Alchemicy / Alchemists (Matúš Kotry)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 147 times
Been thanked: 25 times

Re: Alchemists

Post autor: uyco »

gra wydaje sie być idealnie dla mnie :D nie mogę sie doczekać. jak się skaluje? we dwójkę daje radę?
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Alchemists

Post autor: sirafin »

krecilapka pisze:Są kary za przyłapanie kłamczuszka, ale do tego trzeba znać prawdziwą formułę.
Właśnie cały myk polega na tym, że wcale nie trzeba znać prawdziwej formuły, takiego ryzykanta bardzo łatwo wyłapać. W wyniku eksperymentu, poznajemy zazwyczaj 1/3 całej formuły. Wystarczy, żeby którykolwiek z przeciwników miał wynik akurat tej 1/3 formuły, w której zrobiliśmy błąd i pozamiatane.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Alchemists

Post autor: Kosma »

Zgadza się, nie trzeba znać formuły, żeby złapać kłamce.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Alchemists

Post autor: Bea »

uyco pisze:gra wydaje sie być idealnie dla mnie :D nie mogę sie doczekać. jak się skaluje? we dwójkę daje radę?
Właśnie, warto kupić do grania we dwójkę?
Awatar użytkownika
Majek10
Posty: 782
Rejestracja: 15 wrz 2012, 11:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Alchemists

Post autor: Majek10 »

Według mnie gra działa najlepiej we 2 i 3 osoby.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Alchemists

Post autor: donmakaron »

Ciekawą strategią jest szybkie publikowanie bzdur i równie szybkie ich podważanie z autopublikacją już odkrytej, pewnej teorii. Tak czy inaczej grać na chybił trafił to się w Alchemików nie da.

edit: W dwie osoby na koniec gry wszyscy wszystko wiedzą. Jest więcej akcji, mniej blokowania i strat na kolejności. W cztery osoby gra jest na tyle ciasna, że niektórzy gracze na koniec nie będą mieli zielonego pojęcia o niczym ;-)
Karolcia
Posty: 13
Rejestracja: 15 maja 2014, 07:39
Lokalizacja: Wroclove

Re: Alchemists

Post autor: Karolcia »

krecilapka pisze:
Bea pisze: jest możliwa sytuacja, że ktoś przez całą grę nie opublikuje poprawnego wyniku, np strzela na chybił trafił, a naciupie punktów na czymś innym i wygra?
Pod koniec gry większość wyników staje się oczywista i wtedy daje się rozpoznać, że ktoś kłamał. Są kary za przyłapanie kłamczuszka, ale do tego trzeba znać prawdziwą formułę.
Ale niegłupią strategia okazało się np. strzelanie w wynik chociaż miałem tylko 50% pewności. Bywało, że trafiłem a bonusy za pierwszeństwo publikacji otrzymywałem, bo to tylko pierwszy otrzymuje. Nawet za oczywiste nieprawdy. Ale zanim do tego doszło, to bywało, że własną teorię podważałem ;).
Gra ogólnie była spoko i całkiem niezła zabawa. Ale jeśli macie w grupie kogoś lubiącego "pomyśleć" nad dostępnymi opcjami to współczuję. Downtime może być katastrofalny. Gracz skanuje, odkrywa pewne powiązania i zaczyna kminić nad poszczególnymi opcjami. Są losowe karty wynalazków które pozwalają np. zwiększyć ilość prawdopodobnych połączeń. Czyli dwa razy więcej kombinowania, w czasie którego reszta graczy może tylko dłubać w nosie, bo nie ma co robić. Jedna taka osoba spowalnia grę mocno, dwie to czasowa katastrofa.
Przyłapanie kłamczuszka jest zazwyczaj w połowie partii :) a strzelanie w przypadku dwóch pewnych odpowiedzi, faktycznie nie jest złą taktyką :-)
Get Rich or Die Tryin' or Playin'....
Eltonos
Posty: 112
Rejestracja: 12 sie 2011, 16:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Alchemists

Post autor: Eltonos »

Czy wiadomo kiedy w sprzedaży będzie polska wersja? Na stronie Rebela jest napisane ok. początek kwietnia, myślicie że to wiarygodny termin? W następny weekend mam planszówkowe spotkanie i planuje kupno kilku gier, mam nadzieję, że Alchemików też uda się dostać.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Alchemists

Post autor: veljarek »

Rebel pisał że gra bedzie jednak po świetach.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Alchemists

Post autor: REBEL.pl »

Eltonos pisze:Czy wiadomo kiedy w sprzedaży będzie polska wersja? Na stronie Rebela jest napisane ok. początek kwietnia, myślicie że to wiarygodny termin? W następny weekend mam planszówkowe spotkanie i planuje kupno kilku gier, mam nadzieję, że Alchemików też uda się dostać.
veljarek pisze:Rebel pisał że gra bedzie jednak po świetach.
Tak, niestety dopiero po świętach. Jej druk został przesunięty o tydzień w tył z uwagi na opóźnienie dostawy drewnianych elementów do Ciężarówką przez Galaktykę, która była dodrukowywana przed nią.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Rockas
Posty: 143
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:38

Re: Alchemists

Post autor: Rockas »

Jakie koszulki pasują do Alchemików? Mini Chimera czy Mini Euro?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Alchemists

Post autor: REBEL.pl »

Rockas pisze:Jakie koszulki pasują do Alchemików? Mini Chimera czy Mini Euro?
Rozmiar karty to 43 x 68 mm. Mini European daje gwarancję, że karta nie będzie wystawać "na wysokość", chociaż w zależności od producenta może tam być nieco luzu.

------------------------------
AKTUALIZACJA:
------------------------------

1) Alchemicy - właśnie przyjechała do nas dostawa Alchemików. Otworzyliśmy, obejrzeliśmy, raz jeszcze się zachwyciliśmy wydaniem. Jeden egzemplarz waży 2,40 kilograma, więc magazynierzy struchleli i już głowią się jak dodatkowo zabezpieczać paczki, aby było jak najmniej uszkodzeń.
W galerii na stronie wydawnictwa dodaliśmy zdjęcia otwartego egzemplarza, zapraszamy do oglądania tutaj [link]

UWAGA: Możemy już oficjalnie potwierdzić - udało się nam zdobyć kartę promocyjną "Pierścień przysługi", którą będziemy dodawać do egzemplarzy w przedsprzedaży. Liczba kart jest ograniczona, ale powinno starczyć dla każdego, kto zamówi grę przed premierą. Ta zaplanowana jest na 7 kwietnia 2015 roku.

Obrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Alchemists

Post autor: ChlastBatem »

plusiki i minusiki wchodzą dobrze w dziurki? Czy są za duże czasem albo za małe i wypadają?
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Alchemists

Post autor: Aduanath »

Jak cudownie! Premiera gry akurat na moje urodziny! <3 Nie mogę doczekać się paczuszki! :)
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Alchemists

Post autor: REBEL.pl »

ChlastBatem pisze:plusiki i minusiki wchodzą dobrze w dziurki? Czy są za duże czasem albo za małe i wypadają?
Sprawdziliśmy, są poprawione i wchodzą idealnie. Ani za małe, ani za duże :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3378
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 2056 times

Re: Alchemists

Post autor: Ardel12 »

Wydanie wygląda wyśmienicie, cena powalająca (bardzo niska jak na zawartość). Na szczęście zamówiona już dawno, więc i promo karta moja :twisted:

Dalej dalej czasie, byle do otrzymania paczuszki:D
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Alchemists

Post autor: DarkSide »

Czy karta promocyjna będzie dodana w pudełku, czy dorzucona luzem? Pytam, gdyż moi "Alchemicy" są częścią zbiorowego zamówienia i w tym drugim przypadku musiałbym zawiadomić odbiorcę paczki, by karta nie zaginęła podczas rozpakowywania. ;)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Alchemists

Post autor: rastula »

DarkSide pisze:Czy karta promocyjna będzie dodana w pudełku, czy dorzucona luzem? Pytam, gdyż moi "Alchemicy" są częścią zbiorowego zamówienia i w tym drugim przypadku musiałbym zawiadomić odbiorcę paczki, by karta nie zaginęła podczas rozpakowywania. ;)
nie bój nic...;)

będę uważał ... zresztą wziąłem dla siebie też egzemplarz - waga vs cena mnie przekonały ;D
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Alchemists

Post autor: premek »

Jest jakieś zamówienie grupowe z Poznania? Można info na prv prosić.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Alchemists

Post autor: REBEL.pl »

DarkSide pisze:Czy karta promocyjna będzie dodana w pudełku, czy dorzucona luzem? Pytam, gdyż moi "Alchemicy" są częścią zbiorowego zamówienia i w tym drugim przypadku musiałbym zawiadomić odbiorcę paczki, by karta nie zaginęła podczas rozpakowywania. ;)
Będzie dorzucana luzem. Wysyłkę zamówień rozpoczynamy dzisiaj :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
glocked
Posty: 141
Rejestracja: 07 gru 2014, 23:22
Been thanked: 1 time

Re: Alchemists

Post autor: glocked »

Czy do tej gry potrzebny jest jeden smartfon - 'gamemaster' czy każdy musi mieć swojego?

Pozdr.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Alchemists

Post autor: adikom5777 »

wystarczy jeden
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Alchemists

Post autor: carlos »

Wystarczy jeden. Większa ilość to po prostu wygoda (nie trzeba sobie przekazywać, tylko każdy korzysta ze swojego). :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4056
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Alchemists

Post autor: AkitaInu »

REBEL.pl pisze:
ChlastBatem pisze:plusiki i minusiki wchodzą dobrze w dziurki? Czy są za duże czasem albo za małe i wypadają?
Sprawdziliśmy, są poprawione i wchodzą idealnie. Ani za małe, ani za duże :)
A sprawdzaliście z obu stron ? ;)

W poprawionej wersji oryginalnej strona gdzie uderzała sztanca wchodziła dobrze, druga już troche gorzej :) (ale i tak lepiej niż oryginalne essenowskie ;))
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Alchemists

Post autor: REBEL.pl »

AkitaInu pisze:
REBEL.pl pisze:
ChlastBatem pisze:plusiki i minusiki wchodzą dobrze w dziurki? Czy są za duże czasem albo za małe i wypadają?
Sprawdziliśmy, są poprawione i wchodzą idealnie. Ani za małe, ani za duże :)
A sprawdzaliście z obu stron ? ;)

W poprawionej wersji oryginalnej strona gdzie uderzała sztanca wchodziła dobrze, druga już troche gorzej :) (ale i tak lepiej niż oryginalne essenowskie ;))
Tak 8) Oczywiście jak to ze sztancą jest tak, że strona w którą uderzały ostrza jest półokrągła i na pewno ma mniejszą powierzchnię styczną. W tej edycji jednak nie ma już problemu z umieszczaniem tych żetonów na swoich miejscach. Czesi poprawili ten mankament.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
ODPOWIEDZ