Gra dla dwóch osób, klimat fantasy, najlepiej planszowa?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Detoxic
Posty: 24
Rejestracja: 22 kwie 2008, 11:37
Lokalizacja: Gdynia

Re: Gra dla dwóch osób, klimat fantasy, najlepiej planszowa?

Post autor: Detoxic »

Makro pisze: 1. Poszukuję gry dla dwóch osób, najlepiej w świecie fantasy, najlepiej z negatywną interackją.
2. Jako, że mam już summoner wars, które są karcianką, szukamy teraz jakiejś fajnej planszówki w klimacie fantasy.
3. Co do wymagań, to podsumowując, szukamy gry dla dwóch osób, w klimacie fantasy (trolle, gobliny itd), najlepiej planszówki (oczywiscie karty są też, ale nie szukamy np drugiego magica czy Summonerów, tylko bardziej Magii i miecz tyle, że z krótszą rozgrywką), koniecznie z negatywną interakcją typu zabijamy się nawzajem (taki fetysz :P).
4. Baaaardzo fajnie byłoby, gdyby można było grac w cztery osoby (długość rozgrywki nie ma wtedy znaczenia). Jednak głównie grać będziemy w dwie osoby i to jest najważniejszy czynnik, jeśli chodzi o liczbę graczy.
poleciłbym sprawdzenie Mage Wars chociaż na youtube :D

1. Idealna na 2 osoby 100 % interakcji w żadnej innej grze nie będziesz miał więcej w tym samym czasie (rozgrywka 1,5 - 2 h).
2. Jeśli summoner wars pokochaliście to Mage Wars też wam się spodoba. Gra jest trochę podobna ale znacznie bardzie złożona i podstępna :D Jest plansza a gra jest w klimacie fantasy i to mocno w klimacie :D
3. Jak wyżej są karty i to przepiękne arty polecam obejrzenie samych kart i spellbooków. Dziewczyny mogą wcielić się w dedykowane dla nich postacie czyli żeńskie odpowiedniki bazowych postaci. Jeśli lubi sadzonki to musi zagrać Druidem :D
4. Nie grałem na 4 osoby ale podobno da się.

Ja osobiście mam pomalowane figurki Magów i karty magów zastępuje figurkami :D
PS:. Dodatkowa atrakcja to budowanie spellbooków no i sama rozgrywka związana z zagrywaniem zaklęć i przywołań.
ODPOWIEDZ