Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Adrahil
Posty: 76
Rejestracja: 06 sty 2005, 18:58
Lokalizacja: Lublin

Re: Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords

Post autor: Adrahil »

Gambit, czy można liczyć na wideorecenzję tej gry? Przymierzam się do zakupu i Twoja opinia bardzo by mi pomogła w podjęciu ostatecznej decyzji.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords

Post autor: Gambit »

Adrahil pisze:Gambit, czy można liczyć na wideorecenzję tej gry? Przymierzam się do zakupu i Twoja opinia bardzo by mi pomogła w podjęciu ostatecznej decyzji.
Wideorecenzja na 100% będzie. Przewidywany termin to 13 lub 16 lipca (trochę innych rzeczy mam po drodze do nagrania). Zastanawiam się też, czy zrobić zwykłą wideorecenzję, czy raczej "Let's Play".
Awatar użytkownika
Barto
Posty: 142
Rejestracja: 22 lut 2011, 19:24
Lokalizacja: Pszczyna
Been thanked: 10 times

Re: Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords

Post autor: Barto »

Gambit pisze:
Migdał pisze:Czołem
Jak tam z czasem wygląda sprawa regrywalności gry? Wielokrotne granie w scenariusze dalej daje rade?
Moim zdaniem daje radę. Grę mam od niedawna, ale spróbowałem zagrać solo (na dwie postacie) scenariusze początkowe. Zrobiłem to dwa razy, różnymi parami bohaterów (mam też Character pack add-on) i nie czułem się jakbym robił drugi raz to samo.
Potwierdzam. Mam podstawkę jak i dwa kolejne dodatki i właśnie jestem w trakcie przechodzenia tej części kampanii po raz czwarty.
Pomijając już to że większość kart w przygodach jest losowa to każdą postacią gra się inaczej jak również liczba bohaterów w drużynie wpływa na sposób rozgrywki. Czym mniej bohaterów to w zależności od składu będą występowały większe problemy z pewnymi przeciwnikami i barierami a drożyna będzie miała swoje mocne jak i słabe strony. Natomiast przy większej ekipie trzeba się śpieszyć i większym problemem od przeszkód staje się często upływający czas, bo lokacji do zamknięcia/eksploracji jest więcej ale tur do ukończenia zawsze tyle samo bez względu na liczbę bohaterów (jedna tura to aktywacja kolejnego bohatera).
Adrahil
Posty: 76
Rejestracja: 06 sty 2005, 18:58
Lokalizacja: Lublin

Re: Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords

Post autor: Adrahil »

Gambit pisze:
Adrahil pisze:Gambit, czy można liczyć na wideorecenzję tej gry? Przymierzam się do zakupu i Twoja opinia bardzo by mi pomogła w podjęciu ostatecznej decyzji.
Wideorecenzja na 100% będzie. Przewidywany termin to 13 lub 16 lipca (trochę innych rzeczy mam po drodze do nagrania). Zastanawiam się też, czy zrobić zwykłą wideorecenzję, czy raczej "Let's Play".

Świetnie! Przychylałbym się do "Let's Play".
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords

Post autor: zbajszek »

Dzisiaj dotarł ostatni dodatek od Paizo zamykający historię, w końcu muszę zacząć to kończyć :D. Generalnie gram solo, ale jakby we Wrocku ktoś chciał się regularnie spotykać żeby zrobić kampanię to zapraszam :). No i teraz trzeba zadać sobie pytanie czy kontynuować subskrypcję i brać drugą przygodę, czy na razie sobie odpuścić :D.

A co do powtarzalności, to raczej jej nie uświadczysz bo zawsze scenariusz się inaczej potoczy (losowość w doborze i rozłożeniu kart), więc problemu robienia "tego samego" raczej nie ma :).
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords

Post autor: Gambit »

Miało być 16 lipca, ale trafił mnie "mały" poślizg. Jednak w końcu jest. Oto materiał pokazujący rozgrywkę w Pathfinder: The Adventure Card Game. Mam nadzieję, że się Wam spodoba.
https://www.youtube.com/watch?v=PDlPBI6EPFk
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords

Post autor: xelos80 »

A czy wogole są szanse na wersję pl? Wie ktoś?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords

Post autor: Gambit »

xelos80 pisze:A czy wogole są szanse na wersję pl? Wie ktoś?
Nie liczyłbym na to.
Awatar użytkownika
virco
Posty: 1463
Rejestracja: 15 gru 2010, 15:31
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords

Post autor: virco »

swego czasu nie moglem znalezc podstawki a tu prosze w planszostrefie :) pokazal sie reprint :)
zakupione :P
Click me for -> Virco BGG Collection
Click me for -> Virco Forum Topic Buy/Sale/Trade
Stałe rabaty : planszostrefa.pl 10% | zgrami.pl 10% | 3trolle.pl 5% | planszak.pl 5%
Adrahil
Posty: 76
Rejestracja: 06 sty 2005, 18:58
Lokalizacja: Lublin

Re: Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords

Post autor: Adrahil »

Gambit, obejrzałem Twoją przykładową rozgrywkę.

O ile wahałem się dotychczas, to teraz nie mam wątpliwości - będzie to mój najbliższy zakup. Jest klimat. Nawet nie spodziewałem się, że to tak dobrze wypadnie.

Wielkie dzięki!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords

Post autor: Gambit »

Adrahil pisze:Gambit, obejrzałem Twoją przykładową rozgrywkę.

O ile wahałem się dotychczas, to teraz nie mam wątpliwości - będzie to mój najbliższy zakup. Jest klimat. Nawet nie spodziewałem się, że to tak dobrze wypadnie.

Wielkie dzięki!
Również dziękuję...dobrze wiedzieć, że te materiały komuś się przydają...
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords

Post autor: janekbossko »

- mozna uzywac 2 broni na raz? chyba nie prawda?
- co sie dzieje podczas kampanii jak postac ginie? jesli druzyna przejdzie misje to biedaczysko jest wskrzeszane i dostaje nagrode czy umiera na zawsze i losujemy nowa postac?
- zagrywanie np blessingow na pomoc kolegom/koleżankom mozna wykonywać tylko bedac na tym samym polu czy wogole? bo rozumiem ze dac karte mozna osobie na tym samym polu

Sama gra chwyciła u nas niesamowicie :) wczoraj graliśmy 4 przygody pod rzad! posiadam wszystkie dodatki i juz planuje kupic nowa podstawkę z morskim klimatem :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords

Post autor: Gambit »

janekbossko pisze:- mozna uzywac 2 broni na raz? chyba nie prawda?
Niestety nie można :)
janekbossko pisze:- co sie dzieje podczas kampanii jak postac ginie? jesli druzyna przejdzie misje to biedaczysko jest wskrzeszane i dostaje nagrode czy umiera na zawsze i losujemy nowa postac?
Jeśli postać nie zostanie wskrzeszona do końca scenariusza, pozostaje martwa. Gracz może wybrać/wylosować nową i dołączyć do drużyny od razu, albo po uprzednim wysolowaniu wcześniejszych scenariuszy celem przypakowania.
janekbossko pisze:- zagrywanie np blessingow na pomoc kolegom/koleżankom mozna wykonywać tylko bedac na tym samym polu czy wogole? bo rozumiem ze dac karte mozna osobie na tym samym polu
Blessingi można zagrywać na dowolną postać...chyba...
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords

Post autor: Rafal_Kruczek »

janekbossko pisze: - zagrywanie np blessingow na pomoc kolegom/koleżankom mozna wykonywać tylko bedac na tym samym polu czy wogole? bo rozumiem ze dac karte mozna osobie na tym samym polu
Jeśli w tekscie jest warunek "add ___ to ____ test at your location" to możesz zagrać tylko do testu któy odbywa sie w lokacji w której jest twoja posatć i na odwrót zdolności "at other location" nie można zagrać do testu w swojej lokacji.
Jesli nie ma ogranizczenia w tekscie to go nie ma. takim ograniczeniem może byc "your test"

Warto poczytać w instrukcji (na str. 22) sekcję Things to Keep in Mind. cytuję podpunkty
  • Cards Do What They Say. [...]Cards say everything they need to say.
  • Cards Don’t Do What They Don’t Say.
  • No One Else Can Take Your Turn for You.
  • Cards Don’t Have Memories.
  • Finish One Thing Before You Start Something Else.
  • If It Isn’t Called Something, It Isn’t That Thing.
  • Add Only What You Are Told to Add.
  • Allow for Abstractions.
  • Choices Matter.
W tej sytuacji 2 pierwsze podpunkty są znaczące. Nie ma co wymyślać ograniczeń tam gdzie ich nie ma.

I jest w instrukcji druigie miejsce do któgo warto zajrzeć:
A Few Rules That Are Easy to Forget
• While encountering a card, each player may play no more than 1 card of each type
during each step.
• When blessings add dice to a check, the dice are of the same type that the character is
already using for the check.
• If recharging a card requires a check and your character doesn’t have any of the skills
listed, you cannot attempt to recharge that card.
• For any other type of check, even if your character doesn’t have any of the skills listed,
you can attempt the check using a d4.
• In the case of a bane that requires sequential checks, any character at that location can
attempt one or more of the checks, as long as the character who encountered the
bane attempts at least one of them.
Pierwszy punkt z tej listy jest bardzo wazny! Limit jest na gracza per typ kart wiec np. każdy gracz może zagrać 1 blessing , ale żaden gracz nie moze zagrac 2 blessingów. Z broniami jest podobnie: w ogólnym przypadku też nie można zagrać 2. Niektóre bronie off-hand pozwajaja dodac mały bonus do głownegop testu i niekóre bronie zasiegowe pozwja dodac bouns do testu innego gracza - ale takie zdolnosci sa explicite opisane w tekscie karty.

I ostani punkt też nie jest oczywisty. Grałem już wiekszosc kampanii, a zasada z tym że gdy wymagane sa 2 kolejne testy inny gracz moze wziąć na siebie część testów jakoś wypadła z pamięci.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords

Post autor: Gambit »

Rafal_Kruczek pisze:I ostani punkt też nie jest oczywisty. Grałem już wiekszosc kampanii, a zasada z tym że gdy wymagane sa 2 kolejne testy inny gracz moze wziąć na siebie część testów jakoś wypadła z pamięci.
Oh my...tego nigdy nie stosowaliśmy :) Tyle rzeczy da się w tej grze przeoczyć :)
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords

Post autor: janekbossko »

Ja juz sie nie moge doczekac podstawki nr 2.
Bylem troszke sceptyczny ale...kto by nie chcial miec swojej lajby arrrrrrrr :D
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords

Post autor: Gambit »

Niby to wątek o pierwszym base secie, czyli Rise of the Runelords, ale oto moja recenzja drugiego zestawu, czyli Pathfinder Adventure Card Game: Skull & Shackles Base Set
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
marcin8509
Posty: 161
Rejestracja: 10 lis 2014, 12:58
Has thanked: 97 times
Been thanked: 13 times

Re: Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords

Post autor: marcin8509 »

Czy nowy core set jest kompatybilny ze starszymi dodatkami ?
:), ach ta cenzura.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords

Post autor: Gambit »

marcin8509 pisze:Czy nowy core set jest kompatybilny ze starszymi dodatkami ?
Jeśli pytasz, czy możesz wrzucać karty sprzętu, pułapek, czy zwykłych wrogów z Rise of the Runelords do Skull & Shackles, to odpowiedź brzmi: Tak, możesz. Choć nie ma to chyba głębszego sensu. Sprzęty z RoR nie są podkręcone na działanie przeciw statkom, podwodnym stworom i piratom. Z drugiej jednak strony, więcej potężnych magicznych broni, zawsze na propsie.
kucyk
Posty: 160
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords

Post autor: kucyk »

A co z deckami klas? Warto je kupić?
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords

Post autor: Wallenstein »

Podbijam pytanie. Co dokładnie zawierają Class Decki? Czy są to tylko przedruki kart zebrane z całego Adventure Patha czy może jest coś nowego (poza profesjami)?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords

Post autor: Gambit »

Wallenstein pisze:Podbijam pytanie. Co dokładnie zawierają Class Decki? Czy są to tylko przedruki kart zebrane z całego Adventure Patha czy może jest coś nowego (poza profesjami)?
Class decki zawierają cztery karty postaci z nowymi bohaterami. To znaczy trzy postacie są zupełnie nowe, jedna to zmieniona postać z podstawki (Ezren, Lem, Valeros, itd). Ważne jest to, że takie postacie nie są "ustawione" pod żaden Base Set. Na przykład postacie, które są w Skull & Shackles, mają skille do walki ze statkami, czy z morskimi bestiami. W Class Packach znajdziecie bohaterów ze standardowymi zestawami skilli. Do tego sporo sprzętu, który powtarza się z kartami znanymi z base setów (zarówno RoR, jak i S&S). Do tego kilka kart sprzętu zupełnie nowego, również dedykowanego danej klasie. Generalnie raczej odradzałbym zakup w ciemno całego zestawu Class Packów. U nas wygląda to tak, że każdy z graczy, sam zdecydował, czy chce kupić sobie CP dla klasy, którą będzie grał. O ile się orientuję, to dwie, albo trzy osoby kupiły taki CP.
kucyk
Posty: 160
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords

Post autor: kucyk »

A też tak macie, że karty z Character Add-on mają lekko jaśniejszy rewers niż podstawka w Runelords??
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords

Post autor: Gambit »

kucyk pisze:A też tak macie, że karty z Character Add-on mają lekko jaśniejszy rewers niż podstawka w Runelords??
Muszę przyznać, że im dalej w las, tym gorzej. Karty z piątego Adventure Packa, mają dużo ciemniejsze rewersy, niż reszta kart. Wcześniejsze AP też mają różnice w odcieniach. Zakup koszulek z matowymi "plecami" jest tu niemal koniecznością.
kucyk
Posty: 160
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Pathfinder Adventure Card Game: Rise of the Runelords

Post autor: kucyk »

Ale koszulkowałeś całość z barwnymi tyłami?
Masakra - koszt nieziemski.
No i jeszcze kolor tyłów musi być całkowicie taki sam... :)
ODPOWIEDZ