Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: TV3 »

Ciekawym, czy wydawca udostępni przetłumaczoną na rodzimy język.
Z innej beczki - jaką postacią warto by zagrać przy pierwszym kontakcie z grą / rozgrywka solo (najefektywniejsze umiejętności, najbardziej "przyjazna" przy nauce gry)?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: pan_satyros »

z fb galakty

Rozszerzenie Zakazana Wiedza powinno trafić na sklepowe półki już za kilka dni.
Polska wersja FAQ jest na naszej liście publikacji, więc na pewno pojawi się na naszej stronie.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: ChlastBatem »

To Galakta poprawiła błędy na kartach tak aby wersja polska nie wymagała FAQ jak angielska? Czy mimo tych błędów wszystko zostało przepisane i problem dalej będzie w obu wersjach językowych?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: pan_satyros »

ChlastBatem pisze:To Galakta poprawiła błędy na kartach tak aby wersja polska nie wymagała FAQ jak angielska? Czy mimo tych błędów wszystko zostało przepisane i problem dalej będzie w obu wersjach językowych?
Poprawia zgodnie ze stanem FAQ na czas przygotowywania PL edycji.
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 144 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: raphaell7 »

A wiadomo może, czy dodatek będzie zawierał poprawione kartę artefaktu 'Rubin z R'lyeh' oraz kartę postaci Charliego Kane'a?
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
Samanar
Posty: 122
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:02
Has thanked: 17 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Samanar »

raphaell7 pisze:A wiadomo może, czy dodatek będzie zawierał poprawione kartę artefaktu 'Rubin z R'lyeh' oraz kartę postaci Charliego Kane'a?
A co tam jest nie tak?
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Epyon »

Samanar pisze:
raphaell7 pisze:A wiadomo może, czy dodatek będzie zawierał poprawione kartę artefaktu 'Rubin z R'lyeh' oraz kartę postaci Charliego Kane'a?
A co tam jest nie tak?
Nie będzie poprawionych kart. Na artefakcie powinno być 'w fazie Akcji' (zamiast 'w fazie Spotkań'), a zdolność Charliego działa na całej planszy, a nie tylko na badaczy na tym samym polu.
Awatar użytkownika
JareQ
Posty: 36
Rejestracja: 25 sty 2015, 16:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: JareQ »

Wracając jeszcze do tematu koszulek Mayday:

Ja zakupiłem:

Na duże karty: Mayday Chimera (pomarańczowe) - 57,5-89mm
Na małe karty: Mayday Mini American (żółte) - 41x63mm

W przypadku mniejszych kart moim zdaniem Mayday Chimera Mini byłyby rzeczywiście sporo za duże (43x65mm), te są w sam raz, na upartego weszły by karty nawet większe o 1mm.

I jeszcze pytanie:

Używacie koszulek na duże karty przedwiecznych/badaczy ?
Gdzie takie znaleźć i jakie będą najlepsze?

A tak w ogóle to mój pierwszy post, witam wszystkich :)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sqb1978 »

Na przedwiecznych i badaczy raczej tylko laminowanie wchodzi w grę.
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: azz »

JareQ pisze:Wracając jeszcze do tematu koszulek Mayday:

Ja zakupiłem:

Na duże karty: Mayday Chimera (pomarańczowe) - 57,5-89mm
Na małe karty: Mayday Mini American (żółte) - 41x63mm

W przypadku mniejszych kart moim zdaniem Mayday Chimera Mini byłyby rzeczywiście sporo za duże (43x65mm), te są w sam raz, na upartego weszły by karty nawet większe o 1mm.

I jeszcze pytanie:

Używacie koszulek na duże karty przedwiecznych/badaczy ?
Gdzie takie znaleźć i jakie będą najlepsze?

A tak w ogóle to mój pierwszy post, witam wszystkich :)
Istnieją, ale w Europie jest je ciężko dorwać (4" x 6" - 101.6 x 152.4mm - chyba ten sam rozmiar, co do Descenta i trochę większe niż do Talismana). Czasem ktoś puści paczkę lub dwie na Allegro, ale to wychodzi ok. złotówki za sztukę. Ja swoje "koszulkuję" w woreczki strunowe. W obwodzie jest wyszukanie koszulek na karty w sklepach fotograficznych - rozmiar pocztówkowy to jest, ale tamże również wychodzi ponad złotówkę za sztukę.
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
Awatar użytkownika
JareQ
Posty: 36
Rejestracja: 25 sty 2015, 16:53
Lokalizacja: Stalowa Wola
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: JareQ »

Hmm, czyli to nie takie proste.
No nic, trzeba będzie szukać albo rzeczywiście zalaminować.

Dzięki.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: TV3 »

Nie sądziłem, że jestem tak podatny na brak zainteresowania grą poprzez klimat, który nie jest moją bajką.
Sądziłem, że mimo, iż nie czytałem pana L., klimat mnie wchłonie. Tym bardziej, że lubię horrorowe motywy. I mrok w ujęciu ogólnym tu jest. Jednak, starając się zagrać, tak bardzo infantylne wydały mi się zajścia, przygody, stwory :) (podkreślam - bardzo subiektywna jest to ocena), że zniechęciłem się:).

Trafiłoby to bardziej do mnie (znów bardzo subiektywna opinia), gdyby po prostu były tam tylko strzygi, jakoweś wampiry, topielce czy inne znane z naszych gminnych opowiastek. Albo gdybym czytał pana L. Czytałem za to pana T., więc temat też by do mnie trafił, gdyby w roli przedwiecznych występowała Ungolianta, Morgoth i Sauron, w roli silniejszych potworów któryś z Balrogów, Szeloba czy Nazgul itd, itp.

W kontekście przygody mechanika myślę bardziej mi odpowiada niż taki Robinson. Tam jednak o wiele bliższe mi było budowanie dachu, zastrzelenie tapira (mimo, że powodowało to smutno-skwaszoną minę u małżonki), wpadnięcie do dołu czy ukąszenie przez pająka. W EH zaś mam jakieś mackowate, długozębne stwory, dziwnie rozbuchane wydarzenia itp. Rozumiem, rozumiem, Lovercraft ;).

Strasznie szkoda. Sądziłem, że gra będzie strzałem przynajmniej w ósemkę. Czasem mam wrażenie, że jakiegoś planszowego graala szukam.
Jakby więc ktoś chciał, to jeszcze pachnący świeżością egzemplarz jest do wzięcia ;).
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: pan_satyros »

TV3 pisze: Trafiłoby to bardziej do mnie (znów bardzo subiektywna opinia), gdyby po prostu były tam tylko strzygi, jakoweś wampiry, topielce czy inne znane z naszych gminnych opowiastek. Albo gdybym czytał pana L. Czytałem za to pana T., więc temat też by do mnie trafił, gdyby w roli przedwiecznych występowała Ungolianta, Morgoth i Sauron, w roli silniejszych potworów któryś z Balrogów, Szeloba czy Nazgul itd, itp.
.
Gdzie Lovecraftowi do Tolkiena i Sapkowskiego, toć to zupełnie inna gałąź literatury.
To tak, jakby oczekiwać od fana Władcy Pierścieni zainteresowania serią X-Files ;)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sqb1978 »

Dokładnie, nie ta bajka ;) Lovecraftowi bliżej do Franza Kafki czy E.A. Poe.
Wg. mnie EH bardzo dobrze oddaje klimat i mitologię Cthulhu, jednak aby to poczuć trzeba poczytać. Jest to proza dość specyficzna i mroczna. Pamiętacie serię gier komputerowych "Alone in the Dark"?

Z ciekawostek: to Lovecraft wymyślił księgę Necronomicon, której motyw dość mocno był eksploatowany zarówno w literaturze jak i filmie.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2015, 15:10 przez sqb1978, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: TV3 »

"To tak, jakby oczekiwać od fana Władcy Pierścieni zainteresowania serią X-Files ;)"

Ale wiesz, ja niczego nie oczekuję. Jedynie jak pisałem na wstępie - zdziwił mnie brak akceptacji tematu w takim stopniu, że nie sądzę, aby gra trafiała u mnie na stół ;). A zakres akceptacji w kontekście klimatu (czy też braku klimatu) chyba jakiś tam mam. W Pandemię grając upieram się przy tezie, że czuję jakbym ratował świat ;)) - na przykład. A jak ta gra wygląda - kto grał, ten wie.

Wiedziałem z grubsza przed zakupem jak EH wygląda w odniesieniu do tematu. Ale żeby temat mnie skwasił.... echhh
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Olgierdd »

Prawda jest taka, że jeżeli jakaś gra miałaby w 100% oddawać klimat opowiadań Lovecrafta, to każde zdarzenie paranormalne czy kontakt ze stworem powinien powodować:

1. Olbrzymie napięcie/ciekawość/ekscytację
a następnie
2. Śmierć i/albo obłęd postaci ;)

Lubię Arkham i Eldritch, ale pomimo mechaniki obłędu, w porównaniu do bohaterów opowiadań Lovecrafta, postacie kierowane przez graczy wyjątkowo dobrze znoszą wszystkie (dość częste) dziwactwa, co trochę wypacza nastrój.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Epyon »

Zakazana wiedza dojechała dziś do Galakty, więc pewnie jutro zaczną wysyłać do sklepów. :)
Awatar użytkownika
Dasti
Posty: 77
Rejestracja: 12 cze 2005, 18:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Eldritch Horror

Post autor: Dasti »

Dostałem informacje z krakowskiego Dragonusa, że już mają Zakazaną Wiedzę. Jadę po odbiór i dzisiaj może przetestujemy z synem jak się gra z nowymi kartami :)

Swoją drogą ciekawe czy się wszystko do pudełka z podstawki zmieści?
DST
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Zakazana Wiedza jeszcze się mieści i można spokojnie transportować w jednym pudełku. Jak dojdą Góry Szaleństwa to się mieścić przestanie, chyba że będziesz transportował w nieco niedomykającym się pudle ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Dasti
Posty: 77
Rejestracja: 12 cze 2005, 18:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Eldritch Horror

Post autor: Dasti »

Faktycznie udało się spakować wszystko do kupy, ale wchodzi na styk.

Jeszcze jedna kwestia - po co zostały dodane te 2 zamienne karty zaklęć? Wg. mnie po pobieżnym przeglądnięciu niczym się nie różnią.
DST
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Dasti pisze:Jeszcze jedna kwestia - po co zostały dodane te 2 zamienne karty zaklęć? Wg. mnie po pobieżnym przeglądnięciu niczym się nie różnią.
Także zauważyłem, że powtarzają się karty zaklęć, a także karty stanów. Z tego co rozumiem, nie jest to błąd wydawnictwa i umożliwia kilku graczom posiadanie takiego samego stanu/zaklęcia. Poprawcie mnie, please, jeśli się mylę.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
pioma10
Posty: 300
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: pioma10 »

Bary pisze:Także zauważyłem, że powtarzają się karty zaklęć, a także karty stanów. Z tego co rozumiem, nie jest to błąd wydawnictwa i umożliwia kilku graczom posiadanie takiego samego stanu/zaklęcia. Poprawcie mnie, please, jeśli się mylę.
Powtarzają się, ale każda karta tego samego zaklęcia/stanu ma swój numer (od 1-4), a do dodatku dołączone zostały ponownie nr 1 i 2 dla jednego z zaklęć.
Awatar użytkownika
Samanar
Posty: 122
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:02
Has thanked: 17 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Samanar »

sqb1978 pisze:Z ciekawostek: to Lovecraft wymyślił księgę Necronomicon, której motyw dość mocno był eksploatowany zarówno w literaturze jak i filmie.
Znany i czytany przez szeroko pojęty mainstream Stephen King oficjalnie uznaje twórczość Lovecrafta za swoją największą inspirację. Zresztą wystarczy poczytać jednego i drugiego żeby od razu zobaczyć jak wiele jest tam zapożyczeń czy wręcz (prawie) plagiatów. :roll:
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Epyon »

Dasti pisze:Jeszcze jedna kwestia - po co zostały dodane te 2 zamienne karty zaklęć? Wg. mnie po pobieżnym przeglądnięciu niczym się nie różnią.
Podbijam pytanie, bo chyba nie doczekało się sensownej odpowiedzi... Wymieszałem karty, a dopiero później zerknąłem w instrukcję z dodatku i nie mam pojęcia, które karty są tymi niby poprawionymi, bo zamienniki nie mają symbolu dodatku...
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 144 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: raphaell7 »

Również sprawdziłem swoje karty - albo jestem ślepy, albo zamienniki nie różnią się niczym od kart z podstawki.
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
ODPOWIEDZ