Warhammer: Diskwars (Tom Jolly, Lukas Litzsinger, Christian T. Petersen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
HeadHunter
Posty: 44
Rejestracja: 09 sie 2013, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: HeadHunter »

zioombel pisze: Podstawka wystarczy czy trzeba dwie di takiej gry? Czy może Podstawka i dodatek?
Dwie podstawki, daje wiecej mozliwosci i ulatwia gre [wzornik i kosci...] ale jak sie ma zagrac od czasu do czasu to 1 podstawka starczy i potem w miare checi dodatkami wzmacniac.
Ostatnio zmieniony 08 paź 2014, 11:42 przez HeadHunter, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Elrond »

Ja zakupiłem dwie podstawki i gorąco polecam. Przede wszystkim dwie miarki i każdy ma swój komplet kości. Po drugie więcej terenów i przede wszystkim większa możliwość tworzenia regimentów oraz większych bitew.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 201 times
Been thanked: 98 times

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: zioombel »

Czy ktos z graczy popełnił moze jakas kartę pomocy rozpisujaca słowa kluczowe itp? Jestem po pierwszej rozgrywce i zdecydowanie by sie cos takiego przydało.
HeadHunter
Posty: 44
Rejestracja: 09 sie 2013, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: HeadHunter »

Bardzo dobre zestawienie wszelkich kluczy, dysków, terenu, kart dowodzenia w języku angielskim jest tutaj https://www.dropbox.com/s/rdq5cokimgunz ... 1.pdf?dl=0 w formie do czytelnego druku zawierają też oba dodatki polecam gorąco.
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: syd3r »

Zastanawiam się nad zakupem i czuję niedosyt informacji. Poczytałem trochę, pooglądałem - wiem jak to działa i jak wygląda. Ale wydaje mi się, że komentarze i opinie wygłaszane są po kilku pierwszych grach, a potem zapada cisza.

Jaki macie przemyślenia po miesiącach grania (albo przynajmniej po kilkudziesięciu rozgrywkach)? Gra się nadal? A może zabawka poszła w odstawkę? Ciekawi mnie regrywalność, i czy wraz z nabywaniem doświadczenia gra się w jakiś sposób zmienia. Jakie miejsce zajęły dyski - czy rywalizacja jest traktowana serio (turnieje?), czy to niezobowiązujący przerywnik?

Czy Diskwars ma jakieś natrętnie, irytujące cechy, które wyraźnie do niego zniechęcają (może nieprzewidywalność ruchu, albo losowość, albo chaos, błędy, niejasności itp.)?
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Neoberger »

Ja od dłuższego czasu nie gram. Gra mnie znudziła.
O ile starcia w trzy osoby jeszcze są emocjonujące, to w dwie już nie.
Wiadomo jest, że trzeba dobrze wymierzyć odległości i zaatakować jak największą liczbą żetonów.
Wtedy jest szansa na zwycięstwo.
Dyski artyleryjskie czy czołg są fajne, ale bardzo losowe. I sporo kosztują.
Kawaleria ma niezły zasięg, ale jak wjedzie w grupę wroga samotna to kanał.
Dużo daje kombo z umiejętności dowódców, ale podstawowe jednostki są słabe.
Zupełnie nie wiem jak można było schrzanić Rajtarów. Podjeżdżają, strzelają i... w walce wręcz giną od razu.
A przecież walczyli odwrotnie. Podjazd pod wroga. On podchodzi - wtedy strzał i odskok.

Dodatki zaskoczyły mnie powtarzalnością oddziałów, brakiem finezji opcji na dyskach w porównaniu z podstawką. Ale dobre i to.

Ostatnia rzecz. Gra może fajnie rozkłada się w klubach. Ale w domu 92 cm na 92 cm to już problem ze stołem. Więc gra na podłodze. Może dla 10 latka to nie problem. Dla mnie już lekko starego to wysiłek. O skupieniu, precyzji i rozważaniach co mam w kartach trudno mówić. :-)

Mimo tych uwag lubię tę grę i uważam, że ma potencjał. Ale na razie szkoda mi czasu. :-)
HeadHunter
Posty: 44
Rejestracja: 09 sie 2013, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: HeadHunter »

Co mnie denerwuje w tej grze hmmm... zastanówmy się... Gdzie są nowe dodatki, choćby zapowiedzi!!!

A tak na serio lub w temacie to, to że wydawca zupełnie nie przewidział że są gracze którzy grają na jednym zestawie startowym w parę osób. Nie pokusili się z zamieszczeniem zasad jak dobiera się karty dowodzenia, gdy jest paru chętnych a jeden egzemplarz karty.
Awatar użytkownika
for2players
Posty: 857
Rejestracja: 06 sie 2013, 17:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 22 times
Kontakt:

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: for2players »

Zagraliśmy. Ciekawa gierka. Przeżyliśmy powrót do młodości. Bitwy po dwa regimenty, to tak jakby grać na około 1500 punktów w WFB. Szkoda, że w instrukcji nie ma fluffu, kusznicy imperialni mają średni zasięg, a O&G nie mają animozji. Poza tym jest o wiele taniej i troszeczkę szybciej.

Więcej wywodów znajdziecie w naszej recenzji: http://www.for2players.pl/2014/11/warha ... ry-od.html
Znajdź nas na: NASZA STRONA, FACEBOOK
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Neoberger »

Headhunter - jak to gdzie są dodatki? Kupiłem tak dawno, że zapomniałem. Wyszły już dwa. Chyba, że czekasz na kolejne? :-)
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Neoberger »

for2player - fatalna kolorystyka twojej strony. Mam jeszcze mroczki przed oczyma. :-)
Skąd ci przyszła do głowy różowa plansza do gry?
Ja kupiłem gruby filc zielony w sklepie pasmanteryjnym. Przy okazji zlikwidowałem obiekcje twojej żony. Nic się nie ślizga i nie zawija na grubej tkaninie.

Piszesz, że trochę dziwnie jest grać w polską wersję. A kto ci kazał kupować polską? :-)
Ja bojąc się wyczynów Galakty i wiedząc, że pewne rzeczy są trudno przekładalne kupiłem wersję angielską.
Same zalety.
Wiem, że zawsze będę na bieżąco, szybko dokupię dodatki jak się ukażą i będę rozumiał do których postaci odnoszą się taktyki opisywane na forach. :-)

Ale tekst potężny i wyczerpujący.
Awatar użytkownika
for2players
Posty: 857
Rejestracja: 06 sie 2013, 17:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 22 times
Kontakt:

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: for2players »

Różowa plansza - o tak wyszło ;-). Akurat to było dostępne pod ręką. W WFB graliśmy na gołej płycie OSB, a tu było potrzebne tarcie... Stare prześcieradło na gumki się nadało :-) :D

Kolorystyka strony - być może my się do niej przyzwyczailiśmy, ale nam nie przeszkadza ;-). Póki co, to nie planujemy kolejnej rewolucji graficznej (tak, było gorzej...).
Ale tekst potężny i wyczerpujący.
Dzięki!
Znajdź nas na: NASZA STRONA, FACEBOOK
HeadHunter
Posty: 44
Rejestracja: 09 sie 2013, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: HeadHunter »

Neoberger pisze:Headhunter - jak to gdzie są dodatki? Kupiłem tak dawno, że zapomniałem. Wyszły już dwa. Chyba, że czekasz na kolejne? :-)
Tak Tak Tak na kolejne :) o polskiej wersji zapomniałem [i nie czekam do 2015 :evil: ], czekam na Nowe. Biorę co rzucą.
Filcyk o grubości 4mm kupiony w kolorku zieleni, wymontowałem 2 półki z szafy Żony by stół powiększyć,zrobiłem wzorniki ruchu mojego patentu i wypatruje :shock: dodatków, ploteczek...
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/41c ... 5229c.html
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Neoberger »

Headhunter - ale coś cholera nie słychać o nowych dodatkach.
W poprzednim wydaniu było mnóstwo dodatków. :-)

Ale planszę masz super.
Ja muszę coś zrobić ze stołem bo jest za mały. Gram na podłodze, ale potem mnie ścięgna bolą. :-)
HeadHunter
Posty: 44
Rejestracja: 09 sie 2013, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: HeadHunter »

Za cicho :? Czekam dalej i dalej. Dwie podstawki są i po jednym dodatku i ciągle mało.
Półeczki na stół to dobra opcja :)
A i przerobiłem cześć żetoników obrażeń na wartości 2/4 :)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be6 ... a63ea.html
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: jawohl »

Sceny, nawet najdrobniejszej w Warszawie nie ma?
Wosho
Posty: 1440
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Wosho »

Jawohl w conquesta jest :P
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: jawohl »

dziękuję bardzo :P ty lepiej nie zdradzaj netrunnera!
Wosho
Posty: 1440
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Wosho »

Threesome ;)
Selverin
Posty: 15
Rejestracja: 18 lip 2012, 19:04

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Selverin »

Ja sobie gram sam ze sobą
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Neoberger »

pan_satyros - bardzo wyczerpująca recenzja.

Dodam tylko, że na 10 gier, aż 7 rozegrałem w 3 osoby i było o wiele ciekawiej niż w 2. To a propos wstępu w recenzji. :-)

Zwrócił moją uwagę jeden fragment. Mam nadzieję, że nie zrozumiałem co chciałeś napisać:
Rozliczenie starć jest ostatnim aktywnym elementem rundy, po nim następuje już tylko faza czyszczenia, kiedy to usuwamy z pola „martwe” dyski i zbędne żetony. Należy przy tym pamiętać, że wszystkie obrażenia pozostają na rannej jednostce, toteż nie ma tu konieczności eliminowania przeciwnika tylko i wyłącznie za pomocą „cyklopowych” uderzeń. Jeżeli rozliczeniu podlegała ostatnia – piąta runda, zaraz po fazie czyszczenia, zliczamy punkty wedle warunków rozgrywanego scenariusza i gra dobiega końca.

W tekście recenzji jest błąd. W polskiej instrukcji zgodnie z angielskim oryginałem używa się określeń rana i obrażenie. Rana to strata poniesiona przez bohatera lub dużego potwora po osiągnięciu maksymalnego poziomu obrażeń. Obrażenia to chwilowe straty odniesione w danej turze. I właśnie wszystkie żetony pomocnicze są usuwane z dysków, włącznie z obrażeniami, natomiast rany pozostają.

Można poprawić zapis w recenzji.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6130
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 645 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: pan_satyros »

Neoberger pisze:pan_satyros - bardzo wyczerpująca recenzja.

Dodam tylko, że na 10 gier, aż 7 rozegrałem w 3 osoby i było o wiele ciekawiej niż w 2. To a propos wstępu w recenzji. :-)

Zwrócił moją uwagę jeden fragment. Mam nadzieję, że nie zrozumiałem co chciałeś napisać:
Rozliczenie starć jest ostatnim aktywnym elementem rundy, po nim następuje już tylko faza czyszczenia, kiedy to usuwamy z pola „martwe” dyski i zbędne żetony. Należy przy tym pamiętać, że wszystkie obrażenia pozostają na rannej jednostce, toteż nie ma tu konieczności eliminowania przeciwnika tylko i wyłącznie za pomocą „cyklopowych” uderzeń. Jeżeli rozliczeniu podlegała ostatnia – piąta runda, zaraz po fazie czyszczenia, zliczamy punkty wedle warunków rozgrywanego scenariusza i gra dobiega końca.

W tekście recenzji jest błąd. W polskiej instrukcji zgodnie z angielskim oryginałem używa się określeń rana i obrażenie. Rana to strata poniesiona przez bohatera lub dużego potwora po osiągnięciu maksymalnego poziomu obrażeń. Obrażenia to chwilowe straty odniesione w danej turze. I właśnie wszystkie żetony pomocnicze są usuwane z dysków, włącznie z obrażeniami, natomiast rany pozostają.

Można poprawić zapis w recenzji.
Faktycznie pojawił się skrót myślowy, jutro to naprostuję. dzięki za czujność ;)
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Neoberger »

:-)
HeadHunter
Posty: 44
Rejestracja: 09 sie 2013, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: HeadHunter »

W dziale Modyfikacje i warianty zasad na forum zamieściłem 2 propozycje gdy gra się w 3 osoby.
Jeden to 2 na 1 a drugi by każdy gracz miał priorytetowego przeciwnika i zarazem dla innego był priorytetowym celem, by na starcie nie gnębić dwoma jednego ;). Zapraszam tam do dyskusji w tej kwestii.
Grając tymi wariantami w 3 osoby rozgrywka daje dużo emocji a zarazem jest stabilniejsza.
Pozdrawiam.
Playmaty.pl
Posty: 24
Rejestracja: 26 lis 2014, 14:19

Re: Warhammer: Diskwars (FFG)

Post autor: Playmaty.pl »

Hej,

gdyby ktoś jeszcze poszukiwał maty do Diskwarsa, to zapraszam.

http://playmaty.pl/pl/warhammer-diskwar ... r-diskwars
ODPOWIEDZ