Gra dla 2 osób - po raz kolejny i gra dla 6 osób.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
bzium
Posty: 2
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:02

Gra dla 2 osób - po raz kolejny i gra dla 6 osób.

Post autor: bzium »

Cześć

Szukam gry dla chłopaka na prezent. Z planszówek znamy tylko Carcassonne, które bardzo lubimy, ale powoli zaczyna nam się nudzić. Mamy sporo dodatków, często gramy we dwoje i co jakiś czas w 6 osób - wtedy mamy 2 zestawy gry.

Szukam gry raczej prostej, czas gry godzina do dwóch, tak żeby rozluźnić się po pracy.
Grywałam we "Wsiąść do pociągu", też mi się podobała, ale obawiam się że 2 osób może być nudne (mało okazji, żeby sobie przeszkadzać, a to najbardziej lubimy).

Szukam przede wszystkim propozycji ciekawych dla dwóch graczy (dodatkowo chętnie poczytam o grach dla większej grupy osób ale to na przyszłość :)).

Czytałam już sporo opisów różnych popularnych gier, ale ciężko się odnieść co by się sprawdziło dla nas.
pieczkins
Posty: 185
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 6 times

Re: Gra dla 2 osób - po raz kolejny i gra dla 6 osób.

Post autor: pieczkins »

Ticket to ride: Nordic Countries. Na 2 osoby chodzi bardzo dobrze. A z gier 6 osobowych z negatywna interakcją od razu do głowy gra o tron mi przychodzi. Ale bez dodatku dobrze działa tylko i wyłącznie w pełnym składzie. Z lżejszych może 7 cudów świata. Choć przyznam się szczerze, że nie miałem okazji zagrać..
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 2 osób - po raz kolejny i gra dla 6 osób.

Post autor: Pixa »

Skoro negatywna interakcja i na dwie osoby to moze Summoner Wars (najlepiej Master Set)? Prosta pod wzgledem zasad gry, jedoczesnie mozna troche pokombinowac. Czas gry to okolo 60 minut.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Kira.Hiroshi
Posty: 198
Rejestracja: 21 lis 2014, 22:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times

Re: Gra dla 2 osób - po raz kolejny i gra dla 6 osób.

Post autor: Kira.Hiroshi »

race for the galaxy
android netrunner !!
dominion
mage wars
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 2 osób - po raz kolejny i gra dla 6 osób.

Post autor: misioooo »

2 osoby - Small World :) Negatywnie jest, i śmiesznie! ("Że co? Fruwające ghoule?!")
Gra moim zdaniem bardzo fajnie działa na 2 osoby (30-45min na partyjkę, ale mi i lubej zawsze chce się więcej więc zwykle po 2 partie gramy). Jeszcze lepiej działa na więcej (zwykle grywamy we 2 lub 4 osoby). Sama podstawka śmiga na 5 graczy (i co ważne - dla każdej konfiguracji 2/3/4/5 graczy jest osobna, inna plansza!). Jest również do dokupienia plansza na 6 graczy gdzie gra się drużynowo (3 teamy po 2 osoby).
Zasady można nowym graczom w 10-15 minut wytłumaczyć i można grać. Po jednej partii nowi, z którymi grałem już elegancko dawali sobie radę bez instrukcji.
Główkowania jest trochę, ale bez przesady.

Na dwie osoby również z małżonką grywamy w Neuroshima Hex - gra stricte konfrontacyjna, dynamiczna i dająca możliwość pogłówkowania (również bez przesady - zwojów nie pali). Klimat cyberpunkowy, mam wersję 3.0, widziałem też 2.5. 3.0 imo dużo ładniej wydana (inne grafiki, grubsze żetony).

I jeszcze na 2 osoby klasyk mocno dający po mózgu - Władca Pierścieni: Konfrontacja. Ot coś jak szachy... Zasady banalne, ale mózg czasami paruje.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Gra dla 2 osób - po raz kolejny i gra dla 6 osób.

Post autor: Fuser.exe »

Kira.Hiroshi pisze:race for the galaxy
android netrunner !!
dominion
mage wars
Nie znam sie to sie wypowiem.
bzium
Posty: 2
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:02

Re: Gra dla 2 osób - po raz kolejny i gra dla 6 osób.

Post autor: bzium »

Bardzo dziękuję za wszystkie propozycje.
Poczytam zasady i opinie o wszystkich i mam nadzieję, że coś wybiorę :)

small world brzmi ciekawie ;)
ODPOWIEDZ