Gra dla 15latka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Ksymi
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2014, 12:20

Gra dla 15latka

Post autor: Ksymi »

Witam, poszukuję gry planszowej dla 15latka. Mam kilka sugestii- gra w której "coś" się robi a nie tylko rzuca kostką i przesuwa pionki. W grę w większości czasu będą grały dwie osoby- młodzian+ osoba dorosła, rzadziej trzy. Mlodzian w swoich zbiorach ma przeróżne gry- Monopol, Wyspę skarbów, Sabotarzystę, Cluedo, Scrable, Piłkarze.oraz gry w których zadaje się pytania. Generalnie nie jest na nic ukierunkowany, i szukam gry mniej dziecinnej :)
Potrzeba pomysłu na grę, w której rozgrywka nie toczy się godzinami- tak koło godzinki i taka która szybko się nie nudzi.
Ma ktoś jakieś pomysły?
Myślałam o Jishaku- wiem mało planszowa- ale może być ciekawa.
Proszę o pomoc :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 15latka

Post autor: misioooo »

1. Ticket to Ride: Nordic Countries - to jest na 2, max 3 osoby. Ponoć bardzo dobre, trzeba pogłówkować.
2. Neuroshima Hex! - stricte konfrontacyjne, sporo kombinowania. Jak z zasadami się człowiek zapozna (2-3 rozgrywki mi i zonie wystarczyły, aby sprawnie obrażenia liczyć) to z partią można do 30min zejść, tak średnio na spokojnie 45min. Nie wiem jak działa na 3 osoby (ma taką opcję, nie grałem nigdy).
3. Small World - nam się baaardzo podoba. Od 2 do 5 graczy (są dodatki dokładające 6go gracza). Też konfrontacyjne, element losowy niewielki, a sama rozgrywka daje pole do popisu intelektualnego. Na dwie osoby zajmuje nam jedna gra 40-50min bez ponaglania i "na spokojnie" (o ile przy nadlatujących fruwających olbrzymach można mówić o spokoju...).

2 i 3 posiadam i grywam. Najczęściej w (3) - niemal codziennie partyjka na 2 osoby, rzadziej ostatnio w (2).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 15latka

Post autor: Pixa »

Summoner Wars Master Set, Listy z Whitechapel, Suburbia, Race for the Galaxy, Budowniczowie: Sredniowiecze, Neuroshima Hex.

Recenzje i opisy znajdziesz np. na Rebel.pl
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Gra dla 15latka

Post autor: Błysk »

Neuroshima Hex!- gra faktycznie dosyć szybka i umożliwia kombinowanie. Na dodatek nie powinna się szybko znudzić, a nawet jeśli kiedyś zacznie to istnieją dodatkowe armie. Kolejnym plusem jest, że z tego co się orientuje, to w większych miastach od czasu do czasu są nawet turnieje. ;)

Z szybkich gier na dwóch graczy można też poszukać czegoś w karciankach LCG, ale ja grałem tylko w Inwazję, która jest ładna, ale w wersji podstawowej niezbalansowana, przez co może irytować.
ODPOWIEDZ