Wydruk prototypu gry przez wydawnictwa

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Silverful
Posty: 15
Rejestracja: 30 lis 2014, 14:00
Lokalizacja: Gdynia/Sopot
Been thanked: 1 time

Wydruk prototypu gry przez wydawnictwa

Post autor: Silverful »

Czy jest taka mozliwosc, aby wydawnictwo wyprodukowalo jeden egzemplarz prototypu gry? Jezeli tak to ktore wydawnictwa pisza sie na tego typu akcje? Ile moze cos takiego kosztwac jesli mowa o grze skladajacej sie z ok.60 kart i 30 plastikowych zetonow (plus do tego produkcja opakowania gry).

Bardzo prosze o pomoc :)
Z gory dzieki :)

ps. Bardzo prosze administrację o przeniesienie mojego tematu do odpowiedniego działu, bo z tego co widzę nie moge tego zrobić sam. Przepraszam za problem :)
Ostatnio zmieniony 01 gru 2014, 19:30 przez Silverful, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Wyprodukowanie prototypu przez wydawnictwo

Post autor: Misio205 »

Zdecydowanie do działu "Pomysły i Idee" :wink:

Nie sądzę, aby jakieś wydawnictwo się tym zajmowało, a dodatkowo ktoś bardziej kompetentny ode mnie zaraz się wypowie jak samemu zrobić stosunkowo niewielką ilość elementów o jakiej mówisz w sposób profesjonalny. :mrgreen:
Silverful
Posty: 15
Rejestracja: 30 lis 2014, 14:00
Lokalizacja: Gdynia/Sopot
Been thanked: 1 time

Re: Wyprodukowanie prototypu przez wydawnictwo

Post autor: Silverful »

W takim razie bardzo prosze administracje o przeniesienie mojego tematu do odpowiedniego dziau, bo z tego oc widze ja nie moge tego zrobic. Bardzo przepraszam za problem :)

No trudno, w takim razie czekam na wskazowki jak zrobic prototym gry by wygladala jak najbardzoej profesjonalnie :)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2621
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Wyprodukowanie prototypu przez wydawnictwo

Post autor: sqb1978 »

Najłatwiej zapytać w drukarni.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4068
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 281 times
Been thanked: 168 times

Re: Wyprodukowanie prototypu przez wydawnictwo

Post autor: lacki2000 »

hmm, generalnie wydrukiem zajmują się drukarnie a żetony można kupić w sklepach z akcesoriami planszówkowymi. Czasem zdarza się tak, że wydawnictwa świadczą usługi drukarskie ale chyba w takie detaliczne zamówienia się nie bawią (no chyba, że chcesz wydrukować kilkaset egzemplarzy). Tak więc ja proponuję poszukać drukarni w okolicy lub w necie, ewentualnie jakiś sklep papierniczo-fotograficzny czy wypasiony punkt ksero, może uda się tam jakiś tani druk wykonać i samemu ciąć/kleić.
A około 60 kart to bardzo nieładna liczba dla drukarni kart. Wielokrotność liczby 55 raduje drukarzy.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: dobrze wygladajace prototypy kart do gry (temat. do prze

Post autor: arturpe »

Są maszyny, które umożliwiają druk jednostkowy. Drukarnie posiadające drukarki HP indigo zrobią ci coś takiego. Ponadto z firm zajmujących się sprzedażą papieru możesz dostać wzorniki albo wręcz makiety, np Arctic Paper oferuje takie usługi. Nie każdy papier może być zadrukowany na indigo wiec zdaj się na nich, ale na potrzeby prototypów lub do zadruku domowego działa. Takie karty możesz pokryć lakierem, dokładnie w technologii jak robi się wizytówki.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Silverful
Posty: 15
Rejestracja: 30 lis 2014, 14:00
Lokalizacja: Gdynia/Sopot
Been thanked: 1 time

Re: Wyprodukowanie prototypu przez wydawnictwo

Post autor: Silverful »

lacki2000 pisze:Tak więc ja proponuję poszukać drukarni w okolicy lub w necie, ewentualnie jakiś sklep papierniczo-fotograficzny czy wypasiony punkt ksero, może uda się tam jakiś tani druk wykonać i samemu ciąć/kleić.
Widzę, że jesteś z Gdyni :) Znasz może w tym mieście dobrą drukarnię, w której mógłbym wydrukować prototypy kart?
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4068
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 281 times
Been thanked: 168 times

Re: Wyprodukowanie prototypu przez wydawnictwo

Post autor: lacki2000 »

Silverful pisze:
lacki2000 pisze:Tak więc ja proponuję poszukać drukarni w okolicy lub w necie, ewentualnie jakiś sklep papierniczo-fotograficzny czy wypasiony punkt ksero, może uda się tam jakiś tani druk wykonać i samemu ciąć/kleić.
Widzę, że jesteś z Gdyni :) Znasz może w tym mieście dobrą drukarnię, w której mógłbym wydrukować prototypy kart?
Niestety nie znam, nie drukowałem fachowo kart nigdy w życiu. No ale możesz Trefla popytać, choć oni drukują karty chyba w filii krakowskiej.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1238
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 59 times

Re: Wydruk prototypu gry przez wydawnictwa

Post autor: poooq »

Najszybciej i najskuteczniej będzie jak zrobisz to sam: składasz arkusz w dowolnym programie graficznym (lub tekstowym ;) ) i drukujesz na sztywniejszym papierze. Żetony najłatwiej podprowadzić z innej gry a dedykowane pudełko to szczyt luksusu :)
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Silverful
Posty: 15
Rejestracja: 30 lis 2014, 14:00
Lokalizacja: Gdynia/Sopot
Been thanked: 1 time

Re: Wydruk prototypu gry przez wydawnictwa

Post autor: Silverful »

Napisalem do pewnej drukarni. Zapytalem o cene i czy mozna u nich drukowac detalicznie, robia tez pudelka wiec byloby niezle ;) Czekam na odpowiedz. Jesli bedzie to kosztowac sporo to chyba faktycznie bede musial sam wydrukowac karty :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Wydruk prototypu gry przez wydawnictwa

Post autor: schizofretka »

Jak się dowiesz co ile kosztuje dla jednego-kilku egzemplarzy to się podziel! Najgorzej że i tak chyba nie ma żadnego sensownego rozwiązania do wycinania żetonów...


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Wydruk prototypu gry przez wydawnictwa

Post autor: arturpe »

Jak chcesz to wytnę ci ze spienionego PCV 3 mm przy okazji na cnc. Będziesz musiał oszlifowac krawędzie. Na to możesz zrobić na domowej drukarce naklejki.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 574
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Wydruk prototypu gry przez wydawnictwa

Post autor: miras23 »

arturpe: kurcze, ja bym chetnie nabyl takie "gołe" zetony. Jakie warunki stawiasz na takie zamowienie? ;)
Silverful
Posty: 15
Rejestracja: 30 lis 2014, 14:00
Lokalizacja: Gdynia/Sopot
Been thanked: 1 time

Re: Wydruk prototypu gry przez wydawnictwa

Post autor: Silverful »

schizofretka pisze:Jak się dowiesz co ile kosztuje dla jednego-kilku egzemplarzy to się podziel! Najgorzej że i tak chyba nie ma żadnego sensownego rozwiązania do wycinania żetonów...


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
 Oto odpowiedz na mojego maila. Wychodzi na to ze za wydrukowanie prototypu mojej gry musialbym zaplacic ok. 230 zl bez vat.

"Karty możemy wydrukować metodą cyfrową. Koszt za 50 kart  80 zł netto za jednostronne lub 100 zł netto za dwustronnie zadrukowane. W cenie jest pokrojenie na gotowo.
Pasujących pudełek nie mamy. Trzeba by je specjalnie robić ręcznie lub zlecić wykrojnik ale to koszt 100 - 150 zł.

W kalkulacji założyłem, że otrzymamy gotowy  projekt graficzny, w postaci pliku komputerowego, który nie będzie wymagał ingerencji naszych grafików."

Do podanych cen prosimy doliczyć 23% podatku VAT 
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Wydruk prototypu gry przez wydawnictwa

Post autor: arturpe »

miras23 pisze:arturpe: kurcze, ja bym chetnie nabyl takie "gołe" zetony. Jakie warunki stawiasz na takie zamowienie? ;)
Żadnych :-) póki nie zakłóca to produkcji i jest technologicznie do zrobienia maszyna wytnie to przy okazji. Daj znać czego potrzebujesz na Pw a ja zobaczę czy da się zrobić bo jedyna przeszkodą może być zbyt mała średnica zetonu.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Wydruk prototypu gry przez wydawnictwa

Post autor: schizofretka »

arturpe pisze:
miras23 pisze:arturpe: kurcze, ja bym chetnie nabyl takie "gołe" zetony. Jakie warunki stawiasz na takie zamowienie? ;)
Żadnych :-) póki nie zakłóca to produkcji i jest technologicznie do zrobienia maszyna wytnie to przy okazji. Daj znać czego potrzebujesz na Pw a ja zobaczę czy da się zrobić bo jedyna przeszkodą może być zbyt mała średnica zetonu.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
W takich chwilach brakuje mi nie tylko like'ów na forum, ale i GG!

Jakie komponenty wchodziły w skład prototypu? Jeśli to spora gra (ze 2kg w detalu ;) to cena lepsza niż się spodziewałem.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4068
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 281 times
Been thanked: 168 times

Re: Wydruk prototypu gry przez wydawnictwa

Post autor: lacki2000 »

Silverful pisze:
schizofretka pisze:Jak się dowiesz co ile kosztuje dla jednego-kilku egzemplarzy to się podziel! Najgorzej że i tak chyba nie ma żadnego sensownego rozwiązania do wycinania żetonów...


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
 Oto odpowiedz na mojego maila. Wychodzi na to ze za wydrukowanie prototypu mojej gry musialbym zaplacic ok. 230 zl bez vat.

"Karty możemy wydrukować metodą cyfrową. Koszt za 50 kart  80 zł netto za jednostronne lub 100 zł netto za dwustronnie zadrukowane. W cenie jest pokrojenie na gotowo.
Pasujących pudełek nie mamy. Trzeba by je specjalnie robić ręcznie lub zlecić wykrojnik ale to koszt 100 - 150 zł.

W kalkulacji założyłem, że otrzymamy gotowy  projekt graficzny, w postaci pliku komputerowego, który nie będzie wymagał ingerencji naszych grafików."

Do podanych cen prosimy doliczyć 23% podatku VAT 
matkobosko... to o wiele taniej będzie nawet wysłać do tych niemieckich krów, co to linka zapomniałem bo już późno...
Jeśli to ma być prototyp to taniej może też wyjść druk jednostronny, samodzielne wycinanie i wrzucenie w koszulki.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Wydruk prototypu gry przez wydawnictwa

Post autor: schizofretka »

No wiadomo, że wszystko da się załatwić skończoną liczbą studentów, a już w szczególności godzin własnej pracy ;) Ja się interesowałem pod kątem samoróbek i retheme'ów, gdzie chciałby jakość wynikową wyższą, a nie niższą od gry ze sklepu.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Wydruk prototypu gry przez wydawnictwa

Post autor: arturpe »

Jeśli Bozia pozwoli w przyszłym roku będę mógł drukować prototypy po godzinach. Trzymajcie kciuki, żeby udało się kupić maszynę.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ