Android: Netrunner na 3 osoby

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Android: Netrunner na 3 osoby

Post autor: splocki »

Czy ktoś spotkał się z modyfikacją zasad, które pozwalają na grę w trzy osoby.
Pytam, bo mam stałą planszówkową ekipę i chcielibyśmy razem zagrać w Netrunnera.
Teraz to jeden czeka, a dwóch gra i trochę to denerwuje, zwłaszcza tego, który czeka.

Będę bardzo wdzięczny, za jakieś informację.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner na 3 osoby

Post autor: donmakaron »

Gdzieś na bgg zaproponowano taki wariant - dwóch runnerów na jedną korporację, ale wyszła z tego bardzo nierówna gra. Jedyne warianty (jak dotąd) warte uwagi, wymagają parzystej liczby graczy.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Android: Netrunner na 3 osoby

Post autor: rattkin »

Rozwiązanie jest bardzo proste - znaleźć czwartą osobę :)

Gra jest przeznaczona na 2 osoby i granie w jakieś wydziwione warianty to tylko psucie sobie zabawy. Na 3 można zagrać w coś innego przecie (np. Seasons).
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner na 3 osoby

Post autor: Andy »

donmakaron pisze:Jedyne warianty (jak dotąd) warte uwagi, wymagają parzystej liczby graczy.
Jest interesujący wariant (nb. "odkryty" przez splockiego) dla nieparzystej liczby graczy, a konkretnie dla jednego. ;)

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 19&t=26719
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Android: Netrunner na 3 osoby

Post autor: splocki »

Znalazłem właśnie wariant na 3-4 osoby:
http://boardgamegeek.com/thread/1019609 ... er-variant

Nie ukrywam, że bardziej zależy mi na stworzeniu wariantu, w którym netrunnerzy są niezależni i nie współpracują. Czyli mamy rywalizację między graczami. W wariancie powyżej runnerzy działają razem.

W poście z BGG spodobała mi się kolejność: C, R1, C, R2 (jeżeli by się dobrze zastanowić to może i nawet C, R3, C, R4 - rozmarzyłem się, ale wyobraźcie sobie atak kilku runnerów na korporację, wyszła by z tego niezła batalia)

Początkowe przemyślenia (jeszcze nic z tego nie testowałem):
1. Zrezowany LÓD jest widoczny dla wszystkich
2. Korp może instalować jeden serwer proxy:
- nie można przed nim instalować lodu,
- można w nim instalować lód, koszt rezowania -2 kredyty (netrunner musi się z nim spotkać)
- nie można instalować na nim upgradów,
- może zawierać tylko jedną kartę,
- każdy projekt lub aktywa ma automatycznie +2 awansu,
- każdy projekt, który się znajduje na serwerze proxy może być ukończony dopiero w kolejnej turze Korporacji,
- skok na ten serwer zawsze kosztuje Runnera 2 kredyty i automatycznie otrzymuje on jednego taga.
3. Runnerzy mają do dyspozycji Host (obszar instalacji programów współdzielonych):
- koszt instalacji taki jak na karcie,
- koszt wykorzystania programu zainstalowanego przez innego runnera to 1 kredyt przekazywany do zasobów ogólnych.
- wszelkie dopłaty do programów przekazywane są właścicielowi programu (nie do głównych zasobów)
- Korporacja może kasować każdy program zainstalowany na Hoście poświęcając na to 1 klik i płacąc koszt instalacji.
4. Netrunnerzy nie mogą wykorzystywać żadnych kart innego Runnera z wyjątkiem tych zainstalowanych na Hoście.
5. Korporacja nie ponosi dodatkowych kosztów za instalacji kolejnych LOD’ów na jednym serwerze.

To tyle, a teraz sprowadźcie mnie na ziemię ;)
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Android: Netrunner na 3 osoby

Post autor: splocki »

Sam sprowadziłem się na ziemię ;)
Wnioski po 5 grach na 3 osoby

Pomysł z hostem nie działa - Runnerzy nie chcą się dzielić programami i tym samym pomagać innemu Runnerowi.
Serwer Proxy nie był używany.
Kolejność C, R1, C, R2 za bardzo wzmacnia korporację.

Po zmodyfikowaniu kolejności na taką: Corpo, Runnerzy (wykonują kliki na zmianę: R1, R2, R1, R2, R1, R2, R1, R2. Runner który potrzebował wykonać dwa kliki na raz, mijał następną kolejkę).
Po dodaniu Korporacji dodatkowego klika (w sumie 4), oraz zniesieniu kosztu instalacji kolejnego lodu, było już zdecydowanie lepiej.
Na 6 rozegranych gier Korporacja - 3, Runner1 - 2, Runner2 - 1

Ale trzeba to jeszcze ograć, żeby dokładnie wszytko sprawdzić.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Android: Netrunner na 3 osoby

Post autor: Rafal_Kruczek »

splocki pisze:Czy ktoś spotkał się z modyfikacją zasad, które pozwalają na grę w trzy osoby.
Pytam, bo mam stałą planszówkową ekipę i chcielibyśmy razem zagrać w Netrunnera.
Teraz to jeden czeka, a dwóch gra i trochę to denerwuje, zwłaszcza tego, który czeka.

Będę bardzo wdzięczny, za jakieś informację.
Jesli macie duzo miejsca i podzielną uwagę jest "modyfikacja", która każda grę dwuosobowa moze przekstałcić w gre 3 osobowa.
Gracze A, B i C grają trzy dwuosobowe partie jednoczesnie A z B, B z C, i C z A. A poniewaz gracze w netrunnera zawsze maja 2 talie nie wymaga to nawet dodatkowych kart. Potem mozna zagrać kolejne 3 partie zamieniajac sie rolami.
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Android: Netrunner na 3 osoby

Post autor: splocki »

Udało się rozegrać kilkanaście partii na 3 osoby nie modyfikując specjalnie zasad.
Kolejność graczy: Korpo, Runner1, Korpo, Runner2.
Modyfikacja zasad: Korporacja nie dobiera karty na początku swojej tury.
Balans: okazało się, że grając na trzech nie ma wiodącej strony, która z reguły wygrywa. W początkowej fazie gry to Runnerzy mają pole do popisu, ale z czasem Korporacja rośnie w siłę.

Uwaga ogólna:
Skład zestawu, którym graliśmy: (Core Set x1, Tworzyć i kontrolować i 3 datapacki). Rozgrywka raczej nadaje się do luźnego grania, zarażania nowych graczy i oswajania zasad. Poziom emocji jest porównywalny z grą na 2 osoby. Gra tym wariantem to na prawdę niezła zabawa.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Android: Netrunner na 3 osoby

Post autor: pattom »

splocki pisze:Udało się rozegrać kilkanaście partii na 3 osoby nie modyfikując specjalnie zasad.
Kolejność graczy: Korpo, Runner1, Korpo, Runner2.
Modyfikacja zasad: Korporacja nie dobiera karty na początku swojej tury.
Balans: okazało się, że grając na trzech nie ma wiodącej strony, która z reguły wygrywa. W początkowej fazie gry to Runnerzy mają pole do popisu, ale z czasem Korporacja rośnie w siłę.

Uwaga ogólna:
Skład zestawu, którym graliśmy: (Core Set x1, Tworzyć i kontrolować i 3 datapacki). Rozgrywka raczej nadaje się do luźnego grania, zarażania nowych graczy i oswajania zasad. Poziom emocji jest porównywalny z grą na 2 osoby. Gra tym wariantem to na prawdę niezła zabawa.
Rozumiem, że dalej gra toczy się o 7 punktów i runnerzy niezależnie od siebie je zdobywają i nie sumują ich ?
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Android: Netrunner na 3 osoby

Post autor: splocki »

Tak, chciałem jak najmniej ingerować w oryginalne zasady.
Opisałem też na blogu ten wariant:
http://winonboard.blogspot.com/2014/04/ ... osoby.html
Oczywiście jestem otwarty na wszelkie sugestie i uwagi.
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Android: Netrunner na 3 osoby

Post autor: splocki »

Mrshayla1676 pisze:Witam serdecznie! Zdjęcia muszą być bardzo wyraźne i muszą odzwierciedlać rzeczywisty wygląd produktu. Niestety często mamy do czynienia z oszustami, którzy przerabiają fotki w programach graficznych!
Nic nie kumam...
ODPOWIEDZ