Gra przygodowa/coop w świecie Lovecraft'a

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Gra przygodowa/coop w świecie Lovecraft'a

Post autor: Phate »

Wybór padł na Eldritcha.
Swoją wersję już mam, raz czytałem instrukcję, jutro pierwsza gra. Dam znać później jakie pierwsze wrażenie.

BTW. wiem, że to nie ten dział ale mam jedno pytanie co do zasad. Jest taki jeden potwór (latający gargulec ze skrzydłami). Na odwrocie ma napisane coś w stylu: Jeśli badacz jest na tym samym polu, przemieść go wraz z potworem i wstrzymaj. W innym wypadku przemieść potwora o 2 pola w kierunku najbliższego badania. Pytanie brzmi: w pierwszej sytuacji gdzie mam przemieścić mojego badacza wraz z potworem ? Też o 2 pola do innego badacza ?
Karollo21
Posty: 8
Rejestracja: 02 gru 2014, 18:21
Lokalizacja: New Ross

Re: Gra przygodowa/coop w świecie Lovecraft'a

Post autor: Karollo21 »

O jedno pole w dowolnym kierunku, znaczy sie w kierunku ktory uznasz za stosowny (np. nie bedzie tam potworow) no i musisz wstrzymac swojego badacza:)
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Gra przygodowa/coop w świecie Lovecraft'a

Post autor: Phate »

Czyli jest to jakiś błąd w druku na żetonie tak ?
Teraz już wszystko jasne :)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra przygodowa/coop w świecie Lovecraft'a

Post autor: Maxxx76 »

Bardziej niedomowienie niż błąd
Karollo21
Posty: 8
Rejestracja: 02 gru 2014, 18:21
Lokalizacja: New Ross

Re: Gra przygodowa/coop w świecie Lovecraft'a

Post autor: Karollo21 »

Ani nie blad ani nie niedomowienie, wszystko jest w zasadach:P
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Gra przygodowa/coop w świecie Lovecraft'a

Post autor: Phate »

Natrafiłem przypadkiem przeglądając "Almanach" na informację o tzw. "pożyczce bankowej" przy zakupie ekwipunku - dostajesz kartę dług ale masz od razu 2 sukcesy w teście. O czymś takim nie było mowy w podstawowej instrukcji. Jesteśmy przed pierwszą partią i nie wiem czy jest więcej takich ważnych elementów rozgrywki o których nie ma mowy w podstawowej instrukcji a które radykalnie zmieniają pewne aspekty gry ? Jeśli tak to o jakich elementach powinienem przeczytać przed pierwszą partią ?
Karollo21
Posty: 8
Rejestracja: 02 gru 2014, 18:21
Lokalizacja: New Ross

Re: Gra przygodowa/coop w świecie Lovecraft'a

Post autor: Karollo21 »

Pozyczka bankowa jest zaznaczona na mapie i chyba opisana (nie pamietam dobrze) jesli nie to powinno sie nia zainteresowac wykladajac przedmioty do nabycia;) a co do innych znaczacych zasad to sobie nie przypominam:) ja po przeczytaniu poradnika odrazu przeszedlem do almanacha;)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gra przygodowa/coop w świecie Lovecraft'a

Post autor: Maxxx76 »

Jest opisana na mapie.
Ale almanach i tak warto przejrzeć :-)
Awatar użytkownika
Vel O' Sevens
Posty: 61
Rejestracja: 25 maja 2014, 17:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gra przygodowa/coop w świecie Lovecraft'a

Post autor: Vel O' Sevens »

Obejrzyj najlepiej jakiś gameplay runthrough żeby się upewnić, że wszystkie zasady rozumiesz. Jest wiele miejsc gdzie można się kopnąć :)

Najbardziej standardowy błąd który znacznie ułatwia rozgrywkę: Każda postać wybiera JEDEN bonus z broni (oczywiście ten największy), a nie dodaje wszystkie razem. Co zresztą ma sens, bo strzelanie z rewolweru i shotguna nie skończyło by się dobrze :)
"The best fantasy is written in the language of dreams. It is alive as dreams are alive, more real than real … for a moment at least … that long magic moment before we wake. [...]"

- George R.R. Martin
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Gra przygodowa/coop w świecie Lovecraft'a

Post autor: Phate »

Jesteśmy po pierwszej partii. Musze powiedzieć, że gra jest rewelacyjna.
Pierwsza partię udało się wygrać ale tylko przez to, że w trakcie gry nie robiliśmy praktycznie najważniejszej rzeczy tj. po zmianie znaku na torze omenu nie przesuwaliśmy toru zagłady o tyle miejsc ile mieliśmy otwartych bram z danym znaczkiem omenu. Dlatego nie traktujemy tego jako wygranej a jako próbna partię z zapoznaniem się z mechaniką i zasadami.

W trakcie gry pojawiło się kilka pytań ale żeby nie robić off topu (w końcu to jest dział "co kupić") temat pragnę kontynuować w poście o Eldritchu i jego zasadach w odpowiednim dziale:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... or#p578046


Podsumowując temat:
Jeśli szukasz gry przygodowej, która zapewni Ci grę na długie wieczory, która jest bardzo regrywalna oraz zapewnia masę emocji przy próbie ocalenia świata, ta gra jest dla Ciebie :)
ODPOWIEDZ