Gra przygodowa z handlem?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Arekk
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2014, 20:33

Gra przygodowa z handlem?

Post autor: Arekk »

Witam, razem z kikoma znajomymi w miarę regularnie gramy w gry planszowe, przetestowaliśmy już wiele tytułów, począwszy od "lajtowych" np. monopol, fasolki, sabotażysta jak również bardziej wymagające np. gra o tron czy mage knight. Niemniej jednak ciągle mam problem ze znalezieniem "gry idealnej"...w każdej czegoś mi brakuje, i dlatego prośba o poradę czy znacie może jakąś grę, która spełni poniższe wymagania:

- duża ilość handlu, licytacji, negocjacji które można prowadzić w każdej chwili. Od zawsze lubiłem Monopoly za to, no ale niestety pozostałe aspekty tej gry to taki troche podrasowany chińczyk...kręcenie się po planszy w kółko i rzucanie kostką ;) Niemniej jednak licytacje o niekupione pola czy ciągłe negocjacje w stylu "daj mi to, ja dam ci to i dołożę 10 tysięcy" nadawały fajnego klimatu tej grze. Całkiem przyjemnie handel wygląda w fasolkach, ale to niestety to tylko mała karcianka... ;)

- rozbudowane chodzenie po planszy i zbieranie przeróżnych fantów i itemów, którymi potem można handlować. Oczywiście w ciekawszy sposób zrobione niż w przypadku Monopoly. "Chodzenie" jest bardzo fajnie zrobione w Mage Knight, no ale niestety brakuje tam porozrzucanych po planszy elementów, którymi potem można by handlować ;)

- duża ilość walki i przeszkadzania sobie...jak chociażby w grze o tron

Generalnie więc poszukuję czegoś co mogłoby być połączeniem monopolu, mage knighta i gry o tron. Ekonomiczna przygodówka w której możnaby zwiedzać planszę na wiele sposobów, a przy tym mieć zajęcie w postaci negocjacji i handlowania w momencie kiedy się aktualnie czeka na ruch.

Z góry dzięki za wszystkie sugestie :)
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra przygodowa z handlem?

Post autor: uday »

Jeśli znajdziesz, daj znać proszę ;)

A tak poza tym jedyne co mi przychodzi do głowy to Spartacus: Game of Blood and Treachery. Przy czym zaznaczam, że to bardzo odległe skojarzenie jest...
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra przygodowa z handlem?

Post autor: schizofretka »

Brzmi trochę jak firefly i merchant of venus, ale tak by był i handel na wysokim poziomie, chodzenie po planszy, levelowanie i walka to chyba się nie da; Bo jeśli sterujesz jedną postacią i 'nią jesteś', to wypadałoby handlować/walczyć tylko przy spotkaniu, jeśli jest ryzyko drugiego to pierwszego jest mniej, a regularne spotkania ograniczają eksploracje. Merchant & Marauders ma wszystko poza handlowaniem ze sobą i interakcja bardziej polega na uciekaniu sobie niż samej walce.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2652 times
Been thanked: 2332 times

Re: Gra przygodowa z handlem?

Post autor: Curiosity »

A może zerknij na kickstartera:
https://www.kickstarter.com/projects/ma ... -and-trade
Jest na forum temat poświęcony tej grze
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 55&t=32207
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Vivo
Posty: 43
Rejestracja: 22 cze 2014, 16:50
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra przygodowa z handlem?

Post autor: Vivo »

To ja śpieszę z odpowiedzią, że taka gra istnieje. Właściwie czytając ten post, miałem wrażenie, że ktoś ją opisuje.

Wszystkie te wymagania, a nawet znacznie więcej i nawet bardziej wyszukane, spełnia Magic Realm. Niestety, jak każda, tak i ta, posiada wady. I to niestety poważne - gra jest już od wielu lat out of print. Drugą poważną wadą jest bardzo, naprawdę bardzo wysoki próg wejścia. Największy jaki widziałem w jakiejkolwiek grze (Mage Knight to przy tym jak filler :wink: ). I to potwierdzają liczne wątki z BGG.

Ale, jak chciałem zaznaczyć, taka gra istnieje.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Gra przygodowa z handlem?

Post autor: sqb1978 »

Generalnie są 3 gry, które posiadają elementy mechanik, których szukasz. Niestety żadna nie spełnia tego idealnie :)
Co ciekawe wszystkie są tego samego wydawcy Gale Force 9: Sons of Anarchy, Spartacus oraz Firefly.
- negocjacje, przekupstwo, układy i układziki, zdrady: SoA, Spartacus
- handel między graczami i grą: SoA, Spartacus
- walka miedzy graczami: SoA, Spartacus, Firefly (w dodatkach)
- walka z elementami gry: Firefly
- licytacja handlowa: Spartacus
- rozbudowane chodzenie po planszy: Firefly (w Spartacusie jest tylko walka na arenie w jednej fazie gry, a w SoA odwiedzanie lokacji ale bez mapy)

Mimo posiadania wspólnych cech, te gry są zupełnie od siebie różne.
Chyba wiem o co Ci chodzi. Taki Mage Knight tudzież Runebound z handlem. Niestety żadna nie wchodzi w te klimaty, a szkoda bo też bym w taką grę zagrał. Taki uproszczony World of Warcraft z komputera (planszowy niestety ogranicza się głównie do walki).
Wouldoo
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 2013, 14:25

Re: Gra przygodowa z handlem?

Post autor: Wouldoo »

Chinatown ale bez walki jest; p
WilliePionek
Posty: 35
Rejestracja: 11 gru 2013, 22:44

Re: Gra przygodowa z handlem?

Post autor: WilliePionek »

+ 1 dla Spartacusa. Warto spróbować :)
ODPOWIEDZ