Szybka gra dla 2, do 40min ale nie resoource managment

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Duncan
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2014, 18:04

Szybka gra dla 2, do 40min ale nie resoource managment

Post autor: Duncan »

Cześć,

jakoś tak wyszło że ostatnio lubię sobie pograć z moją dziewczyną w planszówki to postanowiłem coś jeszcze dokupić :)
Gra ma być dla 2 osób, musi być rywalizacja (wiec kooperacja raczej odpada) i partia nie powinna zajmować więcej niż 40 min.
Do tej pory graliśmy:

1. Splendor - wypożyczyliśmy i na takie szybkie granie była ok tylko dla mnie trochę głębi brakowało
2. Monopoly Deal - w to gramy dość często, fajna bo rozgrywka szybka, szybko się rozkłada, tak akurat na 15 min.
3. Budowniczowie: Średniowiecze - niby jest ok ale dla mnie trochę spowalnia momentami i nie ma praktycznie żadnej interakcji
Jest jeszcze Jenga i Monopoly ale to na imprezowe okazje.

Szukam czegoś co dobrze chodzi na 2 osoby, gra do 40min. Nie chcę tylko żeby to była kolejna gra o tej samej mechanice co Splendor tylko coś innego. Fajnie jakby nie było dużej losowości. Budżet powiedzmy do 120zł, może być karcianka lub planszówka. Moje typy to Mr Jack Pocket, moze Agricola (nie wiem czy duża czy mała).

Ktoś ma jeszcze jakieś sugestie?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Szybka gra dla 2, do 40min ale nie resoource managment

Post autor: misioooo »

Carcassonne? - ot miasta budujemy, drogi, pola, łąki... Interakcji nie ma strasznie dużo, ale coś tam jest.
Abyss? - nam się podoba. Na razie 2 partie rozegrane... Nie wiem jak na dłuższą metę na 2 osoby będzie hulać (jest do niej nieoficjalny MoD poprawiający ponoć wariant 1vs1)
Neuroshima Hex! - stricte negatywna interakcja, daje do pomyślenia i w 30min można się wyrobić po kilku partyjkach. Gra przeznaczona dla 2 osób głównie (moim zdaniem)
K2 - to nam się podoba i to najbardziej na 2 osoby (wraz z dodatkiem Broad Peek)
Small World - moim zdaniem bardzo fajne na 2 osoby (dosyć mocno taktyczne), działa do 5 osób. Czym więcej tym lepiej! W to najczęściej gramy... I głównie 1vs1.
Drako - asymetryczna, całkiem ładna i fajna, tylko 1vs1
Władca Pierścieni: Konfrontacja - takie troszkę szachowe, tylko 1vs1
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Szybka gra dla 2, do 40min ale nie resoource managment

Post autor: premek »

Mała Agricola-spokojnie w 40 minut się zmieścicie no i jest duża regrywalność. Z lżejszych polecam Jaipur. Możesz też poszukać Romy i Atona na forum w watku sprzedażowym.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Szybka gra dla 2, do 40min ale nie resoource managment

Post autor: Błysk »

Neuroshima Hex!- W sumie to moja ulubiona gra na dwóch (ale nie grałem w wiele), natomiast mój współlokator jej nie lubi. Dziewczynie też bardzo się podoba. Szybka, dużo możliwości, a jeśli ktoś chce więcej to może dokupić dodatki.

Tezeusz: Mroczna Orbita- ten sam twórca co Neuroshima, jednak tutaj może czasami być ciężko skończyć partię w 40 minut. Zależy jak bardzo ktoś chce optymalizować ruchy i myśleć nad konsekwencjami tego, co właśnie ma zamiar zrobić. Dlatego bardzo duże zastrzeżenie, że jak ktoś chce wygrać, to partia może zająć nawet 2 razy więcej niż 40 minut. Chociaż mnie się to jeszcze nie zdarzyło. ;)

Jak nie zależy wam na bardzo zbalansowanej rozgrywce to jeszcze Warhammer: Inwazja- karcianka. Ładna, gra się przyjemnie, ale znowu jak się pogra wiele, to widać duży brak balansu w wersji podstawowej, który mi osobiście psuł zabawę, ale wam może nie będzie przeszkadzał.
Roleusz
Posty: 210
Rejestracja: 17 gru 2014, 10:21
Kontakt:

Re: Szybka gra dla 2, do 40min ale nie resoource managment

Post autor: Roleusz »

Mała Agricola będzie dobrym wyborem, przy czym często nie podchodzi facetom (z mojego doświadczenia, choć sam ją uwielbiam). + jeśli dokupisz dodatek, będziesz miał kawał świetnej gry na długi czas. Pomijam fakt, że jest bardzo fajnie wydana i dobrze wygląda. [tutaj masz zarządzanie surowcami ;)]

Abyss - nie wiem jak podejście do klimatu, bo moja dziewucha za tym nie przepada.. ale gra jest super, przy czym chyba lepiej działa w więcej niż 2 osoby. Zasady całkiem proste, ale czas rozgrywki chyba nieco dłuższy niż 40 minut.

Zombiaki to świetna gra na dwie osoby, w której masz samą rywalizację i nie zarządzasz surowcami.

CV to też niezła gra, zdaje się że fajnie gra się w dwie osoby, choć ja bawiłem się tylko w większym gronie. Dość luźna i przyjemna.

Mr Jack Pocket - miałem, prosta gra, chociaż moim zdaniem nieco nudna i wcale nie tak dobra jak się ją opisuje. Chodzisz żetonami dookoła planszy i ot cała zabawa. Osobiście bym nie brał, bo może się bardzo szybko znudzić.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Szybka gra dla 2, do 40min ale nie resoource managment

Post autor: Bea »

Jeśli wziąć pod uwagę wymogi z tematu posta, to Agricola chyba nie pasuje.
Duncan
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2014, 18:04

Re: Szybka gra dla 2, do 40min ale nie resoource managment

Post autor: Duncan »

Dziękuje wszystkim za propozycję, przejrzałem wszystkie.

Ogólnie wybrałem dwa tytuły: Mala Agricola bez dodatku i Osadnicy: Budowa Imperium.

Czy ktoś jeszcze pomoże w tym wyborze? Agricola wydaje się sympatyczna ze względu na te małe zwierzątko itp. pewnie będzie się podobać dziewczynie. Osadnicy znowu mają bardzo dobre recenzje i wydają się dość ciekawi. Ktoś podpowie?
Duncan
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2014, 18:04

Re: Szybka gra dla 2, do 40min ale nie resoource managment

Post autor: Duncan »

Może to komuś pomoże w wyborze:

Ostatecznie zdecydowałem się na Osadnicy: Narodziny Imperium. Jestem po pierwszych dwóch partiach tej gry i jesteśmy zachwyceni. W grze dużo się kombinuje ale akcja leci bardzo szybko, ruch za ruchem. Frakcjami gra się zupełnie inaczej co jest dobrym urozmaiceniem. Po przeczytaniu instrukcji trochę nie rozumiałem wszystkiego ale obejrzałem gameplay i było ok. Dziewczyna też szybko się nauczyła, po jednej rundzie wszystko było jasne. Jedna gra zajmuje blisko godzine. Polecam serdecznie tę gre
ODPOWIEDZ