Mice and Mystics / Magia i Myszy (Jerry Hawthorne)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: kwiatosz »

Generanie po skopiowaniu z notatnika warto sprawdzić - najlepiej na kolejnym ekranie, ale przed zatwierdzeniem, bo coraz więcej wirusów podmieniających numer konta się panoszy.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

sztafeta18 pisze:*** To są takie luźne przemyślenia, nie jestem ekspertem ;)
Mniej więcej to samo napisałem kilka stron wcześniej. I niestety, ja chyba nie należę do grupy, w którą celuje Cube akcją przedsprzedaży. Bonusy do mnie nie przemawiają. Tapety? Sorki, ale znajdę grafiki w internecie i zrobię je sam lub poproszę znajomego, który potrafi trochę lepiej obrobić grafikę. Smycz i badge? U mnie to będzie leżało, choć nawet nie wiem, czy jakieś dziecko będzie chciało sobie przypiąć badge z myszą. Te fajniejsze bonusy Cube raczej rozbiło rozmyślnie. Jednak nie pomyśleli/nie przewidzieli, że większość ludzi się w ten sposób zniechęci do akcji. Jedyne co mnie pozytywnie zaskoczyło z bonusów w przedsprzedaży to audiobook. Jednak rozbito go na tyle części i progi tak wyśrubowano do granic możliwości, że nie ma szans, aby w przedsprzedaży otrzymać więcej, jak 3 rozdziały opowieści... :roll: Naprawdę wolę grę kupić sporo taniej gdzie indziej i ewentualnie dokupić potem bonusy u Cube, choć jak wezmą ceny z kosmosu, to mogą te bonusy równie dobrze trzymać w swoich magazynach i sklepie. No bo nie zapłacę jakieś 40 zł drożej za grę tylko po to, aby dostać jedną kartę i jeden zaginiony rozdział (w pdfie), a potem jeszcze dopłacać za drugą kartę i drugi zaginiony rozdział. To już wolę grę kupić za 200 zł, a potem ewentualnie wydać różnice na te bonusy, co mnie interesują.
Poochacz pisze:Wracając do tematu: ktoś z Cube może się obudzić i aktualizować listę bo już od przedwczoraj wisi 41 zamówień. (Chyba że od tej pory żadne nowe nie przybyło - aż tak źle? :cry: )
Chyba to drugie. Jeden dzień zamieszania/problemów jestem w stanie zrozumieć, ale aż dwóch? No chyba, że ludzie wydawnictwa zastanawiają się, co zrobić z tą przedsprzedażą, skoro nie idzie do końca po ich myśli (jakieś 40 sprzedanych sztuk w pierwszym tygodniu akcji, gdzie pewnie liczyli na sporo więcej).
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 263
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 71 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Poochacz »

xilk pisze:No chyba, że ludzie wydawnictwa zastanawiają się, co zrobić z tą przedsprzedażą, skoro nie idzie do końca po ich myśli (jakieś 40 sprzedanych sztuk w pierwszym tygodniu akcji, gdzie pewnie liczyli na sporo więcej).
Do końca akcji lista bonusów ani jej rozplanowanie zmienione raczej nie będą bo jak widać w regulaminie akcji - zamówienie gry w przedsprzedaży jest rodzajem umowy w której zawarte są odpowiednie poziomy bonusów. Gdyby teraz zmieniali to naruszyliby jej warunki. Te bonusy faktycznie zostały rozlokowane dość niefortunnie - 250 sprzedanych egzemplarzy to bardzo (no dobra, mega-) optymistyczne założenie i będzie ciężko. Kupujący zostaną więc z połową audiobooków i chcąc nie chcąc będą musieli dopłacić jeśli będą chcieli mieć komplet. Tapety też powinny być raczej dorzucone jako promo po wysłaniu gier - dla mnie to żaden bonus - w necie jest pełno tapet i fani też pewnie jakieś myszowe stworzą
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 233
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: anonim »

Poochacz pisze:Ale czy ja pisałem że "gigantycznym problemem" byłby lepiej widoczny na stronie nr konta? W swoim zacietrzewieniu przypisujesz mi słowa które nie padły. I nie mam problemu z przepisaniem tych dwudziestu cyfr na kartkę - to się nazywa zapobiegliwość - skoro wiem że te dane będą mi przecież potrzebne to po cóż mam czekać na przyszłość skoro mam już je przed oczami? Przecież nie trzeba ich spisywać nawet na kartkę - wystarczy CTRL+C i CTRL+V do notatnika, czyli 20 sekund i masz spokojną głowę.
Poza tym piszę jeszcze raz - numer konta jest podany w zakładce Regulamin i tak jest w wielu sklepach - nie tylko Cube (w Morgadzie też nr konta jest podany w regulaminie i dane są podawane po zamówieniu - fakt że mail przychodzi ale spokojnie bym się bez niego obył) więc po prostu problem tkwi w tym że komuś się nie chce dobrze poszukać
Skoro są ludzie którzy twierdzą że mieli problem że znalezieniem danych do konta a ja tylko daję propozycje by były jakoś lepiej widoczne a ty kombinujesz jak koń pod górę by udowodnić że strona jest cacy tylko ja jestem jakiś nie ten tego to znaczy że jednak masz jakiś problem. Ja nigdy nie szukam danych do konta w regulaminie tylko w kontaktach bo tam są ładnie wypisane a ich w sklepiku po prostu niema.
I już wiem w czym jest problem i dlaczego strona wymaga poprawek. Jak się wchodzi na główną stronę wydawnictwa to oczywiście mamy odnośniki do forum, sklepiku, kontaktów itd. ale gdy się wchodzi do sklepiku bezpośrednio np. z linka który przewinął się na forum to już w samym sklepiku tych kontaktów brak, brakuje zakładki z kontaktami która by przenosiła nas do kontaktów na głównej stronie i to powinno się naprawić bo jak ktoś będzie reklamował promocje z waszego wydawnictwa to zapewne będzie podawał adres sklepu a nie strony głównej. Mi tyle do szczęścia by wystarczyło, niech inni się bawią w jakieś kopiowania kont do notatników.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 263
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 71 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Poochacz »

anonim pisze:Skoro są ludzie którzy twierdzą że mieli problem że znalezieniem danych do konta a ja tylko daję propozycje by były jakoś lepiej widoczne a ty kombinujesz jak koń pod górę by udowodnić że strona jest cacy tylko ja jestem jakiś nie ten tego to znaczy że jednak masz jakiś problem. Ja nigdy nie szukam danych do konta w regulaminie tylko w kontaktach bo tam są ładnie wypisane a ich w sklepiku po prostu niema.
Mi tyle do szczęścia by wystarczyło, niech inni się bawią w jakieś kopiowania kont do notatników.
Ciekawe bo przejrzałem cały wątek i ci "wszyscy ludzie" to Ty jeden. SaszaPL pytał tylko o namiary bo jeszcze nie zamawiał. Na FB pytała też tylko jedna osoba. Czyli 2 osoby na 41 zamówień. To że szukasz w kontaktach to też nic na to nie poradzę - jeśli będę szukał w nowościach i nie znajdę to też mam się czuć pokrzywdzony? Jest przyjęty taki standard w Cube że jest w regulaminie i tyle - to chyba dobre miejsce bo właśnie tam wypadałoby szukać informacji jak przebiega zakup. A przez numer konta raczej się nie skontaktujesz. Kończę ten temat bo brniemy od kilku postów w ślepą uliczkę i nic z tego nie wynika. To że strona może lepiej funkcjonować to się zgadzam bo zawsze może. Ale jak piszesz że nie mogłeś znaleźć numeru to już inna historia bo można - a Ty uparcie mieszasz te dwie rzeczy
Ostatnio zmieniony 18 gru 2014, 17:21 przez Poochacz, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Mice and Mystics

Post autor: kwiatosz »

Numer konta jak najbardziej powinien być w Kontakcie albo w danych - nawet UE nie zmusi mnie do czytania regulaminów :mrgreen:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 233
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: anonim »

Poochacz pisze:Ciekawe bo przejrzałem cały wątek i ci "wszyscy ludzie" to Ty jeden. SaszaPL pytał tylko o namiary bo jeszcze nie zamawiał. Na FB pytała też tylko jedna osoba. Czyli 2 osoby na 41 zamówień. To że szukasz w kontaktach to też nic na to nie poradzę - jeśli będę szukał w nowościach i nie znajdę to też mam się czuć pokrzywdzony? Jest przyjęty taki standard w Cube że jest w regulaminie i tyle - to chyba dobre miejsce bo właśnie tam wypadałoby szukać informacji jak przebiega zakup. A przez numer konta raczej się nie skontaktujesz. Kończę ten temat bo brniemy od kilku postów w ślepą uliczkę i nic z tego nie wynika. To że strona może lepiej funkcjonować to się zgadzam bo zawsze może. Ale jak piszesz że nie mogłeś znaleźć numeru to już inna historia bo można - a Ty uparcie mieszasz te dwie rzeczy
Kiepsko przejrzałeś bo sztafeta18 też miał z tym problem. Jeśli produktu nie znajdziesz w nowościach to szukasz na zwykłych pułkach. Mam wrażenie że należysz do takich osób które nawet zaczną pisać głupoty byle tylko mieć ostatnie słowo i nie przyznać się do błędu. Nie wiem czy regulamin jest dobrym miejscem bo np. w Rebelu dane do konta są w kontaktach a w 3Trollach w Sposobach płatności i nawet są napisane pogrubioną Trzcionką by przy ścianie tekstu były lepiej widoczne więc nie jest tak że w każdym regulaminie jest numer konta. Mam wrażenie że niezbyt dokładnie przeczytałeś mój ostatni post gdzie pisałem dlaczego nie mogłem znaleźć adresu i nie wszedłeś na główną stronę wydawnictwa. Na głównej stronie jest zakładka kontakty i jest tam numer konta oraz mail na który mogę się skontaktować (maila w regulaminie jakoś nie znalazłem) więc jednak nie mają takich danych tylko w regulaminie i nie jest to ich standard. Gdyby w sklepiku był do niej skrót to by było zwyczajnie wygodniej.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 263
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 71 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Poochacz »

anonim pisze:Kiepsko przejrzałeś bo sztafeta18 też miał z tym problem.
No faktycznie - w całym dość długim poście nie dostrzegłem tej jednej części zdania. Zwracam honor - to na forum DWIE osoby.
anonim pisze:Jeśli produktu nie znajdziesz w nowościach to szukasz na zwykłych pułkach.
Nie zrozumiałeś co napisałem. Spróbuj jeszcze raz. I pisze się "półkach".
anonim pisze:Mam wrażenie że należysz do takich osób które nawet zaczną pisać głupoty byle tylko mieć ostatnie słowo i nie przyznać się do błędu.
Właśnie napisałem że kończę już dyskusję i znów wracasz do tematu. Resztę dopowiedz sobie sam.
anonim pisze:Nie wiem czy regulamin jest dobrym miejscem bo np. w Rebelu dane do konta są w kontaktach a w 3Trollach w Sposobach płatności i nawet są napisane pogrubioną Trzcionką by przy ścianie tekstu były lepiej widoczne więc nie jest tak że w każdym regulaminie jest numer konta.
To że inny sklep ma inny pomysł to nie znaczy że akurat ich jest idealny. Dla mnie logiczne jest umieszczenie numeru w regulaminie: chcę się dowiedzieć jak przeprowadzić zakup, wchodzę w regulamin i tam jest podane "po zamówieniu wpłacasz na nr konta taki i owaki". Prawda że się klei? Aha: i "CZcionką"
anonim pisze:Mam wrażenie że niezbyt dokładnie przeczytałeś mój ostatni post gdzie pisałem dlaczego nie mogłem znaleźć adresu
Tak, najpierw Ci się nie chciało skopiować lub spisać danych i stwierdziłeś że znajdziesz później a później nie mogłeś znaleźć mimo że był. Pomijam fakt że na stronie sklepu są całe 4 zakładki a w Nowościach raczej nie ma sensu szukać więc zostają trzy. Współczuję jak przyjdzie załatwić jakąś sprawę w skarbówce - tam dopiero się nabiegasz.
anonim pisze: i nie wszedłeś na główną stronę wydawnictwa. Na głównej stronie jest zakładka kontakty i jest tam numer konta oraz mail na który mogę się skontaktować więc jednak nie mają takich danych tylko w regulaminie i nie jest to ich standard
No proszę jeszcze jedno miejsce z podanym numerem konta o którym nawet nie wiedziałem. I powiedz mi teraz że tak trudno znaleźć.

Podsumowując (bo Tobie się nie chce szukać a mnie cały dzień tłumaczyć) na mój post odpowiadasz jakimś porównaniem z kanistrem i że "po co masz to robić" i brniesz dalej mimo że nie wiesz którędy. Proszę Cię bardzo: miej ostatnie słowo skoro Ci zależy. Ja swój wkład w tą jałową jak podkreślił Maxxx76 dyskusję kończę W TYM MIEJSCU.
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 233
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: anonim »

Poochacz pisze:Właśnie napisałem że kończę już dyskusję i znów wracasz do tematu. Resztę dopowiedz sobie sam.
Odpisałeś, znaczy miałem racje.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
sztafeta18
Posty: 46
Rejestracja: 17 kwie 2013, 16:24

Re: Mice and Mystics

Post autor: sztafeta18 »

Wystarczyłoby wywalić te 5 tapet i max. zamówień spadłby do 150 :P

"Nic to" - zobaczymy co się wydarzy :D
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 263
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 71 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Poochacz »

Gambit, dopiero dziś mogłem obejrzeć na spokojnie Twoją wideorecenzję i zastanawia mnie zarzut "słabego wyrównania" balansu między dotychczas prowadzonymi myszami a tymi nowymi dołączonymi w kolejnym rozdziale. Pytanie do Ciebie, Rattkina, Krwawisza lub innych którzy już z tym tytułem w wersji angielskiej obcowali: czy mocno przeszkadza to w grze? Te myszy wymieniają się jakoś cyklicznie czy może dochodzi do sytuacji że któraś mysz dołącza dopiero w czwartym lub piątym rozdziale? O ile problem sera już został mniej więcej wyjaśniony to mechanika doboru myszy do każdego rozdziału mnie ciekawi.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

Tak apel na przyszłość, tego typu sprzeczki, co jest lepsze, a co gorszym rozwiązaniem, to najlepiej na PW rozwiązywać ;) Tutaj skupiajmy się na wrażeniach z gry, opiniach, zdaniu na temat jej przedsprzedaży/podawaniu ofert poszczególnych sklepów. Ja teraz widzę, że Planszak.pl też prowadzi przedsprzedaż, tutaj cena wynosi 220 zł, ale dochodzi koszt transportu... Jedynie dla mieszkańców Wrocławia może to być dobra oferta, szczególnie jeśli będą chcieli osobiście odebrać produkt lub nie obawiać się, co z ich cenną grą zrobi kurier/poczta ;)
Poochacz pisze:Do końca akcji lista bonusów ani jej rozplanowanie zmienione raczej nie będą bo jak widać w regulaminie akcji - zamówienie gry w przedsprzedaży jest rodzajem umowy w której zawarte są odpowiednie poziomy bonusów.
Tak, jest to umowa. Jednocześnie zwykle to kupujący jest na gorszej pozycji. Czemu? Bo sprzedający ma prawo wprowadzić aneks do umowy. W takich przypadkach sprzedawca danego produktu, czy usługi pisze do poszczególnych kupujących, że zostaje wprowadzona zmiana i w związku z tym klienci mają X dni na rezygnację z umowy "bez konsekwencji". Tutaj wiązałoby się to z oddaniem pieniędzy przez Cube danej osobie. Jeśli jednak kupujący nie zrezygnuje w przewidzianym czasie, to uznaje się, że akceptuje on zmiany, jakie wprowadza aneks. Popatrz jak robią sieci telefoniczne, banki, czy inne firmy. Zatem możliwość zmian by była, pytanie czy Cube jest na to gotowe i czy one przyciągnęłyby nowych kupujących, czy jednak nie.
Poochacz pisze:Te bonusy faktycznie zostały rozlokowane dość niefortunnie - 250 sprzedanych egzemplarzy to bardzo (no dobra, mega-) optymistyczne założenie i będzie ciężko.
Przy obecnych wynikach i perspektywie, że przez najbliższy na pewno tydzień, a może i dwa (w końcu człowiek na Sylwestra kupuje co innego, jak gry planszowe, a jak już, to jakieś imprezowe i to takie, w które będzie mógł zagrać, a nie na które będzie czekał do 15 stycznia), to trudno będzie dojść nawet do drugiej karty promo. Jest to możliwe, ale niezwykle trudne, zważywszy na fakt, że pewnie spora część osób kupi wyłącznie podstawową grę za mniejsze pieniądze, czy to w większym sklepie internetowym, czy też w mniejszym lokalnym stoisku (ktoś chyba mówił, że pytał o grę w lokalnym sklepie).
Poochacz pisze:Kupujący zostaną więc z połową audiobooków i chcąc nie chcąc będą musieli dopłacić jeśli będą chcieli mieć komplet.
Połową audiobooku? Chwila... Połowa, to powiedzmy prolog i 5 rozdziałów, czyli przynajmniej 150 sprzedanych sztuk. W sumie możliwe, ale czas pokaże.
Poochacz pisze:Tapety też powinny być raczej dorzucone jako promo po wysłaniu gier - dla mnie to żaden bonus - w necie jest pełno tapet i fani też pewnie jakieś myszowe stworzą
No właśnie, tapety to dla mnie zapychacz, bo nie mieli co wcisnąć jako bonus... Ok rozumiem zestaw tapet przy którymś progu i to takich nieemitowanych dotąd. Ewentualnie jakaś podkładka pod mysz z grafiką Myszy, to by było nawiązanie :) Jednak pojedyncze tapety jako samotne bonusy to nie bonusy we współczesnym świecie.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: rattkin »

Poochacz pisze:Gambit, dopiero dziś mogłem obejrzeć na spokojnie Twoją wideorecenzję i zastanawia mnie zarzut "słabego wyrównania" balansu między dotychczas prowadzonymi myszami a tymi nowymi dołączonymi w kolejnym rozdziale. Pytanie do Ciebie, Rattkina, Krwawisza lub innych którzy już z tym tytułem w wersji angielskiej obcowali: czy mocno przeszkadza to w grze? Te myszy wymieniają się jakoś cyklicznie czy może dochodzi do sytuacji że któraś mysz dołącza dopiero w czwartym lub piątym rozdziale? O ile problem sera już został mniej więcej wyjaśniony to mechanika doboru myszy do każdego rozdziału mnie ciekawi.
Nie bardzo w sumie rozumiem w czym rzecz, w którym miejscu to jest w recenzji?

Ogólnie, w podstawce jest 6 myszy. Jedna jest niedostępna w pierwszym rozdziale (bo drugi rozdział jest o niej, zatytułowany zresztą przewrotnie "Lily's Tail", czyli dosłownie Ogon Lily, ale jest tu gra słów i chodzi o Opowieść Lily, nie wiem jak to po polsku będzie), od drugiego rozdziału więc można brać "prawie" dowolnie. Prawie wszystkie rozdziały wymagają 4 myszy, niektóre więcej. Kilka rozdziałów mówi, że "możesz wybrać 4 myszy, ale <wstaw mysz> musi być jedną z nich". Jeśli dobrze pamiętam, prośba dotyczy tylko jednej myszy, nigdy więcej, więc w pozostałych 3 jest swoboda. O wymianach myszy pisałem już gdzieś wyżej - jeśli będzie się ciągnąć cały czas tę samą grupę, a potem nagle trzeba będzie dodać mysz, której się nie rozwijało, to może trochę zaboleć (ale nie jakoś bardzo znacząco). Ogólnie fajnie jest brać różne myszy, żeby je trochę podpakować, najlepiej w miarę po równo. Nie jest to natomiast coś, co by wyraźnie przeszkadzało w grze, moim zdaniem. Myszy są różne, mają inny startowy sprzęt, dostęp do różnych umiejętności - kwestia pomysłu na wykreowanie "ról" (mysz lecząca, mysz czołg, mysz kosiarz, itd.). Na potrzeby niektórych scenariuszy warto jest złamać schemat i prowadzić inną ekipę (np. mocno zorientowaną na atak z daleka) i do tego gra, niejako arbitralnie, zachęca.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3363
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 116 times
Been thanked: 131 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: maciejo »

Poochacz pisze:Gambit, dopiero dziś mogłem obejrzeć na spokojnie Twoją wideorecenzję i zastanawia mnie zarzut "słabego wyrównania" balansu między dotychczas prowadzonymi myszami a tymi nowymi dołączonymi w kolejnym rozdziale. Pytanie do Ciebie, Rattkina, Krwawisza lub innych którzy już z tym tytułem w wersji angielskiej obcowali: czy mocno przeszkadza to w grze? Te myszy wymieniają się jakoś cyklicznie czy może dochodzi do sytuacji że któraś mysz dołącza dopiero w czwartym lub piątym rozdziale? O ile problem sera już został mniej więcej wyjaśniony to mechanika doboru myszy do każdego rozdziału mnie ciekawi.
Jest to na pewno jakiś problem.Na początku jedyną opcją wydaje się opcja (kol.rattkina) czyli :mysz lecząca, mysz czołg, mysz kosiarz,itd.
Jeśli doładujesz w pierwszych rozdziałach jakieś myszki to później jest już trochę ciężko się przemóc i dobrać kolejną .Nie doszedłem jeszcze do końca i nie wiem czy jest to słuszny wybór a gra nie determinuje w późnieszych rozdziałach doboru myszy .
Poza tym są jeszcze dodatki więc chyba lepiej grać wszystkimi po trochę :idea:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 263
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 71 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: Poochacz »

rattkin pisze:Nie bardzo w sumie rozumiem w czym rzecz, w którym miejscu to jest w recenzji?

Ogólnie, w podstawce jest 6 myszy. Jedna jest niedostępna w pierwszym rozdziale (bo drugi rozdział jest o niej, zatytułowany zresztą przewrotnie "Lily's Tail", czyli dosłownie Ogon Lily, ale jest tu gra słów i chodzi o Opowieść Lily, nie wiem jak to po polsku będzie), od drugiego rozdziału więc można brać "prawie" dowolnie. Prawie wszystkie rozdziały wymagają 4 myszy, niektóre więcej. Kilka rozdziałów mówi, że "możesz wybrać 4 myszy, ale <wstaw mysz> musi być jedną z nich". Jeśli dobrze pamiętam, prośba dotyczy tylko jednej myszy, nigdy więcej, więc w pozostałych 3 jest swoboda. O wymianach myszy pisałem już gdzieś wyżej - jeśli będzie się ciągnąć cały czas tę samą grupę, a potem nagle trzeba będzie dodać mysz, której się nie rozwijało, to może trochę zaboleć (ale nie jakoś bardzo znacząco). Ogólnie fajnie jest brać różne myszy, żeby je trochę podpakować, najlepiej w miarę po równo. Nie jest to natomiast coś, co by wyraźnie przeszkadzało w grze, moim zdaniem. Myszy są różne, mają inny startowy sprzęt, dostęp do różnych umiejętności - kwestia pomysłu na wykreowanie "ról" (mysz lecząca, mysz czołg, mysz kosiarz, itd.). Na potrzeby niektórych scenariuszy warto jest złamać schemat i prowadzić inną ekipę (np. mocno zorientowaną na atak z daleka) i do tego gra, niejako arbitralnie, zachęca.
Tam pod koniec chyba po kwestii problemu z zapychaniem koła sera pojawił się minus że przy napakowanych myszkach później pojawiają się "gołe" myszy i różnica jest widoczna. Interesowało mnie właśnie czy po prostu tylko "jest widoczna" czy też różnica w jakimś wielkim stopniu utrudnia grę. Jeśli jednak jest tak jak mówisz i jedynym wymogiem jest "jedną z myszy musi być mysz X" to wystarczy w miarę równomiernie dobierać resztę drużyny. Dziękuję za odpowiedź :)

EDIT: Łooo, ruszyła się lista zamówień! 56 sztuk i już blisko pierwszego "audiobuka"
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

Poochacz pisze:EDIT: Łooo, ruszyła się lista zamówień! 56 sztuk i już blisko pierwszego "audiobuka"
Ta, ruszyła po 3 dniach... Skoro Cube takich rzeczy nie potrafi przypilnować, to co mówić o czymś więcej? Ja wiem, że jeszcze prawie 4 tygodnie będzie trwa przedsprzedaż, ale osobiście sobie tę akcję odpuściłem. Nie chcę po prostu tracić swoich nerwów na zasadzie "dobije do tego progu, czy nie?" lub "dadzą coś więcej, czy jednak nie?". Dla mnie akcja powinna być zachęcająca od początku, a nie dopiero przy 125 sprzedanych sztukach i przepraszam, ale nie czekam na obiecane "bardzo miłe i atrakcyjne niespodzianki"dla uczestników przedsprzedaży, bo przez miesiące czekałem na "atrakcyjne promocje" i "odpowiednie/ciekawe bonusy" w przedsprzedaży i do tej pory się nie doczekałem...

Wszystkim życzę Wesołych Świąt, nawet bez polskiego wydania Myszy...

Jakby ktoś chciał, to w 3Trollach jest do 21 grudnia do godziny 22 rabat 6%. Daje to cenę 197 zł za Magię i Myszy bez dodatków, no chyba że ktoś ma inne stałe rabaty, wtedy cenę jeszcze bardziej obniży.
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: pinata »

xilk pisze:Jakby ktoś chciał, to w 3Trollach jest do 21 grudnia do godziny 22 rabat 6%. Daje to cenę 197 zł za Magię i Myszy bez dodatków, no chyba że ktoś ma inne stałe rabaty, wtedy cenę jeszcze bardziej obniży.
Niestety traci się wtedy darmową wysyłkę (taka jest od 200zł) :/ Chyba, że w ofercie mają jeszcze coś ciekawego za 2,70.

Czy rozwój myszy (wraz z przechodzeniem scenariuszy) zaznacza się trwale na jakimś elemencie gry (tak jak w karcianym Pathfinderze)? Pytam, bo zakładam, że jakaś część ludzi po przejściu kampanii będzie chciała odsprzedać grę.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: Maxxx76 »

Polska instrukcja jest gdzieś dostępna?
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 201 times
Been thanked: 98 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: zioombel »

Maxxx76 pisze:Polska instrukcja jest gdzieś dostępna?
Nie
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

pinata pisze:Niestety traci się wtedy darmową wysyłkę (taka jest od 200zł) :/ Chyba, że w ofercie mają jeszcze coś ciekawego za 2,70.
Kup 3 zestawy woreczków strunowych (każdy po 1 zł), to łącznie zapłacisz 200,13 zł. Poza tym, nikt nie broni dokupić koszulek do tej gry. Może bierki za 5-6 zł? Coś znajdziesz, jak będziesz chciał skorzystać z tej okazji. Przy tym rabacie 6% wystarczy dokupić coś za dosłownie 3 zł, aby przesyłka Pocztą Polską była darmowa.
pinata pisze:Czy rozwój myszy (wraz z przechodzeniem scenariuszy) zaznacza się trwale na jakimś elemencie gry (tak jak w karcianym Pathfinderze)? Pytam, bo zakładam, że jakaś część ludzi po przejściu kampanii będzie chciała odsprzedać grę.
Mnie też nurtuje to pytanie, ale w żadnej recenzji tej gry nie znalazłem wzmianki, aby było to jakoś rozwiązane. Zatem najpewniej trzeba po prostu pamiętać co się zdobyło.
Maxxx76 pisze:Polska instrukcja jest gdzieś dostępna?
To pytanie padało kilka razy, jak na razie nie jest dostępna, bo Cube jej nie udostępniło, a tylko to wydawnictwo ma do niej dostęp... Ja już wiem, że gdy dostanę egzemplarz gry, to będę musiał zeskanować instrukcję, aby przesłać ją znajomej, z którą zamierzam za jakiś czas zagrać w Magię i Myszy podczas spotkania na konwencie :D (czyt. chcemy oszczędzić trochę czasy, aby Ona znała już zasady i abyśmy nie tracili czasu na czytanie instrukcji).
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Mice and Mystics

Post autor: Maxxx76 »

zioombel pisze:
Maxxx76 pisze:Polska instrukcja jest gdzieś dostępna?
Nie
A wiadomo kiedy będzie?
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Odp: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

Maxxx76 pisze:A wiadomo kiedy będzie?
Możliwe, że w ogóle. Jak bardzo Ci zależy, to napisz maila do Cube, może akurat odpiszą coś. Wiem, że niektóre wydawnictwa upubliczniają instrukcję, ale chyba Cube się do nich nie zalicza.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mice and Mystics

Post autor: Maxxx76 »

Dzięki :-) Przeglądałem angielską, ale podobno w polskiej wersji mają być poprawki...
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: xilk »

Maxxx76 pisze:Dzięki :-) Przeglądałem angielską, ale podobno w polskiej wersji mają być poprawki...
Tak, Krwawisz tak pisał. Zaznaczył jednocześnie, że byli ograniczeni ilością stron, jakie mogli napisać, więc wszystkich wątpliwości nie dało się wyjaśnić.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 201 times
Been thanked: 98 times

Re: Mice and Mystics

Post autor: zioombel »

Ja nie rozumiem dlaczego wydawnictwa nie chcą udostępniać instrukcji. Jak mam wydać 240 zł na gre to wolałbym poczytać instrukcje.
ODPOWIEDZ