Pytania o Warhammer 40000: Podbój

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Krisbit
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2013, 16:33

Pytania o Warhammer 40000: Podbój

Post autor: Krisbit »

Witam,

Mam kilka pytań dotyczących wymienionej w tytule gry. Otóż, grałem kiedyś w Inwazję i nie chciałbym popełnić tego samego błędu.

- Czy w podstawce gry znajdują się po 3 kopie (czy ile ich tam można mieć) każdej karty, czy też jak w Inwazji, aby pograć trzeba kupić 3x podstawkę ?
- To samo w dodatkach, czy dodatek zawiera komplet wszystkich kart ?
- Czy gra ma coś w rodzaju neutralnych karty, które wypadałoby mieć w komplecie w każdej talii (coś jak Warpstone Excavation w Inwazji) ?
- Czy w Polsce można jakoś prosto dostać wersję angielską gry?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
Matrin
Posty: 55
Rejestracja: 07 sty 2013, 11:58

Re: Pytania o Warhammer 40000: Podbój

Post autor: Matrin »

1. Trzeba kupić 3x podstawkę aby mieć komplet kart.
2. Małe dodatki z zapowiedzianego cyklu liderów mają dozwolony komplet kart, czyli kupujesz x1. Zapowiedziane jednak są dwie nowe rasy/frakcje, które zapewne wejdą kiedyś w dużych dodatkach. Moim zdaniem jest spore prawdopodobieństwo, że zostaną wydane tak jak podstawka, czyli znowu x3 żeby mieć komplet. Ale to na dziś tylko gdybanie.
3. Tak.
4. Nie wiem.
Krisbit
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2013, 16:33

Re: Pytania o Warhammer 40000: Podbój

Post autor: Krisbit »

Oh...
Dzięki za odpowiedź.
Wygląda na to, że FFG dalej jest wredne/łase na kase...
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania o Warhammer 40000: Podbój

Post autor: Inermis »

Podstawka jest dostosowana pod gracza casualowego który kupuje 1 core set i gra, nigdy w niej nie będziesz miał wszystkich kart, ponieważ ilość graczy która kupuje podstawkę i nie robi deckbuildingu jest dużo większa niż tych którzy potrzebują karty w 3 kopiach.
Małe dodatki mają po max kopi które możesz mieć.
Duże dodatki nie wiadomo. Ale np. w Netrunnerze wszystko było po 3 kopie w dużych dodatkach.
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
ODPOWIEDZ