Zimna Wojna - balans

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
klawisz
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:39
Lokalizacja: Pszczyna

Zimna Wojna - balans

Post autor: klawisz »

Cześć,
Ogólnie uważam Zimną Wojnę za jedną z lepszych strategii na 2 osoby - jednak wprowadziliśmy jedną zasadę: żeby obniżyć losowość lotów w kosmos, jeśli gracz zdecyduje się użyć do tego "swojej" karty (np. US kartę dla US) to wtedy ma łatwiej i odejmuje 1 od wyniku rzutu. Jeśli używa karty neutralnej/przeciwniki to zgodnie z normalnymi zasadami. Drobna rzecz a łatwiej lecieć i po kilkunastu już partiach w naszym gronie uważamy że jest ok.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Zimna Wojna - balans

Post autor: KubaP »

spoko, jeśli używasz swoich kart do lotów w kosmos to i tak pewnie przegrasz, więc co za różnica :]
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 785 times
Been thanked: 1227 times
Kontakt:

Re: Zimna Wojna - balans

Post autor: mat_eyo »

No tak, ale głównym zyskiem z lotów w kosmos nie są punkty ani specjalne umiejętności, ale pozbycie się niewygodnej karty przeciwnika... Jaki sens ma wysyłanie swoich kart w kosmos? Tu akurat wyjątkowo zgodzę się z Kubą.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Zimna Wojna - balans

Post autor: Valarus »

Żeby było ciekawiej, taka zasada istnieje w 1989. I mimo to jeszcze nie zdarzyło mi się wysłać mojej karty do Chin. A tam nawet bonusy są fajniejsze! :wink:
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: Zimna Wojna - balans

Post autor: hancza123 »

ja myślałem aby inaczej ograniczyć nieco losowość w tej niemal idealnej grze

zamiast kostki używać 2 talii kart ponumerowanych 1-6 (np. po pięć kart 5x1, 5x2, 5x3.. itd.). po 30 "rzutach kartą" jest jasne że obie strony miały po tyle samo jedynek, dwójek...szóstek, a w przypadku lotów kosmicznych można nie 1-3 ale 4-6 traktować jako sukces
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Zimna Wojna - balans

Post autor: kamron6 »

A używa ktoś zasady z opcjonalnymi chinami (Trzeba wykupić je za 3PW)? Wydaje mi się, że wtedy balans jest idealny zwłaszcza z rozszerzonymi kartami.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
ODPOWIEDZ