest takim łącznym wydaniem? Albo przynajmniej dolożeniem komponetów dla 5-6 gracza?
Ja sobie przelicze swoje finanse i jak wynik będzie pozytywny to wesprę - z jednego powodu - podstawka mi sie podobała i od kiedy ja kupiłem to praktycznie zastąpiła mi 7 Wonders.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Rafal_Kruczek »

evrard pisze:Bary: różnica między promoksami tutaj a marynarzem jest duża. Promoski już były. Marynarz, którego zresztą mam bo kupiłem, był czymś zupełnie nowym.
Ten pierwszy zestaw 7 kart promocyjnych był dołaczony, tylko do pierwszej części nakładu podstzwki - przedsprzedaż i przez pewien czas po premierze. Potem był oferowany oddzielnie.
I jest przykładem dobrego markentingu, że jest automatucznie dodawany takze w tej kamapanii. Wiekszość potencjalnych klientów potraktuje to jak troskę ze strony wydawcy. A dla wydawcy KAŻDA opcja w kampanii to jest niewygoda.
Zauważ że obecnie w kampanii są 2 rodzaje paczek do wysyłki ; dodatek (obniżka przez 48 h płatności nie wpływa na wysyłkę) i podstawka + dodatek.
Łatwe i proste - popatrz na takie Trzeba Zaorać Komunizm na Polak potrafi - 13 progów wsparcia - logistyczny koszmar.
Exapolanety - praktycznie 3 progi: 1 gra(w tym opcja odbioru w Essen), 6 gier, wersja deluxe.
KISS -(keep it simple stupid)
Ale doczytałem że Portal idzie klientom na rękę - "ISTNIEJE MOŻLIWOŚC WYSŁANIA AMBASADORÓW WRAZ Z INNĄ GRĄ PORTAL GAMES! DOMÓWIONY TYTUŁ ZOSTANIE WYSŁANY W MOMENCIE GDY AMBASADORZY TRAFIĄ DO NASZYCH MAGAZYNÓW. PRZY SKŁADANIU ZAMÓWIENIA W NASZYM SKLEPIKU W KOMENTARZU PROSIMY WPISAĆ AMBASADORZY, BY PACZKI ZOSTAŁY WYSŁANE RAZEM." i bierze sobie na głowę indywidualizację paczek w kampanii (może sobie nie zdają sprawy jaki to kłopot?) Więc chyba nie bedzie problemu zeby sie dogadać żeby 7 kart zamienili ci na 3 lunety :)
A ja swoje dodatkowe promki przeznaczę na zapas jakby cos sie jakiejs karcie stało lub do sproxowania jakiejś innej katy obecnie niedostepnej...
100ch
Posty: 44
Rejestracja: 26 maja 2011, 14:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: 100ch »

Portal dodał dwie nowe opcje wsparcia.
5 zł za "przybicie piątki"
300 za "dniówkę w firmie i start kariery prawie telewizyjnej"

Mają panowie poczucie humoru :)
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: YuZ »

W opcjach wsparcia mowa o trzech promoskach, na infografikach mowa tylko o dwóch. Jakaś niespodzianka czy zbytni pośpiech? ;)
ODPOWIEDZ