Gra dla 4 osób, negatywna interakcja

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Makro
Posty: 15
Rejestracja: 17 gru 2014, 20:06

Gra dla 4 osób, negatywna interakcja

Post autor: Makro »

Hej.

Ostatnio szukałem gry dla 2 dwóch osób - padło na claustrophobie.

Teraz szukam czegos dla 4 osób - fajnie jeśli byłby klimat fantasy. budżet ~150zł.
Warunki konieczne:
1. W miarę prosta (prostsza niż magia i miecz, może byc bardziej skomplikowana niż fasolki:P)
2. czas gry 1-2,5h
3. Losowość na poziomie conajmniej trzy punkty na pięć
Inne warunki, niekonieczne, ale fajnie byłoby gdyby gra je spełniła:
1. Była jakaś negatywna interakcja
2. Klimat fantasy

Ogólnie, nie szukam gry typowo imprezowej, żadnej na refleks (jungle run bodajże jest taki?), wolalbym, aby opcja grania we 4 była kazdy sam, aniżeli 2na2 (wiele karcianek ma opcje 2na2, ale z reguły działa to słabo).

Graliśmy w czwórkę w:
Summoner wars - moim zdaniem zasady są srednie w opcji dla 4 graczy
Magia i miecz - żeńskiej części nie przypadło do gustu, trochę za długo się grało
Fasolki - gra dobra od czasu do czasu, męska część raczej nie wytrzymałaby częstszego grania niż raz na miesiac
Carcassone - nuda


Zastanawiałem się nad neuroshima hex 3.0, ale nie wiem czy gra działa dobrze dla 4 osób, bo plansza wydaje się mała dla 4 graczy.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 4 osób, negatywna interakcja

Post autor: uday »

Neuroshima Hex dobrze działa na 4 osoby. Są warianty 2vs2, są 1vs1vs1vs1. Mniejsza plansza -> ciaśniej -> większa dynamika.

Nexus Ops (klimat sf, ale są smoki) - fajna naparzanka w godzinkę. Nightfall - deckbuilder z wampirami/wilkołakami, itp.

Doomtown? Game of Thrones LCG?

Spartacus jest grą wypełnioną negatywną interakcją, ale ciężko zamknąć grę w tych 2h.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Gra dla 4 osób, negatywna interakcja

Post autor: Grzdyll »

Obadaj przede wszystkim Potwory w Tokio, dodatkowo The Coup lub Small World - każda inna ale każda na swój sposób świetna
Makro
Posty: 15
Rejestracja: 17 gru 2014, 20:06

Re: Gra dla 4 osób, negatywna interakcja

Post autor: Makro »

Potwory w tokio, wydaje sie byc glupawa gra, ale chyba ciekawa ;)

Patrzyle na allegro nexus ops, the coup - nie znalazlem ;)

Smallworld - sprawdze jak sie gra w 4, bo we dwoch było słabo.

W sumie LCG mnie troche odstrasza. Gralem w SW LCG i tam, żeby zbudowac sensowna talie, trzebabyło miec dwie podstawki o.O to troche chore :) Nie wiem jak jest w LOTR.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 4 osób, negatywna interakcja

Post autor: uday »

LOTR jest kooperacją. Nagatywnej interakcji tam nie zaznasz.

Po pierwsze primo to sprawdź i-szop.pl. Zbiera ceny ze sklepów planszówkowych i z allegro.

Potwory w Tokio i Smallworld są ok. Fajnie się w nie gra, byle nie częściej niż raz na miesiąc. Ale większość ludzi jest do nich bardziej entuzjastycznie nastawiona.

Jeszcze mi przyszły do głowy Slavika i Smash Up. Chociaż też do moich ulubionych nie należą.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Gra dla 4 osób, negatywna interakcja

Post autor: Grzdyll »

The Coup to w polskiej wersji Światowy Konflikt - prosta, tania i dość fajna gra blefu. Potwory w Tokio to czysta negatywna interakcja - mimo że wyglądają dziecinnie to są całkiem miłą nawalanka przede wszystkim dla dorosłych. Small World najlepiej wg mnie chodzi właśnie na 4 osoby - na 3 często robi się sojusz 2 na 1 ale dzięki różnym mapom skaluje się nieźle
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra dla 4 osób, negatywna interakcja

Post autor: Dellas »

Polecam także Chaos w Starym Świecie - 4 (z dodatkiem 5) asymetrycznych stron konfliktu. Pięknie wydana. Dla tych dla których wbijanie sztyletów to chleb powszedni to idealny wybór.
Makro
Posty: 15
Rejestracja: 17 gru 2014, 20:06

Re: Gra dla 4 osób, negatywna interakcja

Post autor: Makro »

Światowy konflikt to zdecydowanie nie ta tematyka :)

Chaos w starym świecie przekracza trochę budżet, zerkne na smallworld i potwory w tokio :)
Dyso
Posty: 202
Rejestracja: 15 lut 2014, 21:21
Lokalizacja: Oława / Drzemlikowice
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 4 osób, negatywna interakcja

Post autor: Dyso »

Polecam Neuroshimę Hex. Jest to gra, która najczęściej lądowała na moim stole. Przede wszystkim jest regrywalna, każda partia wygląda inaczej. Na czterech graczy można grać w sojuszach lub każdy sam, jest wiele modyfikacji, które można wprowadzić do gry co urozmaica rozgrywkę. Odnośnie wielkości planszy to pozwala ona grać na mniejszej i większej ilości heksów. Jeśli znudzą Wam się podstawowe frakcje to możecie sobie dokupić kolejne, cena za jedną frakcję to 20-30zł. Mi zdarzyło się grać w 6 graczy i rozgrywka była przyjemna.
Stowarzyszenie Planszoaktywni- Tak działamy z grami planszowymi w Oławie.
---
Profil osobisty na BGG
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Gra dla 4 osób, negatywna interakcja

Post autor: Grzdyll »

Makro pisze:Światowy konflikt to zdecydowanie nie ta tematyka :)
Dlatego nie bez powodu napisałem Coup - oryginalnie nie ma tam żadnego Putina, ONZ itp. Ja jestem zdecydowanym zwolennikiem tej klasycznej wersji...
Awatar użytkownika
AntKing
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2014, 11:19
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gra dla 4 osób, negatywna interakcja

Post autor: AntKing »

Cześć

Z mojej strony zaproponowałbym Cyklady. Może nie jest prostsza niż Magia i Miecz ale do trudnych też się nie zalicza. Zasady łatwe do wytłumaczenia. W mojej ekipie rozegraliśmy jedną partię testową i wszyscy załapali :)
-jest tematyka Fantasy (mityczne stwory, bóstwa etc.)
-na 4 graczy imho wymiata. Niby dobrze chodzi również na 2 i 3 ale nie miałem jeszcze okazji sprawdzić (przy grze we dwóch nie ma problemów ze zbyt dużą ilością miejsca ze względu na modularną planszę)
-negatywna interakcja - zaczynając od licytowania bogów do atakowania terenów przeciwników
-losowość jedynie przy walce
-wygląd super, grafiki na kartach, plansza no i figurki oczywiście :)
-posiada dwa dodatki urozmaicające rozgrywkę
-Lekko przekracza Twój budżet, coś około 15 zł

Pozdrawiam
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 4 osób, negatywna interakcja

Post autor: misioooo »

AntKing pisze:Cześć

Z mojej strony zaproponowałbym Cyklady.
-posiada dwa dodatki urozmaicające rozgrywkę
Nie zgadzam się. Te dodatki bardzo znacznie zmieniają rozgrywkę (nie tylko ją urozmaicają). Z tytanami w zasadzie otrzymujemy niemal nową grę! I to jest świetne - kupujesz Cycki i łupiesz. Trochę nudnawo? Hades wchodzi do gry i masz tyle dodatkowych opcji (Hades, pomniejsi Bogowie, magiczne przedmioty, nowe stwory, bohaterowie). I znowu zabawa na multum rozgrywek. Potem Tytani - nowa plansza - znacznie bardziej lądowa niż morska. Dochodzi nowy Bóg - Kronos, dochodza jednostki Tytanów bardzo zmieniające rozgrywkę (zawsze można nimi poruszać), artefkaty, które przeciwnik może nam odebrać w walce...
Moim zdaniem tak powinny wyglądać dodatki wydawane do jakiejkolwiek gry - oferować dużo nowości, a nie tylko nowego pionka czy cośtam...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
zygfryd
Posty: 31
Rejestracja: 11 sty 2015, 11:24

Re: Gra dla 4 osób, negatywna interakcja

Post autor: zygfryd »

Jeśli szukasz negatywnej interakcji to sprawdź Survive: Escape from Atlantis. Nie jest to klimat fantasy ale podoba mi się negatywna interakcja w tej grze.
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Gra dla 4 osób, negatywna interakcja

Post autor: ko2a »

Swiat dysku akhn mopork
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Gra dla 4 osób, negatywna interakcja

Post autor: Neoptolemos »

+1 dla Świat Dysku - Ankh Morpork, spełnia wszystkie warunki. A jeżeli ktoś z graczy lubi twórczość Pratchetta, to tym bardziej!
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
ODPOWIEDZ