Descent: Wędrówki w mroku

Relacje z pojedynczych gier, raporty z sesji oraz rozgrywki rpg na forum.
Awatar użytkownika
Odokar
Posty: 659
Rejestracja: 05 maja 2010, 11:36
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Descent: Wędrówki w mroku

Post autor: Odokar »

Descent to gra RPG... zbytnio Ameryki tutaj nie odkryłem :-) ... OK .... to co tutaj takiego ciekawego ?
Po pierwsze, możliwość rozgrywania kampanii. Bohaterowie przemieszczają się na mapie pomiędzy zadaniami i zdobywają doświadczenie za które mogą pozyskiwać dodatkowe umiejętności i pieniądze za które mogą kupować w sklepie użyteczne przedmioty oraz uzbrojenie. Pojedynczy scenariusz zadania trwa około 1-2 h. Wyniki możemy zapisywać w specjalnie do tego przygotowanym notatniku. Po czym możemy spakować grę i powrócić do niej, w celu kontynuowania kampanii na przykład za tydzień.
Po drugie, potwory są inteligentne... hm... to znaczy na tyle inteligentne na ile jest prowadzący je gracz :-) W grze oprócz bohaterów występuje też Mroczny Władca, którym gra jeden z graczy i on też zdobywa doświadczenie oraz umiejętności podczas kampanii stając się coraz bardziej przebiegłym.
Po trzecie, modułowa mapa. Nie ma tutaj pojęcia "gra mi się ograła bo wszystko przeszedłem". Mapy możemy budować z dziesiątek elementów zgodnie z przygotowanymi scenariuszami lub jeśli mamy dozę fantazji i wczujemy się w klimat sami możemy je tworzyć .
Po czwarte, klasy. Nasza postać może należeć do jakieś klasy i zgodnie z nią w kampanii może rozwijać swoje umiejętności. Dziki temu przystępując do nowych rozgrywek, pozornie grając tą samą postacią możemy ja odkrywać na nowo.

Wykonanie i instrukcja gry Descent: Wędrówki w mroku bez zarzutu tak wiec nie ma co tutaj się więcej rozpisywać :-)
A... cena może odstraszać ale gra jest jej wart 2 i pół kilograma mówi samo za siebie ... hm... tak sobie pomyślałem ze można zrobić swego rodzaju przelicznik cen gier i sprzedawać je na wagę . Generalnie można przyjąć, że cena kilograma gry to 100 PLN ;-)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Descent: Wędrówki w mroku

Post autor: Bea »

Czy takie opinie o grze jak ta twoja powyżej nie lepiej dać w odpowiednim wątku na głównym podforum? Jeśli dobrze zrozumiałam to w tym podforum daje się:
Relacje z pojedynczych gier oraz raporty z sesji.
ODPOWIEDZ