Achaja (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Achaja

Post autor: misioooo »

Jak dla mnie dodatki w postaci figurek etc są bardzo dobre dla kampanii crowdfundingowych. Dlaczego? Ano dlatego, że nawet bez nich kupuję kompletny produkt, a reszta to fluff dla fanów. Na pewno nie wsparłbym czegokolwiek jakby w płatnych dodatkach dostępnych osobno były jakieś elementy gry niezbędne do wykorzystania jej potencjału w pełni.
Wiecie o co mi chodzi ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Achaja

Post autor: espresso »

Figurek co prawda nie widziałam, ale gdyby ktoś był zainteresowany wrażeniami z rozgrywki w prototyp, to zapraszam na bloga.
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Achaja

Post autor: aspo »

Temat PLO zaginął gdzieś na n-tej stronie forum, ponadto tu właśnie toczy się dyskusja o płatnych dodatkach w kampanii Achai, więc zapytam (z nadzieją, że i RedImp tu zagląda):
kiedy można spodziewać się wglądu do nowej mapy PLO? Mam tydzień, by zdecydować się na ewentualne jej dokupienie. Jest na to w ogóle jakakolwiek szansa, czy też trzeba kupować kruka w worku?
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Achaja

Post autor: Rafalm »

aspo pisze:Temat PLO zaginął gdzieś na n-tej stronie forum, ponadto tu właśnie toczy się dyskusja o płatnych dodatkach w kampanii Achai, więc zapytam (z nadzieją, że i RedImp tu zagląda):
kiedy można spodziewać się wglądu do nowej mapy PLO? Mam tydzień, by zdecydować się na ewentualne jej dokupienie. Jest na to w ogóle jakakolwiek szansa, czy też trzeba kupować kruka w worku?
Zaloguj się na wspieram.to i wrzuć to pytanie w komentarze do akcji wsparcia Achai. Tam RedImp zagląda codziennie. więc będziesz miał pewność, że chłopaki odczytają Twoje pytanie.
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: RedImp »

aspo pisze:Temat PLO zaginął gdzieś na n-tej stronie forum, ponadto tu właśnie toczy się dyskusja o płatnych dodatkach w kampanii Achai, więc zapytam (z nadzieją, że i RedImp tu zagląda):
kiedy można spodziewać się wglądu do nowej mapy PLO? Mam tydzień, by zdecydować się na ewentualne jej dokupienie. Jest na to w ogóle jakakolwiek szansa, czy też trzeba kupować kruka w worku?
Niestety trzeba kupić "kota/kruka w worku". :roll:
Mapa będzie różnić się podziałem regionów tj. inny ich układ a to wymaga czasu na testy, które trwają.
Dodatkowo zmianie ulegnie zasada zamknięcia regionu przez Callo a konkretnie mowa o braku blokady fauna w zamkniętym obszarze.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: Wspieram.to »

Witam

Wspieram.to zmieniło layout i dodało kilka nowości. Dostajemy trochę zapytań (szczególnie w przypadku Achaji) wyjaśnię jak działa obecnie sposób płatności.

Poprzednio:

Jeżeli chciałeś kupić nagrodę - wybierałeś nagrodę i płaciłeś
Jeżeli chciałeś kupić dwie nagrody (takie same lub różne) - wybierałeś nagrodę, płaciłeś i ponownie wybierałeś nagrodę i płaciłeś
Jeżeli chciałeś kupić nagrodę i dodatek - wybierałeś nagrodę, płaciłeś i wybierałeś dodatek i płaciłeś

Teraz:

Chesz kupić jedną nagrodę - wybierasz ją i płacisz
Chcesz kupić dwie nagrody (te same lub różne) - wybierasz dwie i płacisz za dwie jednorazowo itd
Chcesz kupić nagrodę i dodatek - wybierasz nagrodę i dodatek, płacisz za obydwie jednorazowo

Obecnie na wspieram.to znajduje się popularny system "koszyka" - taki jaki jest na ceneo, allegro, morele czy innych sklepach. Wybierasz co chcesz kupić, system wrzuca to do koszyka i pod koniec płacisz. Działa to również miedzy projektowo czyli możesz np wybrać projekt A kupić nagrodę A1, 2 x nagrodę A2 i 3 dodatki, po czym możesz wejść na projekt B i zrobić to samo. Na koniec przechodzisz do koszyka i płacisz za wszystko jedną wpłatą

Uwaga. System nigdy wcześniej, ani teraz "nie rozróżnia" wpłat typu chce kupić coś za 129 zł i coś za 55 zł to wybiorę nagrodę za 129 i zapłacą za nią 184 zł (czyli za nagrodę i dodatek jednocześnie). "Nie rozróżnia" nie oznacza, że jak tak zrobisz to kasa znika i przepada, wówczas należy nam tą pomyłkę zgłosić i my zrobimy tak żeby było dobrze. Prosimy jednak tak nie robić :wink: bo generuje to trochę zamieszania i czasu co powoduje, że jesteście źli, że od razu nie widać, że kupiłem dwie rzeczy a nie jedną za którą dałem więcej.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Achaja

Post autor: Rafalm »

Mam nadzieję, że nie będzie to OT, ale skoro wspieram.to pojawiło się na forum, to zapytam:

Gdzie mogę zobaczyć zakupione wcześniej nagrody. Wykupiłem już nagrodę główną i dodatki jeszcze podczas poprzedniego layoutu i wtedy widziałem, które zostały zakupione i w jakiej ilości. Obecnie nie mogę znaleźć tej informacji.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: Wspieram.to »

Rafalm pisze:Mam nadzieję, że nie będzie to OT, ale skoro wspieram.to pojawiło się na forum, to zapytam:

Gdzie mogę zobaczyć zakupione wcześniej nagrody. Wykupiłem już nagrodę główną i dodatki jeszcze podczas poprzedniego layoutu i wtedy widziałem, które zostały zakupione i w jakiej ilości. Obecnie nie mogę znaleźć tej informacji.
Pracujemy nad tym, kwestia paru godzin, przeszliśmy kompletną zmianę systemu, parę rzeczy się nie wyświetla na zewnątrz, "od zaplecza" wszystko działa.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Achaja

Post autor: Rafalm »

Wspieram.to pisze:
Rafalm pisze:Mam nadzieję, że nie będzie to OT, ale skoro wspieram.to pojawiło się na forum, to zapytam:

Gdzie mogę zobaczyć zakupione wcześniej nagrody. Wykupiłem już nagrodę główną i dodatki jeszcze podczas poprzedniego layoutu i wtedy widziałem, które zostały zakupione i w jakiej ilości. Obecnie nie mogę znaleźć tej informacji.
Pracujemy nad tym, kwestia paru godzin, przeszliśmy kompletną zmianę systemu, parę rzeczy się nie wyświetla na zewnątrz, "od zaplecza" wszystko działa.
OK, dzięki za info. Zatem spokojnie czekam :-)
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: RedImp »

Już tylko 56 zł brakuje do darmowych znaczników.
Dzisiaj po godz. 12 na prośbę wspierających wykonamy drobną zmianę celów w akcji - oczywiście na plus. :twisted:
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: RedImp »

Widzieliście, co się dzieje w akcji z Achają?
Darmowe znaczniki 3D osiągnięte, nowy dodatek odblokowany, nowe cele na horyzoncie.
https://wspieram.to/projekt/4395/achaja ... zacje#a839
adamo
Posty: 56
Rejestracja: 05 gru 2014, 17:51
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Achaja

Post autor: adamo »

Mam pytanie zamówiłem grę i parę dodatków na wspieram.to i teraz gdzie to wszystko widać co zamówiłem, dawniej jak była stara strona było to widoczne teraz nie widać nic.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: Wspieram.to »

adamo pisze:Mam pytanie zamówiłem grę i parę dodatków na wspieram.to i teraz gdzie to wszystko widać co zamówiłem, dawniej jak była stara strona było to widoczne teraz nie widać nic.
Hej. Tak. Po zmianie systemu i layoutu nie widać co zakupiłeś. tj widać dla nas, a nie dla wspierających. Pracujemy nad tym i w dniu dzisiejszym powinno być to już widoczne. Jak ktoś chce się upewnić do czasu załatania tego błędu jakie rzeczy kupił to niech śmiało piszę na kamil@wspieram.to - postaram się do 15 minut odpowiedzieć na wszystkie takie pytania.

EDIT:

Błąd naprawiony.
badziej
Posty: 42
Rejestracja: 12 cze 2012, 17:09

Re: Achaja

Post autor: badziej »

Coś mały ruch w wątku, jak na "ostatnie godziny".. Pamiętając, co się działo analogicznie przy PLO. ;)
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Achaja

Post autor: Rafalm »

badziej pisze:Coś mały ruch w wątku, jak na "ostatnie godziny".. Pamiętając, co się działo analogicznie przy PLO. ;)
To prawda! Mam wrażenie, że temat akcji wsparcia został zdominowany przez zmianę układu platformy wspieram.to. Tymczasem...

...do ufundowania 14 kafelka zostało jedynie nieco ponad 2k PLN. Panie i Panowie sprężamy się i dobijamy do tego limitu. Warto przecież uskładać na tą dodatkową lokację!
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Achaja

Post autor: aspo »

badziej pisze:Coś mały ruch w wątku, jak na "ostatnie godziny".. Pamiętając, co się działo analogicznie przy PLO. ;)
Sama zbiórka też coś powoli idzie - raptem połowa z założonej liczby celów.

Tak przez czystą ciekawość (może ktoś zna odpowiedź): przy jakiej kwocie gra miała dostać dedykowane kości?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 64 times
Been thanked: 106 times

Re: Achaja

Post autor: Muad'Dib »

To prawda z tymi celami. Nie mam wielkiego doświadczenia ale (z tego co widziałem) to zazwyczaj kampanie mają dużo odkrytych progów/celów. I ludzie wiedzą po co idą. A tutaj wiedzieliśmy na co zbieramy w tej chwili i ewentualny kolejny krok. Bardzo szkoda tych dedykowanych kości, choć myślę, że jest szansa na dobicie do 75k.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Achaja

Post autor: glorfindel »

Przede wszystkim dziwi brak aktywności autorów - nawet na ich fanpage'u na FB i stronie akcji...
O ile (odpukać) nie przydarzyło im się coś złego (ciężka choroba etc.), to mamy już drugą kampanię z rzędu (po Odbudowie Warszawy) gdzie autorzy zawalili kwestie promocji gry w sieci podczas akcji :/
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Achaja

Post autor: RedImp »

Też nas smuci fakt zalania wątku forum rozwiązywaniem kwestii technicznych ze wsparciem zamiast merytorycznymi pytaniami z zakresy mechaniki gry. Z drugiej strony skoro pytania zostały zadane na forum to odpowiedź też tu musiała zostać udzielona.

Nie zachorowaliśmy no chyba, że „przepracowanie” można zaliczyć do choroby ;) to wtedy mamy u nas epidemię.
Widzimy silną potrzebę rozwoju wydawnictwa w zakresie personelu, co pomoże nam w przyszłości szybciej reagować na pewne wydarzenia.
Akcja naszym zdaniem idzie bardzo dobrze, o czym świadczy na chwilę obecną 222% zakładanej kwoty. Macie oczywiście rację, że nasza aktywność mogła być jeszcze większa w zakresie promocji projektu i będziemy nad tym pracować.
Z analiz projektu wynika, że próg 75k jest nadal w zasięgu wspierających.
Szklo
Posty: 36
Rejestracja: 17 lis 2009, 12:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times

Re: Achaja

Post autor: Szklo »

Achaja i 2 Edycja PLO zakupiona. Kolejny stretch goal odblokowany. RedImp, odkrywać następne :)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 64 times
Been thanked: 106 times

Re: Achaja

Post autor: Muad'Dib »

Ech i są kości na rozpisce ale nie ma opcji, żeby zrobić 26k w jeden dzień :( Chyba, że Strefa się zaangażuje z większym pakietem albo jakiś inny gracz. Szkoda bo generalnie myślałem, że Achaja to bardziej nośny temat niż PLO i przebije tamten sukces.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Achaja

Post autor: glorfindel »

RedImp pisze: Akcja naszym zdaniem idzie bardzo dobrze, o czym świadczy na chwilę obecną 222% zakładanej kwoty. Macie oczywiście rację, że nasza aktywność mogła być jeszcze większa w zakresie promocji projektu i będziemy nad tym pracować.
W ramach pracowania nad tym moglibyście poinformować ludzi, że ujawniliście kolejne cele ;) Pokazaliście je "z partyzanta" na stronie akcji (bez napisania o tym w aktualizacji, nie ma info na forum, nie ma na Waszym profilu na FB. Skąd Ci biedni ludzie mają o tym wiedzieć? Serio - przez ostatnie 3 dni trwania kampanii, to powinniście być online 24h/dobę i podgrzewać atmosferę (nawet postami typu - jeszcze "x zł " 8)
Muad'Dib pisze: Szkoda bo generalnie myślałem, że Achaja to bardziej nośny temat niż PLO i przebije tamten sukces.
Z tym bym polemizował - inna sprawa, że samej Achai (książkowej) w Achai (RedImpowej) jest nie za dużo - może akurat z korzyścią dla gry ;)
Awatar użytkownika
razul
Posty: 162
Rejestracja: 05 kwie 2011, 16:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Achaja

Post autor: razul »

Mi również wydaje się, że kampania jest słabo "podkręcana" przez wydawnictwo.
Przez miesiąc ukazało się bodajże 7 aktualizacji.
Może to rozpieszczenie z Kickstartera, ale wydaje mi się, że to niezbyt dużo.
Instrukcji również ni widu ni słychu, a baner i informacja na stronie akcji wciąż straszy.

"Akcja naszym zdaniem idzie bardzo dobrze, o czym świadczy na chwilę obecną 222% zakładanej kwoty" - rzekło wydawnictwo.
Pytanie: czy na tyle dobrze, że nie trzeba pompować zainteresowania ?
Hajs się zgadza, gra wydana, więc byłoby na tyle?
Może się mylę, ale to trochę tak wygląda niestety. Akcja poszła za dobrze ?

Co do streczgoli - dostaliśmy dwa podobne (kafelek planszy), plastikowe znaczniki oraz możliwość zakupu figurki (czyli blisko 600 osób zrzuciło się na projekt figurki, który kupiło 60 osób). A karty i kostki dopiero na horyzoncie.

Ponarzekałem, ale wsparłem. :)
Powodzenia!
Awatar użytkownika
MonsterCookie
Posty: 99
Rejestracja: 31 maja 2014, 11:00
Lokalizacja: Gliwice

Re: Achaja

Post autor: MonsterCookie »

Wydaje mi się, że nie ma nad czym dywagować, to w końcu sprawa wydawnictwa w jaki sposób promują swoją grę, dla mnie ważniejsze niż promocja podczas kampanii jest to, że prezentowali grę na wielu różnych konwentach i spotkaniach graczy na długo przed rozpoczęciem kampanii i działa na wielki plus dla nich. Przypuszczam że dzięki tej pracy wydawnictwa teraz gra potrafi bronić się sama. Zagrałam i wsparłam, wsparł też kumpel pomimo tego, że najczęściej gramy i tak w jednej grupie - bo to fajna gra jest i warto mieć ją w swojej kolekcji.
Co do stretch goali, szkoda trochę, że dodatkowe karty postaci są dopiero po kartach wydarzeń, które są jeszcze w zasięgu. Wydaję mi się ze postacie potrafią bardziej pozmieniać i zamieszać rozgrywkę. Kości mi nawet nie szkoda, stylizowane kości najczęściej mocno tracą na czytelności, a przy tych najzwyczajniejszych można przynajmniej jednym rzutem oka ocenić zmiany na planszy, co gdzie i ile.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 64 times
Been thanked: 106 times

Re: Achaja

Post autor: Muad'Dib »

Właściwie to mylący jest ten system na wspieram.to liczący ile osób wsparło. Bo, de facto, jak zliczyć ręcznie to zakupiono 281 "nagród" czyli różnych wersji gry. I potem nawet jeśli ktoś dokupuje "dodatki" to za każdym razem jest traktowany jako kolejna osoba. Czyli jak kupiłem grę i 3 dodatki (w różnych odstępach czasu) to jestem traktowany jako 4 wspierających. Czyli kampanii nawet nie wsparło ~550 osób tylko pewnie ok 350 (tzn część osób dokupiła sobie dodatki, ktoś inny np Upgrade Kit dla PLO).

Właściwie to mam jedno pytanie do RedImp. Bardziej ciekawość niż presja ;) Przy dodatkach do PLO termin realizacji to wrzesień a Achaja jest zaplanowana na październik. Tzn, że będą oddzielne przesyłki?
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
ODPOWIEDZ