Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: xelos80 »

Niedawno toczyła się zażarta dyskusja na temat czy recenzenci są niezależni czy nie i czy ich recenzje są rzetelne czy czy nie.
Pomyślałem ze napiszę o moich ulubionych recenzentach/prezenterach gier. Co w nich lubię a czego nie.

- Tom Vassel
https://www.youtube.com/channel/UCiwBbX ... tKhcdMliRA
Chyba każdy planszówkowicz go zna. Ma bardzo fajne top listy. Można się zgadzać lub nie z ich kolejnością ale przyjemnie się je ogląda. W sumie Zee Garcia i Sam Healey są nawet fajniejsi niż sam Tom. Jeśli mowa o jego recenzjach to na ogół przeskakuję część opisującą jak się w tą grę gra bo prawie nigdy nie rozumiem o co w grze chodzi po tym jak on wyjaśnia reguły. Zwracam głownie uwagę na jego opinię na końcu filmu. Nie wiem czy jakos mocno warto się jego opiniami sugerować jednak warto zawsze obejrzeć żeby mieć kolejny punkt widzenia na dana grę.

- Rahdo
https://www.youtube.com/user/rahdo/videos
Bardzo fajne filmy z gameplaya ze sobą. Zawsze są to gry 2 osobowe dzięki czemu można zobaczyć czy ta gra w ogóle nadaje sie na 2 osoby. Największą jednak zaletą jest to ze gra w grę klika tur więc uczymy się przy okazji reguł. Wszelkie wpadki stara się od razu weryfikować w postaci wyskakujących okienek z erratą. Próbuje też pokazać często 2 różne strategie jak podejśc do danej gry, co czasami jest jednak też wadą gdyż często jedna z nich jest po prostu głupia i widz siedzi i myśli sobie "nieee nie rób tego". Widać też że czasami wymyśla co zrobić na bieżąco i zapomina o tym co chciał zrobić wcześniej. Jedną z jego wiekszych obecnie wad (innym to jest moze zaleta) to jest to ze pokazuje bardzo duzo gier kickstarterowych oraz takich które nie pojawią się w Polsce. Jego starsze filmy maja za to dużo gier które są do nabycia. Jest fanem gier euro (najlepiej z klimatem) Jest zbyt przesadnie entuzjastyczny gdy grę bardzo lubi więc lepiej nie sugerujcie się jego opiniami. Sugerujcie się czy gra wam się spodobała po obejrzeniu gameplaya


- Rodney Smith (Watch it played)
https://www.youtube.com/channel/UCGK9n7 ... QfRIBJXkqQ
Nie robi wogóle recenzji za to robi bardzo profesjonalne wideoinstrukcje oraz gameplaye. Wyjaśnienie zasad jest wg mnie idealne. Można spokojnie nauczyć się jak grać. Gra głównie ze swoim synem lub córką więc gameplaye są 2-3 osobowe. Filmy są bardzo dobrze wyedytowane, z cięciami na wyjaśnienie co się stało lub np pokazanie karty w oddzielnym ujęciu. Niestety jest jeszcze mało gier i mam wrażenie ze ostatnio pojawia się mniej filmów niż wcześniej Sporo z nich skupia się na innych sprawach niż gameplay czy instrukcje. Dużo gier w jego filmach jest też niedostępne w Polsce.


Na razie opisałem tylko 3 osoby które najczęściej oglądam. Jak pewnie zauważyliście głownie są to kanały youtubowe i to zagraniczne. Opinie o innych recenzentach/prezenterach dodam innym razem.

Prosiłbym o nie kłócenie się w tym temacie o to czy dany recenzent jest lepszy czy gorszy. Niech każdy napisze swoje subiektywne opinie kogo lubi oglądać/czytać i dlaczego. Nie piszmy jednak kogo nie lubimy zeby nie prowokowac niepotrzebnych negatywnych emocji i dyskusji.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Fajny temat...ciekawe, czy pojawią się jacyś inni recenzenci poza Wielką Trójką zza Oceanu i Wielką Trójką z Polski...

Ja oglądam:

Dice Tower - w zasadzie ostatnio ograniczam się do ich Top 10, albo Top 100 i Miami Dice. Recenzji samego Toma Vassela już nie oglądam, wolę jak ma przeciwwagę w postaci Zee i Sama.

Rahdo Runsthrough - świetny kanał, świetne pokazówki gier, nawet jesli często robi błędy. No i ten jego maksymalnie zaraźliwy entuzjazm. Człowiek od razu chce kupować te gry.

Watch It Played - czyli Rodney Smith z rodziną. Spokojne i zrównoważone pokazówki. Bez tego całego emocjonalnego ładunku, który ma Rahdo, dzięki czemu mogę się bardziej skupic na chłonięciu rozgrywki.

DriveThruReviews - Joel Eddy nie ma może takiej "mocy" jak Vassel, czy Rahdo ale bardzo przyjemnie się go ogląda.

Game Troll TV - Piotr Jasik jest według mnie najlepszym polskim recenzentem. Koniec, kropka. Jeśli się na kimś wzoruję i chcę osiągnąć pewien poziom swoich materiałów, to właśnie na nim.

Gry Planszowe u Wookiego - oglądam, ale coraz rzadziej. Łukasz totalnie mnie nie przekonuje swoimi materiałami.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: schizofretka »

Jak chcę mieć pojęcie jak wygląda i na czym polega gra, to Drakkenstrike jest absolutnie nie do pobicia: scenariusz, sensowna i czytelna operatorka...

Shut up and sit down za entertainment value, skupienie na odbiorze gry, a nie regułach, oraz bycie po środku między fanam z doskoku a seryjnymi recenzentami.

Rahdo jest dobry, ale zbyt entuzjastyczny do wszystkiego i tylko 2p, więc mnie nie obchodzi. Vassela toleruję jeszcze chyba tylko za zjechanie Vasco da Gama i Hawaii ;) Ogrom szacunku dla prekursora gatunku, ale jednak nie mogę się oprzeć wrażeniu, że leci po łebkach i nie zawsze wie o czym mówi jak na guru. Ja ani nie mogę wyciągnąć własnego obrazu gry od niego, ani zupełnie nie jest dla mnie autorytetem ani w przypadku trudniejszych AT ani cięższych euro, więc pożytek nikły. Z Dice Tower zdecydowanie wolę tego niższego gościa z móżdżkiem w awatarze, wstyd ale nie pamiętam imienia :oops:

Ogólnie zdecydowanie, zdecydowanie wolę recenzje pisane, bo jak ktoś ma ochotę napisać coś bez składu albo sensu to się czasem zastanowi, albo poprawi wytknięty błąd. Ender to klasa sama w sobie, niedościgniony mistrz mój: skrupulatność w zdjęciach, opisie i wyjątkowo próba głębszej analizy, często konsultuje opinie z doświadczonymi fanami gry. Ok, moim ideałem jest 80% informacji w stosunku do niego w max 50% tylu słowach ;)



W praktyce jednak staram się przeczytać pobieżnie kilkanaście recenzji, najlepiej po kilka pozytywnych i negatywnych, dlatego cenię dobre formatowanie pozwalające przeskoczyć całą sekcję do następnej myśli, precyzję wypowiedzi, brak lania wody i dwa słowa o oczekiwaniach dla kontekstu, ale nie kilka akapitów o historii swojego życia (beats me dlaczego ktoś myśli, że kogokolwiek to interesuje).

Naprawdę wolicie spędzić godzinę (no, pół) na słuchaniu jednego gościa, zamiast poznać w tym samym czasie kilku/kilkunastu innych?

Z Polski i video recenzji istnieje dla mnie tylko Zgrzyt. Trochę za dużo opisu gry w stosunku do własnej opinii i wrażeń, ale zdecydowanie najlepiej zrobione i najbardziej informatywne videocasty (poza padalcem Kubackim, który zrobił ich chyba tylko kilka, ale który jest w mojej czołówce pisanych recenzentów w ogóle, nie tylko jak na polskę. Przepraszam jeśli kogoś pominąłem z młodszej gwardii, nie jestem na czasie ale cheętnie to zmienię za rekomendacją.

Ogólnie przewrotnie w stosunku do ostatnich flejmów powiem, że doceniam polski hejt, świeżo po premierze jest większa szansa przeczytać chłodną, nienahajpowaną opinię a nie ohmygoshutupandtakemymoneyhowawesomemusthave z bgg ;)

Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2014, 20:37 przez schizofretka, łącznie zmieniany 1 raz.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: piton »

Slaqr - Ryan Metzler Kto to? zagraniczny, nie znasz
gestykuluje jak Stan z Monkey Island ;) ale wg mnie bardzo fajnie opowiada o grach. Filmiki nie są długie zawsze dobrze opisuje zasady i przedstawia samą grę. Nie robi szopek jak Vassel, za co ma u mnie plus. Mamy podobne planszowe upodobania, więc zazwyczaj jego recenzje są dla mnie na pierwszym miejscu. (koleś z USA a lubi eurosuchary, thumbs up!).

Oczywiście innych rodzimych i zagramanicznych także oglądam, czytam, słucham, ale ten Pan jest u mnie numerem jeden.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: schizofretka »

No właśne, Metzler, nie byłem pewien czy Rick czy Ryan :)
Jak już sieę kompromituję: jak się nazywa ten chudszy koleś z DT, który robił m.in. Mage Wars i Alcatraz Kuźni? On był rewelacyjny, najlepszy z DT i chyba w ogóle top, ale zrobił ich najmniej by far. Po chwili namysłu to Vassel jest dla mnie na samym końcu ekipy, nawet za wodzem (chief).


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: xelos80 »

- Gray Elephant (Tim i Carmen Norris)
https://www.youtube.com/channel/UCiZUrO ... H5rgb7j-uQ
Mają fajne "Live" plays. Nie tak profesjonalne jak w Watch it played jednak można nauczyć się zasad albo przypomnieć sobie reguły. Dodatkowo też wcześniej robią film opisujący reguły, dużo lepsze niż Tom Vassala. Od jakiegoś czasu robią top listy.
Tim jest strasznie gadatliwy i mam wrażenie że troche za bardzo przegaduje swoją żonę.
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: sipio »

Listę polskich i zagranicznych serwisów z recenzjami zrobiliśmy jakiś czas temu na GF.
Jak czegoś brakuje to dajcie znać.
http://www.gamesfanatic.pl/gdzie-czytac-o-grach/
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

sipio pisze:Listę polskich i zagranicznych serwisów z recenzjami zrobiliśmy jakiś czas temu na GF.
Jak czegoś brakuje to dajcie znać.
http://www.gamesfanatic.pl/gdzie-czytac-o-grach/
Ten temat to raczej bardziej o preferencjach, niż sucha lista "gdzie czytać/oglądać"
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mig »

Tylko recenzje polskie.
Z wideorecenzji i wideorecenzentów w zasadzie nic. Chyba żaden nie ma u mnie takiego kredytu zaufania (albo znajomości gustu), żebym w jakiś stopniu kierował się ich opiniami. Poza tym wideocasty/wideoblogi zazwyczaj potwornie mnie nudzą...
Lubię czasem obejrzeć Melanżownię, czy Board Game Girl ale bardziej ze względu na fajny, lekki klimat niż na samą treść recenzji. Tęsknię trochę za Planszolandią, bo recenzje były robione rzetelnie i solidnie (choć czasem dłużyły się zbyt mocno). Korzystam jeszcze od czasu do czasu z wideocastu Granie w Chmurach - fajne przybliżenie reguł.

Z pisanych, mój TOP 3 to recenzje autorów GF - Veridiany, WRS i Odiego (kilku innych też mógłbym tu wstawić, ale pisanie tej trójki jakoś wyjątkowo mi do gustu przypadło). Podoba mi się też zwyczaj (ostatnio, chyba rzadszy) dodawania do recenzji opinii innych członków redakcji. Daje to możliwość spojrzenia z szerszej perspektywy. I jeszcze Scheherezade (obecnie po transferze do Znad Planszy;), która jest mistrzynią recenzji gier dla dzieci.

Wprawdzie zabrakło w temacie wspomnianych recenzji, których słuchamy ale muszę o tym napomknąć - imho najlepszym recenzenckim źródłem informacji o grach jest Gradanie. I w zasadzie to jedyne recenzje, po odsłuchaniu których byłem w stanie odpowiedzieć sobie, czy dana gra jest dla mnie czy nie i kupic ją w ciemno (lub wywalić z wishlisty). Czasem wbrew ocenom końcowym autorów, ale zawsze z przekonaniem, że wiem o grze to co chciałem wiedzieć. O samej przyjemności słuchania już nie wspomnę :)

A tak przy okazji, to i tak najlepszym źródłem informacji o grach, wrażeniach z rozgrywek itd jest dla mnie to forum. Szczerze mówiąc, braku pisanych, czy mówionych recenzji z różnych serwisów, portali czy blogów pewnie bym nie odczuł nawet. Wymaga to trochę czasu, ale można sobie w miarę czytelnie rozpoznać gust, kompetencje, preferencje czy intuicję wielu forumowych autorów. I potem na bazie ich opinii podejmować decyzje. Jak dotąd są one dla mnie najlepszymi rekomendacjami (lub zniechęceniami). I czasem potrafię kupić grę po jednej, krótkiej opinii kogoś, czyj gust już zdążyłem rozpracować :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: schizofretka »

No w tym wątku się z tobą w pełni zgodzę co do ostatniego akapitu ;)


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
ogi
Posty: 120
Rejestracja: 14 lis 2012, 09:36
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ogi »

Ja praktycznie już nie zwracam na wszelkiego rodzaju recenzje, bo nawet jeśli ma się bardzo podobny gust z recenzentem to i tak znajdą się gry, które mocno różnią się w odbiorze. Według mnie najlepiej się wyrabia się zdanie o grze, gdy się obejrzy jak ona działa "w akcji". Czyli wszelkiego rodzaju playthrough.

Ja oprócz już poleconych dorzucam:

Michael Wißner
JoystickzWePlay
No i kanał BoardGameGeekTV i seria GameNight
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: xelos80 »

Prosiłbym raczej o opinie dlaczego oglądacie/czytacie danych recenzentów niż robienie listy. Z tych wsyzstkich które ja napisałem to ich opinie na temat gry nawet mnie nie interesują, ale lubię ich oglądać np ze względu na gameplay, albo na formę (top listy u Vassela). W sumie to nie muszą być recenzenci. Może to być cokolwiek innego tylko w tematyce gier planszowych. Np blog o rozważaniu dlaczego kolor czerwony jest najlepszym wyborem dla gracza :)
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Pierzasty »

To ja jeszcze dorzucę UFBRT na youtubie. Niestety zarzucony, ale swego czasu była to moja ulubiona pigułka informacyjna :P
Awatar użytkownika
Jarzab
Posty: 173
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Jarzab »

Ja z ekipy Dice Tower chyba najbardziej lubię Dana Kinga (GameBoyGeek). Jego filmiki są w świetnej jakości i najlepiej dopracowane. Jedyny minus jest taki, że najbardziej lubi gry dedukcyjne i lekkie gry karciane, więc niekoniecznie, to co ja lubię najbardziej. Bardzo cenię też Zee Garcię i Ryana Metzlera. Często moja ocena gier pokrywa się z ich odczuciami.

Często oglądam też recenzje na kanale BOARD TO DEATH. Warto ich sprawdzić: http://m.youtube.com/user/BoardtoDeathTV
Moje gry
3trolle.pl - 6%
Mepel.pl - 5%
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Olgierdd »

z wideorecenzentów:
UFBRT - seria bez kontynuacji, ale to były najzabawniejsze (i do tego dość rzetelne) wideorecenzje w sieci. Bez konkurencji.

u Wookiego - Cenię jego opinie od serca i brak sztucznego słodzika, jeżeli gra mu się zwyczajnie nie podobała to nie szczędzi krytyki. Jego recenzje nie trzymają poziomu - są i bardzo dobre i bardzo kiepskie ;)

Game Troll TV - ostatnio mniej oglądam, ale podziwiam Piotra za ciągłe ulepszanie swojego kanału. Trzyma poziom, chociaż miewam wrażenie, że czasem boi się skrytykować grę.

Melanżownia - moi obecni faworyci polskich wideorecenzji. Świetna forma, jest krótko, rzeczowo, pojawia się dyskusja i wymiana opinii, oraz mają fantastyczne outro :D

Drivethru i Marnaudo - w sumie nie ma w ich filmikach nic nadzwyczajnego (intro - zasady - opinia, wszystko +/- 30 minut), ale lubię posłuchać do mają do powiedzenia w swoich recenzjach.

Tom Vasel - jego gust jest bardzo podobny do mojego, więc wiele zakupów "w ciemno" opieram na jego zdaniu. Miałem długą przerwę w oglądaniu jego recenzji (w okresie gdy często bywały jego dzieciaki), ale znów oglądam.

Rahdo i Watch It Played nie wliczam, chociaż obu lubię ( WIP niemal od początku (mimo kompletnie odmiennego gustu Rahdo i jego irytujące niezdecydowane cofanie ruchów), a WIP oglądam od ich samego początku (ich kreatywne intro mocno przykuwało uwagę)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: maciejo »

Gambit pisze: Game Troll TV - Piotr Jasik jest według mnie najlepszym polskim recenzentem.
Podpisuję się rencami i nogami :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BartP »

Mnie bardziej zależy na tym, co ta gra sobą mniej więcej prezentuje, jakie tam są mechanizmy, czy jest negatywna interakcja, negocjacje, blef itd. Dlatego przede wszystkim zwracam uwagę na skrót zasad. Ze względu na ogromny przemiał oglądam większość Dice Tower, czyli Vasela (również w duetach i tercetach), Metzlera i Dana Kinga. Metzler lubi eurosy, więc jego opinii z chęcią wysłucham, Vasela również, ale jakoś specjalnie się nimi nie przejmuję. W Danu Kingu denerwuje mnie jego wiecznie przekrzywiona głowa i maniera wytykania języka, gdy mówi; jest logopedą czy coś?
Rahdo oglądam też dość często, ale nierzadko nie jestem w stanie przeżyć całego filmu. Jego opinia interesuje mnie marginalnie, bo że słabo działa na 2 osoby lub że są niewolnicy albo martwe psy, nie ma dla mnie żadnego znaczenia; no ale dzięki za info ;].
A trzecim kanałem, który oglądam, jest właśnie DriveThruReview, Joel składnie gada, rozumiem, o co chodzi w grze po jego tłumaczeniu, a to się liczy.

Nie oglądam Undead Vikinga, bo leje wodę i za długo to wszystko trwa.
U Grey Elephantów denerwuje mnie to, jak facet gada (jakby grał dziwną rolę w teatrze), nie jestem w stanie skupić się na treści.
Polskich recenzentów regularnie nie oglądam, z wielu powodów. Choćby GameTrollTV jakoś dziwnie piszczy (wahania tonacji) i również nie potrafię się skupić na tym, co stara się przekazać.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Andy »

Vasel jest dla mnie kompletnie nie do przyjęcia. Jego kiepskie szołmeństwo i samouwielbienie odbiera mi zupełnie chęć słuchania co ma do powiedzenia. A rzucanie elementami gier wywołuje u mnie mordercze skłonności. :evil:

W miarę regularnie oglądam wideorecenzje Marco Arnaudo: http://www.boardgamegeek.com/geeklist/6 ... eo-reviews Marco jest całkowitym zaprzeczeniem Vasela, recenzuje głównie gry historyczne i wojenne, na dodatek mam gust zbliżony do jego. Przy moim umiarkowanym angielskim (a zwłaszcza amerykańskim!) niebagatelną zaletą jest bardzo wyraźny sposób mówienia.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: galthran »

Raczej oglądam lub słucham - to drugie szczególnie w pracy :) Czytam sporadycznie, ale się zdarza, głównie GF.

GameTrollTv - oglądam raczej regularnie i od bardzo dawno - jakoś mi najbardziej pasuje

u Wookiego - obejrzałem tylko kilka odcinków, ale za recenzję Eclipse'a zasłużył na wspomnienie tutaj :)

Z podcastów:
Gradanie - świetnie się słucha, chłopaki prowadzą audycję z lekkością i humorem i zawsze zwracają uwagę na klimat, co się dla mnie bardzo liczy.

2Pionki - recenzje raczej tutaj słabiej wypadają moim zdaniem, ale ogólnie lubi całego podcastu sobie przesłuchać, zawsze coś ciekawego można się dowiedzieć.

Rozmowy znad Planszy - wprawdzie zero tutaj recenzji, ale ciekawe tematy i myślę, że warto o tym podcaście wspomnieć :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rattkin »

Tom Vasel -
Oglądam, chyba z przyzwyczajenia. Największym plusem jego recenzji jest to, że mają 10-15min max. W takiej formie, nie stara się on opisywać jak się dokładnie gra w grę (co mnie przeraźliwie męczy u innych), tylko przelatuje po komponentach i ogólnych rzeczach, które w grze się dzieją. Z opinią co do gier, nie zawsze się zgadzam. Wydaje się, że on lubi prawie wszystko.

Rahdo -
Cenię za dokładność, ale z jego filmów właściwie oglądam tylko final thoughts dla każdej gry, oglądanie 40 minut jak gra, myli się co chwilę i gubi kontekst, to trochę dla mnie za dużo. Final thoughts czasem interesujące. Faktycznie, jak coś mu się podoba, to jest super entuzjastyczny, a jak coś nie, to czepia się jakichś pierdół. Gra tylko w gry dwuosobowe i stroni od bezpośredniej negatywnej interakcji (prawdopodobnie ze względu na żonę), co skreśla dużą część gier, którą lubię.

UndeadViking -
Zdecydowanie mój ulubiony recenzent, nawet jeśli większą część opisu "zasad" też przewijam. Lance nigdy nie jest super zły na coś ani nigdy nie jest przesadnie podniecony. Do gier, mechanik, komponentów dokłada swoje własne przemyślenia, dygresje, które często są o wiele ciekawsze niż sama recenzja - dlatego warto to traktować jako coś w rodzaju videocasta, niż tylko recenzji.

Z polskich oglądam czasem GameTrollTV.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Munchhausen »

Tom Vassel ma gust zbieżny z moim i lubię jego Top Listy z udziałem Sama i Zee, ale przez masowe robienie filmików, często są one niedopieszczone technicznie i pełne baboli. Rahdo ma z kolei najlepszą gadkę, ale potrafi się czepiać strasznych pierdół (karty niewolników...) i gustuje przeważnie w bezkonfliktowych sucharach. Najsympatyczniejszy z całej gromady wydaje się Rodney Smith, poza tym jego filmiki mają zawsze uroczo rodzinny klimat - praktycznie bez wad, ale nie robi recenzji. Najzabawniejsi są bez wątpienia kolesie z Shut Up & Sit Down - idealna mieszanka informacji i humoru, absolutnie fantastyczni. Z mniej znanych subskrybuję jeszcze TheOneTAR (inne podejście do robienia recenzji, ale przez ciągły ruch czasami ciężko ją zrozumieć) oraz Couple vs. Cardboard (bardzo sympatyczni, ale robią zdecydowanie za mało materiałów)

Z polskich recenzentów subskrybuję już wyłącznie GameTrollTV. Ostatnio skasowałem Wookiego z listy, bo złapałem się na tym, że jeśli już coś od niego oglądam, to tylko po to, żeby zerknąć na jego żonę :)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: lacki2000 »

Munchhausen pisze:Ostatnio skasowałem Wookiego z listy, bo złapałem się na tym, że jeśli już coś od niego oglądam, to tylko po to, żeby zerknąć na jego żonę :)
:lol: no też zauważyłem, że Ola przykuwa uwagę w tych vreckach, przesympatyczna jest :)

A ktoś ogląda panie ze Starlit Citadel? Prowadzone jest trochę sztywno ale dobrze prezentowane zasady oraz w miarę obszerne przemyślenia pań nad recenzowanymi tytułami. Niestety głównie ameritrashe i słaba częstotliwość nowych odcinków ale mówią dźwięcznie po ameri-englishowemu (Kanada to też Ameryka przecież :P ) i jedna z pań to Polka :)

Z polskich też oglądam najczęściej GameTrollTV , choć prowadzący wciąż trochę za mocno macha rękami :)
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2014, 15:12 przez lacki2000, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Aaaaa...nikt mnie nie kocha :cry: :cry: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Olgierdd »

Munchhausen pisze:Najzabawniejsi są bez wątpienia kolesie z Shut Up & Sit Down - idealna mieszanka informacji i humoru, absolutnie fantastyczni.


Właśnie! Jak mogłem zapomnieć o SU&SD! Ich nagrania są tak świetnie wyreżyserowane, że z ciekawością objrzałem wszystkie ich produkcje, bez znaczenia czy w ogóle prezentowana gra była dla mnie interesująca.


A Starlit jest dla mnie nie do przełknięcia. Zbyt sztywno i denerwująca gestykulacja.
cyberowca
Posty: 117
Rejestracja: 17 lut 2014, 12:27
Lokalizacja: Płońsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: cyberowca »

Gambit ja cię oglądam i nawet subskrybuję :)
ODPOWIEDZ