CDG z fajnym klimatem

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Bdjl
Posty: 18
Rejestracja: 10 cze 2013, 20:11

CDG z fajnym klimatem

Post autor: Bdjl »

Witam,
Jak w temacie - poszukuję CDG z fajnym klimatem. Warunkiem koniecznym jest dobra grywalność dla 2 os.
Zakochałem się w Zimnej Wojnie i ostatnio poszedłem za ciosem i nabyłem Hannibala Rome vs Carthage. Co innego moglibyście polecić?

Jesli chodzi o 1989 to czekam na Polską premierę tej gry natomiast o Labiryncie wojna z terroryzmem slyszałem wiele sprzecznych opinii.

Z góry dzieki!
Bartek
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: CDG z fajnym klimatem

Post autor: mig »

Scieżki chwały
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: CDG z fajnym klimatem

Post autor: Andy »

1960: The Making of the President.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: CDG z fajnym klimatem

Post autor: SeeM »

Ja z "karcianek" najbardzIej lubię Combat Commander i Summoner Wars. Wprawdzie obydwie w nieco innej skali niż władza nad światem, ale są świetne. Obydwie dają mi też poczucie, że gram bardziej kartami niż planszą.
+ (BGG)
Bdjl
Posty: 18
Rejestracja: 10 cze 2013, 20:11

Re: CDG z fajnym klimatem

Post autor: Bdjl »

Dzięki za propozycje!

Paths of glory na pewno wcześniej czy później zawitają u mnie na półce.
Jesli chodzi o 1960 to jest strasznie trudno dostępna. Nie mogę jej znaleźć.

Co do CC to bylem juz calkiem bliski zakupu i na pewno bede bral pod uwage ten tytul w przyszlosci.

Teraz zdecyduje sie chyba na Labirynt.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: CDG z fajnym klimatem

Post autor: mig »

Może warto jeszcze zerknąć na Orła i Gwiazdę? Przystępna cena, solidne skalowanie (2-4), fajne wydanie, kilka dość zróżnicowanych scenariuszy, świetna mechanika. No i są karty do wykorzystania w różnych wariantach ;) Warto (tylko, że jak to gra wojenna - potrafi nieco trwać:)...

Edit: A 1960: MoP jest faktycznie genialny - jeśli gdzieś uda się trafić (choćby używkę) to naprawdę warto. A jak klimat i tematyka Cię dodatkowo kręcą to absolutny must have!
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: CDG z fajnym klimatem

Post autor: berem »

Przykładowo i alfabetycznie: Espana 1936, For the People, Hannibal Barkas, Here I Stand, Kutuzov, Napoleonic Wars, Onward Christian Soldiers, Orzeł i Gwiazda, Smuta (to gra rosyjska I trudno osiągalna ale ileż emocji przy niej), Sukcesorzy Aleksandra Wielkiego, Sun of york, Sword of Rome, Wellington, Wilderness war,
Wszystko mam grałem wielokrotnie w różnych konfiguracjach i nie narzekam. Może nie wszystko klasyczne CDG ale z kartami. Jest jeszcze mnóstwo innych o tematyce historycznej szczególnie na 2 osoby – ja raczej kupuje uniwersalne wieloosobowe a niestety najwięcej gier jest tylko na 2 osoby.
A może bitewna z kartami Commands&Colours?
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: CDG z fajnym klimatem

Post autor: Muttah »

Jeśli lubisz ambitne gry i nie boisz się angielskiego, a ponadto nie odstrasza Cię klimat WH40K, to odpowiedź może być tylko jedna: HORUS HERESY.
ODPOWIEDZ