Room 25 (Francois Rouze)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: adikom5777 »

Curiosity pisze:Owned!
Przesyłka z Amazona szła tydzień, dostawa kurierska DHL.
W środku 4 wersje językowe, przy czym napisów jest tak mało, że aż się prosi o wydanie edycji PL.

Gra powinna zdominować jutrzejszy planszówkowy zlot :)
Jesteś założycielem wątku, od pierwszego postu polecasz i zachwycasz się grą, potem dwa tygodnie gra była w sklepach w cenach od 60 do 70zł, a kupiłeś dopiero w Amazonie za wartość x2. Strasznie mnie to ciekawi czemu? :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8756
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2670 times
Been thanked: 2353 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: Curiosity »

Grałem w nią sporo na Pyrkonie. To nie była godzina czy dwie, ale w sumie pewnie z 7-8 godzin przez dwa dni.

Nie kupiłem jej wcześniej, bo nie wiedziałem, że nakład się skończył. Nigdzie takiej informacji nie widziałem, dlatego spokojnie czekałem, aż pojawi się w sklepie, gdzie mam wypracowaną zniżkę :D

Ze zniżką - jak widać - nie wyszło, a gra tak bardzo mi się spodobała, że zdecydowałem się ją kupić w cenie, w jakiej jest dostępna. Niby ma być dodruk, kolejna edycja itd, ale... Lepszy wróbel w garści, jak to mówią.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: kwiatosz »

Curiosity pisze:Niby ma być dodruk, kolejna edycja itd, ale... Lepszy wróbel w garści, jak to mówią.
Skoro wydawca mówi o przełomie 2 i 3 kwartału to ja obstawiam listopad - więc kupiłem teraz przepłacając z tych samych powodów. Plus coś czuję, że dzięki dość małemu pudełku gra na wakacje trochę ze mną pojeździ :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
belbik
Posty: 29
Rejestracja: 19 lut 2012, 22:22

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: belbik »

na BGG dostępne są nowe settingi do ściągnięcia do trybu kooperacyjnego
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1919
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 153 times
Been thanked: 174 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: tomuch »

belbik pisze:na BGG dostępne są nowe settingi do ściągnięcia do trybu kooperacyjnego
nie takie nowe, wiszą już miesiąc
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2268
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1045 times
Kontakt:

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: Leviathan »

Po rozegraniu wczoraj trzech partii mam mieszane uczucia. Czuc klimat Cube, gra sie szybko i jest troche glowkowania. Tryb ze straznikami ciekawy, ale kooperacja jak dla mnie nudna i trywialna.

Gra nie rzucila mnie na kolana, a juz na pewno nie zaplacilbym za nia kwoty 150 PLN.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: adikom5777 »

Bo to gra za 69zl i tak trzeba na nią patrzeć.
Awatar użytkownika
Kornellious
Posty: 103
Rejestracja: 25 sie 2011, 23:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: Kornellious »

Wczoraj pierwsza rozgrywka w 4os coopa. Muszę powiedzieć, że to słaby tryb i przydaje się chyba tylko, żeby poznać grę. Teraz spróbujemy ze strażnikami...
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: kwiatosz »

Tryb ze strażnikami dużo lepiej się sprawdza na trudniejszym ustawieniu pokojów, podstawowe jest w zasadzie do pierwszej gry przydatne tylko.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
belbik
Posty: 29
Rejestracja: 19 lut 2012, 22:22

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: belbik »

Słuchajcie 6 partyjek rozegranych w trybie podejrzeń:

1- wygrali więźniowie
5- wygrali strażnicy

czy u Was też pojawia się taka dysproporcja?

Zastanawiam się nad rezygnacją z możliwości ujawniania się strażników, gdyż daje im to możliwość kodowania akcji ad hoc, co jest nieco
przepakowaną umiejętnością, co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: Pierzasty »

Tyle że 1. można ujawnić się tylko w swojej turze, 2. zdolność kodowania aktywuje się dopiero w turze następnej. Wcześniej można wepchnąć strażnika do czegoś czerwonego i zapomnieć. Jest aż tak źle?

VVV: @Badziej: 1. Swoja tura to moment, w którym można kodować swoje akcje, nie wiem w czym problem. 2. Following turn to następna tura (na pewno nie obecna!), a język instrukcji to nie język prawniczy, więc nie wszyscy muszą używać identycznego sformułowania.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2013, 11:15 przez Pierzasty, łącznie zmieniany 1 raz.
badziej
Posty: 42
Rejestracja: 12 cze 2012, 17:09

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: badziej »

Pierzasty pisze:Tyle że 1. można ujawnić się tylko w swojej turze, 2. zdolność kodowania aktywuje się dopiero w turze następnej. Wcześniej można wepchnąć strażnika do czegoś czerwonego i zapomnieć. Jest aż tak źle?
ad 1. ale kiedy jest wg Ciebie ta "swoja tura"? Wtedy kiedy dany gracz jest pierwszym graczem na torze kolejności? Bo o ile wiem, to ludzie uznają jako "swoją turę" po prostu moment, w którym jest ich kolej na przeprowadzenie swojej akcji - czyli tych sytuacji jest całkiem sporo. (Możnaby ujawnić się już w pierwszej turze i uniknąć tym samym wepchnięcia na śmiercionośny kafelek - vide zakaz wypychania z central room'u).

ad 2. w angielskiej instrukcji użyto stwierdzenia "in following turn", co interpretuję raczej jako "w następującej teraz turze" niż "w następnej z kolei" (wtedy prawdopodobniejszym stwierdzeniem byłoby pewnie zwyczajowe "next turn").

Grając wg powyższej interpretacji, w grze na 4-5 osób, faktycznie - przy 2 strażnikach jest bardzo ciężko wygrać więźniom; za to przy jednym strażniku - jemu jest znacznie ciężej. Dlatego wśród znajomych powstała modyfikacja, żeby przy dwóch strażnikach wprowadzić możliwość ujawnienia się tylko jednemu strażnikowi - temu, który zdecyduje się na to wcześniej.
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: prz22 »

Chyba niezła konkurencja w pewnym sensie się szykuje dla tego tytułu..;)

http://boardgamegeek.com/boardgame/5942 ... er-darkest
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: Hiu »

To chyba inna liga...
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5607
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1243 times
Kontakt:

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: mat_eyo »

Dokładnie, tytuł bardziej w rodzaju Zombicide i podobnych. Poza tym czas rozgrywki dwie godziny, przy 30 minutach w Room 25. Szczerze to nie wiem co obie gry mają podobnego? Figurki i kafelki z pomieszczeniami? Trochę mało jak na "niezłą konkurencję".
Awatar użytkownika
prz22
Posty: 339
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:12
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: prz22 »

Chodziło mi o klimat, grafikę, fakt modułowej planszy i kooperacji. No ale chyba faktycznie trochę przesadziłem;)
Coraz mocniej wkręcam się w świat gier planszowych, ale od zawsze i na zawsze największą pasją pozostanie muzyka;)
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: Jervon »

prz22 pisze:Chodziło mi o klimat, grafikę, fakt modułowej planszy i kooperacji. No ale chyba faktycznie trochę przesadziłem;)
Oj tam, przecież po drobnych modyfikacjach i z roweru da się strzelać :p
- Koza!
- Co?
- Ty... wiesz co :p
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: Matio.K »

adikom5777 pisze:Bo to gra za 69zl i tak trzeba na nią patrzeć.
To, ze cos jest tanie znaczy, ze mam odbierac ja inaczej tzn lepiej i z taryfa ulgowa? Bez jaj :-)
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: Hiu »

Matio.K pisze:
adikom5777 pisze:Bo to gra za 69zl i tak trzeba na nią patrzeć.
To, ze cos jest tanie znaczy, ze mam odbierac ja inaczej tzn lepiej i z taryfa ulgowa? Bez jaj :-)
Mam wrazenie, ze chodzilo o content a nie o mechanike. Tu sie musze z Adikiem zgodzic.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: Brylantino »

Hiu pisze:
Matio.K pisze:
adikom5777 pisze:Bo to gra za 69zl i tak trzeba na nią patrzeć.
To, ze cos jest tanie znaczy, ze mam odbierac ja inaczej tzn lepiej i z taryfa ulgowa? Bez jaj :-)
Mam wrazenie, ze chodzilo o content a nie o mechanike. Tu sie musze z Adikiem zgodzic.
Jedna osoba powiedziała, że gra nie rzuciła nią na kolana i nie dałaby za nią 150 zł, tylko że gra właśnie nie kosztuje tyle, lecz ok 70. Cena jest o tyle istotna, że ma dość spory wpływ na odbiór gry przez nas i im jest ona mniejsza, tym bardziej potrafimy przymknąć oko na wiele rzeczy, które nie zawsze muszą ograniczać się do "wykonania".
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: Matio.K »

www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1358
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 160 times
Been thanked: 160 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: Zet »

Może kiedyś będę miał okazję spróbować Room 25, choć nie lubię co-opów, i ocenię tę konkretną grę, ale muszę się zgodzić z Matio.K w jednej kwestii:
Jeśli gra mi się nie spodoba i będzie słaba, to nawet rozdawana za darmo, dalej będzie słaba i dalej nie będzie mi się podobała. I nawet za darmo nie będę jej chciał. Cena, nawet 0zł, nigdy nie usprawiedliwi słabości.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: Matio.K »

www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: medicus »

rastula pisze: nie wiem czy ktoś wspomniał ale gra ma pudełku "made in poland" :)
No właśnie to kolejna gra Matagotu (obok Kemeta, może coś jeszcze) robiona w PL.
Której drukarni tak zaufali? Pudełko z metalicznym połyskiem zarąbiste. Kto robi takie cuda?
KTO WYGRYWA - fajne akcje z planszówkami na Facebooku.
Konkursy z topowymi grami, akcje promujące hobby, relacje z imprez, wrażenia z rozgrywek na żywo, opinie o nowościach.
FB/ktowygrywa
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: "Room 25" - filmowy Cube na planszy.

Post autor: medicus »

Zet pisze:Może kiedyś będę miał okazję spróbować Room 25, choć nie lubię co-opów
Ja też nie znoszę co-opów. Mimo to na tę się rzuciłem jako fan Cube. I jest ok. Bo to taki co-op gdzie grasz z 1 lub 2 kumplami na pozostałych graczy. Niby co-op ale masz cel wyeliminować 1-2 graczy drużyny przecwinej
KTO WYGRYWA - fajne akcje z planszówkami na Facebooku.
Konkursy z topowymi grami, akcje promujące hobby, relacje z imprez, wrażenia z rozgrywek na żywo, opinie o nowościach.
FB/ktowygrywa
ODPOWIEDZ