Gry z ukrytą tożsamością

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
belbik
Posty: 29
Rejestracja: 19 lut 2012, 22:22

Re: Gry z ukrytą tożsamością

Post autor: belbik »

Bang!
Shadow Hunters
Coup (nowość)
Love Letters
Lifeboat/ Lifeboats (nie pamiętam która)
Battlestar Galactica
Saboteur
Castle of the Devil
Are You a Traitor
Wilkołaki
Room 25
Ang Mmorpog
Agenci Molocha
Libertalia
Cytadela
Bachus Banquet
Cosmic Encounter (w wariancie bez odkrytych kart)
Shadows over Camelot
belbik
Posty: 29
Rejestracja: 19 lut 2012, 22:22

Re: Gry z ukrytą tożsamością

Post autor: belbik »

A, i Panic Station
prawie wszystkie do kupienia w sklepie na R.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gry z ukrytą tożsamością

Post autor: Bea »

Kondzio167 pisze:
Cytadelę bardzo polecam, aczkolwiek przy dużej liczbie graczy jest straszny downtime. Lekka gierka ze sporą dozą negatywnej interakcji. I jak na taki typ gry czas rozgrywki jest dosyć długi
A jak działa na 2, 3, 4 graczy?
Bardzo dobrze
Grałam w 4 i w 3 osoby. Rozgrywka bardzo się różni. W cztery osoby odrzucamy aż 4 postacie, grając w trzy osoby każdy jest dwoma postaciami jednocześnie. W moim odczuciu rozgrywka na trzy osoby jest ciekawsza i bardziej taktyczna, można więcej pokombinować. Sama Cytadela to fajna lekka i dowcipna gierka, ale nie pozbawiona możliwości myślenia i strategicznego planowania :)

Po Sabotażyście i Cytadeli coraz bardziej mi się podobają gry z ukrytą tożsamością. którą proponujecie aby zakupić jako trzecią? Wiem, padło już wiele propozycji, tylko nie wszystkie są równie fajne...
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Gry z ukrytą tożsamością

Post autor: KubaP »

Bea pisze:
Kondzio167 pisze:
Cytadelę bardzo polecam, aczkolwiek przy dużej liczbie graczy jest straszny downtime. Lekka gierka ze sporą dozą negatywnej interakcji. I jak na taki typ gry czas rozgrywki jest dosyć długi
A jak działa na 2, 3, 4 graczy?
Bardzo dobrze
Grałam w 4 i w 3 osoby. Rozgrywka bardzo się różni. W cztery osoby odrzucamy aż 4 postacie, grając w trzy osoby każdy jest dwoma postaciami jednocześnie. W moim odczuciu rozgrywka na trzy osoby jest ciekawsza i bardziej taktyczna, można więcej pokombinować. Sama Cytadela to fajna lekka i dowcipna gierka, ale nie pozbawiona możliwości myślenia i strategicznego planowania :)

Po Sabotażyście i Cytadeli coraz bardziej mi się podobają gry z ukrytą tożsamością. którą proponujecie aby zakupić jako trzecią? Wiem, padło już wiele propozycji, tylko nie wszystkie są równie fajne...
Libertalia albo P.I.!
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4086
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 293 times
Been thanked: 173 times

Re: Gry z ukrytą tożsamością

Post autor: lacki2000 »

Bea pisze:Po Sabotażyście i Cytadeli coraz bardziej mi się podobają gry z ukrytą tożsamością. którą proponujecie aby zakupić jako trzecią? Wiem, padło już wiele propozycji, tylko nie wszystkie są równie fajne...
Jak ktoś lubi tego typu gry to należy wypróbować Świat Dysku AM (3-4 osoby, nawet na 2 niektórzy lubią). Na większe grono (7-8 osób) The Resistance, też AM :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
belbik
Posty: 29
Rejestracja: 19 lut 2012, 22:22

Re: Gry z ukrytą tożsamością

Post autor: belbik »

Ja bym zdecydowanie brał Shadow Hunters, najwięcej funu z gry. Lekka i przyjemna.

Ewentualnie jeżeli lubisz Cytedelę to Coup będzie niezłym strzałem - w skrócie Cytadela
w 10 minut.
Awatar użytkownika
loshameros
Posty: 43
Rejestracja: 02 mar 2011, 13:59
Lokalizacja: Wrocław i okolica
Been thanked: 7 times

Re: Gry z ukrytą tożsamością

Post autor: loshameros »

Witam, a oto moje propozycje:
Pędzące żółwie :D
Pirates of the Spanish Main: Shuffling the Deck
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gry z ukrytą tożsamością

Post autor: Rune »

Również polecam Pirates of the Spanish Main: Shuffling the Deck, bo chociaż oprócz świetnej oprawy piractwa w niej mało, to ma ciekawą i oryginalną mechanikę i bardzo dobrze sprawdza się, jako gra blefu i dedukcji z ukrytą tożsamością (a dodatkowo aktualnie jest tańsza nawet od Love Letter, które też polecam).
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Gry z ukrytą tożsamością

Post autor: Hipke »

Bang! - swietna, regrywalna i ma duzo dodatkow urozmaicajacych zabawe. Niestety minusem jest to, ze w tej grze się ginie i nierzadko bywa tak, ze siedzimy pol godziny i czekamy az ktos w koncu np. zabije szeryfa... W kazdym razie blef ma w tej grze duze znaczenie i przynosi sporo frajdy.
Samurai Sword - taki Bang tyle, ze w klimatach dawnej Japonii. Z reszta gra jest oparta na systemie znanym z Bang. Dosc istotna roznica i zarazem plus- nie ginie sie, a jedynie oddaje "punkty honoru" co oczywiscie ma znaczenie przy koncowym podliczaniu punktow do zwyciestwa. Niestety jak dla mnie rozgrywka strasznie sie dluzy- jedna tura przy 6 graczach trwa czasem nawet ok 15-20 minut... No i przez to, ze sie nie ginie- jak dla mnie- nie ma zbyt duzych emocji.
Battlestar Galactica- genialna gra z ukryta tozsamoscia. Klimaty SF, oparta na znanym serialu.
The Resistance- Agenci Molocha, to dla mnie klasyka gatunku i zdecydowanie najbardziej emocjonalna rozgrywka. Minus- po tej grze zawsze mnie gardlo boli :P

pozdrawiam
ODPOWIEDZ