Pomoc w wyborze gry

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Pomoc w wyborze gry

Post autor: barni132 »

Dzień dobry!

Mam wielki problem otóż chciałbym kupić grę planszową, tylko nie mam pojęcia co... Jest taki natłok, chciałbym kupić wszystko a naprawdę nie wiem co wybrać. Jest kilka tytułów, które mnie zainteresowały:
- Chaos w Starym Świecie;
- Horror w Arkham;
- Robinson Crusoe;
- Terra Mystica;
- Władca Podziemi
Generalnie sprawa wygląda tak, iż mam 180zł i musi w tym się znaleźć przesyłka (10-20zł) niestety. Jako, że mieszkam w Gliwicach a jak na 200tys miasto niema tu sklepu z grami planszowymi. Gram często z dziewczyną, więc fajnie byłoby jakby była opcja na 2 osoby, ale z drugiej strony często gram ze znajomymi i to jest z 5,6 osób. Jestem raczkującym graczem, grałem w niewiele gier [Olympos (bardzo mi się podoba), 7 Cudów świata, Hobbita, Carcassone, Talisman, Wiedźmin, Neuroshima, 51 Stan i kilka innych]. Chciałbym czegoś innego spróbować, jakąś przygodówkę, kooperację najlepiej w jakimś fantastycznym świecie, może być w miare skomplikowana i bez dużej losowości.

W skrócie:
- 2-6 graczy (może być od 1 gracza, ale takie do 4,5 też);
- niska losowość;
- przygoda, rpg, kooperacja;
- świat fantasy (ew. mroczne klimaty)
- trudność: średnia, wysoka;
- max. 180 zł (w tym przesyłka)

Dzięki za uwagę i liczę na pomoc!
Z góry dzięki! :)
Awatar użytkownika
microwave
Posty: 102
Rejestracja: 20 sty 2015, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc w wyborze gry

Post autor: microwave »

Arkham odpuść sobie na rzecz Eldritch Horror. Dobrze działa na dwie osoby, na cztery również.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Pomoc w wyborze gry

Post autor: rastula »

dorzuć 20 zł i będziesz miał w wielu sklepach wysyłkę za darmo :D
Awatar użytkownika
dustptb
Posty: 133
Rejestracja: 26 lut 2012, 20:37

Re: Pomoc w wyborze gry

Post autor: dustptb »

Robinson jest na pewno dobrym wyborem jeśli pominąć wymaganie odnośnie świata fantasy (no i mieści się w cenie). A co do sklepów to w tym centrum na wylocie przy A1 w kierunku południowym (bodajże Europa Centralna) nie ma już sklepu Graki?
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Pomoc w wyborze gry

Post autor: Chaaber »

A może Shadows over Camelot jak kooperacja z duża liczbą graczy i przygodowa w realiach fantasy. Powinieneś się zmieścić w 180zł na spokojnie.
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pomoc w wyborze gry

Post autor: barni132 »

Kupiłem Robinsona, gra jest świetna! Pomimo ciągłego przegrywania i zauważania w trakcie rozgrywki, że chwilkę wcześniej coś źle się zrobilo. Ale wygrana daje baaardzo dużo radości!

To teraz wracam do pytania, ponieważ chciałbym kupić kolejną grę, tym razem z negatywną interakcją, świat fantasy, sci-fiction i żeby dość ciężka była. Żeby była dość złożona i na 4-6 graczy, oczywiście jeżeli będzie na 2-6 do byłoby najwspanialej, no ale nie można mieć wszyskiego ;)
Awatar użytkownika
BIgBadWolf
Posty: 154
Rejestracja: 29 paź 2014, 23:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomoc w wyborze gry

Post autor: BIgBadWolf »

Mage Knight
Eclipse
Chaos w Starym
ODPOWIEDZ