świąteczne pytanie - edukacyjna gra dla dziecka 7 letniego

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

świąteczne pytanie - edukacyjna gra dla dziecka 7 letniego

Post autor: Aba »

Witam

Potrzebuję pomocy w wyborze czegoś dla mojej Chrześnicy, która w tym roku poszła do szkoły.
Chciałbym aby było to coś edukacyjnego - angielski / matematyka / pisanie czy może coś innego?

Będę wdzięczny za propozycję udokumentowane własnym doświadczeniem.
Takie które nie nudzą się zbyt szybko.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Samanar
Posty: 122
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:02
Has thanked: 17 times

Re: świąteczne pytanie - edukacyjna gra dla dziecka 7 letnie

Post autor: Samanar »

Takie typowo edukacyjne to może 'marchewki' wydawnictwa Lisciani. Bywaja nawet w Biedronkach.
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: świąteczne pytanie - edukacyjna gra dla dziecka 7 letnie

Post autor: Aba »

I to wszystko? Nikt nie ma dzieci w tym wieku albo nie kupował czegoś na prezent co się spodobało? :(
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: świąteczne pytanie - edukacyjna gra dla dziecka 7 letnie

Post autor: premek »

Jeśli chodzi o edukacyjne to Granna ma spory wybór małych gier typu Nauka dodawania/odejmowania/mnożenia, Nauka Angielskiego itp.
Jeśli chodzi o j.polski to mogę polecić Bitwy Ortograficzne, niestety nie pamiętam teraz kto to wydał.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: świąteczne pytanie - edukacyjna gra dla dziecka 7 letnie

Post autor: kdsz »

Fauna Junior i Cardline - można się czegoś dowiedzieć o zwierzętach
SłowoStwory - czyli takie uwspółcześnione Państwa-miasta
Timeline - historia (uwaga - dziecko może być trochę na to za małe, ale różnie bywa)
Mare Balticum - dziecko ma okazję poznać rybki i porty w basenie Morza Bałtyckiego.

Jeśli chodzi o liczenie, to bardzo dużo gier rozwija ten aspekt. Ciężko coś konkretnego polecić. Może Superfarmer, który wprowadza proste dzielenie przez 2.

Osobiście najbardziej polecam Mare Balticum i Faunę Junior.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: świąteczne pytanie - edukacyjna gra dla dziecka 7 letnie

Post autor: misioooo »

Dzieci z Carcassonne - Ot carcassonne dla najmłodszych. Mamy układanie "puzli" i liczenie (punktów)! I jak dziecko już się ogra można przejść na normalne Carcassonne (albo nawet zakupić "pełne" i grać sobie z najmłodszymi na uproszczonych zasadach).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Samanar
Posty: 122
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:02
Has thanked: 17 times

Re: świąteczne pytanie - edukacyjna gra dla dziecka 7 letnie

Post autor: Samanar »

Pytanie na ile ma to być stricte edukacyjna gra, bo jeżeli ma poćwiczyć logiczne myślenie i ogólnie coś wynieść to można podciągnąć pod to prawie wszystko od szachów zaczynając (naprawdę polecam dla dzieci w tym wieku, sam mniej więcej wtedy zaczynałem, może szybciej) poprzez Pędzące Żółwie/Jeże. Bardzo dobrze przyjęły się Potwory do szafy, ale to proste memory i nie wiem czy na tym Ci zależy (raczej dla młodszych). Polecam przejrzeć oferty firm Alexander i Granna - robią najwięcej gier dla maluchów, ewentualnie Trefl ale nie jestem przekonany, bo większość pozycji na które się natknąłem nie ma zbyt wiele wspólnego z grą (zbyt proste, wręcz prostackie), to bardziej układanki.
Baca11
Posty: 21
Rejestracja: 01 maja 2014, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: świąteczne pytanie - edukacyjna gra dla dziecka 7 letnie

Post autor: Baca11 »

Piktomania czytanie i rysowanie, fauna coś luźniejszego o zwierzętach, splendor nieco liczenia i kalkulowania. :) dodam że w żadną z tych gier nie grałem ale są videorecenzje gry wyglądają dość sympatycznie polecam.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: świąteczne pytanie - edukacyjna gra dla dziecka 7 letnie

Post autor: uday »

A jak chcesz nauczyć dziecko kłamać to jest jeszcze Karaluszek Kłamczuszek ;)

Ale tak szczerze to z całego serca polecam Faunę!
ODPOWIEDZ