Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: pattom »

Jaką konkurencją?
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: pridebowl »

Jacek_PL pisze:
pridebowl pisze:
Radeku pisze:I się zaczeło ogólne fapowanie
i zaczęły się bóle d... fanów innych gier karcianych :D
Radeku a żebyś poczuł to jeszcze głębiej to dzisiejsze relacje z Genconu są takie, że podstawek do Conquesta nie było po dwóch godzinach czyli szybciej niż o netrunnera ... ałałałała ;)
Dwie godziny czy dwie minuty ? Bo jeśli to pierwsze to Netrunnerowi który sprzedał się w 7 minut nie dorasta do pięt - jak ktoś nie pamięta to https://www.youtube.com/watch?v=I_simnBK4ks 3:14 jest wypowiedź Chrisa Petersena o tym.
Postanowili wystawić tego samego dnia rezrwową partię, która zazwyczaj była wystawiany przez kolejne dni ...
Najszybciej sprzedał sie SW podczas genconu dwa lata temu.
Jednak nie rozumiem o co chodzi ? Ludzie piszą że zamawiają podstawkę, a tu nagle pojawia się ktoś kto hejtuje grę (nie grając w nią) i ma o to pretensje ... ? No czegoś tu nie rozumiem ...
Krytykuj grę, mechanikę, grafiki, cokolwiek związanego z grą kolego a nie ludzi, którzy chcą w nią grać.
Co do mechaniki to żeby wrócić do tematu, na forach różnych pojawia się zarzut, że gra jest prosta w zasadach. Wczoraj rozegrałem swoją 10 partię i muszę powiedzieć, że gra staje się coraz bardziej ciekawa wraz z poznaniem możliwości danych frakcji. bo z czasem liczą się umiejętności graczy !!!! Umiejętność przeidwidywania, blefu, itd.
Ta gra jest tak samo prosta jak GRA O TRON, jednak to umiejętności gracza decydują kto wygra i takiej właśnie gry szukałem !!
Awatar użytkownika
Radeku
Posty: 167
Rejestracja: 07 lis 2011, 07:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Radeku »

pattom pisze:Jaką konkurencją?

Doomtown od AEG
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: pattom »

Radeku pisze:
pattom pisze:Jaką konkurencją?

Doomtown od AEG
Nazywasz grę w niszowym setingu i w klimatach, które zainteresują znikomy procent osób konkurencją? Może być co najwyżej fanaberią niektórych graczy, zainteresowaniem czymś hmmmmm....jakby to powiedzieć, czymś "egzotycznym", nie ma mowy o konkurencji wobec LCG wydanych przez FFG. Ile osób grało w W:I? Ile osób gra w ANR? Chyba przytłaczają te dane w odniesieniu do malutkich gier karcianych. Myślę, że Podbój nie będzie osamotniony i setki osób w Polsce sięgną po niego z nieukrywaną przyjemnością.

:-)
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: pridebowl »

Radeku czyli nie chodzi o conquest jako nową grę LCG ... tu wogólę nie chodzi o grę. Według Ciebie najgorsze jest to, że ludzie planują w nią grać, a o wina tego, że świat czterdziestki jest znany i popularny. Masakra ... i jeszcze ffg, największa zmora dzisiejszego świata gier ...
Radeku zrozum to jest gra turniejowa, dopiero potem kolekcjonerska. Jeżeli zamierzać kupować gry w celu trzymania ich w segregatorach to Twoja sprawa. Ta gra ma żyć, a żeby żyła muszą być gracze. W doomtown będe grał na octgn, bo nie mam czasu na granie w dwie karcianki. Więc wole skupić się na jednej ale ciągnąć ją od początku do końca, wejść w jej niuanse i raz do roku choćby wybrać się na Mistrzostwa Polski.
Radeku zagraj w conquesta a potem, wypowiedz się o wrażeniach, jakie są Twoje spostrzeżenia. Co się udało a co nie ...
Awatar użytkownika
Radeku
Posty: 167
Rejestracja: 07 lis 2011, 07:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Radeku »

pattom pisze:
Radeku pisze:
pattom pisze:Jaką konkurencją?

Doomtown od AEG
Nazywasz grę w niszowym setingu i w klimatach, które zainteresują znikomy procent osób konkurencją? Może być co najwyżej fanaberią niektórych graczy, zainteresowaniem czymś hmmmmm....jakby to powiedzieć, czymś "egzotycznym", nie ma mowy o konkurencji wobec LCG wydanych przez FFG. Ile osób grało w W:I? Ile osób gra w ANR? Chyba przytłaczają te dane w odniesieniu do malutkich gier karcianych. Myślę, że Podbój nie będzie osamotniony i setki osób w Polsce sięgną po niego z nieukrywaną przyjemnością.

:-)
Tak nazywam gre koncurencja która ma podobny model dystrybucji i że jest gra karcianą. Nie porównuje settingu tylko mechanike. Kewstia jest taka że AEG nie ma tylke kasy na promocje co FFG i z tego powodu dla Ciebie jest to produkt niszowy, bo nikt tego niezna ( kurcze czuje sie hipsterem).
Właśnie to co piszesz potwierdza mnie w moich przekonaniach
Awatar użytkownika
Radeku
Posty: 167
Rejestracja: 07 lis 2011, 07:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Radeku »

pridebowl pisze:Radeku czyli nie chodzi o conquest jako nową grę LCG ... tu wogólę nie chodzi o grę. Według Ciebie najgorsze jest to, że ludzie planują w nią grać, a o wina tego, że świat czterdziestki jest znany i popularny. Masakra ... i jeszcze ffg, największa zmora dzisiejszego świata gier ...
Radeku zrozum to jest gra turniejowa, dopiero potem kolekcjonerska. Jeżeli zamierzać kupować gry w celu trzymania ich w segregatorach to Twoja sprawa. Ta gra ma żyć, a żeby żyła muszą być gracze. W doomtown będe grał na octgn, bo nie mam czasu na granie w dwie karcianki. Więc wole skupić się na jednej ale ciągnąć ją od początku do końca, wejść w jej niuanse i raz do roku choćby wybrać się na Mistrzostwa Polski.
Radeku zagraj w conquesta a potem, wypowiedz się o wrażeniach, jakie są Twoje spostrzeżenia. Co się udało a co nie ...

Masz racje pełną oponie wyrobie sobie dopiero jak zagram. Gracze turniejowi to jednak nie wielki procent, co prawda to oni rozkręcaj daną grę.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: BartP »

Byłbym wdzięczny, gdybyś jednak przeniósł się do tematu o Doomtown i tam agitował graczy w tamtą grę, a nie siał ferment i w temacie konkurencyjnej karcianki i próbował udowadniać ludziom, że padają jeno ofiarą korporacyjnego marketingu.
Awatar użytkownika
Radeku
Posty: 167
Rejestracja: 07 lis 2011, 07:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Radeku »

Wybacz ale ja tu niekogo nie agituje na doomtown tylko oniej wspominam jako konkurencje, coś chyba Ci pomyliło.

Widzę że z niektórymi nie da sie tu dyskutowa od razu idzie ataka o fermnet itp. Jak toś jest zaślepiony to już jego problem.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: BartP »

"Ogólne fapowanie" i "klapki na oczach" przeczą temu, co mówisz.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2449
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 559 times
Been thanked: 272 times

Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Markus »

Napawdę tak dużo graczy karcianych mamy w PL że możemy się tak błotkiem obrzucać?

Niektorzy to zachowują się jakby pracowali dla wydawcy (a nie pracują). Po co więc te spiny? W imię kartoników. Lol
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: pridebowl »

Markus pisze:Napawdę tak dużo graczy karcianych mamy w PL że możemy się tak błotkiem obrzucać?

Niektorzy to zachowują się jakby pracowali dla wydawcy (a nie pracują). Po co więc te spiny? W imię kartoników. Lol
Dokładnie 5 stron wstecz napisałem to samo. Scena gier planszowych i karcianych jest tak mała, że powinniśmy wspólnie promować gry, w które gramy a nie jeszcze jechać po swoich upodobaniach ...
Ale wracając do tematu poniżej można zobaczyć w 0:40 sekundzie coś czego nie było w spojlerach - a mianowicie mega token chaosu. wierzcie mi, że w tej grze jednostki za 4-7 będą grane, a nie spędzą swój żywot w klaserze.
https://www.youtube.com/watch?v=WGtIUBrc_nA
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Teokrata »

pridebowl pisze:Pierwsze gry na GENCONIE
https://www.youtube.com/watch?v=9GfT4LGZU4w
arty sliczne ok, bardzo fajne uniwersum ok, ale gameplay? tak na prawde sprowadza sie do wystawienia najtwardszych za swoj koszt unitow i sklepania przeciwnika, zwlaszcza, ze jednostki klepia sie do upadlego na prostej mechanice atak/wytrzymalosc z czego atakowane jednostki nawet nie "oodaja" atakujacym jak w magicu czy duel of champions czy hearthstonie czy innych grach, bonusy z dodatkowych planet nie sa jednak tak istotne jak zdobywanie planet czy klepanie wrogiego warlorda, czyli tego co zapewnia nam zwyciestwo, co generalnie sprowadza sie do pierwszej planety...

:twisted: :twisted: :twisted:
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: pridebowl »

Teokrata pisze:
pridebowl pisze:Pierwsze gry na GENCONIE
https://www.youtube.com/watch?v=9GfT4LGZU4w
arty sliczne ok, bardzo fajne uniwersum ok, ale gameplay? tak na prawde sprowadza sie do wystawienia najtwardszych za swoj koszt unitow i sklepania przeciwnika, zwlaszcza, ze jednostki klepia sie do upadlego na prostej mechanice atak/wytrzymalosc z czego atakowane jednostki nawet nie "oodaja" atakujacym jak w magicu czy duel of champions czy hearthstonie czy innych grach, bonusy z dodatkowych planet nie sa jednak tak istotne jak zdobywanie planet czy klepanie wrogiego warlorda, czyli tego co zapewnia nam zwyciestwo, co generalnie sprowadza sie do pierwszej planety...

:twisted: :twisted: :twisted:
grałeś bo testerem nie byłeś .. ? bo ja tak i mam zupełnie inne wrażenia. Chyba, że potrfisz sobie zrobić taką projekcję w głowie sam ze sobą i wyobraźic to co się dzieje na stole ... czy to może głos kolejnej osoby, która chciałaby żeby tak było, bo czuje zagrożenie wydawaniem innej LCG ?
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Teokrata »

pridebowl pisze:grałeś bo testerem nie byłeś .. ? bo ja tak i mam zupełnie inne wrażenia.
czytalem Twoje wrazenia na forum SW LCG z ktorych jasno wynika, ze porownujesz gre do Inwazji i zgaduje ze WHI to jedyna karcianka, ktora znales przed Conquestem... moje wrazenia sa troche inne, ale i doswiadczenie z karciankami tez :wink:

nie twierdze bynajmniej, ze Conquest to slaba gra, bo ma ona swoje plusy i kilka rzeczy, ktore mi sie wniej podobaja ale nie zamierzam z tego powodu fapowac na kazdym forum i twierdzic, ze Conquest to najlepsza karcianka ever bo na pewno nia nie jest.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2449
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 559 times
Been thanked: 272 times

Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Markus »

Teo. Zagraj. Pokrytykuj :-).
W sw tez w cs było tylko klepanie po mordach. Głownie co się słyszało? " wow. ile blastów?" A nie " wow jaka umiejka"
SW zaczęły się tak naprawdę od 2 cyklu dodatków.

Grałem wczoraj z Trolem w Conquesta. Na szczęście jednostki nie oddają. Uwierz mi.

Nie twierdze ze ta gra to 8 cud. Ale solidna pozycja
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 575 times
Been thanked: 1027 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: RUNner »

Ja zagram proxami i zobaczę co dalej. Mechaniki jeszcze nie analizowałem ale jak znajdę chwilę czasu to chwycę się za instrukcję. Przykuły mnie ładne grafiki, a jeśli gra okaże się dobra, to na pewno nabędę coreset.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Teokrata »

Markus pisze:Nie twierdze ze ta gra to 8 cud. Ale solidna pozycja
alez ja mam takie samo zdanie - uwazam, ze to dobra gra, ale "nie jaram sie" jak co niektorzy ;-)
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Borwol »

http://wh40000conquest.blogspot.com/201 ... oiler.html

ja tam się jaram jak flota Stannisa :P
Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: pridebowl »

Na genconie rozpoczął się turniej w conquesta.
Oto nagrody
https://www.facebook.com/49535250390328 ... =1&theater
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: pattom »

Fajne Tokens, mata taka sobie :-), karta bardzo fajna.

Jestem ciekaw jak szybko pojawią się alternatywne tokeny jak do ANR (Litko czy od teamcovenant.com)?
Neoko
Posty: 60
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:41
Lokalizacja: Gliwice

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Neoko »

Kiedy sie skonczy turniej na genconie w wh c ? Beda filmiki na team coverant jak tak to kiedy ?
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2449
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 559 times
Been thanked: 272 times

Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: Markus »

Klimat w SW? :-). A zapomniałem. Przecież myszka miki ma teraz prawa do SW. Eeeee tj Disney
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer 40k Conquest LCG

Post autor: pridebowl »

... oj Teokrato ... coraz mniej argumentów, coraz bardziej się pogrążasz. Daj sobie spokój już.

Wracając do tematu, pierwsze wrażenia z gier na Genconie zamieszczone na FFG:

I picked this game up on Thursday at GenCon and played in the first tourney on Saturday. I regularly play Netrunner and a few other ffg lcg's. I've gotta tell u this game is very well balanced and is going to be a hit. Around 110 played in the tourney and I finished top 16. Received 2 promos and a set of tokens for the top 16 finish. Great game with strategy, flavor, and the backing of FFG. Can't wait it the first expansions to hit the street.

Co ważne turniej miał być zorganizowany dla 60 osób. Zainteresowanie było niemal dwukrotnie większe, i ostatecznie zagrało 96 osób. Kilka osób już się nie załapało bo warunki lokalowe nie pozwalały na dołożenie kolejnych krzeseł ... tak, że całkiem nieźle jak na początek.
ODPOWIEDZ