Zapowiedzi gier w Polsce

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Przemek Bard.pl »

Już w połowie grudnia, nakładem naszego wydawnictwa, wydana zostanie gra "Imperium w 8 minut" (Eight minute empire).
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: TTR_1983 »

Rebel właśnie ogłosił na fejsie, ze w styczniu wyda polską edycję gry karcianej World of Tanks
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Karit »

AkitaInu pisze:A ja mam takie pytanie (wybaczcie jeżeli już to było w tym temacie ale się nie doszukałem).
Czy 4 edycja alien frontiers będzie PL? I czy dodatki też są planowane w PL?
Pozdrawiam :)
AF w Polsce ma wydać LocWorks pod nazwą Aurora, nie wiem jednak która to wersja AF. Do tej pory premiera wielokrotnie się przeciągała i wiele osób zaczęło w nią już wątpić. LocWorks zastrzega że gra ukaże się jeszcze w tym roku. Patrząc jednak jak idzie praca nad podstawką, wątpię aby szybko lub kiedykolwiek ukazały się dodatki...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Karit »

Przemek Bard.pl pisze:Już w połowie grudnia, nakładem naszego wydawnictwa, wydana zostanie gra "Imperium w 8 minut" (Eight minute empire).
Wiadomo jaka będzie SCD? Wersja angielska była trochę za droga...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Przemek Bard.pl »

Nie mogę jeszcze podać tej informacji, a nie chciałbym skłamać. Myślę jednak że okolice ceny BANG! są całkiem realne.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Curiosity »

Karit pisze: AF w Polsce ma wydać LocWorks pod nazwą Aurora, nie wiem jednak która to wersja AF.
To jest (zdaje się) 3 edycja, ta z "normalnymi" kośćmi.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: AkitaInu »

Curiosity pisze:
Karit pisze: AF w Polsce ma wydać LocWorks pod nazwą Aurora, nie wiem jednak która to wersja AF.
To jest (zdaje się) 3 edycja, ta z "normalnymi" kośćmi.
Dokładnie (niestety), tutaj mail z wydawnictwa:

W dniu 26 września 2013 18:53 użytkownik Piotr Burzykowski [LocWorks] <piotr@locworks.net> napisał:
Tak, będzie 4. wydanie angielskie (Clever Mojo Games) i 1. wydanie
europejskie (LocWorks)

2013/9/26 Andrzej Kaczor <kaczor.andrzej@gmail.com>:
> Mam jeszcze takie pytanie (ponieważ myslałem że 4 edycja będzie wydana, nie
> trzecia). To będą dwa niezalezne wydania?
>
> Pozdrawiam
> Andrzej
>
>
>
> W dniu 26 września 2013 16:38 użytkownik Piotr Burzykowski [LocWorks]
> <piotr@locworks.net> napisał:
>
>> Pierwsza edycja europejska oparta na 3. wydaniu US.
>>
>> 2013/9/26 Andrzej Kaczor <kaczor.andrzej@gmail.com>:
>> > Super :)
>> >
>> > A która to będzie edycja ?
>> >
>> > pozdrawiam
>> > Andrzej


W sumie dziwi mnie czemu nie wydadzą wersji 4, no ale może sie nie znam :)
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: DarkSide »

Tycjan pisze:Informacyjnie:

Ze względów technicznych (zarządzanie i przeglądanie - forum nie jest do tego stworzone) dotychczasowa lista zapowiedzi oraz premier gier wydanych po polsku została przeniesiona na dedykowaną stronę na platformie ZnadPlanszy.pl - http://premiery.znadplanszy.pl.
Obecna forma pozwala na jej łatwiejsze przeglądanie (wyszukiwanie, filtry, sortowanie) oraz śledzenie (kanał RSS).
Zapraszam :)
Czy dałoby się mimo wszystko przywrócić zwykłą listę w starym temacie?
W starej wersji wchodziłem, "paczyłem" i już wiedziałem (ewentualnie z rzadka używałem CTRL+F). W nowej wersji tabelkowej naprawdę nieźle się trzeba nagimnastykować i naklikać. Jak dla mnie zrobił się trochę natłok informacji, którego nie daje się ogarnąć jednym spojrzeniem*.



*) Żeby było jasne. Absolutnie bardzo daleki jestem od stwierdzenia iż taka tabelka jest niefunkcjonalna, fatalnie wykonana czy też gópia (gdyby ktoś próbował zarzucać mi krytykanctwo, hejterstwo, czy też czepianie się). Po prostu dla mnie przeciętnego użytkownika jest ona zupełnie nieprzydatna.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2013, 20:44 przez DarkSide, łącznie zmieniany 1 raz.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: TTR_1983 »

też bym był za przywróceniem starej wersji. w nowej jakoś sztywne to wszystko.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Tycjan »

Wybaczcie, ale pomijając to co napisałem już wcześniej to obecne rozwiązanie ma szanse służyć nie tylko użytkownikom forum, ale również osobą, które na forum nie zaglądają. ZnadPlanszy chce być otwartą bazą wiedzy dla wszystkich lubiących planszówki.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: DarkSide »

Ale mi jeno chodziło o to by w starej formie było również, a nie zamiast ;)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: FortArt »

Ta lista na blogu jest OK. Zdecydowanie lepiej bo można filtrować. Natomiast informacje o aktualizacjach dalej powinny być wrzucane na forum, bo tu działa powiadomienie mailowe o nowych postach.

Dwa zastrzeżenia mam.
- Domyślne ograniczenie do 25 gier, a maksymalne do 75. A gdzie jest opcja "pokaż wszystko" (i dlaczego nie jest domyślna)? Wolałbym widzieć całą listę, a nie przeklikiwać się przez nią.
- Sortowanie wg czasu nie działa. Wrzesień, Przedsionek, Październik, Listopad, Kwartał IV, Kwartał III, Grudzień - to przecież nie ma sensu. Powinno być: 09, kw III, 10,11,12, kw IV, Przedsionek.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2013, 22:34 przez FortArt, łącznie zmieniany 1 raz.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: TTR_1983 »

Tycjan pisze:Wybaczcie, ale pomijając to co napisałem już wcześniej to obecne rozwiązanie ma szanse służyć nie tylko użytkownikom forum, ale również osobą, które na forum nie zaglądają. ZnadPlanszy chce być otwartą bazą wiedzy dla wszystkich lubiących planszówki.
Moim zdaniem takich nie ma :mrgreen: Jeśli ktoś zagląda na strony związane z planszówkami, to na to forum też.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Karit »

Myślę że Tycjan i tak wykonuje super robotę, na którą musi poświęcić trochę własnego czasu.

Jeśli niektórym tęskno do starej listy, to zamiast narzekać, powinni raczej wyrazić chęć pomocy.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 475 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: yosz »

FortArt pisze:Ta lista na blogu jest OK. Zdecydowanie lepiej bo można filtrować. Natomiast informacje o aktualizacjach dalej powinny być wrzucane na forum, bo tu działa powiadomienie mailowe o nowych postach.
Na liście jest RSS ze zmianami. Jak nie korzystasz z RSS Readera i chcesz dostawać maile to możesz użyć IFTTT.com - ustawiasz regułę, że jak coś nowego pojawi się w RSS to ma Ci wysłać maila i voila.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Tycjan »

FortArt pisze:...Natomiast informacje o aktualizacjach dalej powinny być wrzucane na forum, bo tu działa powiadomienie mailowe o nowych postach.
...
Dwa zastrzeżenia mam.
- Domyślne ograniczenie do 25 gier, a maksymalne do 75. A gdzie jest opcja "pokaż wszystko" (i dlaczego nie jest domyślna)? Wolałbym widzieć całą listę, a nie przeklikiwać się przez nią.
- Sortowanie wg czasu nie działa. Wrzesień, Przedsionek, Październik, Listopad, Kwartał IV, Kwartał III, Grudzień - to przecież nie ma sensu. Powinno być: 09, kw III, 10,11,12, kw IV, Przedsionek.
ad. 1: Jest RSS (link widoczny jest na stronie, http://premiery.znadplanszy.pl/feed), który informuje o wszystkich zmianach na liście.
ad. 2: Pomyślimy o tym.
ad. 3: Jak nie działa? W rozwijanej liście jest: Styczeń... Grudzień, Kw. 1... Kw. 4, Przedsionek - Zdjęcia, a domyślnie jest wyświetlana lista z danego miesiąca.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: FortArt »

RSS to jednak bardziej kłopotliwe narzędzie niż mailowe powiadomienia z forum. Pocztę komp/telefon sprawdza mi co kwadrans i jak dałeś nowy wpis to. miałem o tym info natychmiast, do RSSa trzeba by jakiś widget instalować.

Kliknij na strzałki sortowania przy napisie Miesiac/Kwartał, a przekonasz się, że sortuje się niepoprawnie.

PS. Dzięki za prowadzenie listy
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Tycjan »

FortArt pisze:RSS to jednak bardziej kłopotliwe narzędzie niż mailowe powiadomienia z forum. Pocztę komp/telefon sprawdza mi co kwadrans i jak dałeś nowy wpis to. miałem o tym info natychmiast, do RSSa trzeba by jakiś widget instalować.
Kliknij na strzałki sortowania przy napisie Miesiac/Kwartał, a przekonasz się, że sortuje się niepoprawnie.
Innym właśnie bardzo podoba się RSS :) Polecam usługę, o której wspominał Yosz - IFTTT.com. W razie kłopotów pomożemy to skonfigurować.

Co do "złego sortowania" to źle zrozumiałem. To co napisałeś jest spowodowane sortowaniem alfabetycznym. Ponownie jak z wyświetlaniem wszystkiego zobaczymy co można z tym zrobić.

Wszystkie swoje siły obecnie skierowaliśmy z Yoszem na platformę ZP i tam staramy się wszystko robić co związane jest z planszówkami. Wiem, że niektórzy z tym się nie zgadzają, ale istnieje świat graczy nie związany z forum :) Stawiamy na otwartość naszego hobby stąd tak realizujemy nasze pomysły. Jesteśmy jednak świadomi, że wszystkim nie dogodzimy, staramy się jednak robić to jak najlepiej możemy.

Nie chcę, żeby ktoś nas oskarżył o OT, dlatego zapraszam do odpowiedniego miejsca na te dyskusje :) http://goo.gl/bpjuJS

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: rastula »

Karit pisze:Myślę że Tycjan i tak wykonuje super robotę, na którą musi poświęcić trochę własnego czasu.

Jeśli niektórym tęskno do starej listy, to zamiast narzekać, powinni raczej wyrazić chęć pomocy.

+1
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: DarkSide »

Widzę, że część chyba nie zrozumiała mych pobudek wyrażenia opinii w tym temacie :/

- Również uważam że Tycjan wykonuje fantastyczną robotę i to nie tylko (przede wszystkim "nie tylko") w związku z monitorowaniem zapowiedzi gier w Polsce. Tabelkowy sposób zorganizowania pachnie z daleka porządną robotą i kupą czasu poświęconą na ogarnięcie tego wszystkiego. Pełen szacun.
- "Wujkom dobra rada" ślę wyjaśnienie, iż jakiś czas temu proponowałem Tycjanowi pomoc na privie w kwestii prowadzenia owej starej wersji planów wydawniczych. (Nie jestem z tych co to stoją z boku i tylko pokazują paluchem co należałoby zrobić). Co więcej mogę publicznie w tej chwili ponowić chęć pomocy w prowadzeniu starej wersji "planów wydawniczych".
- Może jeszcze raz wytłumaczę o co mi chodziło:

W starej wersji od wejścia na stronę z informacjami do pełnego rozeznania mijało z grubsza 5-7 sekund. Miałem pełny aktualny obraz sytuacji na rynku wydawniczym. 1 kliknięcie, 2-3 pociągnięcia kółeczkiem na myszce. finito.
Obecnie trzeba wejść, pobawić się filtrami, z uwagi na układ tabelkowy spis jest mocno rozstrzelony, w dodatku z uwagi na spor ilość tytułów czasem trzeba przewinąć kilka stron. Mnóstwo klikania, przewijania rzędów w tabeli i znacznie znacznie więcej czasu potrzebne by dowiedzieć się tego samego co w starej wersji.
I tylko o to mi chodziło. Dlatego proszę o nie dorabianie do tego jakiejś filozofii czy też przypisywanie mi jakichś złych intencji.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2013, 13:52 przez DarkSide, łącznie zmieniany 1 raz.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: sirkozi »

DarkSide pisze: W starej wersji od wejścia na stronę z informacjami do pełnego rozeznania mijało ej 5-7 sekund. Miałem pełny aktualny obraz sytuacji na rynku wydawniczym. 1 kliknięcie, 2-3 pociągnięcia kółeczkiem na myszce. finito.
Obecnie trzeba wejść, pobawić się filtrami, z uwagi na układ tabelkowy spis jest mocno rozstrzelony, w dodatku z uwagi na spor ilość tytułów czasem trzeba przewinąć kilka stron. Mnóstwo klikania, przewijania rzędów w tabeli i znacznie znacznie więcej czasu potrzebne by dowiedzieć się tego samego co w starej wersji.
I tylko o to mi chodziło. Dlatego proszę o nie dorabianie do tego jakiejś filozofii czy też przypisywanie mi jakichś złych intencji.
+1
TTR_1983
Posty: 3923
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: TTR_1983 »

DarkSide pisze:Widzę, że część chyba nie zrozumiała mych pobudek wyrażenia opinii w tym temacie :/

- Również uważam że Tycjan wykonuje fantastyczną robotę i to nie tylko (przede wszystkim "nie tylko") w związku z monitorowaniem zapowiedzi gier w Polsce. Tabelkowy sposób zorganizowania pachnie z daleka porządną robotą i kupą czasu poświęconą na ogarnięcie tego wszystkiego. Pełen szacun.
- "Wujkom dobra rada" ślę wyjaśnienie, iż jakiś czas temu proponowałem Tycjanowi pomoc na privie w kwestii prowadzenia owej starej wersji planów wydawniczych. (Nie jestem z tych co to stoją z boku i tylko pokazują paluchem co należałoby zrobić). Co więcej mogę publicznie w tej chwili ponowić chęć pomocy w prowadzeniu starej wersji "planów wydawniczych".
- Może jeszcze raz wytłumaczę o co mi chodziło:

W starej wersji od wejścia na stronę z informacjami do pełnego rozeznania mijało ej 5-7 sekund. Miałem pełny aktualny obraz sytuacji na rynku wydawniczym. 1 kliknięcie, 2-3 pociągnięcia kółeczkiem na myszce. finito.
Obecnie trzeba wejść, pobawić się filtrami, z uwagi na układ tabelkowy spis jest mocno rozstrzelony, w dodatku z uwagi na spor ilość tytułów czasem trzeba przewinąć kilka stron. Mnóstwo klikania, przewijania rzędów w tabeli i znacznie znacznie więcej czasu potrzebne by dowiedzieć się tego samego co w starej wersji.
I tylko o to mi chodziło. Dlatego proszę o nie dorabianie do tego jakiejś filozofii czy też przypisywanie mi jakichś złych intencji.
+1
Dlatego właśnie napisałem, że jakoś to sztywne wszystko. To, że jest nowy projekt pt. Znad Planszy, nie znaczy że wszystko tak trzeba przenosić.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Tycjan »

Dziękuję za ciepłe słowa :)
Potwierdzam, że DarkSide chciał mi pomóc. Wtedy już planowałem uruchomienie oddzielnej strony więc nie chciałem nikogo w to angażować. Inna sprawa, że ja to lubię :)

Wybaczcie, ale nie zamierzam wracać z Premierami na forum. Wkładamy dużo pracy oraz czasu w ZP (zarówno administratorzy jak i autorzy) i nie jesteśmy wstanie angażować się w dublowanie projektów. Inna sprawa, że jestem przeciwnikiem jakiegokolwiek dublowania.

Obecna forma prezentowania premier została odebrana ogólnie bardzo pozytywnie zarówno przez użytkowników jak i przez wydawnictwa. Czytamy uwagi krytyczne i je analizujemy, to co uważamy za właściwe postaramy się zaimplementować.
Jeszcze raz zapraszam do dyskusji na ZP - nie zaśmiecajmy postów bo sami przecież tego nie lubimy ;)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: rastula »

mnie bardzo ta forma z filtrowaniem itp odpowiada - jest znacznie bardziej funkcjonalna niż "suchy" post na forum...
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Tycjan »

Hobbity.eu zdradzają swoje premiery: http://scheherazade.znadplanszy.pl/2013 ... e-i-frage/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
ODPOWIEDZ