Gra dla 2-3 osób (ja, dziecko, żona)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Daywalker
Posty: 43
Rejestracja: 28 gru 2014, 12:04

Gra dla 2-3 osób (ja, dziecko, żona)

Post autor: Daywalker »

Witam
Jesteśmy zapalonymi graczami (no może z wyjątkiem żony, ona trochę z musu :). Szukam tytułu głównie dla mnie i syna (10 lat, ale w grach planszowych niezłe doświadczenie), ale z możliwością grania na 3 osoby. Jesteśmy fanami klimatów fantasy, sf.
Kryteria do gry:
- cena do 200 zł
- ładne wydanie, kolorowe, przyciągające oko (figurki mile widziane), ciekawe elementy
- prosta mechanika, ale żeby wymagała główkowania, planowania
- głównie na 2 osoby, z możliwością na 3 (Ja, syn + ewentualnie żona)
- czas gry: 30min - 1,5h

Takie tytuły jak : wsiąsć do pociągu, carccassone, dixit, mały książę i znak starszych bogów mam w kolekcji
Myślałem o: Abbys, Seasons, 7 cudów sam już nie wiem

Proszę podpowiedzcie coś,zaproponujcie siedzę od świąt i nie mogę się zdecydować, a coś czuje że jak dziś nie kupie kasa mi ucieknie :p

A może Listy z Whitechapel podobno świetna na 2-3 a do tego można grać nawet w 6 osób jak zjedzie się rodzinka ?
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gra dla 2-3 osób (ja, dziecko, żona)

Post autor: Rocy7 »

Claustrophobia bylaby dobra, ale bez najnowszego dodatku tylko na 2 osoby. Ewentualnie uzywka Descent 2nd Wedrowki w Mroku choc nie ręczę za tryb na 2 osoby.

Listy to bardziej gra logiczna wymaga glowkowania i przewidywania ruchów przeciwnika.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 2-3 osób (ja, dziecko, żona)

Post autor: misioooo »

Abyss mamy. Często gramy 1vs1. Nam gra przypadła do gustu. Czas rozgrywek nieco dłuższy niż na pudle napisano. Dopiero po kilku partiach tak na prawdę dostrzega się ogrom możliwości i strategii (lordowie/lokacje tworzący kombosy etc). Jak karcianka wam nie przeszkadza to warto spróbować. Zasady są na prawdę banalne. Co kolejkę ma się 4 możliwe akcje do wykonania. Niby mało, ale główkowania jest sporo. No i dźwięk kulających się w miseczkach pereł... Żadna gra planszowa nie ma takich efektów audio :) jakbyś coś więcej chciał wiedzieć pisz śmiało. Mamy za sobą kilkanaście partii, głównie na 2 osoby, ale i 3/4 też popełniliśmy. Gra działa lepiej na 3+, choć i na 2 naszym zdaniem też jest świetna.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 2-3 osób (ja, dziecko, żona)

Post autor: arturpe »

Szczerze polecam Jamaicę. Piękna, klimat piracki, prosta, sporo losowości, trochę kombinowania, ale sprawia frajdę wszystkim. Idealna dla Ojców i Synów z dodatkiem Matki, którą można ograbić ze złota, argh argh :D. Nie wiem jednak, czy Twój syn nie ma ochoty na coś bardziej "młodzieżowego".
Dyso
Posty: 202
Rejestracja: 15 lut 2014, 21:21
Lokalizacja: Oława / Drzemlikowice
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 2-3 osób (ja, dziecko, żona)

Post autor: Dyso »

Osadnicy: Narodziny Imperium- mechanika nie jest na tyle skomplikowana by sprawiać problemy ogranemu 10-latkowi po przyswojeniu zasad. Gra działa dobrze na 2-3 osoby, wymaga trochę główkowania. Jest bardzo ładnie wydana w klimacie komputerowych settlersów. Czas trwania jednej partii mniej więcej 60-90 minut.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2014, 14:39 przez Dyso, łącznie zmieniany 1 raz.
Stowarzyszenie Planszoaktywni- Tak działamy z grami planszowymi w Oławie.
---
Profil osobisty na BGG
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 2-3 osób (ja, dziecko, żona)

Post autor: Maxxx76 »

Legendy Krainy Andor, Smallworld, Agricola, Cyklady.
Listy są super, ale odradzam, głównie ze względu na tematykę :-)
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Gra dla 2-3 osób (ja, dziecko, żona)

Post autor: Grzdyll »

No tematyka w Listach jest dość ciężka ale idę o zakład że taki dorosły temat byłby akurat dla młodego chłopaka największym magnesem. Tyle że na dłuższą metę byłaby dla niego pewnie nudna - ta gra jest Imho dla dorosłych głównie ze względu na pojedynek umysłów i brak zbędnych bajerów. Mimo że to rewelacyjny tytuł to tutaj bym raczej polecił patrząc na wymagania i klimat fantasy przede wszystkim Small World. Zobaczysz, będzie idealny
Daywalker
Posty: 43
Rejestracja: 28 gru 2014, 12:04

Re: Gra dla 2-3 osób (ja, dziecko, żona)

Post autor: Daywalker »

Więc Listy z Whitechappel przekładam na potem z dojrzałymi graczami.
Small World graliśmy z wypożyczalni też o tym myślałem bo gra jest wręcz jak dla mnie wypas tylko z tego co pamiętam to rozgrywka dość krótka, ale prawie się już zdecydowałem na Abbys ze względu na wizualne wykonanie tej gry, myślę że to głównie tez przemówi do mojej żony, poleci na perły coś czuje :)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 2-3 osób (ja, dziecko, żona)

Post autor: Maxxx76 »

Spróbujcie Legendy i Cyklady :-)
Awatar użytkownika
b3r53rk3r
Posty: 143
Rejestracja: 12 sie 2014, 00:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: Gra dla 2-3 osób (ja, dziecko, żona)

Post autor: b3r53rk3r »

Z takich strategicznych to Smallworld i Cyklady (choć one są trochę trudniejsze).

Może jakaś kooperacja? Np. Ognisty Podmuch? Straż pożarna to fajny temat i gra bardzo cieszy oko i jest też trochę główkowania przy niej :) Ma tryb rodzinny (uproszczony - świetny do nauczenia podstawowych zasad) i tryb zaawansowany z umiejętnościami postaci i utrudnieniami jak wybuchające domestosy ;P
Zawsze wybieram czerwone.
Moja skromna kolekcja
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 2-3 osób (ja, dziecko, żona)

Post autor: Pixa »

SmallWorld i Cyklady na dwie osoby sa dosc slabe. A moze sprobujecie Summoner Wars Master Set lub Neuroshima Hex? Wprawdzie tylko na dwojke graczy, ale wydaja sie spelniac pozostale wymagania. Proste pod wzgledem regul, ale kombinowania jest sporo. Calkiem ladnie wydane. Czas gry - Hex - 30 minut, SW - 60 min.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Gra dla 2-3 osób (ja, dziecko, żona)

Post autor: Neoptolemos »

Bardzo ładne i dosyć proste w zasadach są Filary Ziemi. Można grać od 2 do 4 osób, na 2 jest mniejsza walka o miejsca, ale też dobrze chodzi. Minusem może być mała dostępność (ale może ktoś wystawia na allegro lub w dziale sprzedażowym), no i raczej 1,5h, niż 30 minut.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Daywalker
Posty: 43
Rejestracja: 28 gru 2014, 12:04

Re: Gra dla 2-3 osób (ja, dziecko, żona)

Post autor: Daywalker »

Zakupiłem Abbys, napiszę wrażenia po paru grach :D
Awatar użytkownika
BIgBadWolf
Posty: 154
Rejestracja: 29 paź 2014, 23:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra dla 2-3 osób (ja, dziecko, żona)

Post autor: BIgBadWolf »

Daywalker pisze:Zakupiłem Abbys, napiszę wrażenia po paru grach :D
fajnie ;) czekam bo tez przymierzalem sie do tego tytulu
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla 2-3 osób (ja, dziecko, żona)

Post autor: zakwas »

A może preorder Magii i Myszy? Nie wiem czy nie za prosta będzie, ale figurki i familijność chyba oferuje. ;)
Daywalker
Posty: 43
Rejestracja: 28 gru 2014, 12:04

Re: Gra dla 2-3 osób (ja, dziecko, żona)

Post autor: Daywalker »

zakwas pisze:A może preorder Magii i Myszy? Nie wiem czy nie za prosta będzie, ale figurki i familijność chyba oferuje. ;)
Myślałem o tym, tytuł myślę trafi do kolekcji, chociaż cena lekko przeraża :/
Daywalker
Posty: 43
Rejestracja: 28 gru 2014, 12:04

Re: Gra dla 2-3 osób (ja, dziecko, żona)

Post autor: Daywalker »

BIgBadWolf pisze:
Daywalker pisze:Zakupiłem Abbys, napiszę wrażenia po paru grach :D
fajnie ;) czekam bo tez przymierzałem się do tego tytułu
Ok mogę coś napisać po 3 dniach testowania w rozgrywce dla 2 i 3 osób.

W pierwszym dniu po wyjęciu żetonów z wyprasek, zakoszulkowaniu kart, wyjąłem instrukcję na stół, przejrzałem pobieżnie (głównie ciesząc oczy grafikami) zmuszony byłem spakować to wszystko do pudełka, ponieważ syn z żoną już spali :( Rano zaraz po śniadaniu Abyss na stół, na przeciwko mnie mój syn, ja w rękę instrukcję, młody karty lordów przegląda i co chwila tylko - ło tata zobacz tego, ma meduzę na głowie, o a ten jaki pancerz - a ja zagłębiam się w instrukcję, przeczytałem i zaczęło się granie. Od razu powiem, że przy pierwszej partii korzystałem z instrukcji dość często, a po niej przeczytałem ją jeszcze raz i okazało się, że 2 błędy popełniliśmy i zaproponowałem ponowną sesję, na którą syn przystał z ochotą, co mnie zaskoczyło, bo o ile jest tez zapalonym graczem, to rzadko gra w ten sam tytuł pod rząd. Przy drugiej rozgrywce instrukcja już nie była potrzebna :D
Abyss może z początku wydawać się grą posiadającą proste zasady i rozgrywkę, ale po paru grach zauważasz że możliwości i różnych strategii jest od groma. Każda frakcja jest inna:
Żołnierze - Dają mało punktów wpływu, potrzebnych do zwycięstwa, ale za to wpływasz nimi na przeciwników
Farmerzy - Nie mają żadnych zdolności, ale dają bardzo dużo punktów wpływu.
Politycy - Dają ci przewagę w kontrolowaniu Lordów
Magowie - Dają ci przewagę w kontrolowaniu planszy, gry (moi faworyci)
Kupcy - Dają ci perły, które są walutą w grze możesz dzięki niej pozyskiwać lordów, kupować kart, kto bogatemu zabroni
Ambasadorzy - Dają ci przewagę w kontrolowaniu lądów
Niektórzy lordowi posiadają zdolność, którą musisz wykorzystać po ich zakupie, a niektórzy dają ci pasywną, która działa dopóki nie przejmiesz nimi kontroli nad miastem. Naprawdę Lordowie w połączeniu z odpowiednimi lądami to pewna wygrana. Lordowie rządzą Panowie.
Jeśli chodzi o wykonanie gry to i tak wszyscy już wiedzą jak wygląda jej oprawa graficzna - obłędnie.
Gra 2 vs 2 jak najbardziej satysfakcjonująca i spokojnie można w nią grać tylko wyłącznie w 2 osoby, ale muszę przyznać, że w rozgrywce 2+ gra zyskuje i to sporo staje się bardziej agresywna, dynamiczniejsza i czas jej trwania się wydłuża.
W jednej z recenzji przeczytałem, że jest to gra w której "zbierasz te karty, żeby kupić te karty, żeby zdobyć punkty lub miejsca, które dają punkty" i tu trafił autor w sedno nie jest to gra, która zaskakuje nowatorskim podejściem do tematu i pewnie też nie będzie grą roku, ale nie żałuje wydanej ani jednej złotówki na ten tytuł, ponieważ zyskałem grę do której będziemy często siadali ja z synem + nieraz żona i spędzimy przy niej sporo czasu, szczególnie gdy za oknem mróz albo deszcz, a my będziemy rekrutować Lordów i przejmować kontrolę nad miejscami gdzieś w głębi oceanu.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 2-3 osób (ja, dziecko, żona)

Post autor: misioooo »

No to teraz zapodaj MoD-a do wersji 1vs1 :)
MoD i zdaj relację. Mojej lubej jakoś nie chce się tego testować i woli oryginał (choć w MoD nie graliśmy jeszcze...)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ