Gry negocjacyjne

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Gry negocjacyjne

Post autor: kwiatosz »

Czy możecie polecić mi jakąś grę, w której negocjacje odgrywają rolę co najmniej niebagatelną?

Odkąd zacząłem traktować GoTa jak podkładkę pod negocjacje pałam miłością najpierwszą do gier w których zwycięstwo można w zasadzie "ugadać". Z gier spełniających to kryterium mam Bohnanzę (no - mnie więcej spełnia;), oraz przecudowne Mall of horror (ubóstwiam tę grę w każdym calu, pod warunkiem że jest 6 osób do niej:)
W recenzji Mall wyczytałem, że podobna jest Lifeboats vel Rette Sich Wer Kann, czy jakos tak:), czy nawet praktycznie identyczna.

Pytanie moje dotyczy raczej gier do 2-3 godzin, ostatnio jakoś nie mam czasu na dłuższe partie, raczej też niekoniecznie gry o tematyce wojennej (chociaż Bonaparte kusi jak cholera:). Mam nadzieję że istnieją jeszcze jakieś gry oparte na negocjacjach niebędące wojennymi, uwielbiam dogadywać się co do wygranej:)
(aha - Dragon's gold też znam, ale za mało konfliktowe mi się wydaje)

Z góry dzięki:)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9444
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Kwiatosz napisał:
Mam nadzieję że istnieją jeszcze jakieś gry oparte na negocjacjach niebędące wojennymi, uwielbiam dogadywać się co do wygranej:)
Piłka nożna, szczególnie pod koniec rozgrywek ligowych :lol:
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

Samurai and Katana - tam nie sposób przeprowadzić udanej inwazji bez osłabienia tego czy innego krytyczneog punktu na tyłach. Dlatego sojusze / zdrady mają kolosalny wpływ na przebieg walki. W sumie w nie miałem przyjemności zagrać w GoT'a do tej pory, ale z tego co się zorientowałem to właśnie ten fakt zaskarbił mu tak wielu fanów.
EstEst
Posty: 282
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: EstEst »

Mało znana - a całkiem fajna gierka o znamiennym tytule: The Prince - Struggle of House Borgia (albo jakoś podobnie).
Prosta, dająca sporo zabawy dla miłośników okresu "mrocznych papieży" gra licytacyjno - dyplomatyczna. Ładnie się skaluje na 3-5 osób. Każdy może się poczuć jak papież. Wada - zdarzają się sytuację możliwy jest kingmaking, więc najlepiej się gra bez bardzo dokładnego liczenia punktów.

Podobny, ale wg. mnie dużo słabszy jest Senator (z kolei w scenerii starożytnego Rzymu).

Obie gry są w Rebelu - jeśli kogoś zainteresują, mogę napisać o nich więcej.
Sługa Koła. Młot na humanistów. Miecz w ręku dyrekcji.

Gry EstEsta
bb.bartosz
Posty: 217
Rejestracja: 17 cze 2006, 10:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bb.bartosz »

Traders of Genoa

osobiście gry nie widziałem, ale cytując za boardgamegeek
In Traders of Genoa, players take the part of Renaissance traders, moving about the city acquiring goods and filling orders for goods. Messages need to be delivered and privileges obtained. Of course none of this can be accomplished on one's own. Much negotiation and deal-making is the order of the day in an effort to become the richest deal-maker in Genoa.
ale nie wiem czy ktoś to w Polsce sprzedaje

PS
santiago- o tej grze widziałem na forum naszym trochę, i cena na rebelu zachęcająca

[/quote]
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Niemal czyste negocjacje to Drachengold - polecam (znam co najmniej 4 osoby ktore podjely decyzje o jej zakupie po pierwszej rozgrywce :) ). Nie jest to dluga gra - trwa od 1h do 1,5h (max).
Co do jej agresywnosci, to zalezy od charakterow graczy, ale rowniez od ich biezacego nastroju. Raczej wiecej agresywnych rozgrywek widzialem niz nieagresywnych.

Negocjacje sa niezwykle wazne rowniez w Shogunie. Jak widac zbiera on w przewazajacej wiekszosci pozytywne opinie.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

bb.bartosz pisze: PS
santiago- o tej grze widziałem na forum naszym trochę, i cena na rebelu zachęcająca
Nie, Santiago bym nie polecał. Negocjacje szczątkowe, a i sama rozgrywka jakoś mało emocjonująca. Choć zaznaczam, że to ocena po jednej partii.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Gry negocjacyjne

Post autor: Andy »

Gdybyś odpuścił te dwa warunki:
kwiatosz pisze:Pytanie moje dotyczy raczej gier do 2-3 godzin
[...] raczej też niekoniecznie gry o tematyce wojennej
to bym zwrócił uwagę na Here I Stand. Tajne negocjacje w Klubie przy Smolnej przenoszą się często na korytarz i bywają naprawdę gorące! :)
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

MichalStajszczak pisze:Piłka nożna, szczególnie pod koniec rozgrywek ligowych :lol:
Nawet widziałem u ciebie grę dla przyszłych sędziów "Mały drukarz" :)

Ja polecam Shogun i Imperial, dyplomacja jest bardzo ważnym elementem rozgrywki.
trzewik

Post autor: trzewik »

Oczywiście wesołe "Cash & Guns" - czas rozgrywki jakieś 30 minut, dużo gadania i śmiechu.

"Bang!" - nic a nic mi się nie podoba, ale nie da się ukryć, że się tam trochę gada.

Nie mniej, Mall of Horror jest zdecydowanie de best!
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Post autor: Morgon »

Ja polecam Shoguna. Gra trwa 2 - 3 godziny (jak ma ktos czas mozna zagrac jeszcze trzeci rok, wtedy jeszcze godzinka dluzej). Moim zdaniem gra lepsza od GoTa. Imperial czytałem, że fajny, ale oprawa graficzna mnie odpycha.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Shogun i imperial faktycznie mnie kusiły od pewnego czasu, teraz kuszą jeszcze bardziej:) Here I stand kosztuje tyle że pewnie popłynie, ale może się w wawie pojawię i zobaczę, nie ukrywam że to najlepsza opcja dla tej gry.
Generalnie jak mam już tytułów kilka to zacznie się ważenie złotówek - czytanie na BGG ocen, może ktoś ma, może cośtam, a wynikiem kombinowania powstanie lista zakupów aż do czerwca znając życie:)
A Cash'n'guns słyszałem że ma się po polsku pojawić? Czy tez cos podobnego do tego? Nie jestem pewien gdzie to słyszałem, mam nadzieję że mi się nie przyśniło:)

Dziękuję za info, jakby ktoś został olśniony ilością negocjacji w jakimś jeszcze tytule to poproszę dać znać:)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

kwiatosz pisze: A Cash'n'guns słyszałem że ma się po polsku pojawić? Czy tez cos podobnego do tego? Nie jestem pewien gdzie to słyszałem, mam nadzieję że mi się nie przyśniło:)
Nie chodzi Ci przypadkiem o Banga, którego podobno ma wydać Albi?
Awatar użytkownika
Larry
Posty: 167
Rejestracja: 28 kwie 2006, 13:42
Lokalizacja: Poznań Wilda

Post autor: Larry »

Ja jestem zwolennikiem Bonaparte i znowu go polecę ;) . Jeśli chcesz negocjacje- to według mnie w sam raz. Organizacja, plany strategiczne i ta cała reszta są ważne- ale jak rzuci się na ciebie 2-3 graczy to możesz mieć poważne problemy :) .
Morgon
Posty: 620
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 56 times

Post autor: Morgon »

Larry2903 pisze:...ale jak rzuci się na ciebie 2-3 graczy to możesz mieć poważne problemy :) .
Jak w każdej grze...
Awatar użytkownika
Paweł Puzio
Posty: 130
Rejestracja: 06 paź 2004, 22:38
Lokalizacja: Poland

Post autor: Paweł Puzio »

Senatro, jest chyba negocjacyjny, ale nie wiem nic pewnego o tej grze.
ODPOWIEDZ