Do 30 zł, dla dorosłych. Prosta w zasadach.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Do 30 zł, dla dorosłych. Prosta w zasadach.

Post autor: TV3 »

Witam, szukam czegoś ciekawego dla dorosłego faceta i dorosłej kobiety (znaczy 2 egzemplarze chcę kupić).

Osoby z tego co wiem nie grające, więc chciałbym coś prościutkiego w zasadach. I raczej żadnego tam liczenia, rozważania jaki ruch wykonać. Raczej taka stonowana imprezowa może.

Dla przykładu - ostatnio w knajpie grałem (nie pamiętam nazwy) w następującą rzecz: rzuca się kośćmi, na ich bokach są różne symbole i układa się historię do nich. Niedrogie było z tego co pamiętam. Choć to akurat troszkę zbyt szybko może się znudzić jak sądzę.

Gra raczej na 2 osoby (dla pary). Ewentualnie 2+.
I jak w temacie - do 3 dych.

Cóż brać? :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Do 30 zł, dla dorosłych. Prosta w zasadach.

Post autor: misioooo »

Te kostki to zapewne Story Cubes.
Może List Miłosny? Niedrogi i fajny (działa na większą liczbę graczy)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Do 30 zł, dla dorosłych. Prosta w zasadach.

Post autor: TV3 »

Dzięki. Na 2 osoby to sensownie chodzi?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Do 30 zł, dla dorosłych. Prosta w zasadach.

Post autor: misioooo »

List? Nie.
Podnieś budżet do 100zł/grę około to coś wymyślimy fajniejszego. ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Do 30 zł, dla dorosłych. Prosta w zasadach.

Post autor: Nataniel »

Do 30 zł na dwie osoby, to jednak lepiej butelkę wina kupić ;-). Niestety, ale większość gier rozpoczyna się raczej od 50 zł.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Do 30 zł, dla dorosłych. Prosta w zasadach.

Post autor: Trolliszcze »

"Zbuduj swoje miasto" z fajnych karcianek? Tylko trochę droższe.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Do 30 zł, dla dorosłych. Prosta w zasadach.

Post autor: TV3 »

Szkoda, bo o liście teraz czytam, opinie są co prawda podzielone, ale może bym się skusił.
Tanie to, niektórym się podoba. Choć może z założeniem powyżej 2 os. bym brał...

Jak nic sensownego się nie znajdzie, na winie pewnie się skończy :).

"Zbuduj..." raczej nie - droższe, przy czym zasady chcę proste jak w warcabach, podobnie rozgrywkę (choć nie prostacką). Stąd wspomniane Story Cubes.
Aksimet
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2014, 20:19

Re: Do 30 zł, dla dorosłych. Prosta w zasadach.

Post autor: Aksimet »

Mi się podoba List także w wersji 2 osobowej, może dlatego, że u mnie chodzi "w parze" z Schotten Totten, ale jest lekkie i rozrywające, a dobicie do 7 punktów (wygrana) zajmuje do 10 minut.
Z dwuosobówek tanich dość polecam również wlasnie wspomniany Schotten Totten (ok. 50 zl), bo zasady złapie każdy, a gra jest bardzo regrywalna i fajnie rozciąga mózg.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Do 30 zł, dla dorosłych. Prosta w zasadach.

Post autor: Chaaber »

Można by chyba zerknąć na Pentosa od Cathalli. Gra wygląda naprawdę ciekawie, sporo strategii i kombinacji.
Nie grałem, ale recenzje ma wyjątkowo pozytywne jak na małą karciankę.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Do 30 zł, dla dorosłych. Prosta w zasadach.

Post autor: rattkin »

Do 30 zł to dwa komplety bierek. Niestety, to nie ten przedział. Nie kupuj gier na siłę.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Do 30 zł, dla dorosłych. Prosta w zasadach.

Post autor: Trolliszcze »

No kurczę, ale co to za rada? Może ma mało kasy do wydania. Zamiast pisać takie teksty, lepiej się zastanowić, IMHO można kupić fajną grę poniżej 30 złotych (ale ja ciągle myślę :D)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Do 30 zł, dla dorosłych. Prosta w zasadach.

Post autor: rattkin »

Trolliszcze pisze:No kurczę, ale co to za rada? Może ma mało kasy do wydania. Zamiast pisać takie teksty, lepiej się zastanowić, IMHO można kupić fajną grę poniżej 30 złotych (ale ja ciągle myślę :D)
Ja nikomu do portfela nie zaglądam. Ma do wydania tyle ile ma. Ale to trochę tak, jak do salonu samochodowego wejść ze stówką w dłoni i mieć żal, że nie da się za to kupić samochodu. Po prostu. Prezenty w postaci gier planszowych mają (zwykle) sens od wyższych kwot. Chyba rzeczywiście lepiej jakiś dobry trunek...

Z tego co OP wymienił, to może faktycznie po prostu Story Cubes. Ale tym mało kto się chętnie bawi.

W tej kategorii cenowej, na upartego:
List Miłosny
Gringo
Hanabi
Onirim
Fight! Brawl
Dobble
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Do 30 zł, dla dorosłych. Prosta w zasadach.

Post autor: arturpe »

Rattkin ma rację. Ponadto wymienił dobble, które jest zabawne i niewiele droższe od budżetu. List miłosny na 2 wydaje się nie mieć wielkiego sensu, choć w tej półce wydaje mi się najciekawsza grą.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
sirmicho
Posty: 25
Rejestracja: 23 lis 2014, 11:36

Re: Do 30 zł, dla dorosłych. Prosta w zasadach.

Post autor: sirmicho »

Jest jeszcze coś takiego jak Zombiaki. Tanie, proste i szybkie. Ale za to szybko w miarę się nudzi i niekoniecznie spodoba się dorosłym.
No i trzeba się zastanowić gdzie i czy w ogóle kartę wyłożyć na stół.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Do 30 zł, dla dorosłych. Prosta w zasadach.

Post autor: TV3 »

Dzięki za sugestie :).

Póki co wyboru dokonam chyba między Listem miłosnym a butelką wina. Moooooże jeszcze Story cubes rozważę.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Do 30 zł, dla dorosłych. Prosta w zasadach.

Post autor: misioooo »

No i zawsze pozostaje zakup klasycznych dwóch talii kart (od 2 do asa + jokery) i wtedy mamy 1000 gier w jednym ;P Poker, remik, brydż, wojna, makao, tysiąc...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: Do 30 zł, dla dorosłych. Prosta w zasadach.

Post autor: Kowal »

Wino > List Miłosny :P

A swoją drogą jak poprzednik mogę powiedzieć że dobra tradycyjna talia kart to nie głupi pomysł. Bardzo fajne i w różnych klimatach robi Bicycle. ;)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Do 30 zł, dla dorosłych. Prosta w zasadach.

Post autor: Trolliszcze »

rattkin pisze:Ja nikomu do portfela nie zaglądam. Ma do wydania tyle ile ma. Ale to trochę tak, jak do salonu samochodowego wejść ze stówką w dłoni i mieć żal, że nie da się za to kupić samochodu. Po prostu.
Wróć do szkoły uczyć się matematyki. Sorry, naprawdę nie mogłem się powstrzymać, ale ilość głupot na forum osiąga ostatnio apogeum.
1) 30 złotych to, powiedzmy, 1/3 ceny dobrej nowej gry - czyli do salonu samochodowego musiałbyś wejść z 10/20 tysiącami w dłoni. Twoje porównanie jest durne jak but.
2) Za 30 złotych można kupić grę, tym bardziej z rynku wtórnego.

EDIT
Ad rem: poniżej 30 złotych można kupić 6. bierze. Sprawdzała się w każdym towarzystwie, w jakim grałem, nawet totalnie nieogranym, zasady ma banalnie proste i dała mi dużo więcej radości niż jakakolwiek butelka wina za mniej niż 30 złotych. Działa fajnie na 2 osoby, na więcej jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Do 30 zł, dla dorosłych. Prosta w zasadach.

Post autor: espresso »

Kowal pisze:Wino > List Miłosny :P
IMO List Miłosny bez wina nie działa :D
Do 30zł może Czarne Historie? Na więcej graczy jest bardzo fajny Sabotażysta i Fasolki.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Do 30 zł, dla dorosłych. Prosta w zasadach.

Post autor: rattkin »

Trolliszcze pisze:
rattkin pisze:Ja nikomu do portfela nie zaglądam. Ma do wydania tyle ile ma. Ale to trochę tak, jak do salonu samochodowego wejść ze stówką w dłoni i mieć żal, że nie da się za to kupić samochodu. Po prostu.
Wróć do szkoły uczyć się matematyki. Sorry, naprawdę nie mogłem się powstrzymać, ale ilość głupot na forum osiąga ostatnio apogeum.
1) 30 złotych to, powiedzmy, 1/3 ceny dobrej nowej gry - czyli do salonu samochodowego musiałbyś wejść z 10/20 tysiącami w dłoni. Twoje porównanie jest durne jak but.
2) Za 30 złotych można kupić grę, tym bardziej z rynku wtórnego.
"Durne jak but". Oj chłopie, chłopie... Wstaw sobie tam dowolną z wymienionych przez siebie kwot, to tylko uogólnienie było, naprawdę tak się nudzisz? Gier z rynku wtórnego nie kupuje się na prezent - a przynajmniej ja tak nie robię. Przesłanie było takie jak osób powyżej - "w tej kwocie trudno o coś sensownego i może w tym kontekście gra planszowa nie jest najlepszym wyborem". Mimo wszystko jakiś tam wybór przedstawiłem. I tylko tyle.
trpaslík
Posty: 29
Rejestracja: 20 lut 2013, 12:06

Re: Do 30 zł, dla dorosłych. Prosta w zasadach.

Post autor: trpaslík »

W granicach 30zł (+/- 5) jest sporo małych karcianek z G3 np. wspomniane już Fasolki.

Ja z tego grona polecam "Ewolucja pochodzenie gatunków", tylko nie wiem czy się łapie pod ten wymóg
TV3 pisze: Osoby z tego co wiem nie grające, więc chciałbym coś prościutkiego w zasadach. I raczej żadnego tam liczenia, rozważania jaki ruch wykonać. Raczej taka stonowana imprezowa może.
Zasady same w sobie są proste, tylko trzeba opanować działanie i interakcje 19 różnych cech. Gra może nie z gatunku super, hiper, mega fajnych, ale cene ma bardzo uczciwą. U mnie grają w to i osoby trochę grające i świeżaki.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Do 30 zł, dla dorosłych. Prosta w zasadach.

Post autor: rattkin »

Warto tu jednak ostrzeć, że gry w tym progu często są grami "dziecięcymi", czy to ze względu na zasady, czy temat/ilustrację. Na prezenty dla dorosłych, mogą się nadawać średnio (ale wyjątki są zawsze).
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Do 30 zł, dla dorosłych. Prosta w zasadach.

Post autor: TV3 »

Prawdopodobnie padnie na Story cubes i Czarne historie.

Dzięki za pomoc ;)
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Do 30 zł, dla dorosłych. Prosta w zasadach.

Post autor: adam_k27 »

30 złotych to raczej nieco za mało jak na grę planszową, ewentualnie jakaś niedroga karcianka by się w tej kwocie mieściła. W zasadzie trudno tu coś dobrego polecić, predzej wskazać co by się w tej kwocie mieściło.
W tej kwocie mieściłoby się Kto Kogo, albo Zombiaki, lub Karaluszek Kłamczuszek - wszystko karcianki. Jeśli zaś miałaby być plansza to możesz dorwać tanio na allegro Jihad vs McWorld. Ostatnio sporo egzemplarzy tej gry trafiło w ręce graczy jako gratis dołączony do Magnatów i pewnie część będzie się pozbywać swoich egzemplarzy.
ODPOWIEDZ