Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: xelos80 »

Do czego mają służyć znaczniki Vuko ? Pojawiły się jako próg 95 000
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5605
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 792 times
Been thanked: 1237 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

Ja kupuje, w tej formie jest wart swojej ceny. Mam nadzieję, że Czerwone Wieże też dostaną lepszy projekt. Podjąłem decyzję (razem z kumplem, którego namówiłem do wsparcia projektu), że kupuję tylko to, co było zapowiedziane od początku. Znaczniki uroczysk, koszmaru i Vuko wyglądają na dodawane trochę na siłę, poza tym pełny pakiet bonusów kosztowałby prawie tyle, co sama gra.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 378 times
Been thanked: 94 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: farmer »

xelos80 pisze:Do czego mają służyć znaczniki Vuko ? Pojawiły się jako próg 95 000
w swojej recenzji Tycjan pisze:Wynik konfrontacji jest czasami druzgocący, bo o ile możemy jeszcze wytrzymać ucieczkę części mieszkańców z danego rejonu ze strachu przed Vuko (liczba wycofanych znaczników populacji zależy od liczby żetonów kontaktu z Vuko)), to już pozbycie się naszej jednostki specjalnej z tego rejonu do przyjemnych nie należy
***
Ja wziąłem wieże i zamek. Zamek, obecnie, wygląda świetnie :).
Uroczyska odpuszczę, ale wezmę jeszcze znaczniki koszmarów (każdy gracz ma bonusowe figurki).
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: zakwas »

Wszystko co do gry było do kupienia, zostało kupione, ale dałem ciała i zamiast dopłacać do projektu kupowałem osobno figurki, czy to będzie jakiś problem? Powinienem się kontaktować z kimś? Pytam, bo to mój pierwszy pierwszy raz na wspieram.to... ;)
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Dobrze uczyniłeś ;) System pokażę nam twoje wpłaty i wszystko przyjdzie jedna przesyłką.
Dzięki za wsparcie.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: zakwas »

Mam tylko nadzieję, że poprawicie zamek wg wskazań z FB, bo uwagi nader słuszne tam się pojawiły. :)
tomiz123
Posty: 150
Rejestracja: 16 sty 2013, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 5 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: tomiz123 »

Niezłe wyzwanie ; ) Mam nadzieję ze się uda. Mam takie pytanie, czy dodatkowe figurki można będzie dokupić po zakończeniu całej akcji ?
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: okon »

łykam wszystko jak pelikan
Einar
Posty: 92
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:18
Lokalizacja: Poznań

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Einar »

Mnie na razie wystarczy gra + czerwone wieże + Lodowy Ogród. Znaczników Vuko nie kupię na pewno, zresztą są chyba małe szanse na dobicie do 95 tysięcy.

Nad koszmarami i uroczyskami się zastanowię jak przekroczymy 90 tysięcy (pewnie jeszcze dzisiaj). I pewnie się skuszę, skoro już wydałem 260 zł, to dodatkowe 30 to nie jest wielka różnica, a przynajmniej będę miał wypasioną wersję gry.

Zamek wygląda rewelacyjnie, świetny jest ten pomysł z specjalnymi miejscami na znaczniki ludności. Mam natomiast nadzieję, że wieże będą wyglądać inaczej (przede wszystkim więcej szczegółów).


Redimpowi gratuluje powodzenia projektu i już nie mogę się doczekać :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mig »

Wychodzi na to, ze nawet bez wsparcia Strefy, projekt miałby szanse powodzenia. Bardzo jestem ciekaw, czy sporo było osób, które podjęły decyzje o wsparciu w oparciu o pewność powodzenia ufundowania. No i jaka cześć kwoty poszła na pakiety podstawowe, a jaka na figurki i inne dodatki, które bez wsparcia Strefy pewnie by nie zostały odblokowane...
Fajnie by było taką analizę poczytać, ale to pewnie najszybciej po zamknięciu akcji.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5831
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 407 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: KubaP »

mig pisze:Wychodzi na to, ze nawet bez wsparcia Strefy, projekt miałby szanse powodzenia.
Nie sądzę ;) Myślę, że wiadomość o ufundowaniu i świadomość celowego (a nie potencjalnie bezsensownego) "zamrożenia" pieniędzy była istotnym czynnikiem. Do tego doszło sporo pieniędzy z wpat za dodatkowe nagrody, odblokowywane na kolejnych etapach.

Podsumowując: uważam, że ruch wydawnictwa był aktem rozpaczliwym, który okazał się być genialnym posunięciem marketingowym i należy go z całego serca pogratulować.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mig »

Prawdopodobnie masz racje.
Choc pojawiały sie rownież głosy niezadowolonych ze wsparcia Strefy, wiec byc moze były osoby, które zrezygnowały z wsparcia z tego powodu (ale faktycznie, jesli takie były, to pewnie było ich mniej od tych tym wsparciem zacheconych). Argumenty o zamrażaniu dotyczyły chyba bardziej wstrzymania sie ze wsparciem do ostatniego mementu (czyli zaoszczędzenie nawet 2 miesięcy) a nie zamrożenia na ten tydzien, kiedy następują zwroty z nieudanego projektu.

W kazdym razie takie podsumowanie mogło by więcej wyjaśnić. Sadze, ze jesli bez Strefy i figurek wsparcie byłoby rzędu 65.000, to spokojnie mozna by przyjąć ze gra i tak by wyszła. Zobaczymy:)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5831
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 407 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: KubaP »

mig pisze: Sadze, ze jesli bez Strefy i figurek wsparcie byłoby rzędu 65.000, to spokojnie mozna by przyjąć ze gra i tak by wyszła. Zobaczymy:)
Tego nigdy się nie dowiemy - być może bez Strefy projekt stanął by na 40k a może dobił po amerykańsku do 60001? A może też by doleciał do 90k? :)

Niestety, historia nie pozwala na gdybanie, to wolno tylko Wołoszańskiemu :D
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: schizofretka »

Patrząc po innych kampaniach i wypowiedziach w tym wątku można być całkiem pewnym, że gra by nie wyszła. Kampanie, które mają 50% na tydzień przed zakończeniem nigdy się nie udają. Nawet, gdyby było tylu chętnych, to niewielu z nich 'zamroziłoby pieniądze' na okres zwrotu nie wierząc w wydanie. Poza tym występuje na kickstarterze efekt sprzężenia zwrotnego - kampania odnosi sukces, znaczy produkt musi coś w sobie mieć, znaczy więcej wspierających. Do tego przyrost wsparcia jest związany ze strech goalami - są to pieniądze od już wspierających, które nie pojawiłyby się, gdyby gra nie osiągnęła progu.


Sent from my iPad42 using Tapatalk and a tardis
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: ernin »

I kolejny próg osiągnięty.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: xelos80 »

schizofretka pisze:Patrząc po innych kampaniach i wypowiedziach w tym wątku można być całkiem pewnym, że gra by nie wyszła. Kampanie, które mają 50% na tydzień przed zakończeniem nigdy się nie udają. Nawet, gdyby było tylu chętnych, to niewielu z nich 'zamroziłoby pieniądze' na okres zwrotu nie wierząc w wydanie. Poza tym występuje na kickstarterze efekt sprzężenia zwrotnego - kampania odnosi sukces, znaczy produkt musi coś w sobie mieć, znaczy więcej wspierających. Do tego przyrost wsparcia jest związany ze strech goalami - są to pieniądze od już wspierających, które nie pojawiłyby się, gdyby gra nie osiągnęła progu.


Sent from my iPad42 using Tapatalk and a tardis
Dokładnie tak samo myslę. Bez Strefy pewnie skonczyło by się na ok 45-50 tys.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mig »

Tylko ze w finansowaniu na Kickstarterze pieniądze nie są automatycznie pobierane (tak kojarzę). A na wspieram.to owszem. I to mogło powodować, ze stosunkowo dużo wspierających czekało ze wsparciem do ostatniej chwili. Wiec nie jestem pewien na ile pewne schematy wspierania z KS mogą byc przenoszone na nasze podwórko.

Nic to, ważne sie sie udało :) teraz trzeba trzymać kciuki, żeby gra okazała się dobra. :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: schizofretka »

Indiegogo blokuje, a tam jest tak samo.


Sent from my iPad42 using Tapatalk and a tardis
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Drakkainen »

Osobiście uważam, że każdy kto zakupił grę przed wsparciem Strefy powinien otrzymać jakiś liścik od RedImpa z podziękowaniem za wiarę w projekt. Niestety, ale kiedy patrzę na sumę uzyskaną już po tym jak ktoś z zewnątrz wyłożył kasę, to stwierdzam że mało wiary w naszej społeczności, a więcej ostrożności i asekuranctwa. Sprawa PLO na wspieram.to pokazuje, że póki co w Polsce sprawdzą się projekty z mniejszą kwotą na zrealizowanie, a z dużą ilością celów powyżej.

To nie była kwestia zamrożenia kasy. Kupowanie gry na koniec kwietnia z dostawą po 4-ech miesiącach to wciąż jest zamrażanie kasy (tym bardziej że przecież będzie dystrybutor dokładnie tej wersji gry). Wiele osób po prostu nie wierzyło że się uda i trzymało swoje wsparcie w kieszeni żeby wpłacić na koniec kwietnia i odzyskać szybko pieniądze w maju.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mig »

Drakkainen pisze:
To nie była kwestia zamrożenia kasy. Kupowanie gry na koniec kwietnia z dostawą po 4-ech miesiącach to wciąż jest zamrażanie kasy (tym bardziej że przecież będzie dystrybutor dokładnie tej wersji gry). Wiele osób po prostu nie wierzyło że się uda i trzymało swoje wsparcie w kieszeni żeby wpłacić na koniec kwietnia i odzyskać szybko pieniądze w maju.
U mnie była. Było dla mnie różnica czy kupie coś z 6 miesięcznym, czy 4 miesięcznym wyprzedzeniem. Uznałem, ze środki wcześniejsze sensowniej bedzie wydać na gry, które dostanę od razu, a PLO sfinansować z kwietniowej wypłaty, a wiec na sam koniec kampanii. I byłem zdecydowany na takie działanie od samego początku akcji (po krótkich wątpliwościach czy w ogóle warto wspierać).
Nie będę się wypowiadał jak to wyglądało u innych: czy to brak wiary w sukces, czy tak jak u mnie postanowienie o udzieleniu wsparcia w ostatnim możliwym momencie (z pełną świadomością, ze jest ryzyko, ze wsparcie późniejsze ma słabsze oddziaływanie marketingowe i promocyjne, co moze skutkować fiaskiem projektu), ale nie sądzę, żebym bym absolutnym wyjątkiem w tej kwestii (co zresztą z kilku wypowiedzi na forum wynikało).
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5831
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 407 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: KubaP »

Słuchajcie, co by nie było, jak by się nie potoczyło, ważne, że fundusze się zebrały i gra będzie i wszyscy zainteresowani spędza nad nią długie godziny :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mig »

KubaP pisze:Słuchajcie, co by nie było, jak by się nie potoczyło, ważne, że fundusze się zebrały i gra będzie i wszyscy zainteresowani spędza nad nią długie godziny :)
+1 :)

Wcześniejszymi wpisami nie chciałem hejtowac. Po prostu ciekawi mnie to czy były szanse na sfinansowanie siłami graczy. Nie po to, by wykazać, ze decyzja o wsparciu przez Sferę była zła, ale z czystego zainteresowania, czy tego typu projekt jest na obecnym etapie możliwy do sfinansowania siłami graczy.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5605
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 792 times
Been thanked: 1237 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

KubaP pisze:Słuchajcie, co by nie było, jak by się nie potoczyło, ważne, że fundusze się zebrały i gra będzie i wszyscy zainteresowani spędza nad nią długie godziny :)
Jak rzadko masz mój +1 ;) ciekawe kiedy doczekamy się instrukcji, chętnie nauczyłbym się gry na pamięć zanim ją dostanę.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1559
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 106 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Muad'Dib »

Ja strasznie nie lubię takiego "polskiego" negowania sukcesu. Gra zostanie wydana, sumę zebrano z nadwyżką i to jest najważniejsze. Być może kolejne produkty firmy szybciej zbiorą chętnych (jeśli znowu będzie zbiórka) jeśli gra faktycznie okaże się bardzo dobra. Na co zresztą liczę podwójnie gdyż sam też zainwestowałem. To jak negowanie sukcesu Danii na Euro w 1992. Ich szczęściem było wykluczenie Jugosławii tak samo być może szczęściem dla wydawnictwa była duża inwestycja z zewnątrz. Mnie tylko ciekawi ile gra będzie kosztowała w normalnej dystrybucji.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 378 times
Been thanked: 94 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: farmer »

Mnie raczej ciekawi czy i jakie dodatkowe elementy dodatkowe będzie zawierała gra w szerszej dystrybucji :)
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
ODPOWIEDZ