Mikro gry dostępne w Polsce

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Mikro gry dostępne w Polsce

Post autor: schizofretka »

Co można u nas kupić, a malutkim pudełku, poza milionem wersji love letter i jedną Coup? Najbardziej interesują mnie te prawdziwe mikro karcianki (max 50 kart)jak wymienione, ale o mini typu 2 de mayo też chętnie się dowiem. Pomyślałem, że to byłby idealny dodatkowy prezent dla osób nie grających na święta.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Om nom nom
Posty: 114
Rejestracja: 29 wrz 2012, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mikro gry dostępne w Polsce

Post autor: Om nom nom »

Rozumiem, że ze względu na ilość graczy gry typu Resistance, Sabotażysta odpadają?

Hanabi?
.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mikro gry dostępne w Polsce

Post autor: uday »

Kryptos, Zero. Oba z serii Trefl Joker Line.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Mikro gry dostępne w Polsce

Post autor: rastula »

Tiny Epic Kingdoms

Mr Jack Pocket

Empire Engine

Budowniczowie Średniowiecze
sirmicho
Posty: 25
Rejestracja: 23 lis 2014, 11:36

Re: Mikro gry dostępne w Polsce

Post autor: sirmicho »

Zombiaki
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Mikro gry dostępne w Polsce

Post autor: garg »

Ja na Twoim miejscu przyjrzałbym się serii Adlung Spiele. Oni wydają tylko gry składające się z jednej talii kart i część powinna być u nas dostępna. A tytuły mają tak zwariowane, że trudno je nawet wymienić :) .

Najbardziej znane to oczywiście Meuterer i Verraeter, ale to są raczej długie tytuły. Grałem jeszcze w Palastgefluester (blef) i Flix Mix (orientacja w symbolach). Nie wiem, ile z nich jest dostępna w Polsce, ale te nowsze (np. Tuareg) powinny być.

G3 wydało też ostatnio w swoim standardowym pudełku kilka gier zawierających jedną talię albo nawet jeszcze mniej. Nie pamiętam w tej chwili tytułów poza Raverun, ale kilka ich było.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Mikro gry dostępne w Polsce

Post autor: schizofretka »

A co z powyższego jest warte polecenia i wytrzymuje konkurencję z najlepszymi? Bo zapomniałem zapytać, a w sumie ważne :lol:

O Sabotażystach i Fasolkach zapomniałem, bo wszyscy je od dawna mają ;)
Na ten moment interesują mnie głównie gry, które działają 2-4; w którym wariancie nie tak ważne, ale o nieprzekraczalnym czasie gry 30 minut i bardzo prostych zasadach, najlepiej nastawione na interakcję, nie główkowanie (Mr Jack Pocket jest super, ale to nie jest gra 'imprezowa'). Wyznacznikiem są dla mnie właśnie Coup i Love Letter, ale nie chcę wszystkim kupować tego samego.

Wszystki Resistance/Avalon/Werewolfy, o ile są GRAMI, a nie zabawami towarzyskimi jak klasyczny Werewolf/Mafia interesują mnie również, ale na razie głównie z ciekawości (moi znajomi też już się starzeją i imprezy wieloosobowe nie są częste).

O Meuterer i V???? zapomniałem, kiedyś się nimi nawet interesowałem, ale to chyba całkiem poważne gry w sensie rozgrywki, niekoniecznie dla ludzi, którzy nie grają?
Ostatnio zmieniony 14 gru 2014, 18:15 przez schizofretka, łącznie zmieniany 1 raz.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Mikro gry dostępne w Polsce

Post autor: rastula »

dorzucę jeszcze Haggis - doskonała "pełnomięsista" gra karciana na 2/3 osoby!
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Mikro gry dostępne w Polsce

Post autor: Pixa »

Osadnicy: szybka gra karciana, StoryCubes.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Mikro gry dostępne w Polsce

Post autor: garg »

schizofretka pisze:A co z powyższego jest warte polecenia i wytrzymuje konkurencję z najlepszymi? Bo zapomniałem zapytać, a w sumie ważne :lol:
Na pewno Flix Mix i Canal Grande (od Adlung), choć ta druga jest niestety trudno dostępna i troszkę trudniejsza (to jest karciana wersja San Marco). Palastgefluester mnie się podobał, ale trochę przekracza podany przez Ciebie czas (do 45 minut). I ta, i Flix Mix są nastawione na interakcję, szybkie, proste i działają na mało graczy (tzn. PG jest dla 3-5). A Tuareg jest nawet dla 2-5, równie krótka, ale o innej (trochę ekonomicznej) tematyce.
schizofretka pisze:O Sabotażystach i Fasolkach zapomniałem, bo wszyscy je od dawna mają ;)
Miałem na myśli najnowsze wydania gier G3: Raverun, Zombie, ratuj się kto może!, Shinobi i Na radarze. Żadna to nie jest jakiś wielki klasyk, ale są lekkie i krótkie.
schizofretka pisze:O Meuterer i V???? zapomniałem, kiedyś się nimi nawet interesowałem, ale to chyba całkiem poważne gry w sensie rozgrywki, niekoniecznie dla ludzi, którzy nie grają?
Zdecydowanie masz rację - to są pełnokrwiste tytuły :) . Dlatego pisałem o ich długości.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mikro gry dostępne w Polsce

Post autor: mbork »

Na BGG Store można kupić "Coin Age" i "This Town Ain't Big Enough for 2-4 of Us" (za sam tytuł ma u mnie +1). Każda kosztuje $5, przesyłka też nie wychodzi źle (w zależności od wielkości paczki). Formalnie wprawdzie niedostępne w PL, ale praktycznie można zamówić całkiem tanio.

Coin Age jest moim zdaniem świetne. Pierwsza gra 7 minut (z tłumaczeniem zasad!), nie jest to głęboka strategia, ale trzeba też nieco myśleć, wydaje się też mieć więcej niż jedną drogę do wygranej. U mojej Najżońszej i u mnie całkiem regularnie ląduje na stole (ostatnimi dniami rzadziej, ale wkrótce wróci). No i można trzymać w portfelu (w sensie dosłownym, ja noszę ze sobą, na wszelki wypadek!). TTABEf2-4oU mam na razie słabo ograne, ale recenzje są pozytywne, moje pierwsze wrażenia też - takie trochę mini-Carcassonne, ale z uroczym twistem w punktacji (za zamknięty obszar każdy gracz dostaje tyle punktów, ile jest tam symboli *następnego w malejącej kolejności liczby symboli* gracza) i trzema urozmaicającymi grę, ale opcjonalnymi mini-dodatkami w kopercie.
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 479
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 391 times
Been thanked: 330 times

Re: Mikro gry dostępne w Polsce

Post autor: cactusse »

Z takich bardzo mikro, o prostych zasadach :
Lost Legacy (szczególnie jeśli połączyć oba dostępne zestawy).
Qwixx
Romans Go Home!
Council of Verona
Age of War

Jeśli wyjść troszkę poza dozwoloną ilość kart lub gabaryty pudełka :
Abluxxen / Linko
Parade
Zero
Turn the Tide
For Sale
Milionerzy i Bankruci
Karaluszek Kłamczuszek

Jeśli wyjść bardziej poza dozwoloną ilość kart, czas gry bądź komplikacje rozgrywki :
Star Realms
Sushi Go!
Say Bye to Villains
Port Royal
Mai Star
Patronize
Sail to India
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mikro gry dostępne w Polsce

Post autor: LordDisneyland »

Koniecznie karcianki? Może Osadnicy-gra kościana, piatnikowskie Corsari, Geniusz-gra karciana, Zombie Dice, Cthulhu Dice- o ile kościanki wchodzą w grę. Wyszłą też jakaś mała gra Star Wars:Imperium vs Rebelia , nawet się przymierzałem wczoraj w empiku, ale nic na razie o niej nie czytałem...
A Coin Age w mnogości wersji było dostępne w wersji print-n-play, nie wiem jak jest teraz. Była nawet polska wersja językowa instrukcji.
O, jest jeszcze... http://boardgamegeek.com/boardgame/146130/coin-age
Awatar użytkownika
idha
Posty: 404
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: Mikro gry dostępne w Polsce

Post autor: idha »

Bardzo fajnym tytułem jest Brawling Barons (raczej nieznany, bo rodzinnego szwedzkiego wydawnictwa, 54 karty, na pewno jest dostępny w rebelu), aczkolwiek grając trzeba się przygotować na sporą dawkę negatywnej interakcji. Jeśli dobrze pamiętam, przy zakupie 2 talii można grać na 4 osoby.
ODPOWIEDZ