kamień gromu - kiedy dodatki pl?

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kacek
Posty: 85
Rejestracja: 28 lut 2011, 20:47

kamień gromu - kiedy dodatki pl?

Post autor: kacek »

Witam
Jak w temacie - czy wiadomo może, kiedy planowane są dodatki po polsku?
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: kamień gromu - kiedy dodatki pl?

Post autor: Moniczka.s »

Właśnie... Są tacy, którzy czekają z niecierpliwością! :wink:
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Bowflan
Posty: 67
Rejestracja: 02 gru 2009, 01:06

Re: kamień gromu - kiedy dodatki pl?

Post autor: Bowflan »

Zdecydowałem się kupić Kamień Gromu. Nie mam pojęcia czy kupić polską czy angielską wersję. Da się grać samą podstawką czy raczej trzeba się zaopatrzyć w dodatki? Angielski raczej mi nie przeszkadza, chociaż przyznam, że wolałbym wersję polską ze względu na niektórych, potencjalnych graczy. Również czekam na jakieś informacje, kiedy jakiś dodatek ma być wydany po polsku. :)
pleple
Posty: 12
Rejestracja: 19 sty 2010, 01:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: kamień gromu - kiedy dodatki pl?

Post autor: pleple »

W samą podstawkę wg mnie da się spokojnie grać. Do tego nie widzę problemu w tym żeby wymieszać angielski dodatek z rodzimą podstawką. Po prostu część kart będzie w mniej zrozumiałym dla niektórych języku. Ale chyba lepiej kiedy jest to część, niż kiedy są to wszystkie karty, prawda?
Tele
Posty: 88
Rejestracja: 28 wrz 2006, 09:39

Re: kamień gromu - kiedy dodatki pl?

Post autor: Tele »

Witam
Pierwszy dodatek (Gniew Żywiołów) powinien trafić do sprzedaży w ciągu 2 maksymalnie 4 miesięcy o ile oczywiście nie przeszkodzi temu jakieś wydarzenie losowe.

Kolejne dodatki będą pojawiały się sukcesywnie.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6132
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: kamień gromu - kiedy dodatki pl?

Post autor: pan_satyros »

Tele pisze: Kolejne dodatki będą pojawiały się sukcesywnie.
Cóż widać da się wydawać dodatki bez zapisów itp. Szkoda, że z Arkham Galakty sprawa nie wygląda tak optymistycznie jak z Kamieniem Gromu.
Ba angielska edycja już "zdublowała" polską ;p (1 dodatek wychodzi właśnie w reedycji przystosowanej do tych wydanych później, gdy u nas jego pierwsza wersja jest jedynym dotychczas wydanym).
Życzę fanom Thunderstone więcej szczęścia ;)
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: kamień gromu - kiedy dodatki pl?

Post autor: grucha »

Zamierzam dorobić kilka kart do polskiej wersji podstawki poprzez naklejenie wydruku na bezużyteczne dla mnie karty losowań i pedeków ( w sumie 70 szt.) i tutaj pytanie które karty będą najlepsze i wniosą troszkę świeżości do gry ? Na pierwszy rzut oka myślę że dobrze będzie dodać karty pułapek i różnorodnych chorób, ale które potwory/itemki/bohaterowie są warci uwagi ?

edit.
Może coś co wprowadzi troszkę interakcji ?
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: kamień gromu - kiedy dodatki pl?

Post autor: Misio205 »

Moim zdaniem wszystkie dodatkowe typy kart, czyli skarby, settings (ustawienia), choroby specjalne, pułapki również i pozostałe :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: kamień gromu - kiedy dodatki pl?

Post autor: RUNner »

grucha pisze:Na pierwszy rzut oka myślę że dobrze będzie dodać karty pułapek i różnorodnych chorób, ale które potwory/itemki/bohaterowie są warci uwagi ?
Choroby możesz przerobić bez problemu, doklejając nowy tekst na te karty co już masz.
grucha pisze: Może coś co wprowadzi troszkę interakcji ?
Grając na yucata.de, spotkałem się z kilkoma kartami bohaterów którzy mogą w tej kwestii trochę namieszać. Niestety nie pamiętam szczegółów :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ