Dla dwojga z negatywną interakcją.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Dla dwojga z negatywną interakcją.

Post autor: Kosternik »

Za dużo się naczytałem/oglądałem i dostałem paraliżu decyzyjnego. Potrzebna gra dla dwojga z negatywną interakcją bo Kobitka lubi trochę iść na "noże" w grach ;)
Mamy: Robinsona, 7 cudów, small world underground, pędzące żółwie, epoka kamienia, królestwo w budowie, pandemię z dodatkiem, wsiąść do pociągu europa. W powyższych da się ją znaleźć negatywną interakcję, ale trochę jej za mało :)

Rozpatruję (polskie wersje):
LCG
- summoner wars (tylko master set)
- warhammer inwazja (tylko podstawka)
- android netrunner (tylko podstawka)

LUB PLANSZÓWKA:
- tezeusz mroczna orbita,
- ...... może jakaś inna propozycja planszówek z taką interakcją by się można wyżyć ;) ?

dzięki z góry
Moja mała kolekcja, a myślę o...
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Dla dwojga z negatywną interakcją.

Post autor: sqb1978 »

Grałem z moją w Inwazję i Netrunnera. Inwazja jej się spodobała tematycznie ale z każdą grą coraz mniej było ochoty na grę, zresztą u mnie podobnie.
Z Netrunnerem było zgoła przeciwnie. Na początku tematyka ją odrzuciła, ale po kilku grach już zupełnie nie przeszkadzała i teraz bardzo chętnie gramy.
Co ciekawe od kilkunastu gier męczymy tylko 2 frakcje (z 7 w podstawce) i zupełnie nie myślimy aby próbować kolejnych. Zabawy i kombinowania jest naprawdę sporo.

Sprawdź jeszcze Władca Pierścieni: Konfrontacja. Przefantastyczna gra dla 2 osób. Czysta interakcja, ogromna regrywalność no i znany temat :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Dla dwojga z negatywną interakcją.

Post autor: Bea »

Kosternik pisze: - summoner wars (tylko master set)
+ Polecam! Ale talie z małych podstawek też są bardzo fajne :)
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Dla dwojga z negatywną interakcją.

Post autor: Błysk »

Osobiście odradzam Warhammera Inwazję- kocham uniwersum, gra pięknie wykonana, ale w podstawce tak niezbalansowana, że smutno się robi.

Nad kupnem Tezeusza sam się zastanawiam, natomiast jeśli jesteśmy już przy Michale Oraczu- Neuroshima Hex musi tutaj paść jako propozycja. ;)
czarzak
Posty: 6
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:46

Re: Dla dwojga z negatywną interakcją.

Post autor: czarzak »

Neuroshima Hex!, owszem, jak również Bazylika.
radzio27
Posty: 28
Rejestracja: 25 lis 2014, 22:49

Re: Dla dwojga z negatywną interakcją.

Post autor: radzio27 »

Kosternik pisze:Za dużo się naczytałem/oglądałem i dostałem paraliżu decyzyjnego. Potrzebna gra dla dwojga z negatywną interakcją bo Kobitka lubi trochę iść na "noże" w grach ;)
Heh, sam szukam czegoś od wczoraj:) Dużo osób poleca Sumonner Wars, trzeba się zagłębić w temat i obejrzeć trochę filmów.
Jeszcze mnie mocno kusi Atak Zombie, szczególnie po tym co pisał Tycjan na blogu XD link
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dla dwojga z negatywną interakcją.

Post autor: arturpe »

Ja polecam Metallum. Bardzo dobra gra dla dwóch osób zw sporą dozą negatywnej interakcji. Nie jest to Spartacus, ale za to dedykowane dla dwójki.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Dla dwojga z negatywną interakcją.

Post autor: Pixa »

Summoner Wars (Master Set) to bardzo dobry pomysl, jak rowniez Neuroshima Hex (najlepiej 3.0). Obie opieraja sie na negatywnej interakcji. Jednoczesnie sa proste pod wzgledem regul, ale mozna sporo pokombinowac. W Summoner rozgrywka jest moim zdaniem bardziej dynamiczna, Hex odbija natomiast w strone szachow.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Skellig
Posty: 123
Rejestracja: 18 wrz 2014, 14:16
Has thanked: 3 times

Re: Dla dwojga z negatywną interakcją.

Post autor: Skellig »

Ja polecam Tezeusza - czysto konfrontacyjna gra, a więc każdy ruch to próba ataku przeciwnika czy ustawienia na niego zasadzki. Jak ktoś szuka gry konfrontacyjnej dla dwojga, to zdecydowanie polecam. Trzeba uważać może na to, że trochę męczy zwoje mózgowe, ale i tak po jednej partii, ma się ochotę na kolejną :)
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dla dwojga z negatywną interakcją.

Post autor: splocki »

Innowacje mają bardzo dużo negatywnej interakcji.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 931
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Odp: Dla dwojga z negatywną interakcją.

Post autor: louiscyphre »

Popieram Metallum i proponuje Cywilizacja Poprzez Wieki (mozecie sprawdzic na BGA)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Dla dwojga z negatywną interakcją.

Post autor: maciejo »

czarzak pisze:Neuroshima Hex!, owszem, jak również Bazylika.
Popieram + Black & White,Summoners (obowiązkowo) :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Dla dwojga z negatywną interakcją.

Post autor: Kosternik »

Paraliż się pogłębia :)
Warhammer chyba odpadnie po wskazówkach @sqb1978 i @Błysk - choć zastanawiające, że u Wookiego jest top w grach trudnych dla dwóch osób :)

Atak zombie - tycjan fajnie opisał - może aż za fajnie - Będę miał problem moralny z wyborami (podobnie jak w Żołnierzach wyklętych).

Black&white, Neuroshima, Basilica, Metallum, Cywilizacja hmmm... ot zagwozdka.

A jak z dynamizmem tych gier (im większy tym lepiej) i powiedzmy ograniczoną mózgożernością ale też nie banalną?
(tezeusz sądzę jednak, że będzie zbyt mózgożerny (downtime) przez większość pierwszych partii co na mą Panią może wpłynąć zniechęcająco).

Generalnie chodzi o grę na wieczór jak już się oddeleguje dzieciaka na spoczynek, a wiadomo - mózg jak gąbka, chłonie, ale do pewnego momentu ;)
Moja mała kolekcja, a myślę o...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Dla dwojga z negatywną interakcją.

Post autor: misioooo »

Z w/w jak dla mnie taką przyjemną, nie za długą i wymagającą pomyślunku (ale bez palenia zwojów) jest Neuroshima Hex :)
30min, zamiana frakcji i 30min... Czyli godzinka - tak gram z żoną.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Dla dwojga z negatywną interakcją.

Post autor: Bea »

Kosternik pisze:Paraliż się pogłębia :)

A jak z dynamizmem tych gier (im większy tym lepiej) i powiedzmy ograniczoną mózgożernością ale też nie banalną?
(tezeusz sądzę jednak, że będzie zbyt mózgożerny (downtime) przez większość pierwszych partii co na mą Panią może wpłynąć zniechęcająco).
Do tych kryteriów naprawdę Summoner Wars pasuje idealnie.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Dla dwojga z negatywną interakcją.

Post autor: Błysk »

Neuroshima nie przeżre raczej zwojów i jak wspominał kolega wyżej, ale da się pokombinować dosyć mocno. Jest dosyć szybka i dynamiczna na pewno- często wiele żetonów spada podczas bitew a bitew często jest sporo. ;)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Dla dwojga z negatywną interakcją.

Post autor: sqb1978 »

I jeszcze Władca Pierścieni Konfrontacja (wiem powtarzam się, ale pasuje do nowych informacji o wymaganiach). Dynamiczna gra, mocno emocjonująca i krótka. Posiada też syndrom "zagrajmy jeszcze raz".
Chociaż nie wydaje mi się, aby jakikolwiek film video z rozgrywki mógł oddać to co się dzieje w głowie podczas gry :)
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Dla dwojga z negatywną interakcją.

Post autor: Kosternik »

Mało jest informacji na temat wp konfrontacja w necie PL. A w angielskim nie jestem tak biegły by bezproblemowo przejść przez tutoriale).

Summoner Wars (łatwo, szybko) - jeśli nie master set, to która z pojedynczych podstawek będzie najsympatyczniejsza?

Android (bo oczarowała mnie rozgrywka przy okazji jakiegoś filmiku - i słowa @sqb1978 o rozgrywkach z małżonką),

Neuroshima 2.5 (używane w fajnych cenach chodzą) czy 3.0? A jeśli 3.0 to dlaczego? ")
Moja mała kolekcja, a myślę o...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Dla dwojga z negatywną interakcją.

Post autor: misioooo »

Do WP Konffrontacji tutorial nie jest potrzebny. Gra zasady ma dosyć proste, jest wydana w wersji PL. Natomiast sama gra, podobnie jak szachy... Taka prosta już nie jest :) (posiadam Konfrontację)

Neuroshima 3.0 ma inne grafiki (nam się te 3.0 bardziej podobają) oraz grubsze żetowy. Generalnie wygląda na solidniejszą niż 2.5. Ale to ta sama gra. Zasady możesz sobie 2.5 / 3.0 stosować jak chcesz (instrukcje są w necie do zdobycia do każdej wersji. Zatem różnica pomiędzy tymi dwoma wydaniami to grafika i nieco inne jakościowo żetony. (mam 3.0)
Ostatnio zmieniony 08 gru 2014, 14:06 przez misioooo, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Dla dwojga z negatywną interakcją.

Post autor: Błysk »

Neuroshima 2.5 od 3.0 różni się praktycznie tylko oprawą. Neuroshima 3.0 jest po prostu o wiele ładniejsza i bardziej przejrzysta. Neuroshima 3.0 ma w instrukcji opisanych więcej sytuacji wyjątkowych, które mogą się zdarzyć na mapie, poza tym ma opisane OPCJONALNE zasady dociągu żetonów.
ma_rio
Posty: 190
Rejestracja: 30 lip 2011, 02:58
Been thanked: 6 times

Re: Dla dwojga z negatywną interakcją.

Post autor: ma_rio »

Summoners to jedna z moich ulubionych gir - prosta w nauce, ale daje duże możliwości kombinowania, a kostki dodają trochę nieprzewidywalności. Dodatkowo stosunek cena/zawartości w przypadku master seta wypada bardzo korzystnie.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Dla dwojga z negatywną interakcją.

Post autor: Pixa »

Kosternik pisze: Summoner Wars (łatwo, szybko) - jeśli nie master set, to która z pojedynczych podstawek będzie najsympatyczniejsza?

Neuroshima 2.5 (używane w fajnych cenach chodzą) czy 3.0? A jeśli 3.0 to dlaczego? ")
Stosunek cena/zawartosc powoduje, ze albo Master Set albo nic ;-) Masz 6 talii za 140-150 zl plus piekna, gruba, plansze; podczas gdy za zestaw podstawowy z dwoma taliami i papierowa plansza musisz dac 60-70 zl.

Hex w wersji 3.0 ma duzo ladniejsze grafiki niz wersja 2.5. Portal zapowiedzial tez powolne wygaszanie dodatkowych armii w wersji 2.5
Ostatnio zmieniony 08 gru 2014, 20:31 przez Pixa, łącznie zmieniany 1 raz.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Dla dwojga z negatywną interakcją.

Post autor: Kosternik »

Dzięki wszystkim za cenne wskazówki :)
Miałem kupić jedną... więc kupiłem dwie ;)
Android (bo zaraziło mnie "granie w chmurach" - teraz wirusa muszę Lubej zaszczepić ;) )
Neuroshima 2.5 z dwoma dodatkowymi armiami w super cenie (choć nie brałem tej gry w ogóle pod uwagę). Poza tym GametrollTV dał 6/6 (jedyny raz w historii) dla 3.0
Summoner poczeka na master seta ;)
Moja mała kolekcja, a myślę o...
ODPOWIEDZ