co doradzicie ?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

co doradzicie ?

Post autor: trabiniu »

hej

zastanawiam się co wybrac cyklady, czy boze igrzysko: magnaci.

szukamy gry z dużą porcją jadu i interakcji...
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: co doradzicie ?

Post autor: Pixa »

Na ile osob? Magnaci ciut lepiej chodza na dwie osoby, ale jeden i drugi tytul zyskuje przy wiekszej liczbie graczy. Ogolnie warto miec odbie, ale wole chyba Cyklady.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: co doradzicie ?

Post autor: arturpe »

Nie wiem jak w Cykladach, ale w Magnatach nie doświadczysz aż tak duzej porcji jadu, chociaż przy graczach, którzy wczują się w klimat, jest trochę lepiej. Ale generalnie, nie pobijecie się nad tą przecudną planszą. Osobiście moim faworytem w kategorii jadu i interakcji jest Spartacus, ale tu minimalny angielski wymagany. Nie wiem, czy inni Ci to potwierdzą, ale trudno go przebić, jeśli chodzi akurat o te dwie cechy. Chodzi od 3 do 4 osób.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: co doradzicie ?

Post autor: uday »

A z dodatkiem nawet do 6 osób.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: co doradzicie ?

Post autor: rastula »

arturpe pisze:Spartacus, ale tu minimalny angielski wymagany. Nie wiem, czy inni Ci to potwierdzą, ale trudno go przebić, jeśli chodzi akurat o te dwie cechy. Chodzi od 3 do 4 osób.

na 3 osoby można od biedy zagrać - ale zabawa zaczyna się od 4 - gdy można zacząć zawierać sensowne sojusze... ale na 4 osoby gra jest baaaardzo fajna - choć dość losowa

z gier które przyszły mi do głowy gdzie istota jest negatywna interakcja jest jeszcze Libertalia, która chodzi dobrze już od 2 osób... jest tłumacznie kart
ODPOWIEDZ