Gra wyścigowa

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
uocie
Posty: 151
Rejestracja: 15 lip 2012, 22:47

Gra wyścigowa

Post autor: uocie »

Bardzo podoba nam się Formula D, żółwie się już przejadły, jeże za podobne a wielbłądy jakoś nie podeszły. Macie jakieś pomysły na ściganie się? Da się kupić Jamaicę w Polsce?

Edit: I jakby ktoś chciał polecić jakiś fajny program movement to będę wdzięczny. Nie grałem w żadną grę z tą mechaniką, ale Walk the Plank wygląda jak coś dla mnie.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Gra wyścigowa

Post autor: maciejo »

Rallyman :idea:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Gra wyścigowa

Post autor: Curiosity »

Bardzo fajna jest Grand Prix: Ostatnia Prosta.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra wyścigowa

Post autor: arturpe »

A najfajniejsza i z pewnością najładniejsza jest Jamaica :D
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Gra wyścigowa

Post autor: tomuch »

A co powiecie o Snow Tails oraz o Mush Mush? Które lepsze, które lepiej chodzi na dwóch graczy?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Gra wyścigowa

Post autor: sirafin »

A RoboRally znacie?

Mamy halę pełną taśmociągów, zwrotnic, przepaści i laserów, i na tej hali ustawione są flagi, których nasze roboty muszą dotknąć w podanej kolejności. Naturalnie kto pierwszy ten wygrywa, wszystkie chwyty dozwolone, więc będzie zadyma jak na meczu derbowym w Wąchocku.

Przy programowaniu robotów używa się kart Programu (ha! kto by się spodziewał?!), których jest siedem rodzajów (obrót w lewo, w prawo, o 180 stopni, ruch do przodu o 1, 2 lub 3 pola i ruch wstecz o 1 pole).

Na początku tury każdy gracz dobiera odpowiednią liczbę kart, z których wyłoży pięć, programując w ten sposób swojego robota na daną turę. Gracz, który zaprogramuje swojego robota jako pierwszy, uruchamia czasomierz, pozostali muszą dokończyć programowanie w 30 sekund. Jak ktoś nie zdąży, to brakujące karty musi uzupełnić losowo, ale czym byłaby przygoda bez dreszczyku niewiadomej, prawda?

Następnie każdy gracz odsłania pierwszą zakrytą kartę z lewej i wykonuje odpowiednią komendę. Roboty oczywiście się przepychają, przez co często trafiają na inne pola niż planował właściciel podczas programowania i skutki są wesołe, czyli katastrofalne.

Następnie aktywują się elementy planszy w postaci taśmociągów, zwrotnic itp., jak ktoś zapomniał wziąć na to poprawki, to się może później zdziwić i pojechać na małą wycieczkę w jakiś dziwny zakątek hali.

Następnie strzelają lasery, każdy robot posiada takowy i wali z niego przed siebie, jak ktoś stoi na linii strzału to jest mu cieplej. Ponadto otrzymuje uszkodzenie.

Jeśli ktoś szczęśliwie zaparkował na stacji naprawczej to się trochę podreperuje, a jeśli jakimś cudem na koniec całej tury zatrzymał się w centrum modyfikacji to zainstaluje swej słodkiej machnie zniszczenia jakieś Ulepszenie!

Tak to wygląda w skrócie. Ta sportowa rywalizacja toczy się aż do chwili, gdy któryś z robotów dotknie ostatniej flagi :)

Obrazek
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 937
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 32 times
Been thanked: 119 times

Re: Gra wyścigowa

Post autor: Koshiash »

A ile radości, gdy faworyt pomyli obroty i wyjedzie poza planszę! Ile frajdy ze strzelania do rywala, który wyłączył się w celu przeprowadzenia napraw! RoboRally to najbardziej grywalna z moich gier. :-)
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra wyścigowa

Post autor: romeck »

sirafin pisze:A RoboRally znacie?
Warto to kupić dla grania głównie dwuosobowego?
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 937
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 32 times
Been thanked: 119 times

Re: Gra wyścigowa

Post autor: Koshiash »

Zabawniej jest przy większej liczbie graczy, jednak sama plansza jest przeciwnikiem wystarczającym, by po zaprogramowaniu własnych ruchów krzyknąć "F..k!". :mrgreen:
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Gra wyścigowa

Post autor: kwiatosz »

Dla równowagi odpowiem, że dla mnie Robo Rally jest nudne.

Snow Tails jest fajnym, ale bardzo matematycznym wyścigiem, Musha nie grałem, ale nie słyszałem inii, żeby była lepsza od ST.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Gra wyścigowa

Post autor: KubaP »

Najlepsza gra wyścigowa, jaką znam to zdecydowanie Kosmonauts.
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Gra wyścigowa

Post autor: Misio205 »

Aż dziwne, że nie padło jeszcze Thunder Alley. Polecam video-recenzję Gambita.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Gra wyścigowa

Post autor: sirafin »

romeck pisze:
sirafin pisze:A RoboRally znacie?
Warto to kupić dla grania głównie dwuosobowego?
Raczej odradzam, jest po prostu za dużo luzu na planszy i wszystko idzie zbyt gładko, roboty nie wchodzą sobie w drogę, programy działają tak jak zaplanowaliśmy (w takich spokojnych warunkach pomieszanie kart to rzadkość). To nie kategoria szachowa, siłą gry nie jest możliwość planowania doskonale optymalnego programu, jej atutem jest komiczność prób najsprawniejszego zapanowania nad pierwiastkiem chaosu wprowadzanym przez roboty innych graczy śmigające po hali. Ten rodzaj gry kojarzy mi się trochę z komputerową Magicką.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra wyścigowa

Post autor: romeck »

sirafin pisze:
romeck pisze:
sirafin pisze:A RoboRally znacie?
Warto to kupić dla grania głównie dwuosobowego?
Raczej odradzam, jest po prostu za dużo luzu na planszy i wszystko idzie zbyt gładko, roboty nie wchodzą sobie w drogę, programy działają tak jak zaplanowaliśmy (w takich spokojnych warunkach pomieszanie kart to rzadkość). To nie kategoria szachowa, siłą gry nie jest możliwość planowania doskonale optymalnego programu, jej atutem jest komiczność prób najsprawniejszego zapanowania nad pierwiastkiem chaosu wprowadzanym przez roboty innych graczy śmigające po hali. Ten rodzaj gry kojarzy mi się trochę z komputerową Magicką.
Właśnie powstrzymałeś mnie przed kliknięciem "Złóż zamówienie". Szkoda. Ale i dzięki.

Edit: Chociaż i tak się waham, bo gra mnie ciągnie jak diabli. :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Gra wyścigowa

Post autor: sirafin »

Nie dziwię się, że kusi, to na pewno nie jest "kolejna typowa gra", których widzieliśmy już dziesiątki i mamy na pęczki na półkach. Jednak tytuł ewidentnie pokazuje swój urok przy większej liczbie graczy. Kameralność niestety niezbyt idzie w parze ze zwariowanym rozwałko-wyścigiem ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra wyścigowa

Post autor: misioooo »

romeck pisze:Edit: Chociaż i tak się waham, bo gra mnie ciągnie jak diabli. :)
Skoro tak ciągnie to czemu nie zakupić? Jednemu się podoba, innemu nie... Ot gusta i guściki każdy ma swoje.
Kup, pograj i potem:
a) zostaw sobie
b) wymień/sprzedaj na rynku wtórnym

Na początku mojej przygody z planszówkami o handlu nawet nie myślałem, ale teraz... Toć to sama frajda zanabyć nowy tytuł, pograć sobie i albo zostawić albo potem wymienić/sprzedać (i za $ kupić inny) :) To nieodzowna część tego uzależnienia planszówkowego (handel)!

Co do "podobania się gier"... Mojej małżonce na chwilę obecną najbardziej podpasował Abyss (tak, na 2 osoby!), zaraz za nim Small World (tak, też na 2 osoby!). No i Ankh Morpork na 2 też nam przypadł do gustu... Chociaż sporo osób stwierdzi, że te gry na 2 osoby są co najwyżej takie sobie... Sugerując się tylko opiniami innych osób nigdy byśmy nie weszli w posiadanie tych tytułów, które okazały się dla nas świetne.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Gra wyścigowa

Post autor: kwiatosz »

misioooo pisze: Na początku mojej przygody z planszówkami o handlu nawet nie myślałem, ale teraz... Toć to sama frajda zanabyć nowy tytuł, pograć sobie i albo zostawić albo potem wymienić/sprzedać (i za $ kupić inny) :) To nieodzowna część tego uzależnienia planszówkowego (handel)!
To kwestia osobowościowa, ja na przykład bardzo nie lubię pozbywać się gier, przekonuje mnie jedynie albo duże zdenerwowanie na grę (Wojnę o pierścień puściłem za 40% wartości po 1,5 partii), albo cena przynajmniej dwa razy wyższa niż SCD. A tak poza tym - średniaków mam na półkach pełno, bo coś się we mnie oburza na sprzedaż.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra wyścigowa

Post autor: misioooo »

kwiatosz pisze:
misioooo pisze: Na początku mojej przygody z planszówkami o handlu nawet nie myślałem, ale teraz... Toć to sama frajda zanabyć nowy tytuł, pograć sobie i albo zostawić albo potem wymienić/sprzedać (i za $ kupić inny) :) To nieodzowna część tego uzależnienia planszówkowego (handel)!
To kwestia osobowościowa, ja na przykład bardzo nie lubię pozbywać się gier, przekonuje mnie jedynie albo duże zdenerwowanie na grę (Wojnę o pierścień puściłem za 40% wartości po 1,5 partii), albo cena przynajmniej dwa razy wyższa niż SCD. A tak poza tym - średniaków mam na półkach pełno, bo coś się we mnie oburza na sprzedaż.
Kwiatosz właśnie o tym napisałem - jak chcesz (bo gra się wogóle nie podoba etc) to można wymienić/sprzedać. Jak nie chcesz - to kolekcjonujesz, choćby dla ozdoby na półce ;P Mnie niestety nie stać na trzymanie dziesiątek tytułów (choć obecnie brakuje dwóch pudełek i stos zaliczy sufit...). Do tego niektóre tytuły wogóle nie podeszły mi i lubej (a w tym składzie najczęściej gramy) i stwierdzając, że nigdy w to nie zagramy więcej...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra wyścigowa

Post autor: romeck »

misioooo pisze:
romeck pisze:Edit: Chociaż i tak się waham, bo gra mnie ciągnie jak diabli. :)
Skoro tak ciągnie to czemu nie zakupić? Jednemu się podoba, innemu nie... Ot gusta i guściki każdy ma swoje.
Dlatego, że nie lubię wtop. Frustruje mnie zakup czegoś, co się okazuje nietrafione. Nie lubię rozczarowań oraz straty czasu i pieniędzy. Za dużo tego już było, na czele z największą moją wtopą pt. Terra Mystica (też mnie ciągnęło jak diabli).
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gra wyścigowa

Post autor: mbork »

Race for the Galaxy?

(Tak, to *jest* wyścig.)

Rallyman jest fajny, choć niekoniecznie w dużych ilościach. Snow Tails grałem raz, faktycznie jest dość matematyczny, ale sympatyczny, choć jedna gra to trochę mało, żeby wyrobić sobie opinię.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra wyścigowa

Post autor: romeck »

Lewis & Clark to także wyścig. Ale jednocześnie dość ciężkie euro.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Gra wyścigowa

Post autor: sirafin »

mbork pisze:Race for the Galaxy?

(Tak, to *jest* wyścig.)
Faktycznie, wygrywa szybszy, tylko zapomniałem, czym się ścigamy.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gra wyścigowa

Post autor: mbork »

sirafin pisze:
mbork pisze:Race for the Galaxy?

(Tak, to *jest* wyścig.)
Faktycznie, wygrywa szybszy, tylko zapomniałem, czym się ścigamy.
Intelektem, kolego. Intelektem.

:D
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Gra wyścigowa

Post autor: sirafin »

Formula D, Pędzące Żółwie, Przebiegłe Wielbłądy i Race for the Galaxy. Gry wymagające szybkiego intelektu. Czyli innymi słowy, gry wyścigowe. Teraz już wszystko wiem, dzięki :)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
ODPOWIEDZ