Hannibal: Rome vs. Carthage - nowa edycja

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Hannibal: Rome vs. Carthage - nowa edycja

Post autor: xshadow »

Valley games wyda nową edycję gry Hannibal: Rome vs. Carthage

W tej chwili nie jestem w stanie odnaleźć odpowiedniego postu ale pamiętam, że ktoś kiedyś pisał, że ta gra to istny biały kruk na rynku. Od dawna out of print, osiągająca zawrotne ceny na aukcjach internetowych.
O ile znowu czegoś nie pomięszałem ;)

-->>> http://www.valleygames.ca/

EDIT: znalazłem rzeczony post:
Comandante pisze: Sa tez takie gry, ktore warto kupic i potrzymac kilka lat na polce. Na przyklad taka:

http://www.boardgamegeek.com/game/234

Można ją było jeszze kupic kilka lat temu za 50 USD. Dzisiaj kosztuje i $400 a gracze, ktorzy rozwazaja jej sprzedaz daja taki opis do swoich aukcji:

'Never been opened, in shrinkwrap. Please do not offer in print games for it. Will not accept less than $300 value worth of games for it. Value to be determined by current market price of games on ebay.'
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

E tam, na forum strategie.rwi.pl bylo o tym juz kilka ladnych tygodni temu :wink: Zdaje sie, ze powstala takze inicjatywa wydania tej gry po polsku, ale z tego co widze, to chyba pomysl padl. Niby szkoda, ale z drugiej strony 2 Hannibale w jednym roku to o jednego za duzo jak na nasz rynek - There can only be one 8)
BTW - 400$ za gre to czysty snobizm :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

No fajnie ze bedzie reedycja. Wprawdzie nie gralem, ale obserwowalem z boku i rozgrywka wygladala bardzo ciekawie i zachecajco. Chetnie ujrzalbym ten tytul przynoszony przez ludzi na spotkania i grany w Polsce.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2007, 17:28 przez jax, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

Czyli jednak pomięszałem. No ale nic, niech sobie wisi. Chwilowo mi forum strategii nie działało więc nie byłem w stanie sprawdzić.
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Nic nie pomieszales, zreszta tamta informacja byla mniej oficjalna i troche trudno ja bylo znalezc :)

Ciekawostka: autor Hannibala jest autorem grafiki mapy, zetonow i kart w grze Twilight Struggle. Pisze o tym, zeby bylo wiadomo z kim mamy do czynienia :)

xshadow, wyczytales moze, czy beda wprowadzane jakies zmiany? Bo jezeli nowa edycja bedzie jeszcze lepsza...
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

We have elected to keep the reprint very close to the original, which INCLUDES keeping the mapboard hard mounted (i.e. NOT a paper map). There will be some upgrading of the artwork, but the rules will be nearly identical to the 2nd edition of the rules from the original.
A więc rewolucji nie będzie
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Ta gra to prawdziwa rewelacja. System oparty na zwykłym point to point. Sterowanie wszystkim za pomocą kart. Rewelacyjny pomysł na bitwę. Każda ze stron dysponuje zestawem kart taktycznych, których liczba zależna jest od rejonu walki i zdolności dowódcy. Następnie strona agresywna wykłada kartę np. lewa flanka, obrońca musi odpowiedzieć również lewą flanką lub kartą rezerwy, aż do momentu przejęcia inicjatywy. Wtedy to on decyduje o rodzaju karty i narzuca styl bitwy przeciwnikowi.

Generalnie gra jest bardzo klimatyczna i jeśli tylko wydawca zdecyduje się na reedycje to zainteresują się nią. Rozgrywki toczyłem dwukrotnie w Łodzi u Strategosa. W obydwu zwyciężyłem Kartaginą. Pamiętam, że w jednej z nich wykonałem inny niż historyczny manewr. Wylądowałem na Sycylii uprzednio przeciągając na swoją stronę Syrakuzy. Dwie armie konsularne uległy rozbiciu pod ciosami Hannibala. Nieco później do Italii przez Alpy wdarł się Hazdrubal z posiłkami Galów.

Tytuł ten polecam każdemu kto interesuje się starożytnością. Dla mnie po prostu bomba.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Jupiii - wlasnie doszlo do mnie Hannibal Rome vs Carthage.

Jakos wydania - super. Nawet mapa wygladajaca na zdjeciach znacznie gorzej niz z oryginalnego wydania, nie jest taka zla.
Instrukcja - dwadziescia kilka stron - ale nie drobnym drukiem, wrecz jest
mnostwo wolnego miejsca, realnie to 10-12 stron standardowego druku.
Poziom komplikacji trudno tak na pierwszy rzut oka ocenic - moze gdzies taki jak przy Spadkobiercach Aleksandra Wielkiego - albo nieco nizszy.
Wyglad instrukcji - mocno euro, sliski papier, kolor, grafiki itp. Widac, ze to ma byc gra stargetowana nie tylko dla wargamerow. Zetonow dosc malo. Mapa sztywna - 10 puzli.

Niestety nie dostalem preorderowych plastikowych figurek generalow, ale na bgg pisza, ze wydawca jeszcze ich nie wyprodukowal i maja byc dosylane. Trzeba naskrobac jakiegos maila w tej sprawie..

Zapowiada sie wypas. Juz wkrotce zmierze sie z ta legenda, bo dotad nie mialem okazji.
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wilk »

Jax - bede bezczelny i zapytam, czy moglbys/mialbys ochote wziac w piatek do OKO? (O ile do sie grac bez tych figurek that is...) ;)
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Post autor: melee »

Wilk, nie wiesz co to znaczy być bezczelnym, ja bym zapytał czy Jax nie ma ochoty wziąć gry dziś do smoczego gniazda ;) Ale pewnie instrukcja nieprzeczytana...
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

melee pisze:Wilk, nie wiesz co to znaczy być bezczelnym, ja bym zapytał czy Jax nie ma ochoty wziąć gry dziś do smoczego gniazda ;)
Nawet przypadkiem bede ja mial :) bo jade od razu po pracy (ale i tak w bagazniku zostawie).
wilk,
do OKO moge w tym tygodniu wziac, ale bardziej w celu pokazania niz pogrania (raz, ze niekoniecznie bede mial czas instrukcje postudiowac, dwa ze niekoniecznie w 2osobowa strategie planowalem w ten piatek zagrac)
potwierdzam, ze bez figurek da sie grac
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Figurki mialy byc tylko bonusem, normalnie sa prostokatne zetony wkladane w podstawki. Tak jak w Sukcesorach tylko lepiej ;-)

V.
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Post autor: Comandante »

Jak dla mnie to jest absolutnie nr. 1 w szybkich, pasjonujacych grach CDG i PtP jesli to Wam cos mowi :)
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wilk »

jax pisze: wilk,
do OKO moge w tym tygodniu wziac, ale bardziej w celu pokazania niz pogrania (raz, ze niekoniecznie bede mial czas instrukcje postudiowac, dwa ze niekoniecznie w 2osobowa strategie planowalem w ten piatek zagrac)
Spoko, ja nie wiem jeszcze wcale w co bede gral - to stad po czesci wynikla moja bezczelnosc. ;) Inna sprawa, ze nad moja piatkowa obecnoscia zaczynaja zbierac sie czarne chmury. -_- Tak czy owak, mam nadzieje, ze kiedys dane mi bedzie w to zagrac.
jax pisze: potwierdzam, ze bez figurek da sie grac
Fakt, chyba za duzo ostatnio pracuje, padlo mi na glowe i zapomnialem ze one zdaje sie byly tylko do preorderow czy jakos tak. ;)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6470
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 599 times
Been thanked: 950 times

Post autor: Odi »

Ciekaw jestem oceny osób, które grały (lub grac będą) zarówno w polskiego Hannibala Barkasa jak i Rome vs Carthago
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wilk »

Comandante pisze:Jak dla mnie to jest absolutnie nr. 1 w szybkich, pasjonujacych grach CDG i PtP jesli to Wam cos mowi :)
Ty tu nie szpanuj skrotami, tylko odpisz na maila. ;)
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Oto najciekawsze zdjecia nowego Hannibala: Rome vs. Carthage, jakie znalazlem na BGG.

Ta grafika... robi wrazenie :!:
EDIT: Po kliknieciu wyswietli sie obrazek wiekszych rozmiarow

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ciekawe, czy grajac Kartagina bedziecie umieli rozpoznac wyniki na kostce (bo rzymskie zwyciestwo objawia sie m.in. w powszechnej znajomosci rzymskich cyferek) :twisted:
Ostatnio zmieniony 21 gru 2007, 15:43 przez Lord Voldemort, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Uprzejmie informuje, ze Hannibal: Rome vs Carthage ma juz pelne polskie tlumaczenie instrukcji (w tym kart).

Kazda z przetlumaczonych instrukcji posiada okladke robiona wlasnorecznie przez Miszelke (z moja niewielka pomoca).

Wyglada to mniej wiecej tak:
Obrazek


Pozdrawiam przeswiatecznie
V.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Już bym wolał linki niż te małe obrazki, których nie można powiększyć (mówie o przedostatnim poście).
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Post autor: Comandante »

mam niejasne wrazenie, ze ta dyskusja juz sie kiedys odbyla ;)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Ja mam niejasne wrażenie, że ta dyskusja nic nie dała. Naprawdę na tych obrazeczkach za dużo nie widzę a nie mogę ich powiększyć.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Geko pisze:Ja mam niejasne wrażenie, że ta dyskusja nic nie dała. Naprawdę na tych obrazeczkach za dużo nie widzę a nie mogę ich powiększyć.
Bo to sa obrazki zamiast linkow. Zaraz postaram sie to naprawic.

V.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Lord Voldemort pisze:
Geko pisze:Ja mam niejasne wrażenie, że ta dyskusja nic nie dała. Naprawdę na tych obrazeczkach za dużo nie widzę a nie mogę ich powiększyć.
Bo to sa obrazki zamiast linkow. Zaraz postaram sie to naprawic.

V.
I o to mi chodziło :P
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Post autor: Comandante »

sila lobbingu ;)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3076
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 90 times

Post autor: cezner »

Lord Voldemort pisze: Kazda z przetlumaczonych instrukcji posiada okladke robiona wlasnorecznie przez Miszelke (z moja niewielka pomoca).
No to widzę, że to takie małe dzieło sztuki :-)
ODPOWIEDZ