Bitwa Pod Grunwaldem - wideo-recenzja

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
lakub
Posty: 37
Rejestracja: 26 lis 2011, 14:21
Lokalizacja: Godziszewo/Gdańsk

Bitwa Pod Grunwaldem - wideo-recenzja

Post autor: lakub »

Siemka,
Możecie powiedzieć czy podoba wam się moja pierwsza wideo-recenzja ????

http://www.youtube.com/watch?v=KeblLIlS4Qs

Proszę o podpowiedzi co mam zmienić w moich recenzjach. Przymierzam się do rozszerzenia moich wideo więc chciał bym wiedzieć co mam zmienić. Aktualnie pracuję nad lepszą oprawą graficzną.

Serdecznie Pozdrawiam
Kuba :)
Awatar użytkownika
Protoplasm
Posty: 289
Rejestracja: 17 cze 2010, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Bitwa Pod Grunwaldem - wideo-recenzja

Post autor: Protoplasm »

Gratuluję debiutu. :)

edit: Recenzja mi się podobała, aczkolwiek mało co widać na nagraniu(zwłaszcza ta lampka przeszkadza :)
lakub
Posty: 37
Rejestracja: 26 lis 2011, 14:21
Lokalizacja: Godziszewo/Gdańsk

Re: Bitwa Pod Grunwaldem - wideo-recenzja

Post autor: lakub »

Właśnie muszę też kupić jakieś lepsze światło, bądź pójdę nagrywać to do szkolnej świetlicy. We ferie tam nikogo nie będzie, a dyrektor bez problemu mi da klucze do szkoły. Czyli minus ze światłem mamy rozwiązane. Czekam na kolejne :)
kamilmen
Posty: 18
Rejestracja: 22 gru 2008, 21:38
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Bitwa Pod Grunwaldem - wideo-recenzja

Post autor: kamilmen »

Gratuluję odwagi! Od warstwy merytorycznej w miarę ok. Płynność wypowiedzi i poprawność sformułowań przyjdzie zapewne z doświadczeniem - więc kręć ile wlezie. Przyczepiłbym się za to do warstwy technicznej. Tutaj zgadzam się z przedmówcą - potrzebujesz przede wszystkim lepszego światła i lepszej kamerki. Z tym pierwszym jak piszesz nie powinno być problemów, a na kupno kamerki/aparatu zapewne również nadejdzie odpowiednia pora. Trzymam kciuki za tworzoną oprawę graficzną. Pozdrowienia dla Ciebie i jak mniemam Twojego rodzeństwa - Zosi i Jasia :) Powodzenia!
lakub
Posty: 37
Rejestracja: 26 lis 2011, 14:21
Lokalizacja: Godziszewo/Gdańsk

Re: Bitwa Pod Grunwaldem - wideo-recenzja

Post autor: lakub »

Zamierzam kupić nową kamerkę w kwietniu, bo na razie na dam rady z finansami ;( W następnych recenzjach mam taką nadzieję, że dzieci już nie będą występowały lecz ktoś w moim wieku choć to będzie trochę trudne, bo jak wiadomo wszyscy wolą iść przed komputer ;/ Tak jeszcze to Zosia nie jest moją siostrą tylko kuzynką :)
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Bitwa Pod Grunwaldem - wideo-recenzja

Post autor: Zgrzytt »

Super, im więcej recenzentów tym lepiej :) Gratuluje odwagi :) Z czasem przyjdzie płynność i lekkość wypowiedzi, staraj się skupiać na kamerze w jeden punkt, wymyśl jakiś bajer który ożywi recenzje (np. zamiast pokazywać coś w instrukcji wklej zdjęcie, daj strzałkę czy coś :) ) Z chęcią zobaczę kolejny filmik :)
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
lakub
Posty: 37
Rejestracja: 26 lis 2011, 14:21
Lokalizacja: Godziszewo/Gdańsk

Re: Bitwa Pod Grunwaldem - wideo-recenzja

Post autor: lakub »

Po kilkunastu odsłonach mojego filmiku stwierdziłem, że Zgrzytt masz rację z oprawą graficzną :) Czy mogę skorzystać z twojego pomysłu dodawania zdjęć i komentarzu w tle ? Uważam, że to był by najlepszy sposób przedstawienia tego co jest w pudełku. Właśnie teraz zajmuję oprawą graficzną, aby recenzja nie była taka sztywna. Następną recenzję planuję na przełomie koniec stycznia początek lutego, bo jest zakończenie semestru i do tego mam wyjazdy na EuroWeek wiec szybciej się nie wyrobię ;). Jeśli filmik się pojawi na YouTube to automatycznie puszczę link na forum z prośbą o wychwycenie błędów :).
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Bitwa Pod Grunwaldem - wideo-recenzja

Post autor: wojo »

Hej,

Dzięki za wybranie do recenzji "Bitwy pod Grunwaldem". Ciesze się że gra się spodobała.

Kilka uwag wpisanych na bieżąco w czasie oglądania:
1. To co pisali poprzednicy - video jest dość ciemne ale skoro masz dla tego problemu rozwiązanie to świetnie
2. Podoba mi się że pokazujesz przykładową partię na planszy. Daje to świetny obraz rozgrywki - natomiast nie wiem czy uda się to w przypadku bardziej skomplikowanej gry.
3. Pomyśl też czy nie dałoby się przebiegu partii puścić w przyspieszeniu zamiast przeskoku - pewnie fajnie by to wyglądało.
4. Super, że oprócz Twojej opinii pojawiają się wypowiedzi innych graczy (Zosia, Piotrek)
5. Myślę że dobrze by było żebyś podał jakieś ewentualne wady gry wtedy recenzja zdaje się bardziej obiektywna.

Życzę powodzenia w dalszym tworzeniu recenzji. Jest nieźle a na pewno będzie lepiej gdy nabierzesz wprawy i opanujesz trochę trików w tworzeniu wideo.

Na marginesie:
Czy w Twoim egzemplarzu "Bitwy pod Grunwaldem" nie brakuje karty pomocy? Zawiera ona między innymi tabelkę z instrukcji (ściągawka), o której wspominasz. Jeżeli tak skontaktuj się z wydawnictwem - powinni dosłać brakujący element.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
lakub
Posty: 37
Rejestracja: 26 lis 2011, 14:21
Lokalizacja: Godziszewo/Gdańsk

Re: Bitwa Pod Grunwaldem - wideo-recenzja

Post autor: lakub »

W bardziej skomplikowanych grach zamierzam pokazać najważniejsze fragmenty lub po prostu pokazać graczom co się dzieje i jaki jest sens całej rozgrywki. On następnego odcinka nastąpi wielka rewolucją :) Tylko mam nadzieję, że osoba której zleciłem zrobienie różnych grafik wyrobi się z tym jak najszybciej ;)
ODPOWIEDZ