Portal Games w roku 2014

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: janekb »

Curiosity pisze:Na stronie Portalu pojawiły się darmowe dodatki do trzech gier: Dziedzictwa, Imperialnych Osadników i Robinsona. Fajna niespodzianka na święta :) Dzieki!
Nie tam, żeby się czepiać, ale bardziej Do Osadników, Robinsona i Tajemniczego Domostwa. Dziedzictwa nie znalazłem.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: ramar »

Świetne prezenty od Portalu:) Między innymi za takie podejście do nas planszówkowiczów cenię Portal jako wydawnictwo i kupuję Wasze gry.

Życzę wielu wielu sukcesów i niech takie zamieszanie jakie zrobiliście Robinsonem, Osadnikami, a nawet wydaniem Tajemniczego Domostwa to była dopiero rozgrzewka.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: Maxxx76 »

A co oferuje Portal w 2015 roku? ;-)
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: TTR_1983 »

Maxxx76 pisze:A co oferuje Portal w 2015 roku? ;-)
Plan na I półrocze 30.01.2015 ogłosi na Portalkonie :)
jest kilka pewniaków moim zdaniem:
- HoN- już wcześniej było ogłaszanie
- NX Uranopolis- obsuwa
- NX pozostałe armie do 3.0 ( Stalowa Policja, Dancer)
- na pewno coś do Osadników, frakcja ma być na Gencon więc II półrocze, pewnie dodatkowe karty w I półroczu
- Pośród Gwiazd- Ambasadorzy ( już dawno deklarowali, że czeka przetłumaczone)
- Pixel Tactics 2 ( na vlogu chyba Trzewik mówił, że niedługo będzie)
Z rzeczy które mogą wydać w 2015, ale nie wiem czy już w I półroczu:
- 51 stan Master Set
- Nowa odsłona Strongholda
- Coś tam Sector- nowa gra M. Oracza to pewnie na Essen
- Pret-a-Porter nowa edycja gry
- Drugi duży dodatek do Robinsona
- Drugi dodatek do Dziedzictwa
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: Maxxx76 »

Właśnie Hirołsi mnie najbardziej interesują:-)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: Pixa »

Jeszcze w wyprawe HMS Beagle nie gralem a juz kolejny? :)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Odp: Portal Games w roku 2014

Post autor: janekb »

mulek18 pisze: - Drugi dodatek do Dziedzictwa
A był jakiś pierwszy?
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: adman »

Orientuje się ktoś czy planowany jest dodruk Nowej Ery?
Lub gdzie ewentualnie można jeszcze nabyć jakiś?
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Odp: Portal Games w roku 2014

Post autor: TTR_1983 »

janekb pisze:
mulek18 pisze: - Drugi dodatek do Dziedzictwa
A był jakiś pierwszy?
oczywiście chodziło mi o pierwszy :)
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: TTR_1983 »

adman pisze:Orientuje się ktoś czy planowany jest dodruk Nowej Ery?
Lub gdzie ewentualnie można jeszcze nabyć jakiś?
kiedyś Trzewik mówił, że nie planują dodruku.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: Pixa »

Troche dziwna jest taka polityka - gawiedz chce dodruku, a wydawnictwo mowi nie latwej kasie? Pytania o NE czeso sie przewijaja na tym forum, wiec te 500 sztuk pewnie by zeszlo.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: TTR_1983 »

Pixa pisze:Troche dziwna jest taka polityka - gawiedz chce dodruku, a wydawnictwo mowi nie latwej kasie? Pytania o NE czeso sie przewijaja na tym forum, wiec te 500 sztuk pewnie by zeszlo.
kto miał zagrać w NE to już zagrał. Myślę, że więcej niż 100 szt by nie poszło. Zobacz jak się sprzedają Osadnicy, a jak się sprzedawała NE. Bez porównania. Postapo nie jest dla każdego, ba wielu taki temat odstrasza. Osadnicy to przyjemna gra o bardzo podobnej mechanice. Mnie taka polityka w ogóle nie dziwi, szczególnie w kontekście Master Seta.
Ostatnio zmieniony 08 sty 2015, 12:22 przez TTR_1983, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: tomb »

Pixa pisze:Troche dziwna jest taka polityka - gawiedz chce dodruku, a wydawnictwo mowi nie latwej kasie? Pytania o NE czeso sie przewijaja na tym forum, wiec te 500 sztuk pewnie by zeszlo.
mulek18 pisze:Z rzeczy które mogą wydać w 2015, ale nie wiem czy już w I półroczu:
- 51 stan Master Set
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: vojtas »

mulek18 pisze:Plan na I półrocze 30.01.2015 ogłosi na Portalkonie :) jest kilka pewniaków moim zdaniem:
Pospekuluję trochę.
  • Przetematowienie PaP nie w tym roku.
  • Mam też wątpliwości, czy mackowy dodatek do Robinsona się załapie na ten rok.
  • Dawn Sector - może, choć kciuków bym nie zaciskał.
  • Master Set - nie sądzę, bo byłoby to robienie samemu sobie konkurencji, czyli ruch bez sensu.
  • Stronghold HD - bardzo możliwy.
  • Heroes of Normandy - również.
  • WP2 - aye.
  • Dodatek do PG - tak.
  • Dodatki do Osadników - w sumie 3 (2 małe + 1 duży z nową frakcją).
Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: pezetto »

mulek18 pisze:
Pixa pisze:kto miał zagrać w NE to już zagrał. Myślę, że więcej niż 100 szt by nie poszło. Zobacz jak się sprzedają Osadnicy, a jak się sprzedawała NE. Bez porównania. Postapo nie jest dla każdego, ba wielu taki temat odstrasza. Osadnicy to przyjemna gra o bardzo podobnej mechanice. Mnie taka polityka w ogóle nie dziwi, szczególnie w kontekście Master Seta.
Po części masz rację, ale zapewne nie do końca. Myśmy w naszej grupie najpierw poznali O:NI, żeby następnie poznać NE+51.St+W+R i jak tylko teraz mamy ochotę w coś z tego zestawu zagrać to nigdy nie pada na Osadników (w tych gram tylko z żoną). Mając cały zestaw nie kupię oczywiście Master Seta, ale kilka pudełek sprzedałbym dla Portalu od ręki :wink:
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: Peter128 »

Master Set - nie sądzę, bo byłoby to robienie samemu sobie konkurencji, czyli ruch bez sensu.
Tylko, że master set 51. jest już zapowiedziany. Nowa instrukcja, nowe komponenty, ujednolicone, uprosczone ikony, dużo, dużo kart, itp.

Od siebie mam nadzieję na dokończenie linii armii do NSHex 3.0, dodatek do Tezeusza jesienią, dodatek do Robinsona.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: Epyon »

Jeszcze dodruk Avalona i nowa edycja The Resistance. :)
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: prz22 »

Mnie ciekawi kiedy nadejdzie ten moment (o ile jeszcze nie nadszedł) kiedy Trzewik 100% czasu będzie musiał poświęcać na projektowanie i testowanie dodatków do swoich gier, co odbyłoby się niestety kosztem nowych pomysłów. Mnie się marzy jakaś kolejna po Robinsonie, zupełnie nowa, duża autorska gra dla graczy. A to wymaga czasu, który upływa na wspieraniu gier już wydanych.
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: misioooo »

prz22 pisze:Mnie ciekawi kiedy nadejdzie ten moment (o ile jeszcze nie nadszedł) kiedy Trzewik 100% czasu będzie musiał poświęcać na projektowanie i testowanie dodatków do swoich gier, co odbyłoby się niestety kosztem nowych pomysłów. Mnie się marzy jakaś kolejna po Robinsonie, zupełnie nowa, duża autorska gra dla graczy. A to wymaga czasu, który upływa na wspieraniu gier już wydanych.
Nie koniecznie. Czasami dodatki potrafią drastycznie zmienić grę (czylki mamy nieco inną, nową rozgrywkę - patrz Tytani do Cyklad) :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: Dexterus »

prz22 pisze:Mnie ciekawi kiedy nadejdzie ten moment (o ile jeszcze nie nadszedł) kiedy Trzewik 100% czasu będzie musiał poświęcać na projektowanie i testowanie dodatków do swoich gier, co odbyłoby się niestety kosztem nowych pomysłów. Mnie się marzy jakaś kolejna po Robinsonie, zupełnie nowa, duża autorska gra dla graczy. A to wymaga czasu, który upływa na wspieraniu gier już wydanych.
No właśnie, a czy przypadkiem Trzewik niedawno nie mówił, że chwilowo daje sobie spokój z designowaniem nowych gier? Może coś sobie ubrdałem, ale mam wrażenie, że coś takiego widziałem na blogu / vlogu / siakiś plotach branżowych. Więc Twoje marzenie chyba chwilowo staje się dość odległe...
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: ramar »

Dexterus pisze:
prz22 pisze:Mnie ciekawi kiedy nadejdzie ten moment (o ile jeszcze nie nadszedł) kiedy Trzewik 100% czasu będzie musiał poświęcać na projektowanie i testowanie dodatków do swoich gier, co odbyłoby się niestety kosztem nowych pomysłów. Mnie się marzy jakaś kolejna po Robinsonie, zupełnie nowa, duża autorska gra dla graczy. A to wymaga czasu, który upływa na wspieraniu gier już wydanych.
No właśnie, a czy przypadkiem Trzewik niedawno nie mówił, że chwilowo daje sobie spokój z designowaniem nowych gier? Może coś sobie ubrdałem, ale mam wrażenie, że coś takiego widziałem na blogu / vlogu / siakiś plotach branżowych. Więc Twoje marzenie chyba chwilowo staje się dość odległe...
Nie wiem czy Trzewiczek "chwilowo daje sobie spokój z designowaniem nowych gier", ale w jednym podcastów (okolice września?) mówił, że w szufladzie czekają dwa projekty do dopracowania, przetestowania itd.itd.
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: Dexterus »

ramar pisze:Nie wiem czy Trzewiczek "chwilowo daje sobie spokój z designowaniem nowych gier", ale w jednym podcastów (okolice września?) mówił, że w szufladzie czekają dwa projekty do dopracowania, przetestowania itd.itd.
Bardzo być może, po prostu tak rzuciłem coś, co mi dzwoniło. Być może w innym kościele ;) zwłaszcza skoro nikt tego nie potwierdza...
he1885
Posty: 71
Rejestracja: 12 wrz 2012, 19:16
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: he1885 »

Ja mam nadzieję, że nowa wersja Prêt-à-Porter powstanie możliwie najszybciej. Ta gra ma potencjał, świetna symulacja prowadzenia firmy, ale ten temat... Ja się nie odnajduję. Mam nadzieję, że Portal nie zaproponuje jakiegoś oklepanego tematu.
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: Peter128 »

Były przecieki, że ma być temat związany z komputerami. Produkowanie gier?
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w roku 2014

Post autor: metyu »

Ja bym chciał, żeby nowa wersja PaP było o projektowaniu gier... planszowych :mrgreen:
Zablokowany