Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8755
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2666 times
Been thanked: 2353 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Curiosity »

Zaraz... to Legowisko Jaszczura czy Trzęsawiska Trolli nie oferują kampanii?
Ale przecież oferują... Pogubiłem się :(

Inna sprawa, że też ostatecznie mój wybór padł na Labirynt.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 644 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: pan_satyros »

Curiosity pisze:Zaraz... to Legowisko Jaszczura czy Trzęsawiska Trolli nie oferują kampanii?
Ale przecież oferują... Pogubiłem się :(

Inna sprawa, że też ostatecznie mój wybór padł na Labirynt.
Oferują, ale tylko mini kampanie - takie przerywniki.
Do tego są znacznie uboższe pod względem zawartości.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5237
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1843 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Gambit »

Legowisko i Trzęsawiska kupujesz jeśli chcesz wzbogacić dużą kampanię o jakieś przerywnikowe przygody. Albo jeśli chcesz dorzucić sekretne pokoje do istniejących map. Albo jeśli chcesz mieć kolejne postacie, potwory, czy karty ekwipunku.
tidus
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2014, 02:23

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: tidus »

Witam

A ja mam inne pytanko czy da sie wszystko ładnie połączyć w jedna przygodę znaczy podstawkę i labirynt. Czy jeśli zaczynam labirynt to tworze od nowa bohaterów itd..
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8755
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2666 times
Been thanked: 2353 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Curiosity »

A ja mam jeszcze inne pytanie: czy podstawkę i Labirynt Zagłady można dowolnie mieszać? W sensie: czy postaci i przedmioty z dodatku mogą być wykorzystywane przy grze samą podstawką?

Najchętniej połączyłbym wszystkie talie, ale jeśli będę musiał raz na jakiś czas je rozdzielać, to szkoda zachodu.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Crowmaster
Posty: 107
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Crowmaster »

Wszystko można łączyć. Karty z każdego dodatku wrzuca się w odpowiednie talie, bohaterów można wybierać z każdego rozszerzenia, tak samo klasy, potwory i przedmioty. Male dodatki takie jak legowisko in trzęsawiska można włączyć w dużą kampanie na zasadzie pogłosek (zadania poboczne), do malej kampanii nie można (w małych kampaniach nie gra się pogłosek). Kampanii nie można kontynuować niestety. Każdy bohater, jeżeli wybralibyscie takich samych, musi zaczynać od zera.
Awatar użytkownika
ignus
Posty: 129
Rejestracja: 20 lis 2008, 15:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: ignus »

Jakby ktoś przeoczył info, ffg w ramach in-house manufacturingu będzie wydawać coopowy dodatek z game night kita:

http://fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=4937

z tą róznica, że instrukcję trzeba samemu sobie druknąć. oraz wygląda na to, że nie będzie niebieskich kostek dołączanych.
"tym gorzej dla faktów"
Mam lub chcę mieć
Vino
Posty: 42
Rejestracja: 02 lut 2014, 22:15

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Vino »

Moje pierwsze pomalowane figurki :-) Nie malowałem osobiście ale osoba która to robiła dla mnie malowała pierwszy raz:) jeszcze nie wszystko skonczone, brakuje niektórych detali i zagospodarowania podstawek ale już jestem zachwycony ;) zupełnie inna gra sie robi ;) Co jakis czas bede wrzucał kolejne fotki

Obrazek
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8755
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2666 times
Been thanked: 2353 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Curiosity »

Skrót zasad w formie komiksu (po angielsku).
http://boardgamegeek.com/thread/1012610 ... omic-style
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Luboy
Posty: 161
Rejestracja: 23 kwie 2013, 22:28
Lokalizacja: Ruda Śl. / Gliwice
Been thanked: 3 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Luboy »

Poczytałem ten wątek i zwątpiłem. A już ten tytuł był na 1-wszym miejscu gier do kupienia. A teraz sam już nie wiem.

Wysłane z mojego ST23i przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4045
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: AkitaInu »

A co Cie odrzucilo od descenta z tego wątku? :)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5237
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1843 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Gambit »

Luboy pisze:Poczytałem ten wątek i zwątpiłem. A już ten tytuł był na 1-wszym miejscu gier do kupienia. A teraz sam już nie wiem.

Wysłane z mojego ST23i przy użyciu Tapatalka
Co Cię odrzuciło?
Luboy
Posty: 161
Rejestracja: 23 kwie 2013, 22:28
Lokalizacja: Ruda Śl. / Gliwice
Been thanked: 3 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Luboy »

Jeszcze ostatecznie nie zdecydowałem ale mam wrażenie, że sporo w tym wątku narzekania na balans, reguły, niedomówienia w zasadach. Poczytam jeszcze co nieco i jeszcze więcej napiszę.

Wysłane z mojego ST23i przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5237
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1843 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Gambit »

Luboy pisze:Jeszcze ostatecznie nie zdecydowałem ale mam wrażenie, że sporo w tym wątku narzekania na balans, reguły, niedomówienia w zasadach. Poczytam jeszcze co nieco i jeszcze więcej napiszę.
Z balansem nie miałem nigdy problemów w trakcie gry. Co do niedomówień w zasadach, to są one tak duże i mają taki wpływ na grę, jak im pozwolisz. Ja te niedomówienia, czy też miejsca do samodzielnego interpretowania odbieram tak, jak w grach RPG. Najważniejsze, żeby wszyscy grający się dobrze bawili.
Awatar użytkownika
hallas
Posty: 187
Rejestracja: 09 wrz 2009, 14:06
Lokalizacja: Brodnica, Toruń

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: hallas »

A według mnie, skoro gra kusi, ale jednocześnie zniechęca ze względu na brak połysku i przemyślenia to proponuję nadchodzący Assault. Już na pierwszy rzut oka widać, że naprawiono wiele błędów z Descenta. Jak w banku jest też, że będzie kopa dodatków.
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1654
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: sirwei »

Dla mnie każda gra tego pokroju warta jest zagrania. Jakbym tylko miał możliwość to spróbowałbym Space hulka. Ogólnie figurkowe skirmishe i inne nie bitewne tylko oparte na walkach pojedynczych jednostek z hordami złych :)
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Luboy
Posty: 161
Rejestracja: 23 kwie 2013, 22:28
Lokalizacja: Ruda Śl. / Gliwice
Been thanked: 3 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Luboy »

Hmm, tematyka Space Hulka i Star Wars bardziej by do mnie przemawiała.

Co do Descenta, poczytam jeszcze i może jakieś video pooglądam. Generalnie chodzi za mną coś "lżejszego", taktycznego z przygodą i rozwojem bohaterów w tle.

Większość opinii o sensownym, lżejszym podejściu do gry, wyraża się pozytywnie o tym tytule. Na rankingu BGG dobrze stoi, dodatki są... czegóż więcej chcieć?

Za podobną kwotę mógłbym nabyć Runewars, ale to już raczej cięższy kawałek chleba - a mam jeszcze nieogranego porządnie Mage Knighta.

Z drugiej strony za tą kwotę mógłbym nabyć ze trzy sensowne tytuły, które się tylko proszą o zagranie.

Generalnie raczej jestem za, muszę się tylko jeszcze odpowiednio nastawić.
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: 8janek8 »

Luboy pisze:Za podobną kwotę mógłbym nabyć Runewars, ale to już raczej cięższy kawałek chleba - a mam jeszcze nieogranego porządnie Mage Knighta.
Co do ciężaru: to gry na innym poziomie. Na przykładzie mojego regularnego gracza: w MK nie potrafił zrobić jednego racjonalnego ruchu, w Runewars wygrał z wyjadaczami. MG to totalny mózgożer, RW to totalny ameritrash z mechaniką AC.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Banan2 »

Mam pytanie do osób grających pomalowanymi figurkami. W jaki sposób oznaczone macie czerwone figurki? Inny kolor podstawki?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Crowmaster
Posty: 107
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Crowmaster »

moje figurki maja pomalowany rancik podstawki na czerwono i schemat kolorystyczny nieco inny.

np moje ettiny: https://www.dropbox.com/s/vvitwh2f369r3 ... 5.jpg?dl=0
Vino
Posty: 42
Rejestracja: 02 lut 2014, 22:15

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Vino »

Vino pisze:Używa ktoś podkladek e-raptor z talismana do Descenta?? wymiar kart bohaterow z tego co wiem jest taki sam. Zastanawiam sie nad zakupem ale nie wiem jak to wyglada w praktyce. Na zdjęciu wygląda ok ;)

http://lh5.ggpht.com/-ylR7ffF3vrU/UieLC ... mgmax=8001

Tak to wygląda właśnie dostałem przesyłke. Znaczniki wchodza bez problemu, karty kondycji mozna zastapic zetonami, znajdzie sie wtedy troche miejsca na karty przeszukiwania.

https://imageshack.com/i/p5zDAfKyj
Awatar użytkownika
meshuggah717
Posty: 102
Rejestracja: 25 gru 2012, 23:57
Lokalizacja: Kraków

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: meshuggah717 »

hallas pisze:A według mnie, skoro gra kusi, ale jednocześnie zniechęca ze względu na brak połysku i przemyślenia to proponuję nadchodzący Assault. Już na pierwszy rzut oka widać, że naprawiono wiele błędów z Descenta. Jak w banku jest też, że będzie kopa dodatków.
O jaki "Assault" chodzi? Przez ostatni czas wypadłem trochę z "obiegu planszówkowego" :?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 644 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: pan_satyros »

meshuggah717 pisze:
hallas pisze:A według mnie, skoro gra kusi, ale jednocześnie zniechęca ze względu na brak połysku i przemyślenia to proponuję nadchodzący Assault. Już na pierwszy rzut oka widać, że naprawiono wiele błędów z Descenta. Jak w banku jest też, że będzie kopa dodatków.
O jaki "Assault" chodzi? Przez ostatni czas wypadłem trochę z "obiegu planszówkowego" :?
Star Wars: Imperial Assault
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Rune »

pan_satyros pisze:
meshuggah717 pisze:
hallas pisze:A według mnie, skoro gra kusi, ale jednocześnie zniechęca ze względu na brak połysku i przemyślenia to proponuję nadchodzący Assault. Już na pierwszy rzut oka widać, że naprawiono wiele błędów z Descenta. Jak w banku jest też, że będzie kopa dodatków.
O jaki "Assault" chodzi? Przez ostatni czas wypadłem trochę z "obiegu planszówkowego" :?
Star Wars: Imperial Assault
Więcej znajdziesz tu:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... %20Assault
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Desaix1800 »

Kocham star wars ale o dziwo Assault jakos mnie nie kręci ... wersja fantasy bardziej mi pasuje do wąskich lochow ;)
ODPOWIEDZ