Suburbia (Ted Alspach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1913
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 149 times
Been thanked: 173 times

Re: Suburbia

Post autor: tomuch »

Już wiadomo, kiedy dodatek trafi do sklepów?
Bo całe zamówienie leży w sklepie i czeka już tylko na to... :wink:
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Suburbia

Post autor: rastula »

tomuch pisze:Już wiadomo, kiedy dodatek trafi do sklepów?
Bo całe zamówienie leży w sklepie i czeka już tylko na to... :wink:
z fb

"dziś / jutro podamy informację"


mało precyzyjne ;)
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Suburbia

Post autor: tokage »

Niestety to trochę niezależne od nas - pliki zostały wysłane wczoraj do drukarni. Niestety nie dowiedzieliśmy się nic na temat tego kiedy kafelki będą drukowane. Jak tylko dostaniemy jakieś informacje od drukarni to będziemy pisać.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Suburbia

Post autor: rastula »

tokage pisze:Niestety to trochę niezależne od nas - pliki zostały wysłane wczoraj do drukarni. Niestety nie dowiedzieliśmy się nic na temat tego kiedy kafelki będą drukowane. Jak tylko dostaniemy jakieś informacje od drukarni to będziemy pisać.


nikt was nie oskarża ;)


po prostu chcielibyśmy wiedzieć kiedy zagramy...


no ale widać nie tak szybko, raczej tygodnie niż dni...
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Suburbia

Post autor: tokage »

Mam nadzieję że na dniach się coś wyjaśni, a czekanie zostanie odpowiednio wynagrodzone ;)
Awatar użytkownika
siemin_
Posty: 166
Rejestracja: 07 kwie 2011, 18:49
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Suburbia

Post autor: siemin_ »

I jak? Będzie za miesiąc / tydzień / jutro?
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Suburbia

Post autor: tokage »

Na pewno weźmiemy ze sobą trochę dodatków do Gdańska na Gramy. Jak ktoś będzie chciał się zaopatrzyć i zagrać w wersję jeszcze bez poprawionego kafelka to będzie miał okazję. Kafelki doślemy pocztą jak tylko do nas dojadą. Do sklepów jednak chcemy żeby trafił już komplet. Paczki do sklepów i hurtowni są już przygotowane i czekają tylko na doklejenie im brakujących kafelków.
Awatar użytkownika
ciamoslaw
Posty: 16
Rejestracja: 15 wrz 2010, 15:34
Lokalizacja: Kiełczów/Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Suburbia

Post autor: ciamoslaw »

Wiadomo już coś może?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Suburbia

Post autor: rastula »

patrząc ile to trwa w przypadku Wiedźm, to chyba jeszcze poczekamy :(
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Suburbia

Post autor: tokage »

Może to brzmi nie najlepiej, ale ostatnią wiadomość z fabryki dostaliśmy 9 dni temu. Cóż, nie są najlepiej skomunikowaną firmą świata. Te 9 dni temu pisali że się drukuje. Podejrzewam że przyjedzie razem z dodrukiem Suburbii na początku grudnia.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Suburbia

Post autor: Pixa »

Z najnowszych wiesci od Planszoweczki - pre-order z poprawionym kafelkami do 6 grudnia trafi do sprzedazy. Za czekanie dla tych co zamowili - rekompensata - dodatkowy kafelek - Hala Stulecia :-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2061
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 137 times
Been thanked: 355 times

Re: Suburbia

Post autor: walkingdead »

Jak się spisuje wariant jednoosobowy?
zielok
Posty: 98
Rejestracja: 27 sie 2012, 11:13
Lokalizacja: Bobrowniki/Chorzów

Re: Suburbia

Post autor: zielok »

walkingdead pisze:Jak się spisuje wariant jednoosobowy?
Moim zdanie spisuje się świetnie. Naprawdę bardzo przyjemna rozgrywka która dorównuje partii wieloosobowej w wielu aspektach. Owszem nie ma podbierania kafelków czy samej emocji gry z kimś (bo być nie może) ale rozgrywka jest naprawdę satysfakcjonująca. Podsumowując to jest to bardzo dobry tryb solo.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Suburbia

Post autor: espresso »

Mnie tak średnio się spodobał. Bez podbierania kafelków przeciwnikom pozostaje tylko łamigłówka. Jako uzupełnienie gry wieloosobowej lub trening jest ok, ale nie kupiłabym tej gry tylko dla wariantu solo.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2061
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 137 times
Been thanked: 355 times

Re: Suburbia

Post autor: walkingdead »

Zielok, dziękuję za szybką odpowiedź.

Oczywiście,tryb solo nie będzie głównym zastosowaniem dla gry.
Awatar użytkownika
siemin_
Posty: 166
Rejestracja: 07 kwie 2011, 18:49
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Suburbia

Post autor: siemin_ »

Tryb solo dobry, do tego są dwa tryby solo. Nie tak łatwo wykręcić dobre wyniki.
A co do dodatku grał już ktoś? Jak wrażenia?
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Suburbia

Post autor: Pixa »

Dodatek to przede wszystkim nowe kafelki - jest kilka naprawde ciekawych budynkow, choc odnosze wrazenie, ze na ogol sa "silniejsze" niz te z podstawki. Mily bonus za zwloke - Hala Stulecia.

Oprocz tego bonusy i misje, ktore nie tak latwo jest wykrecic, a daja spore zyski i fajnie sie o nie rywalizuje.

Zostaly jeszcze granice, ktore jednak nieszczegolnie przypadly mi do gustu. Dobra granica potrafi dac bardzo (zbyt?) duze korzysci.

Generalnie dodatek jest ok, ale nie powala na ziemie (z drugiej strony ciezko wymyslec co jeszcze mogloby sie w nim znalezc). Szkoda jedynie, ze nie dano planszy dla 5 gracza - musialem robic swoja.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Suburbia

Post autor: c08mk »

Dodatek ma fajną zawartość merytoryczną, która może urozmaicić grę ale nie polecam ze względu na wady (chyba że to tylko moja kopia jest wadliwa).

Pierwszą wadą było błędne wydrukowanie dwóch kafelków, przez co premiera się opóźniła o dwa miesiące. Została dodrukowana errata + bonusowa Hala stulecia ale ... errata została wydrukowana dołem na górze. Każdy kto ma grę wie co to znaczy. Każdy kafelek ma część płaską (jezioro) i lekko wypukłą (obszar). Dzięki błędowi zawsze będziemy wiedzieli gdzie te "poprawione" kafelki się pojawią.

Krótko - dwa kafelki do śmieci zostały wymienione na cztery kafelki do śmieci.

Zobaczymy jak to wydawca rozwiąże, bo jeżeli tak jak za PRLu (bierz i ciesz się że w ogóle jest) to zwrócę dodatek. Podstawka będzie musiała wystarczyć.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Suburbia

Post autor: tokage »

c08mk pisze:Dodatek ma fajną zawartość merytoryczną, która może urozmaicić grę ale nie polecam ze względu na wady (chyba że to tylko moja kopia jest wadliwa).

Pierwszą wadą było błędne wydrukowanie dwóch kafelków, przez co premiera się opóźniła o dwa miesiące. Została dodrukowana errata + bonusowa Hala stulecia ale ... errata została wydrukowana dołem na górze. Każdy kto ma grę wie co to znaczy. Każdy kafelek ma część płaską (jezioro) i lekko wypukłą (obszar). Dzięki błędowi zawsze będziemy wiedzieli gdzie te "poprawione" kafelki się pojawią.

Krótko - dwa kafelki do śmieci zostały wymienione na cztery kafelki do śmieci.

Zobaczymy jak to wydawca rozwiąże, bo jeżeli tak jak za PRLu (bierz i ciesz się że w ogóle jest) to zwrócę dodatek. Podstawka będzie musiała wystarczyć.
Bez nerwów proszę.
Premiera opóźniła się o miesiąc, właściwie bez naszej winy zresztą. Dostaliśmy możliwość zrobienia rekompensaty - Hali Stulecia która jest niedostępna gdziekolwiek indziej na świecie. I znów nie z z naszej winy ktoś dał ciała w drukarni. Informację dostaliśmy i potwierdziliśmy wczoraj. Czekamy na reakcje drukarni, bo okazało się że Japończycy mają ten sam problem. Ciągle masz dodatek w której 95% zawartości działa (2 źle wydrukowane kafelki z prawie 60) . Jeśli ktoś poczuł się dotknięty - bardzo przepraszamy, uwierzcie nam - zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy żeby gra mogła trafić w wasze ręce jak najszybciej i jak najlepiej wydana. Jak tylko dostaniemy informacje z drukarni jak proponują rozwiązać ten problem to wrzucimy informację na stronę.
TTR_1983
Posty: 3936
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Suburbia

Post autor: TTR_1983 »

lol. chyba od następnego zamówienia trzeba zmienić drukarnię. dla polskiego gracza nie ma żadnego znaczenia, że Japończycy mają ten sam problem. Ta drukarnia to jacyś partacze są.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Suburbia

Post autor: tokage »

Niestety nie mamy na to wpływu. Od pierwszego druku podstawki próbujemy namówić Teda na zmianę drukarni.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5831
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 407 times

Re: Suburbia

Post autor: KubaP »

mulek18 pisze:lol. chyba od następnego zamówienia trzeba zmienić drukarnię. dla polskiego gracza nie ma żadnego znaczenia, że Japończycy mają ten sam problem. Ta drukarnia to jacyś partacze są.
Ludzie przestańcie! Jak można o głupie 2 żetony tak od tylu miesięcy płakać?
Awatar użytkownika
siemin_
Posty: 166
Rejestracja: 07 kwie 2011, 18:49
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Suburbia

Post autor: siemin_ »

Nie ma co płakać, ważne, że po miesiącu w końcu dodatek dotarł. Granice moim zdaniem są ciekawym urozmaiceniem, a nowe kafelki jeszcze się wyjaśnią.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2013, 19:38 przez siemin_, łącznie zmieniany 1 raz.
TTR_1983
Posty: 3936
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Suburbia

Post autor: TTR_1983 »

KubaP pisze:
mulek18 pisze:lol. chyba od następnego zamówienia trzeba zmienić drukarnię. dla polskiego gracza nie ma żadnego znaczenia, że Japończycy mają ten sam problem. Ta drukarnia to jacyś partacze są.
Ludzie przestańcie! Jak można o głupie 2 żetony tak od tylu miesięcy płakać?
a gdzie ja płaczę? nie rozumiem dlaczego mnie cytujesz, jak nigdzie nie napisałem że w ogóle dodatek kupiłem. wyraziłem tylko swoje zdanie na temat zaistniałej sytuacji.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5831
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 407 times

Re: Suburbia

Post autor: KubaP »

mulek18 pisze:
KubaP pisze:
mulek18 pisze:lol. chyba od następnego zamówienia trzeba zmienić drukarnię. dla polskiego gracza nie ma żadnego znaczenia, że Japończycy mają ten sam problem. Ta drukarnia to jacyś partacze są.
Ludzie przestańcie! Jak można o głupie 2 żetony tak od tylu miesięcy płakać?
a gdzie ja płaczę? nie rozumiem dlaczego mnie cytujesz, jak nigdzie nie napisałem że w ogóle dodatek kupiłem. wyraziłem tylko swoje zdanie na temat zaistniałej sytuacji.
A, sorry, skoro po prostu wypowiadasz się w temacie, który Cię nie dotyczy i nie interesuje, to faktycznie nie powinienem był cytować.

Ad rem: Sądząc po tym, jak wydawnictwo do tej pory radzi sobie z sytuacją, spałbym spokojnie i nie siał paniki. Do każdego zainteresowanego kafle z pewnością dotrą.
ODPOWIEDZ