[Bielsko Biała] Gra ktoś?

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
assurbanipal
Posty: 250
Rejestracja: 09 sie 2007, 04:59
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Has thanked: 1 time

[Bielsko Biała] Gra ktoś?

Post autor: assurbanipal »

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy w Bielsku Białej i okolicach można liczyć na jakieś spotkanie planszówkowe? Ja ze swojej strony mogę zapewnić następujące tytuły:
Race for the Galaxy, Caylus Magna Carta, Condottiere, Cytadela,Hammer of the Scots, A Touch of Evil, Last Night on Earth, Hansa, Arkham Horror (+ Kingsport Horror, Dunwich Horror i The King in Yellow), A Game of Throne, Mare Nostrum, Fury of Dracula, Książęta Florencji, Pandemic, Dungeoneer (Smoki Zapomnianych Pustkowi i Zemsta Malthorina) oraz jak ktoś miałby ochotę Empire of the Sun. Oraz jednego, bardzo wybrednego co do doboru gier gracza płci przeciwnej :mrgreen:
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Bielsko Biała] Gra ktoś?

Post autor: kolderek »

Bielsko-Biała
Tawerna Kapitan Morgan, ul. Szkolna 15
Spotkania w każdy czwartek, godzina 17:00

niestety nie wiem, czy ktoś tam gra, bo nie ma tutaj, żadnego wątku i bardzo rzadko ktoś ma w profilu napisane to miasto. chociaż kiedyś był organizowany jakiś konwent w Bielsku.

ale, jeśli nie było by to dla Was problemem to zapraszamy do:
Tychy
Kawiarnia Avanti, pl. Baczyńskiego
Spotkania w każdy piątek, godzina 17:00

na pewno będziecie mieli w co pograć a i Waszymi grami nie pogardzimy :D
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: [Bielsko Biała] Gra ktoś?

Post autor: zara2stra »

Hmm, a czy to tylko chwilowa bytność w BB, czy coś na dłuższą metę? W lipcu wybieram się z rodzinką na 2 tygodnie do Szczyrku (6-17.07), i na pewno też będę szukał okazji do zagrania (choć nie wiem jeszcze co konkretnie będę wiózł ze sobą).
Awatar użytkownika
assurbanipal
Posty: 250
Rejestracja: 09 sie 2007, 04:59
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Has thanked: 1 time

Re: [Bielsko Biała] Gra ktoś?

Post autor: assurbanipal »

Kolderek, dzięki za info! Kapitana Morgana sprawdzę przy najbliższej okazji. Ale przyznam szczerze, że nie liczę za bardzo aby to jeszcze funkcjonowało (tzn. nie Morgan, ale spotkania przy planszówkach), bo zerknąłem na forum Gnoma (sklepo-klub z bitewniakami, karciankami, rpg'ami itp.), który zajmuje piętro tego samego budynku co Morgan) i jest tam niewielki dział poświęcony grom planszowym, ale ostatni wpis dotyczący spotkań w Morganie jest z 20 września 2007.... Ale przeglądając stronkę Gnoma zawuważyłem, że i tam pojawiły się planszówki. Wybór na razie mizerny, ale jak są w sklepie planszówki, to i gracze muszą być, więc może mój pesymizm jest nieco przerysowany. No i na tamtejszym forum oczywiście zamieściłem podobne w treści ogłoszenie. Na razie zgłosiła się jedna osoba, ale myślę, że znajdzie się więcej, tym bardziej, że z tego co wczoraj zauważyłem tamtejsi forumowicze żyli jakimś arcyważnym turniejem M:tG (eliminacje mistrzostw Polski czy coś takiego) i pewnie nie zwracali uwagi na inne tematy :wink:

Do Tych chętnie byśmy się kiedyś wybrali, w końcu to nie daleko, ale w najbliższych tygodniach piątkowy termin zupełnie nam nie leży. Ale oczywiście nie mówimy nie. Jak nam się uda wyrwać to się odezwę w odpowiednim temacie, żeby omówić szczegóły.


zara2stra, bytność w BB już jak najbardziej stała (mieszkam zaraz obok w Czechowicach, a w Krakowie to obecnie raczej bywam niż mieszkam). Planów na wakacje jeszcze nie mam, ale jeżeli w tym terminie będę w domu to jak najbardziej możemy się umówić. W każdym razie już odnotowałem Twój pobyt w Szczyrku w swoim terminarzu :mrgreen:
Uesugi Kenshin
Posty: 133
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:02
Lokalizacja: Bieruń Stary

Re: [Bielsko Biała] Gra ktoś?

Post autor: Uesugi Kenshin »

Widze ze jesteś z mojej okolicy, chętnie się na jakieś granie umówie :)
rufio
Posty: 38
Rejestracja: 21 sie 2007, 16:59
Lokalizacja: Bielsko Biała
Has thanked: 1 time

Re: [Bielsko Biała] Gra ktoś?

Post autor: rufio »

Witam,
Ja też jestem z okolic Czechowic... i również chętnie się dołączę :). co do kapitana Morgana to kiedyś sprawdzałem i nic się tam nie działo.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Bielsko Biała] Gra ktoś?

Post autor: kolderek »

widzę, że tak raz na kiedyś ktoś tu coś napisze, i chyba ciężko Wam będzie się zgrać.
proponuję więc, granie w Tychach - i nam i Wam to wyjdzie na lepsze :)
Awatar użytkownika
assurbanipal
Posty: 250
Rejestracja: 09 sie 2007, 04:59
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Has thanked: 1 time

Re: [Bielsko Biała] Gra ktoś?

Post autor: assurbanipal »

Ktoś się jednak znalazł :D Uesugi Kenshin przepraszam, że teraz dopiero odpisuję, ale jakoś przeoczyłem Twoją odpowiedź :oops:

Jeżeli chodzi o Kapitana Morgana to planszówki tam upadły. Dostałem jednak info, że w Bielsku można pograć codziennie między 10 a 18 w sklepie Lizardów na ul. Mickiewicza 21. Niestety pomimo ogromnych chęci jeszcze nie udało mi się tam zajrzeć (praca). Miałbym natomiast propozycję dla kolegów Uesugi Kenshin i rufio (i oczywiście każdego chętnego), żeby spróbować coś zorganizować w weekend (najlepiej w sobotę).

Kolderek patrzyłem na plan Tych i pl. Baczyńskiego wydaje się być blisko dworca PKP - mam rację? Ile trzeba tak na oko, żeby dojść? Pytam, bo obecnie jestem bez samochodu i gdybym się skusił na przyjazd do Tych to musiałbym się zbierać na pociąg 21:38.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2009, 08:58 przez assurbanipal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Bielsko Biała] Gra ktoś?

Post autor: kolderek »

aż tak blisko niestety nie ma - 2 lub 3 przystanki od dworca, autobusem lub trolejbusem. ale bardzo dużo autobusów i trolejbusów jeździ na tej trasie, więc nie ma problemów z dojazdem :)

a Uesugi już był kilka razy w Tychach, więc go znamy :D
Awatar użytkownika
assurbanipal
Posty: 250
Rejestracja: 09 sie 2007, 04:59
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Has thanked: 1 time

Re: [Bielsko Biała] Gra ktoś?

Post autor: assurbanipal »

Czyli jedna blisko :wink: No to się chyba skuszę na wypad do Was. Może jeszcze nie w ten piątek, ale za tydzień.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Bielsko Biała] Gra ktoś?

Post autor: kolderek »

zapomniałem o stacji Tychy Zachodnie - ale tam i tak jeździ tylko jeden pociąg na trasie Tychy Miasto - Katowice, więc i tak by była przesiadka jadąc z Bielska. a z Tychy Zachodnie to rzeczywiście blisko ok. 6-8 min na pieszo - ja tamtędy chodzę do Avanti :)
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Bielsko Biała] Gra ktoś?

Post autor: kolderek »

I jak tam u Was z graniem w Bielsku? Może przyjedziecie w ten piątek do Tychów? Zawiążemy nowe znajomości, pogramy w coś razem (macie coś nowego?).
Awatar użytkownika
assurbanipal
Posty: 250
Rejestracja: 09 sie 2007, 04:59
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Has thanked: 1 time

Re: [Bielsko Biała] Gra ktoś?

Post autor: assurbanipal »

Ja planowałem wpaść już w zeszły piątek, ale napięte terminy w pracy sprawiają, że siedzę w robocie i przez najbliższe tygodnie będę siedział do 17 - 18tej :evil: Więc z mojej strony wyjazd "integracyjno-rozrywkowy" do Tychów musi zostać odłożony na czas nieokreślony :evil:
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: [Bielsko Biała] Gra ktoś?

Post autor: zara2stra »

Ja, tak jak wspominałem wyjeżdżam w niedzielę do Szczyrku. Jakbyś miał podczas najbliższych 2 tygodni jakiś wolny wieczór lub nockę, to daj znać - powinienem być on-line i można w coś pograć :)
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: [Bielsko Biała] Gra ktoś?

Post autor: zara2stra »

Jestem :) Mam ze sobą CoH'a, C&C:Ancients, Twilight Struggle, Carroma, Icehouse, Tichu, Mystery Rummy, Battleline, RftG oraz rodzinne Wasabi, TtR: Europe i osadników (tak, to bardzo planszówkowy wyjazd ;))
Xargos
Posty: 2
Rejestracja: 07 lip 2009, 12:44

Re: [Bielsko Biała] Gra ktoś?

Post autor: Xargos »

Witam
Co do grania w Bielsku - Białej to sprawa ma sie nastepująco:
Sklep Lizardy prowadzony przez mojego kolega Krzyśka ostatnio został zamknięty tak więc możliwość grania w tej lokalizacji całkowicie przeminęła.
W Tawernie Kapitan Morgan przy ul. Szkolnej 15 można spotykac się w dowolnym dniu tygodnia od godziny 17-stej i zagrać w jedną z własnych gier - z tego co wiem przychodzą tam członkowie bielskiego klubu fantastyki i inne osoby bawiące się w planszówki tak więc można czasami kogoś zastać i w coś zagrać.
Sklep Gnom, którego jestem właścicielem pomimo tego, iz nie sprzedajemy zbyt dużej ilości planszówek nadal jesteśmy otwarci na tą formę rozrywki, zapraszamy można przyjść pograć pogadać wymienić się doświadczeniem - ponadto zamierzamy otworzyć wypożyczalnie gier planszowych tak więc coś się zacznie dziać
Co do imprez: Sklep Gnom organizuje spotkanie przy planszy w klubie osiedlowym Pegaz w bielsku-białej w dniach 17-19lipca będzie można pograć do woli we wszystkie gry udostępnione przez organizatorów (prelekcje, turnieje, itp.)
Zapraszamy!!!
w razie pytań proszę o kontakt pod numerem telefonu: 604 229 042 nadal szukamy osób chętnych do pomocy w organizacji spotkania
Pozdrawiam
Artur Szymała
razer
Posty: 2
Rejestracja: 08 wrz 2010, 20:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [Bielsko Biała] Gra ktoś?

Post autor: razer »

Witam!
Grywam w planszowe strategie wojenne na heksach i nie tylko wydawnictw Dragon , Heksagon, Taktyka i Strategia. Szukam graczy z Bielska - Białej i okolic. Mam lokum z dużym stołem. Jestem również otwarty na propozycje rozgrywek w planszowe strategie wojenne innych wydawnictw ale gry typu fantasy, zombie, karcianki itp raczej mnie nie interesują.
Kontakt ze mną tutaj albo GG. Zapraszam.

PS.Wybieram się do Gnoma zrobić małą prezentację planszówek wojennych , ale to jak znajdę czas na przygotowanie takowej.
Awatar użytkownika
zaba
Posty: 235
Rejestracja: 21 sie 2008, 09:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [Bielsko Biała] Gra ktoś?

Post autor: zaba »

gramy co Czwartek w Tawernie Kapitan Morgan, ul. Szkolna 15. START 18 ostatnio zakupiłem Axis&Allies D-day jeśli będziesz miał ochotę na partie daj znać :)
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Posty: 16
Rejestracja: 08 wrz 2010, 19:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [Bielsko Biała] Gra ktoś?

Post autor: Llewelyn_MT »

Byłem ostatnio i pojawię się znowu, gdy tylko pozwolą na to obowiązki zawodowe (czyli nie w ten czwartek :( ). Nawet jeśli granie w B-B upadło, to należy podejmować kolejne próby. Nie wierzę, by w mieście tej wielkości nie znalazł się ktoś, kto by rzucił wskrzeszenie. To ledwo czar 7. poziomu. ;)
Marcin Trybus a.k.a. Llewelyn_MT
"Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa." - J. Tuwim
Awatar użytkownika
cinus80
Posty: 17
Rejestracja: 22 wrz 2011, 12:43
Lokalizacja: okolice Bielska i Cieszyna

Re: [Bielsko Biała] Gra ktoś?

Post autor: cinus80 »

Witam!
Postanowiłem wskrzesić ten wątek. Czy nadal ktoś gra z okolic Bielska lub Cieszyna?:)
Ufiaq`
Posty: 146
Rejestracja: 29 paź 2011, 18:00
Has thanked: 5 times
Been thanked: 9 times

Re: [Bielsko Biała] Gra ktoś?

Post autor: Ufiaq` »

Jestem chętny gdyby okazało się, że gdzieś można pograć w większym gronie. Przy okazji mogę polecić nowy sklep z planszówkami mają bardzo dobre ceny www.sklep-onyks.pl. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Posty: 16
Rejestracja: 08 wrz 2010, 19:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [Bielsko Biała] Gra ktoś?

Post autor: Llewelyn_MT »

Gramy regularnie raz w tygodniu od roku w lokalu niedaleko dworca. Proszę o kontakt na PW. :)
Marcin Trybus a.k.a. Llewelyn_MT
"Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa." - J. Tuwim
kdu
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2011, 11:11

Re: [Bielsko Biała] Gra ktoś?

Post autor: kdu »

od pewnego czasu można grywać w gry planszowe w figlo-parku tj. plac zabaw dla dzieci. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Kolejne będzie w dniu 9 stycznia 2012 r. w godzinach 18:20
Więcej informacji można znałeść na planszowegry.pl
Awatar użytkownika
Onyks
Posty: 267
Rejestracja: 29 gru 2011, 07:48
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: [Bielsko Biała] Gra ktoś?

Post autor: Onyks »

Witam my pogrywamy właśnie w sklepie o którym kolega kilka postów wyżej wspomniał http://sklep-onyks.pl/
Wkrótce sklep będzie zmieniał siedzibę , dokładnie przeniesie się bodajże dwie kamienice dalej. Będzie więcej miejsca, i myślę że będziemy pogrywać w weekendy. Jak tylko się wszystko poukłada to dam znać.
Druga sprawa chłopaki szykują salę gdzie będzie można pograć a w przyszłości jak dobrze pójdzie , to będą organizowane turnieje. Postaram się w miarę możliwości przekazywać informacje.
Strona Onyks ul. Gen. Maczka 9, 43-300 Bielsko-Biała tel: 33 8129638 kom 664734373 (pn. - pt. w godz.10.00 - 16.00, sob 10-13)
E-Raptor podajniki, podstawki
My na facebooku
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: [Bielsko Biała] Gra ktoś?

Post autor: medicus »

Czy na Lipnickiej da się pograć w tygodniu popołudniami?

od tego miesiąca pracuję w BB pon-czw więc chętnie bym dołączył do jakiegoś teamu testerów lub zagrał w coś sprawdzonego
KTO WYGRYWA - fajne akcje z planszówkami na Facebooku.
Konkursy z topowymi grami, akcje promujące hobby, relacje z imprez, wrażenia z rozgrywek na żywo, opinie o nowościach.
FB/ktowygrywa
ODPOWIEDZ