2-osobowa "żeby lepiej się poznać"

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

2-osobowa "żeby lepiej się poznać"

Post autor: Nabuchodonozor »

Wiem, że tematów o grach dwuosobowych jest sporo. Jednak jak widzicie w temacie tu jest dość szczególny warunek. Otóż moja luba zapytała mnie "czy masz taka grę żebyśmy się dowiedzieli więcej o sobie?". Prawdę mówiąc mimo, że mam trochę gier (w tym parę dwuosobowych) i nie jestem nowicjuszem w planszówkach to jedyne co mi przyszło do głowy to moje Story Cubes z modyfikacją zasad. Dixit, który też mam wymaga większej ilości osób, a poza tym tu nie chodzi tylko o wyobraźnię. reszta nie spełnia warunku. Co sugerujecie?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: 2-osobowa "żeby lepiej się poznać"

Post autor: Yavi »

Nie znam i nie grałem, ale jakiś czas temu na forum trafiłem na ten temat, może się przyda: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=26599
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: 2-osobowa "żeby lepiej się poznać"

Post autor: Nabuchodonozor »

Yavi pisze:Nie znam i nie grałem, ale jakiś czas temu na forum trafiłem na ten temat, może się przyda: viewtopic.php?f=1&t=26599
Poczytałem trochę, ale to zdecydowanie za szybko na taką grę dla nas ;)
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: 2-osobowa "żeby lepiej się poznać"

Post autor: ahrian »

zaiste, wątek niezwykle ciekawy. nie pomogę, ale chętnie poczytam o tego rodzaju grach, jeśli ktoś coś wymyśli ;]
mawrudka
Posty: 18
Rejestracja: 05 kwie 2013, 08:55

Re: 2-osobowa "żeby lepiej się poznać"

Post autor: mawrudka »

"On i Ona" wydawnictwa Tactic. Niestety nie grałam więc nie wiem czy do końca spełnia wymagania.
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: 2-osobowa "żeby lepiej się poznać"

Post autor: Nabuchodonozor »

mawrudka pisze:"On i Ona" wydawnictwa Tactic. Niestety nie grałam więc nie wiem czy do końca spełnia wymagania.
Niestety pomysł ten ma kilka wad:
1) z tego co widzę na Rebelu gra jest niesamowicie droga jak na tak prosty pomysł
2) gra dla dwóch osób jest jedynie opcjonalna i jak mi się wydaje lepiej by było gdyby par było więcej
3) niedostępna w sklepie w moim miejscu zamieszkania
4) wygląda na grę dla par bardzo mocno zaawansowanych

Uściślając bo widzę, że wszyscy idą jednokierunkowo: bardziej skupmy się na grze urozmaicającej poznanie się niż przeznaczonej dla par.
mawrudka
Posty: 18
Rejestracja: 05 kwie 2013, 08:55

Re: 2-osobowa "żeby lepiej się poznać"

Post autor: mawrudka »

Jest jeszcze takie coś jak "Pytaki". Nie grałam więc też nic więcej nie mogę napisać. Może to się nada :wink:
Rahu
Posty: 313
Rejestracja: 20 wrz 2014, 17:39
Has thanked: 289 times
Been thanked: 27 times

Re: 2-osobowa "żeby lepiej się poznać"

Post autor: Rahu »

ahrian jak zwykle nabijacz postów :roll:
Przepraszam za OT, post zostanie usunięty, ale nie mogłem się powstrzymać :mrgreen:
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: 2-osobowa "żeby lepiej się poznać"

Post autor: ahrian »

Rahu pisze:ahrian jak zwykle nabijacz postów :roll:
Przepraszam za OT, post zostanie usunięty, ale nie mogłem się powstrzymać :mrgreen:
widzę, że mnie to już nic napisać nie wolno ;] zakładam, że to żart, tak jak w przypadku Fusera. mało wyrafinowany, ale kogoś może śmieszyć! ;]

ps. nikt offtopu nie usuwa, bo gdyby tak było, to przecież nie miałbym nabitych tylu postów, czyż nie? ;]
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: 2-osobowa "żeby lepiej się poznać"

Post autor: zioombel »

Pytaki są super! Grałem z rodziną. Można się dużo o sobie dowiedzieć.
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: 2-osobowa "żeby lepiej się poznać"

Post autor: Nabuchodonozor »

Wygląda na dobry pomysł z tymi "Pytakami", ale na rebel produkt niedostępny, w moim sklepie w mieście także, a potrzebuję to na za tydzień

EDIT: nakład wyczerpany i czeka na premierę 3 edycji. Nie ma nawet na allegro, więc niestety pomysł odpada :(
WilliePionek
Posty: 35
Rejestracja: 11 gru 2013, 22:44

Re: 2-osobowa "żeby lepiej się poznać"

Post autor: WilliePionek »

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/76228/10 ... zed-slubem

Możesz spróbować poszukać czegoś w podobie, choć ta książka też jest całkiem niezła.
My wybieraliśmy sobie 10 pytań z owej książki, pisaliśmy na kartkach odpowiedzi odnośnie "przeciwnika", a potem zamienialiśmy się kartkami i pisaliśmy jak sami siebie widzimy. Potem analizowaliśmy. Było dużo śmiechu, ale nie powiem czasem była też napięta atmosfera xD
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: 2-osobowa "żeby lepiej się poznać"

Post autor: ahrian »

WilliePionek pisze:http://lubimyczytac.pl/ksiazka/76228/10 ... zed-slubem

Możesz spróbować poszukać czegoś w podobie, choć ta książka też jest całkiem niezła.
My wybieraliśmy sobie 10 pytań z owej książki, pisaliśmy na kartkach odpowiedzi odnośnie "przeciwnika", a potem zamienialiśmy się kartkami i pisaliśmy jak sami siebie widzimy. Potem analizowaliśmy. Było dużo śmiechu, ale nie powiem czasem była też napięta atmosfera xD
nabiję sobie jeszcze jednego posta i napiszę podziękowanie za tę propozycję ;] ląduje na wishliście na lubimyczytac!

miłego!
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: 2-osobowa "żeby lepiej się poznać"

Post autor: adam_k27 »

Tajemnicze Domostwo jest grą dzięki której można lepiej poznać tę drugą osobę. Szczególnie gdy po grze zaczynają się dociekania dlaczego ktoś zagrał taką a nie inną kartę i co mu się z czym kojarzyło :D No i gra dobrze działa we dwie osoby jak i w 3, 4 czy więcej.
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: 2-osobowa "żeby lepiej się poznać"

Post autor: Nabuchodonozor »

Dziękuję tym, którzy próbowali pomóc. Wybrałem "Pytaki". Miałem wielkie szczęście bo akurat się pojawiło najnowsze wydanie we wtorek i kupiłem ostatni egzemplarz (potem już było "brak w magazynie"). Gra wypróbowana wczoraj i okazała się rewelacyjna. Nie wykorzystaliśmy nawet 1/4 pytań, a gadaliśmy dwie godziny :)
ODPOWIEDZ