Thorgal

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Thorgal

Post autor: folko »

Hej

Mam pytanie na powyższy temat.
Wychowałem się na tym komiksie, chciałbym zaczać zabawę z karciankami i zastanawiam się czy Thorgal jest dobry na początek.
Gra jest dość tania, klimat i wykonanie mi pasuje, a jak z grywalnością ?

Może ktoś podzieli się swoimi wrażeniami...
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Thorgal to chyba karcianka kolekcjonerska (nie gralem w nia), wiec nie do konca temat na to forum. Poza tym nie odniosla sukcesu w PL i nie wroze jej przyszlosci.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Puszon
Posty: 11
Rejestracja: 12 sie 2004, 11:22
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Puszon »

z zalozenia byla kolekcjonoerska.. ale chyba nie wyszedl zaden dodatek do niej.. w ogole projekt upadl.
Michał 'Puszon' Stachyra

Niezwykły Dżentelmen :: Smok Fandomu :: buc#2 :: Książe Zastępów Muki :: Wielki Anihilator PANzM :: Kowal Gier
http://www.kuzniagier.pl | http://www.wolsung.pl | http://www.veto2ed.pl | http://www.puszon.pl
Awatar użytkownika
Szept
Posty: 225
Rejestracja: 04 cze 2004, 00:49
Lokalizacja: okolice Warszawy
Has thanked: 1 time

Post autor: Szept »

Tia, kolekcjonetska. Do najnowszego Świata komiksu dodawany jest bosterek.
http://szept.deviantart.com
-I am James Hook, captain of the Jolly Roger.
-If you are Hook, then who am I?
-You are a codfish.
Awatar użytkownika
[rollerboy]
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2007, 13:06
Lokalizacja: poznań

thoegal

Post autor: [rollerboy] »

witam pogrywamy czsem w thorgala :wink: gdyby ktoś miał chęc pogawędzić to prosze :wink: pozdro
Erdill
Posty: 4
Rejestracja: 26 mar 2007, 20:22
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Erdill »

Hm... karcianka bardzo fajna. Nie odniosła sukcesy z wielu powodów m.in braku reklamy. Od dwóch tygodni mam zamiar ją kupić, ale... NIE MA nigdzie. Jest tylko na aukcjach internetowych, tyle że ja szukam starterów, a nie używanych-powyginanych kart.
"Każda gra zawiera w sobie ideę śmierci."
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Ja mam jakies ze 2 startery, chyba z jakimis dodatkowymi kartami, w bardzo dobrym stanie - moge je sprzedac. Gra jest calkiem ok, ale zabil ja brak dodatkow. No i mi sie grafika niespecjalnie podoba - ale ja nigdy nie bylem fanem komiksu.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Erdill
Posty: 4
Rejestracja: 26 mar 2007, 20:22
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Erdill »

Prawdę mówiąc komiksu nigdy nie czytałem. Ale gra wymiata :P.
"Każda gra zawiera w sobie ideę śmierci."
Awatar użytkownika
[rollerboy]
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2007, 13:06
Lokalizacja: poznań

Post autor: [rollerboy] »

Erdill pisze:Hm... karcianka bardzo fajna. Nie odniosła sukcesy z wielu powodów m.in braku reklamy. Od dwóch tygodni mam zamiar ją kupić, ale... NIE MA nigdzie. Jest tylko na aukcjach internetowych, tyle że ja szukam starterów, a nie używanych-powyginanych kart.

witam zamówiłem 10 starterów jak by ktoś miał chęć to dajcie znać pozdrawiam, turniej w wawie :!: :roll: :shock: :wink:
Ostatnio zmieniony 09 sie 2007, 09:47 przez [rollerboy], łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Krionah »

W Empikach dostępne są zestawy startowe i śladowe ilości dodatkowych (całe 3 ;) )
Awatar użytkownika
finallyh
Posty: 159
Rejestracja: 11 gru 2005, 18:23
Has thanked: 52 times
Been thanked: 39 times

Post autor: finallyh »

Erdill pisze:... Ale gra wymiata :P.
Mogę tak rzec o komiksie. Przynajmniej o wielu albumach. :D
ronczi
Posty: 332
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Post autor: ronczi »

Ostatnio była szansa zdobyć startery wystarczyło wiedzieć ile kto i w jakim czasie wydał grę, jak nie zniszczyć kajdanków przy tym nie popaść w depresję (obawiam się, że niektóre osoby z forum na chwilkę wstrzymają sprowadzanie gier z za zachodniej granicy :), znać powiązania Trzewika, znać tytuły gier o biedronkach i kiedy wypadnie następny Pionek. Było to gdzieś na Śląsku, może będzie szansa następnym razem.
A tak na poważnie, wydaje mi się że gra nie wypaliła jakieś 8 lat temu i do tego czasu Egmont bazuje na tym co wtedy wyprodukował, mogę się mylić. Pisze tak abyś Folko uważał bo jeżeli moje domysły są prawdą to możesz mieć problem ze skompletowaniem dekow. Chyba że na zasadzie szukania resztek po empikach, allegro i wygranych w turniejach. Jeżeli natomiast Egmont ma zamiar wznowić produkcję i kontynuować (boostery) to temat i grafika mogą być warte kilku pln.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Widziales date pierwszego postu, ronczi? :)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
ronczi
Posty: 332
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Post autor: ronczi »

:) nie zauważyłem myślałem, że Folko po Pionku przerzuca się na karcianki. Taki zbieg okoliczności.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

:-)
Awatar użytkownika
[rollerboy]
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2007, 13:06
Lokalizacja: poznań

24.11 turniej thorgal CCG

Post autor: [rollerboy] »

zapraszam na turniej 24.11 Poznan 8) a karty hhhhmm wystarczy się odezwać 8) wiecej info i foto :wink: pozdrawiam

http://forumthorgalkgk.ugu.pl/viewtopic ... 5c5177f240
Awatar użytkownika
Vasquez21
Posty: 167
Rejestracja: 21 lip 2004, 14:26
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Vasquez21 »

nie no przerażacie mnie ;-) jest tyle dobrych CCG a wy w Thorgala tniecie...
http://www.mgla.pl - ogromny wybór gier bitewnych, gier planszowych i gier karcianych. Jeżeli jesteś w Jaworznie lub okolicach odwiedź nas!
(HUDSON): Hey Vasquez, Have you ever been mistaken for a man?
(VASQUEZ): No... Have you ?
Awatar użytkownika
[rollerboy]
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2007, 13:06
Lokalizacja: poznań

Post autor: [rollerboy] »

Vasquez21 pisze:nie no przerażacie mnie ;-) jest tyle dobrych CCG a wy w Thorgala tniecie...
a grałeś kiedyś :roll: czy tylko obrazki ci się nie podobają (w sumie rzecz gustu):?: ta gra tak naprawde zaczeła nam się podobać dopiero po wprowadzeniu klasyfikaci decku 8) no i zagrałbyś na turnieju z konkretnymi graczami a nie kolegami z podwórka 8) to dopiero byś poczuł co to adrenalinka, interpretacja polskiego słowa naprawde bywa ciekawa :wink: mam około 20 karcianek i nie przecze, że ta jest najbardziej skąplikowana po prostu jest bardzo dobra, wiec nie widze sensu z niej rezygnować :D

ps. zawsze możesz się nawrócić :wink: pozdro
azdas
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:01
Lokalizacja: SZCZECIN

szczecin

Post autor: azdas »

w szczecinie w każdym empiku są karty :twisted: właśnie szykuje deck na turniej w poznaniu :twisted: http://forumthorgalkgk.ugu.pl/viewtopic ... 5c5177f240 :twisted: szykuje sie ostra rozgrywka :twisted:
Awatar użytkownika
[rollerboy]
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2007, 13:06
Lokalizacja: poznań

24.11

Post autor: [rollerboy] »

jeżeli ktoś lubi ccg thorgal i do tego amerykańską firmę adio to zapraszam na turniej do poznania 24.11 sporo nagród do wygrańia :wink: pozdro
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Post autor: salou »

Witam

Jestem od tygodnia szczęśliwym posiadaczem z moim kumplem starterów, przyznam że nie bez problemów znalezionych stąd też moje pytanie gdzie można zamawiać kolejne karty najlepiej byłoby w internecie. No i jeżeli ma ktoś jakieś rady dotyczace rozgrywki których nie znajdę w instrukcji to chętnie poczytam.

Z góry dzięki za info

Salou
Awatar użytkownika
[rollerboy]
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2007, 13:06
Lokalizacja: poznań

KGK ;] turnieje

Post autor: [rollerboy] »

salou pisze:Witam

Jestem od tygodnia szczęśliwym posiadaczem z moim kumplem starterów, przyznam że nie bez problemów znalezionych stąd też moje pytanie gdzie można zamawiać kolejne karty najlepiej byłoby w internecie. No i jeżeli ma ktoś jakieś rady dotyczace rozgrywki których nie znajdę w instrukcji to chętnie poczytam.

Z góry dzięki za info

Salou
witam :D cię nowy graczu :D tu masz wszystko czego dusza zapragnie http://www.adiofootwear.pl/forum/viewforum.php?f=55 właśnie jesteśmy po turnieju niebawem foto story :wink: pozdro
Awatar użytkownika
Tiju
Posty: 79
Rejestracja: 10 lis 2006, 02:02
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tiju »

Salou wpadnij w końcu do MDK-u. Jeśli wcześniej dasz znać to kto wie może w Thorgala uda się zagrać. Podstawki sporo osób u nas ma :D
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Post autor: salou »

Byłem w ostatni poniedziałek i teraz też powinienem być, jeżeli mi się uda to przyjadę około 17.00
Awatar użytkownika
[rollerboy]
Posty: 19
Rejestracja: 15 lip 2007, 13:06
Lokalizacja: poznań

Re: Thorgal

Post autor: [rollerboy] »

ODPOWIEDZ