gra w stylu rpg

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
spoxmati1
Posty: 1
Rejestracja: 01 sty 2015, 15:14

gra w stylu rpg

Post autor: spoxmati1 »

Witam , zależy mi na znalezieniu gry w której wybiera się postać, później ja ulepszać zdobywa doświadczenie itd
cos bardzo podobnego do talizman, warhamer 40k , relici tylko z jedną różnica- żeby nie było czarów, potworów, demonów itp. Zastąpione normalnymi postaciami, nie fantasy ani mrocznym elfa mi.
Awatar użytkownika
BIgBadWolf
Posty: 154
Rejestracja: 29 paź 2014, 23:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: gra w stylu rpg

Post autor: BIgBadWolf »

z tych mi znanych to np. Mage Knight jednak sa czasem czary, potwory...
ogolnie polecam np. w niektorych sklepach np. w sklepie na literke R, jest dział gry przygodowe, glownie tam sa wlasnie podobne opcje jak piszesz
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: gra w stylu rpg

Post autor: uday »

Ja nie znam żadnych. Zasadniczo przygodówki korzystają z motywów fantasy / sf / steampunk bo to jest po prostu ciekawsze niż "normalna" historia / przyszłość.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Odp: gra w stylu rpg

Post autor: Dabi »

Chyba tylko Kupcy i Korsarze są tu jakoś pasujący. Tylko, że rozwój to raczej rozwój statku a nie postaci.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: gra w stylu rpg

Post autor: sirafin »

BIgBadWolf pisze:z tych mi znanych to np. Mage Knight jednak sa czasem czary, potwory...
Bez żartów, tematyka Mage Knight to typowe fantasy, nasza postać to hybryda rycerza i maga, główna mechanika gry polega na korzystaniu z many, a potworów jest na pęczki.

Podobnie jak uday, nie kojarzę żadnych gier przygodowych z rozwojem postaci w klimatach militarnych/wojennych, bo chyba taka tematyka jedynie wchodziłaby w grę, jeśli odrzucimy fantasy/SF z potworami.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1237
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 132 times
Been thanked: 57 times

Re: gra w stylu rpg

Post autor: poooq »

Mocno rpg-ową mechanikę ma "Władca Areny", ale tryb kampanii i ewentualny rozwój swojej postaci musiałbyś sam opracować.
Po co piać, gdy można grać?
Yorick
Posty: 67
Rejestracja: 09 mar 2014, 23:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: gra w stylu rpg

Post autor: Yorick »

Nowy shadowrun ma element rozwoju postaci, ale też ma elfy i magię... No i jego oceny są mocno spolaryzowane.
ODPOWIEDZ