RftG i Pilgrimage World

Relacje z pojedynczych gier, raporty z sesji oraz rozgrywki rpg na forum.
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

RftG i Pilgrimage World

Post autor: mbork »

Na marginesie niedawnej dyskusji o rzadko wykorzystywanych kartach: właśnie ograłem Keldona maszynką Consume/Produce, której jednym z dwóch głównych składników był Pilgrimage World! Gra była samą podstawką, 2PA. Moje tableaux to: AC, Space Port, Gem World, Mining World, Pilgrimage World, Tourist World, Bio-Hazard Mining World. Keldon miał OE, siłę militarną +1, a pod koniec +2, i zbieraninę windfalli i słabych, niebieskich światów praktycznie bez mocy konsumpcyjnych. Jak widać, miałem więcej szczęścia niż rozumu: AC i SP zapewniły dostawę kart w pierwszej rundzie, później karty przychodziły dzięki GW i MW. Nie wiem dokładnie na 100%, ale około połowę VP, jakie miałem, zapewnił mi Pilgrimage World, który generalnie jest najczęściej traktowany jako gotówka... Jednak Race potrafi pięknie zaskoczyć.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: RftG i Pilgrimage World

Post autor: Andy »

mbork pisze:Jednak Race potrafi pięknie zaskoczyć.
Święte słowa! Nawet po pięciu latach grania i kilkuset partiach.

Sam PW jest o tyle niebezpieczny, że działa z automatu i pozbawia towarów (a jeśli jednego towaru, to za darmo!), które chętnie byśmy sobie zachowali na później, np. do trade'u. Ale z drugiej strony daje 2VP za friko. :)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: RftG i Pilgrimage World

Post autor: Olgierdd »

Pilgrimage World jest super, jeśli uda nam się wyłożyć szybko dużo (4-6) tanich światów produkcyjnych. Sęk w tym, że PW musi być wyłożony jako ostatnia karta przed uruchomieniem kombajnu consume/produce, w innym przypadku ryzykujemy katastrofę.
ODPOWIEDZ