Jaka gra?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Jaka gra?

Post autor: ko2a »

Witam
Wiem że to mój temat drugi temat natomiast piszę w imieniu brata który obecnie nie ma Internetu a prosił was Gracze o poradę.
Zafascynowany grą Splendor - w która tak btw grał u mnie -szuka dla siebie kilku gier których warunkiem koniecznym jest grywalność i prostota jak w przypadku Splendora.
Prosił wspomnieć że 60% czasu gra mialaby służyć do gry dwuosobowej a 40% do gry 3 lub 4 osobowej.
Proszę o porada która ujełaby wg was te aspekty.
Pozdrawiam

ps. oczywiscie wszystkie tytuły zostaną przez niego przeczytane lub przekazane.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Jaka gra?

Post autor: misioooo »

Gra karciana czy planszowa?
I jeszcze jedna uwaga - najczęściej jest tak (chociaż nie zawsze), że jak gra jest super dla 2 graczy to dla większej ilości już nie (lub nawet nie da się) i odwrotnie - świetna pozycja dla 3/4/5.. graczy często dla 2 jest zdecydowanie gorsza/popsuta/nudna... Może warto zakupić dwie gry - jedną super dwuosobówkę i drugą na większe imprezy?
Jakie klimaty preferuje Twój brat? Fantasy? SciFi? Cthulu? Realistyczne? Średniowiecze? Antyk i starożytność?
Jaki typ gry bratu odpowiadałby bardziej? Negatywna interakcja/tłuczenie się? Kooperacja? Ekonomia i zarządzanie zasobami?...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Jaka gra?

Post autor: ko2a »

Z przejrzanych przez niego tytułów na forum najbardziej zafascynowały go gry z serii top rodzinne i w sumie wszystkie :)
Najważniejsza rolą żeby była grywalna i chciało się do niej wracać - tak jak przy Splendor. Nie ma roznicy czy karciana czy planszowa.
Oczywiscie proszę pisać na bazie swoich odczuć do gry i dlaczego tak lub nie i tyle - biorac oczywiscie warunki z poprzedniego postu "Prosił wspomnieć że 60% czasu gra mialaby służyć do gry dwuosobowej a 40% do gry 3 lub 4 osobowej"
Liste wrzucam z naszego forum:

- Osadnicy z Catanu (PL, 3-4 os
- Carcassone (PL, 2-4 os,
- Cytadela (PL, 2-8 os
- Mondo (PL, 2-4 os
- 7 Cudów Świata (PL, 2-7 os
- Fauna (PL, 2-6 os
- Kolejka (PL, 2-5 os
- Stone Age / Epoka Kamienia (PL, 2-4 os
- K2 (PL, 1-5 os
- Dominion (PL, 2-4 os
- Smallworld (PL, 2-5 os,
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Jaka gra?

Post autor: misioooo »

Carcassonne - mam, bardzo fajna. Tylko końcowe liczenie punktów czasami przyprawia o ból głowy ;P Gra działa na 2 osoby, ale znacznie ciekawiej jest na 3+! Interakcji nie ma za dużo, zwykle każdy sobie rzepkę skrobie, czasami jak nie można sobie, to przeciwnikowi się przeszkodzi niefortunnym kaflem i tyle.

Kolejka - kupiłem dzieciakom nastoletnim rok temu, grałem kilka razy. Fajna, przyjemna gra tylko trzeba troszkę klimat załapać - i wtedy jest kupa śmiechu. Raczej jako taki wypełniacz do czegoś "trudniejszego".

K2 + Broad Peek - posiadam. Ta gra wciągnęła w planszówki współczesne moją małżonkę :) Bardzo fajna, nam na 2 osoby się podoba, ale we 4 już nie było tak fajnie (kampowanie pod szczytem skutecznie psuło zabawę...). Też raczej jako taki filerek jak dla mnie.

Small World - w moim mniemaniu bardzo dobra na 2 graczy i rewelacyjna na więcej osób! Zasady proste, sama rozgrywka daje sporo do pokombinowania.

Z tych powyższych poleciłbym Small World - jak dla mnie super wydana, proste zasady, kombinowanie, negatywna interakcja non stop i tłuczenie się, zarządzanie zasobami (limitowane ilości jednostek, punkty zwycięstwa będące jednocześnie walutą...).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Jaka gra?

Post autor: premek »

Ja dodam od siebie Osadnicy: Narodziny Imperium - idealnie się skaluje na 2,3,4 osoby i nie znam osoby której by się nie spodobała.
ODPOWIEDZ