Proch i Stal -odrzucanie kart

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Proch i Stal -odrzucanie kart

Post autor: Smoku »

Czy odrzucenie kart w celu anulowania efektu wydarzenia jest traktowane jako akcja, czy też mogę po odrzuceniu wykonać jeszcze akcję na koniec tury.
Pytam dlatego, że ciągle wygrywamy i nie wiem czy nie popełniamy jakiegoś błędu.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Proch i Stal -odrzucanie kart

Post autor: wojo »

Hej,

Odrzucenie kart nie powoduje straty akcji - można później wykonać ją normalnie. Lista częstych błędów w grze jest tutaj.

Gra jest najtrudniejsza przy 4 osobach a najłatwiejsza w dwie. Jeżeli chcecie utrudnić rozrywkę polecam oficjalne warianty

Przy ewentualnym wyłapaniu innych błędów może pomóc wideo z zasadami.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Proch i Stal -odrzucanie kart

Post autor: Smoku »

Dzięki za odpowiedź. Wychodzi na to ,że graliśmy zgodnie z zasadami.
Przejdę solo jedną rozgrywkę w wariancie ,że odrzucenie kart blokuje akcję w tej samej turze. Może w końcu przegram :roll: ...
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Proch i Stal -odrzucanie kart

Post autor: wojo »

Jestem ciekawy wrażeń/przemyśleń dotyczących tego wariantu. Wydaje się że ta opcja będzie super trudna ale co ja tam wiem :) mnie nawet zwykłe zasady pokonują od czasu do czasu :).
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
ODPOWIEDZ