Firefly the Game alternatywne zasady zwycięstwa

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Firefly the Game alternatywne zasady zwycięstwa

Post autor: Rocy7 »

Tego wariantu jeszcze nie przetestowałem, ale wydaje się on wart wzmianki.

Jest to fanowski dodatek do Firefly the Game zmieniający zasady wygranej wprowadza on jawne cele (56 różnych kart celów) za które zbiera się rozgłos. Dodatek, o tyle interesujący, iż pozwala skalować czas rozgrywki.
Wersja do wydruku
Wersja z zasadami
Zasady:
Każda karta jest warta 1 rozgłosu, chyba że podano inaczej. Przed rozgrywką gracze zgadzają się na poziom rozgłos zwycięstwa, który wygrywa grę:
3 - nie słyszałem o Tobie 5 - Masz reputacje w tych okolicach 7 - Twoja Reputacja Cię wyprzedza ; 10 - Legenda Verse

Gra przebiega normalnie. Można ubiegać się tylko jedna kartę rozgłosu podczas tury gracza jeśli jej wymagania są spełnione , chyba że podano inaczej na karcie. Karty zażądane poza kolejką nie liczą się do tej sumy . Przy mniej niż 3 kartach celów na stole dodać nową kartę do wypełnienia wakatu . Raz na grę można zmienić cele leżące na stole, o ile większość graczy tego zechce.

ZWYCIĘSTWO Pierwszy kapitan który osiągnie uzgodniony poziom rozgłosu, zasłużył na swój medal i świętą część jako Legendą Verse.
czas rozgrywki 1-4 godzin
Wydawca opublikował też alternatywny scenariusz na 1 rozgrywkę, który jest prostszy i szybszy od "King of All Leodinium".

First Time in the Captain's Chair - Official Story Card

http://boardgamegeek.com/filepage/95101 ... cial-story
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8748
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2657 times
Been thanked: 2339 times

Re: Firefly the Game alternatywne zasady zwycięstwa

Post autor: Curiosity »

Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Firefly the Game alternatywne zasady zwycięstwa

Post autor: Rocy7 »

Curiosity pisze:Pisałem już o tym:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 00#p515142
Wiem, ale post w temacie gry prędzej zostanie przeoczony niż odrębny temat w dziale modyfikacje zasad.
ODPOWIEDZ