Descent 2nd 5 graczy 2 ataki potworów

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Descent 2nd 5 graczy 2 ataki potworów

Post autor: Rocy7 »

W trakcie ostatniej sesji w Descent II edycje całkiem przypadkowo ( z niedoczytania instrukcji) zastosowaliśmy pewną zasadę.
W instrukcji jest że potwory
Atak: Potwór atakuje bohatera (patrz „Atak” na stronie 9). W przeciwieństwie do bohaterów, potwory mogą atakować tylko raz podczas danej aktywacji. Akcja potwora: Niektóre potwory posiadają specjalne akcje oznaczone na ich kartach symbolem . Jeśli specjalna akcja pozwala potworowi na wykonanie ataku, tę akcję uważa się za jeden atak potwora podczas tej aktywacji.
My zaś w grze na 5 graczy graliśmy że Mroczny Władca mógł atakować potworami 2 razy podczas danej aktywacji i nie było w zasadzie czuć żadnej nierównowagi a rozgrywka była wyrównana i emocjonująca. Muszę jednak zaznaczyć iż nie wykorzystywaliśmy w zasadzie specjalnych akcji potworów więc nie wiem czy 2 akcje potworów w rundzie nie zaburzyły by równowagi. Zawsze można spróbować alternatywnie:
1) 1 atak+ 1 akcja specjalna potwora
2) 2 "zwykłe" ataki potwora.


Jedyną misją gdy MW miał wyraźną przewagę było 2 spotkanie Zamku Dederin ale może to wynika ze specyfiki przygody.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4042
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Descent 2nd 5 graczy 2 ataki potworów

Post autor: AkitaInu »

A jak graliście do tej pory ? (w 6 osób oczywiście)

Ja zamierzam grać w 6 osób i własnie nie wiem co będzie lepsze. Myslałem też żeby dołożyć czarną kostkę do każdego bohateria lub dawać jedną otwartą grupe dodatkowo.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Descent 2nd 5 graczy 2 ataki potworów

Post autor: Rocy7 »

Graliśmy w maksymalnym składzie dopuszczalnym przez grę czyli 5 osób. 1 Władca, 4 bohaterów.
ODPOWIEDZ